Strona 1 z 6 1 2 3 4 5 6 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 52

Wątek: Precz z mostami!! Niech żyją promy!!

  1. #1
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Precz z mostami!! Niech żyją promy!!

    Mostu zwykle na drodze nie zauwazamy, mijamy często nawet nie wiedzac jaka rzeka pod spodem plynie.. Duza czy mała, brudna czy czysta, spokojnie , leniwie rozlana jak jezioro czy może o wartkim nurcie? pełna zielonych glonów, liści czy może paskudnej piany? Prom zmusza do zatrzymania, często zgaszenia silnika i poczekania.. Czasem wywiąże się rozmowa z innymi czekajacymi, z załoga... O pogodzie, o spotkaniach promu z lodowa krą zeszlej zimy, o przygodach i nieszczesciach w czasie ostatniej powodzi...
    A pluskajace odmety rzeki sciagaja wzrok, skrzypia żelazne liny promu, turkocze pokladowy silnik..
    Przejazd zostaje w pamięci...

    Ponoc na nawigacjach samochodowych można sobie włączyc funkcje „omijaj rzeczne promy”. A czy jest opcja: „Szukaj promów”? Dla nas taka funkcja okazalaby się bardzo przydatna- gdyż informacje zawarte w atlasach samochodowych są często nieaktualne.. Wiele razy nadkladalismy drogi a tu żesz to szlag! prom nieczynny albo zbudowali już most... Ale wiele razy się tez udalo!!


    Zdzieszowice (opolskie) – pazdziernik 2008. Mój ulubiony prom- napędzany recznie, nie tylko przez obsluge ale także przez podróżnych. Za pomoca specjalnych drewnianych kijaszków przeciaga się line









    Wojewodztwo podkarpackie – lipiec 2010

    Prom na Sanie na drodze Krzywcza- Chyrzyna. Pusto, cicho, prom po drugiej stronie stoi i jakas zamknieta budka... nawet zadnej kartki o godzinach kursowania.. pewnie nieczynny.. już chcemy z zalem zebrac się do powrotu jak pojawia się auto na miejscowych blachach, wyprzedza nas i z ogromnym piskiem i slizgiem na piasku zatrzymuje się na samym brzezku ladu. Jednoczesnie kilka razy daje mocno po klaksonie. Od razu z budki ktos wychodzi i uruchamia prom... a mysmy stali jak te barany rozgladajac się wokół



    Na zjezdzie z promu chyba już parę aut rozwalilo sobie podwozie bo przewoznik podklada deske w która trzeba trafic kołem





    W kolejny dzien 3 razy przykraczamy San promem na drodze:

    Bachórzec- Sielnica,






    Dąbrowka Starzeńska- Nozdrzec



    Krzemienna- Jabłonica Ruska.




    Na jednym z nich bardzo spodobal mi się regulamin, zwłaszcza punkt 7 i 9 :)
    https://picasaweb.google.com/1009065...70377549286546




    Plynelismy tez promami na Dunajcu i Wisle. (lipiec 2010) Niestety totalnie zapomnialam gdzie to było...

    Na Dunajcu



    Na Wiśle:



    Przekraczajac Wisle opowiadaja nam na promie, ze wlasnie w tym miejscu przeprawial sie z wojskiem Piłsudski i pokazuja z duma stojacy nieopodal pomnik.








    rzeka Odra w okolicach Czerwienska (lubuskie)- grudzien 2009





    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  2. #2
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Precz z mostami!! Niech żyją promy!!

    Prom na rzece Warta w okolicach wsi Kłopotowo i Witnicy (lubuskie) sierpień 2011
    Droga do promu była zalana i niestety nie udalo się dojechac- skodusia okazala się zbyt niskopodlogowa... było jedno miejsce gdzie wody było po kolana..
    Poszlismy pieszo obejrzec prom. Plywa rzadko- czasem się zdarzy terenowka, rowerzysta, motocykl lub traktor..
    Dziwnie dzwonila tam w uszach cisza.. Zwlaszcza po powrocie z Woodstocku ;-)













    Prom na Odrze, Przewóz- Milsko (lubuskie). Lipiec 2011
    Na brzegu kibelek sławojka- czekajac na prom można było zawsze skoczyc za potrzeba
    Szkoda, ze drzwi nie byly z drugiej strony, można by korzystajac wpatrywac sie w nurty rzeki :)










    widoczki z promu



    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  3. #3
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Precz z mostami!! Niech żyją promy!!

    Połęcko- prom na Odrze. Lipiec 2011. Udało się nim przejechac dopiero za trzecim razem. Wczesniej byliśmy w rejonie w zimie, kiedy jest nieczynny








    Prom na Odrze w Ciechanowie. (dolnoslaskie)Lipiec 2010







    Nieudana próba przejechania trasy Majówka- Chobienia, rzeka Odra (dolnoslaskie). Luty 2010








    oraz od drugiej strony w Chobieni. Marzec 2010



    Nie udalo się również przekroczyc Odry w rejonie Malczyc (w atlasie samochodowym prom byl znaczony mimo ze nie istnieje od lat 70 tych )








    Mam nadzieje, ze przyszle wycieczki beda obfitowac w kolejne klimatyczne przeprawy promowe
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  4. #4
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2006
    Rodem z
    Poznań/Szczecin
    Postów
    713

    Domyślnie Odp: Precz z mostami!! Niech żyją promy!!

    no, watek na ktory czekalem

    Moze ktos z Was ma inne zdjecia wspomnienia? Albo np liste promow na Warcie, Odrze?
    P.
    "There is no such thing like too much snow" - Doug Coombs

  5. #5
    Bieszczadnik
    Na forum od
    03.2004
    Rodem z
    tarnobrzeg
    Postów
    526

    Domyślnie Odp: Precz z mostami!! Niech żyją promy!!

    mAAtylda

  6. #6
    Powsimorda h.c.
    Awatar Marcowy
    Na forum od
    09.1998
    Rodem z
    Zacisze
    Postów
    2,663

    Domyślnie Odp: Precz z mostami!! Niech żyją promy!!

    Cytat Zamieszczone przez Petefijalkowski Zobacz posta
    Moze ktos z Was ma (...) liste promow na Warcie, Odrze?
    Przeprawy są utrzymywane przez Zarządy Dróg Wojewódzkich, więc w ich serwisach są (powinny być) wykazy i godziny pracy promów. Z przepraw z atrakcjami polecam tę w Milsku pod Zieloną Górą - panowie bywają tak zrobieni, że wiele razy lina spadała im z rolek i prom odpływa na Szczecin :)

  7. #7
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Precz z mostami!! Niech żyją promy!!

    http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll...RZEG/573951680
    Dobrze ze mu sie pedały gazu i hamulca pomylily przed rzeka a nie przed przejsciem dla pieszych...

    Tez kiedys widzialam jak auto wjechalo do wody kolo promu, to bylo gdzies w kieleckim kolo Sczurowej. Prom byl akurat po drugiej stronie rzeki, a koles gnał z zawrotna predkoscia, zlekcewazyl/olał/nie zauwazyl znaku "uwaga prom" i... nagle mu sie droga skonczyla i bylo duze plum! i duze oklaski z brzegu
    Ostatnio edytowane przez buba ; 14-12-2011 o 15:02
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  8. #8
    Bieszczadnik Awatar krzychuprorok
    Na forum od
    10.2007
    Rodem z
    Rzeszów/Rymanów
    Postów
    884

    Domyślnie Odp: Precz z mostami!! Niech żyją promy!!

    Widzę, że trochę tych promów zaliczyłaś. Ja czasem podczas wycieczek rowerowych korzystam z promu Kopanka - Jeziorzany na Wiśle pod Krakowem. Nigdy nawet nie zrobiłem mu zdjęcia. Tu kilka słów o promie: http://wyborcza.pl/1,76842,5815821,W...DZ__10_13.html

  9. #9
    Bieszczadnik Awatar Basia Z.
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Chorzów
    Postów
    2,771

    Domyślnie Odp: Precz z mostami!! Niech żyją promy!!

    Też kocham promy :)

    Prom na Wagu pod zamkiem w Strecznie (SK) - czerwiec 2011.



    Z bliska:



    Prom jest bardzo często wykorzystywany, gdyż najbliższe mosty są odległe po około 15 km w każdą stronę, a droga jest ruchliwa (od Streczna w kierunku Terchovej).

    Jak poszukam to coś jeszcze może znajdę - konkretnie prom na Dunajcu tuż obok zabytkowego kościółka w Tropiu nad Dunajcem.

    Basia

  10. #10
    prowydnyk chaszczowy Awatar Browar
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    2,823

    Domyślnie Odp: Precz z mostami!! Niech żyją promy!!

    Też troszkę korzystałem z promów.Najfajniejszy z nich to był pod elektrownią Kozienice na Wiśle - napęd dawała buda od Nysy przyczepiona do promu - byłem pod takim wrażeniem że aż nie zrobiłem foty :)
    Ten na zdjęciu to na Bugu pod Mielnikiem,żeby do niego dojechać od południa trzeba pokonać 5km polną drogą przez rezerwat Uroczysko Trojan, przewiezie nas do Grabarki.
    Załączone obrazki Załączone obrazki
    Pozdrav

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Rumunia, Góry Rodniańskie ...niech żyje wolność
    Przez joorg w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 62
    Ostatni post / autor: 15-01-2011, 11:00
  2. Precz z kretynami na rowerach
    Przez lucyna w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 24-08-2006, 08:47

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •