Strona 3 z 11 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 109

Wątek: Czy to koniec przewodników "z uprawnieniami"?

  1. #21
    Bieszczadnik Awatar Misieg
    Na forum od
    08.2006
    Rodem z
    Kraśnik/Rzeszów/Lesko
    Postów
    625

    Domyślnie Odp: Czy to koniec przewodników "z uprawnieniami"?

    Hmm..Basiu sama mówisz że nie zdawałaś przed komisją podkarpacką więc po co oczerniasz egzaminatorów nie mając z nimi do czynienia? Ja sam w wieku 19 lat zdawałem przed komisją podkarpacką i zdałem egzamin - pomimo iż jestem z województwa lubelskiego ( nie dość że gnojek to jeszcze lubelski gnojek!) - a więc wg. tego co piszesz powinienem nie zdać z racji swojego pochodzenia. Egzamin wspominam bardzo pozytywnie - Pan Wojtek Krukar i Pan Andrzej Radwański (przepraszam że podaję ich imiona i nazwiska, ale na prawdę uważam, że obaj Panowie są klasą sama w sobie) egzaminowali mnie i byli wobec mnie/ nas zdających bardzo w porządku, wiele się na tym egzaminie nauczyłem! Rok temu zdawałem egzamin na drugą klasę przewodnicką - wg. logiki którą wyznajecie powinienem nie zdać! nie dość że "wstrętna" lubelszczyzna to jeszcze mój wiek - 25 lat...i ponownie nikt mnie nie dyskryminował! Bardzo merytoryczny egzamin, na którym ponownie wiele się nauczyłem... i jakoś zdałem! Osobiście, plotki, że dana komisja egzaminacyjna jest nastawiona na nie przepuszczenie "obcych" jest bzdurą i wymysłem tych którzy nie zdali egzaminu - tyczy się to wszystkich komisji. Dla tych którzy zrazili się kursami przewodnickimi mogę powiedzieć tyle, że na kursie też nie raz dostałem po tyłku - ale pozytywnie, teraz widzę, że było to potrzebne, że jajko nie powinno być mądrzejsze od kury, i że nie wolno się poddawać! Rady starszych kolegów/egzaminatorów/opiekunów kursu nie mają na celu zdołować kursantów, one mają na celu Wam pomóc! To są doświadczenia zebrane podczas wielu lat pracy, one się na prawdę sprawdzają w codziennej pracy przewodnika (czasami warto wysłuchać starszego stażem przewodnika). Ja to całe przewodnictwo traktuję jako "zabawę", nie jest to coś z czego się utrzymuję - znakomitą większość wycieczek prowadzę społecznie. Moi Drodzy polecam Wam kursy przewodnickie - to świetna przygoda i nauka, która na zawsze zmienia Wasze spojrzenie na góry (w pozytywnym sensie). Pozdrawiam! :)

  2. #22
    Bieszczadnik Awatar Misieg
    Na forum od
    08.2006
    Rodem z
    Kraśnik/Rzeszów/Lesko
    Postów
    625

    Domyślnie Odp: Czy to koniec przewodników "z uprawnieniami"?

    z tvn24:

    "Deregulacja miałyby objąć np. zawody bibliotekarza akademickiego (w części podlegającej nadzorowi ministerstwa nauki i szkolnictwa wyższego), spawacza, doradcy zawodowego oraz pośrednika pracy, a także - w pewnym zakresie - komornika. Odstąpiono by też od ograniczeń w dostępie do zawodu przewodnika wycieczek miejskich. Co do taksówkarzy miałby pozostać obowiązek uzyskania licencji, ale nie byłoby już konieczności zdawania egzaminu z topografii miasta."

  3. #23
    Bieszczadnik Awatar Misieg
    Na forum od
    08.2006
    Rodem z
    Kraśnik/Rzeszów/Lesko
    Postów
    625

    Domyślnie Odp: Czy to koniec przewodników "z uprawnieniami"?

    Wg najnowszych doniesień zlikwidowany zostaje przewodnik miejski i terenowy. Przewodnik górski pozostaje, zmienia się jedynie wymóg posiadania wykształcenia średniego.

  4. #24
    Bieszczadnik
    Na forum od
    07.2008
    Postów
    30

    Domyślnie Odp: Czy to koniec przewodników "z uprawnieniami"?

    A moze to po prostu przejaw niezdrowej konkurencji wsrod przewodnikow z zachodniej czesci Beskidow z tymi ze wschodniej czesci? Z wypowiedzi Basi Z. na innym forum mozna bylo np. wywnioskowac, ze pewien znany przewodnik karpacki gorzej od Niej zna gorki w okolicach Nitry... Ciekawe na jakiej podstawie tak wnioskowala? A moze to - po prostu - zwykle kompleksy? Przeciez w przewodnictwie gorskim i tak od lat rzadzi wolny rynek. Inaczej Kolega z postow wyzej bylby juz dawno 'oczerniony' za prowadzenie gratisowych wycieczek... Na szczescie gor i tak starczy dla wszystkich.

  5. #25
    Bieszczadnik Awatar Michał
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Opole
    Postów
    1,018

    Domyślnie Odp: Czy to koniec przewodników "z uprawnieniami"?

    Witajcie

    Czy może jednak poczytać lepiej czego dotyczy deregulacja, a nie likwidacja?
    Niźli wypisywać pierdoły?

    I dobrze, że wymóg wykształcenia traci wartość.
    https://www.premier.gov.pl/files/download//6341.pdf

    Poczytajta i nie p...

    Pozdrawiam serdecznie

  6. #26
    Powsimorda h.c.
    Awatar Marcowy
    Na forum od
    09.1998
    Rodem z
    Zacisze
    Postów
    2,664

    Domyślnie Odp: Czy to koniec przewodników "z uprawnieniami"?

    Sprawy osobiste - także straszenie się prawnikami - proszę załatwiać przez PW.

  7. #27
    Bieszczadnik Awatar Basia Z.
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Chorzów
    Postów
    2,771

    Domyślnie Odp: Czy to koniec przewodników "z uprawnieniami"?

    Cytat Zamieszczone przez Marcowy Zobacz posta
    Sprawy osobiste - także straszenie się prawnikami - proszę załatwiać przez PW.
    Dziękuję za porządki w wątku.

    Z przyjętych rozwiązań prawnych osobiście jestem zadowolona.
    Ostatnio edytowane przez Basia Z. ; 03-03-2012 o 21:48

  8. #28
    Bieszczadnik Awatar Basia Z.
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Chorzów
    Postów
    2,771

    Domyślnie Odp: Czy to koniec przewodników "z uprawnieniami"?

    Uzupełniam, bo edytować postu już nie mogę.
    W sprawie egzaminów przed komisją Rzeszowską - wątek z 2007 r. z uzupełnieniem z roku 2008, że potem było znacznie lepiej i sprawiedliwiej:

    Od tego miejsca:

    http://forum.bieszczady.info.pl/show...schodnie/page8
    Ostatnio edytowane przez Basia Z. ; 03-03-2012 o 22:23

  9. #29
    Botak Roku 2017 Awatar długi
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sopot
    Postów
    2,359

    Domyślnie Odp: Czy to koniec przewodników "z uprawnieniami"?

    Rozwiązania deregulacyjne i ułatwiające dostęp do wykonywania zawodu uważam za dobre. Odpowiadając na pytanie w tytule: Nie, to nie koniec przewodników z uprawnieniami. Także tych "miejskich". Nikt nie zabrania być "cechowym" przewodnikiem. Może to być niezły atut reklamowy: Tylko "cechowy", nie partacz ( staropolskie partacz=nie cechowy) pokaże Ci to, czego ...
    Na markę trzeba zapracować
    Państwo dość silne, by Ci wszystko dać jest dość silne, by Ci wszystko odebrać

  10. #30
    Malkontent Roku 2009 Awatar Krysia
    Na forum od
    09.2006
    Postów
    3,380

    Domyślnie Odp: Czy to koniec przewodników "z uprawnieniami"?

    No i chyba jednak ubezpieczyciele będą dalej wymagać, żeby grupa miała przewodnika "z papierem", niż bez, a przecież każda wycieczka ZŁOrganizowana musi być ubezpieczona.
    "...Lecz ja wrócę tu, będę w twoim śnie.
    Nikt nie zabroni nam śnić..."
    Bogdan Loebl

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Władysław Krygowski "Wspinaczka po tęczy" - fragmenty
    Przez Anyczka20 w dziale Poezja i proza Bieszczadu...
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 21-09-2022, 00:15
  2. Czy "zakapior" Bieszczadzki to idol?
    Przez joorg w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 532
    Ostatni post / autor: 31-10-2014, 21:13
  3. [Dwernik] "U Lestka" - czy warto tam wracac?
    Przez pawlem w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 10-09-2013, 20:29
  4. [Wetlina] Baza namiotowa w Wetlinie "za torami" - czy działa?
    Przez Czeczotka w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-07-2009, 15:53
  5. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-11-2008, 10:42

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •