Dzięki za opinie :)

Cytat Zamieszczone przez sir Bazyl
Ekspertowi narzuca się posiadanie wiedzy bieszczadzkiej i około bieszczadzkiej, a przecież na forum jest kilka osób, które przede wszystkim, jeśli nie wyłącznie wypowiadają się ze znawstwem w wielu tematach poza bieszczadzkich. Dlaczego nie dać im szans w tej kategorii?
O nich myślę pisząc o wiedzy "okołobieszczadzkiej" - uważam, że w grę wchodzi każdy rodzaj aktywności mieszczący się w "bieszczadzkości mentalnej", a nie geograficznej. Raczej nie grozi nam, byśmy honorowali wybitnego fizyka (z przeproszeniem) jądrowego czy znawcę średniowiecznych motetów :P Kryteria wyborów były zawsze luźne, bo inaczej się nie da. Mam się wykłócać o każdą przesłaną kandydaturę, bo MOIM ZDANIEM nie pasuje do tytułu? No proszę Was...
Z drugiej strony - załóżmy czysto teoretycznie, że będziemy mieli na forum kilka dobrych relacji z Bieszczadów, ale jedną wybitną z Alp. I co? Odrzucimy tę alpejską, bo nie spełnia warunku bieszczadzkości i w imię poprawności wybierzemy średnią relację z Wetliny? ;P

Cytat Zamieszczone przez don Enrico
Dodać coś ponad-normatywnego czyli POWSIMORDA "za całokształt". To nie koniec pomysłu. Taki Powsimorda byłby wybierany nie w wyborach powszechnych, a tylko przez tych którzy do tej pory zdobyli godność Powsimord. Czyli Super-Powsimorda wybierany przez zwykłych Powsimord. Dlaczego tak ? Proste. Widzę tu na naszym forum parę osób które są warte specjalnego uhonorowania, a tylko stali bywalcy dokonaliby najbardziej trafnej decyzji.
Wydaje mi się, że:
1. Nic nie stoi na przeszkodzie, by to wybitne indywiduum uhonorować tytułem Forumowicza Roku.
2. KIMB nie tylko Powsimordą stoi. Od kilku lat jest przecież nowa, świecka tradycja honorowania różnych takich nietypowych typów w nietypowej formie za nietypowe zasługi.
3. Jeśli Powsimordy z poprzednich lat się zmówią i postanowią uhonorować kogoś, to... patrz pkt. 2.
4. Przypominam, że w powsimordowej nomenklaturze jest już Superpowsimorda - to trzykrotna Powsimorda-recydywista w jednej kategorii.

Podsumowując - uważam, że:
1. Nie ma co mnożyć bytów wewnątrzpowsimordowych, bo są inne możliwości honorowania ad hoc.
2. Nie ma sensu określać sztywnych kryteriów wyborów, bo im więcej ograniczeń, tym więcej wątpliwości podczas głosowania, niepotrzebnych dyskusji i formalizowania, a elektorat i tak wybierze kogo chce :P