Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 52

Wątek: Precz z mostami!! Niech żyją promy!!

  1. #41
    Botak Roku 2017 Awatar długi
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sopot
    Postów
    2,348

    Domyślnie Odp: Precz z mostami!! Niech żyją promy!!

    Przeprawiałem się tamtędy lata temu. Zaiste kapitalna w prostocie konstrukcja! Płynie i nie warczy
    Państwo dość silne, by Ci wszystko dać jest dość silne, by Ci wszystko odebrać

  2. #42
    Bieszczadnik Awatar Basia Z.
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Chorzów
    Postów
    2,771

    Domyślnie Odp: Precz z mostami!! Niech żyją promy!!

    Dwa promy którymi można się przeprawić przez Łabę w Saskiej Szwajcarii, gdzie byłam wczoraj:





    Zdjęcia niestaty nie moje (pochodzą z Wikipedii), nie płynęłam również tymi promami, gdyż byłam z wycieczką autokarem.
    Ale tak mi się podobało, że pewnie jeszcze tam wrócę, najlepiej rowerem, aby zobaczyć wszystko dokładniej niż z okien autokaru.
    Ostatnio edytowane przez bartolomeo ; 10-06-2012 o 17:33 Powód: Poprawiłem odwołania do zdjęć

  3. #43
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Precz z mostami!! Niech żyją promy!!

    a one auta tez przewoza czy tylko pieszych/rowery?
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  4. #44
    Bieszczadnik Awatar Basia Z.
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Chorzów
    Postów
    2,771

    Domyślnie Odp: Precz z mostami!! Niech żyją promy!!

    Cytat Zamieszczone przez buba Zobacz posta
    a one auta tez przewoza czy tylko pieszych/rowery?
    Tylko pieszych / rowery. Najbliższy most na Łabie jest dość daleko (po 10-15 km w górę lub w dół rzeki) a te promy służą jako środek dowozu turystów z centrum miejscowości do atrakcji turystycznych w pobliżu. Samochód zostawia się na parkingu w centrum, przepływa promem i podchodzi około 40 min. np. do Bastei - bardzo pięknych skał. Dla leniwych jest dojazd pod same atrakcje "od tyłu" - i ja z wycieczką jechałam tamtą trasą, ale dojazd to jest około 30 km. Promy są darmowe.

    Oprócz tego można po Łabie płynąć autentycznym starym parowcem z końca XIX w. ale Tobie by się chyba tam nie podobało, wszystko za bardzo odnowione, za czyste i za porządne.

    Za to w twierdzy Konigstein trafiliśmy całkiem przypadkowo na rekonstrukcję zdobywania twierdzy.
    Ostatnio edytowane przez Basia Z. ; 10-06-2012 o 20:07

  5. #45
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,244

    Domyślnie Odp: Precz z mostami!! Niech żyją promy!!

    Skoro już po całej Europie wędrujemy to ja pokażę prom we Włoszech, w miejscowości ***** d'Adda, na rzece Adda.



    Prom jest wykonany według planów Leonarda da Vinci (tak, tego da Vinci też się imał - to właśnie on wymyślił promy bez napędu). Dla osób, które interesują się historią techniki, Adda jest wyjątkowo ciekawą rzeką, jest na niej bowiem cała masa zabytkowych spiętrzeń, kanałów (w tym także maczał palce Leonardo), elektrowni i mostów.



    Nad rzeką Adda leży nawet "wioska idealna" Crespi d'Adda wpisana na listę UNESCO.

    Wątek ma co prawda w tytule "precz z mostami" ale ten wyjątkowy i zabytkowy most będzie tu pasował. Tak mi się wydaje



    Jak ktoś z Was będzie miał okazję to szczerze polecam tamte okolice, i na wędrówkę pieszą, i rowerową i w ostateczności także na samochodową
    Czterech panów B.

  6. #46
    Bieszczadnik
    Na forum od
    08.2006
    Rodem z
    Mazowsze
    Postów
    201

    Domyślnie Odp: Precz z mostami!! Niech żyją promy!!

    Cytat Zamieszczone przez Basia Z. Zobacz posta

    Za to w twierdzy Konigstein trafiliśmy całkiem przypadkowo na rekonstrukcję zdobywania twierdzy.
    Była to tylko rekonstrukcja próby zdobycia Konigsteinu gdyż twierdza nigdy nie została zdobyta przez wroga (pomijając wejście skalnymi zerwami pomocnika kominiarza !).Na planie twierdzy jest zaznaczone to miejsce.

  7. #47
    Bieszczadnik Awatar Basia Z.
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Chorzów
    Postów
    2,771

    Domyślnie Odp: Precz z mostami!! Niech żyją promy!!

    Cytat Zamieszczone przez blues Zobacz posta
    Była to tylko rekonstrukcja próby zdobycia Konigsteinu gdyż twierdza nigdy nie została zdobyta przez wroga (pomijając wejście skalnymi zerwami pomocnika kominiarza !).Na planie twierdzy jest zaznaczone to miejsce.

    W czasie rekonstrukcji jednak ją zdobyli

    Źle się chyba wyraziłam - nie była to chyba rekonstrukcja a widowisko historyczne.


    Pokażę zdjęcia.

    Przyznam, że tyle tam było rodzajów mundurów - rozpoznałam chyba szwedzkie, węgierskie, jeszcze jakieś, że nie wiem kto z kim walczył. Miejsce gdzie wszedł pomocnik kominiarza widziałam.

  8. #48
    Bieszczadnik Awatar Mamcia DwaChmiele
    Na forum od
    04.2011
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    423

    Domyślnie Odp: Precz z mostami!! Niech żyją promy!!

    Zaliczyłam w weekend kolejny prom - w mieście Strecno, na rzece Wag

  9. #49
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Precz z mostami!! Niech żyją promy!!

    Cytat Zamieszczone przez bartolomeo Zobacz posta

    Wątek ma co prawda w tytule "precz z mostami" ale ten wyjątkowy i zabytkowy most będzie tu pasował. Tak mi się wydaje



    :
    No masz racje- ten most calkiem niczego sobie!!! takie mosty to moga z promami konkurowac! A on jest jakis "dwupietrowy"? Bo pod jadacymi autami widac jakby drugipoziom, z barierkami z bokow.. albo mi sie wydaje..
    Pewnie wielu moich znajomych by chcialo z tego mostu zjechac (badz skoczyc) na linie!
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  10. #50
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,244

    Domyślnie Odp: Precz z mostami!! Niech żyją promy!!

    Dobrze, że Twoi znajomi chcieliby skoczyć na linie, bo pod spodem jest cała seria tabliczek ze wspomnieniem tych co skakali bez liny.

    Drugi, dolny poziom, jest dla kolei.
    Czterech panów B.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Rumunia, Góry Rodniańskie ...niech żyje wolność
    Przez joorg w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 62
    Ostatni post / autor: 15-01-2011, 10:00
  2. Precz z kretynami na rowerach
    Przez lucyna w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 24-08-2006, 07:47

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •