Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Wątek: Powsimordy 2012 - przygotowania

  1. #1
    Powsimorda h.c.
    Awatar Marcowy
    Na forum od
    09.1998
    Rodem z
    Zacisze
    Postów
    2,663

    Domyślnie Powsimordy 2012 - przygotowania

    Witajcie u progu piątej edycji Powsimord!

    Tak! To już po raz piąty będziemy nagradzać forumowe jednostki wybitne, wystrzałowe, wyróżniające się i wszystkie inne na "wy-". I piąty raz będziemy to czynić według innych kryteriów. Jakież to zmiany nas czekają? Ano... Pogadałem z tym i owym, pomruczałem niezrozumiale, podrapałem się tu i ówdzie, by zdecydować, że w roku 2012 będziemy wybierać bieszczadzkie indywidua w trzech kategoriach:

    - Ekspert Roku - czyli osoba nad wyraz bogata w wiedzę bieszczadzką i okołobieszczadzką,
    - Twórca Roku - czyli indywiduum płodne na niwie plastycznej, literackiej czy fotograficznej,
    - Forumowicz Roku - czyli osobowość pod wieloma względami wybitna.

    Dlaczego tak mało? A bo i nas niedużo. Uznałem, że przy ok. 30 aktywnych użytkownikach forum jedna Powsimorda na 10 dusz w zupełności wystarczy. A po drugie: takie zagęszczenie gwarantuje zapętlenie i niespodziewane zwroty akcji - do końca nie będzie wiadomo, kto wygrał.

    Zasady głosowania się prawie nie zmieniają. Ruszamy 1 stycznia, mamy dwie dwutygodniowe tury, w pierwszej z nich - głosujemy na osobę dowolną, w drugiej - na finalistę. O szczegółach poinformuję w osobnym wątku i w swoim czasie.

    Póki co - do rozpoczęcia Powsimord 2012 zostały dwa tygodnie, więc dawajcie upust swojej wenie zamieszczając na forum, co się tylko da. Byle zgodnie z regulaminem

  2. #2
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,243

    Domyślnie Odp: Powsimordy 2012 - przygotowania

    Mnie by się jeszcze marzyło aby dawać Powsimordy za twórczość związaną bezpośrednio z głównym tematem forum - Bieszczadami. Żeby Ekspert Roku był ekspertem od spraw bieszczadzkich, żeby Twórca Roku stworzył przynajmniej jedno bieszczadzkie dzieło a Forumowicz Roku żeby udzielał się głównie na Forach bieszczadzkich a nie w Innych tematach. Możliwe to?
    Ostatnio edytowane przez bartolomeo ; 14-12-2011 o 16:18 Powód: Dodałem linki

  3. #3
    Powsimorda h.c.
    Awatar Marcowy
    Na forum od
    09.1998
    Rodem z
    Zacisze
    Postów
    2,663

    Domyślnie Odp: Powsimordy 2012 - przygotowania

    Wszystko jest możliwe :) Jednak traktowałbym tę "bieszczadzkość" raczej jako argument pod rozwagę elektoratu niż sztywne kryterium.

  4. #4
    Forumowicz Roku 2018
    Kronikarz Roku 2018
    Forumowicz Roku 2017
    Kronikarz Roku 2014
    Ekspert Roku 2013
    Korespondent Roku 2008
    Awatar sir Bazyl
    Na forum od
    09.2005
    Rodem z
    Resmiasto
    Postów
    3,102

    Domyślnie Odp: Powsimordy 2012 - przygotowania

    W pełni zgadzam się z bartolome'em! W ubiegłym roku już na to zwróciłem uwagę:
    Cytat Zamieszczone przez sir Bazyl Zobacz posta
    (...) Do tej pory jakoś tak to odczytywałem, że na forum bieszczadzkim głosujemy na kandydatów, którzy są najlepsi w danych kategoriach, ale biorąc pod uwagę ich "aktywność" właśnie bieszczadzką, czyli ekspert nie norweski, fotografik nie aktów (chyba, że Bieszczady w tle :)), ekspert nie od jedzenia pałeczkami itd., itp. Trzeba się chyba zalogować pewnie na forum tatrzańskim, może tam się głosuje na forumowiczów w kategoriach "bieszczadzkich"?
    Dla mnie jest to nagroda ściśle związana z częścią forum "bieszczadzką" a nie "oftopiczną" i brak takiego rozgraniczenia po prostu zniechęca do głosowania.
    A poza tym dlaczego taki brak konsekwencji? Ekspertowi narzuca się posiadanie wiedzy bieszczadzkiej i około bieszczadzkiej, a przecież na forum jest kilka osób, które przede wszystkim, jeśli nie wyłącznie wypowiadają się ze znawstwem w wielu tematach poza bieszczadzkich. Dlaczego nie dać im szans w tej kategorii?
    "Rozum mówi nie raz: nie idź, a coś ciągnie nieprzeparcie i tylko słaby nie ulega; każdy z nas ma chwile lekkomyślności, którym zawdzięcza najpiękniejsze przeżycia." W. Krygowski

  5. #5
    Poeta Roku 2011
    Awatar Piskal
    Na forum od
    10.2008
    Rodem z
    Toporzysko/Toruń
    Postów
    2,277

    Domyślnie Odp: Powsimordy 2012 - przygotowania

    Cytat Zamieszczone przez Marcowy Zobacz posta
    by zdecydować, że w roku 2012 będziemy wybierać bieszczadzkie indywidua w trzech kategoriach:

    - Ekspert Roku - czyli osoba nad wyraz bogata w wiedzę bieszczadzką i okołobieszczadzką,
    - Twórca Roku - czyli indywiduum płodne na niwie plastycznej, literackiej czy fotograficznej,
    - Forumowicz Roku - czyli osobowość pod wieloma względami wybitna.
    Nie ma jak być dyktatorem!
    Ale w sumie jestem za. Chociaż gdyby Ojciec Dyktator ustanowił by 12 kategorii też byłbym za.

  6. #6
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Powsimordy 2012 - przygotowania

    Dość ryzykowny ten pomysł Marcowego co by twórców wrzucić do jednego worka.
    Dobrze, że to tylko zabawa bo inaczej graficiarze mogliby się pobić z prozaikami, że o rzeźbiarzach nie wspomnę.
    Marcowy chce zmniejszyć ilość powsimord, a ja chciałbym zwiększyć.
    Dodać coś ponad-normatywnego czyli POWSIMORDA "za całokształt"
    To nie koniec pomysłu. Taki Powsimorda byłby wybierany nie w wyborach powszechnych, a tylko przez tych którzy do tej pory zdobyli godność Powsimord.
    Czyli Super-Powsimorda wybierany przez zwykłych Powsimord.
    Dlaczego tak ?
    Proste.
    Widzę tu na naszym forum parę osób które są warte specjalnego uhonorowania, a tylko stali bywalcy dokonaliby najbardziej trafnej decyzji.

  7. #7
    Ekspert Roku 2011
    Ekspert Roku 2010
    Forumowicz Roku 2009
    Awatar marcins
    Na forum od
    12.2005
    Rodem z
    Lesko/Rabe
    Postów
    3,394

    Domyślnie Odp: Powsimordy 2012 - przygotowania

    A ja myślę, że trzy kategorię starczą. Forum jakby wymiera to i powsimordy wymierają.
    Marcin

  8. #8
    Poeta Roku 2011
    Awatar Piskal
    Na forum od
    10.2008
    Rodem z
    Toporzysko/Toruń
    Postów
    2,277

    Domyślnie Odp: Powsimordy 2012 - przygotowania

    Cytat Zamieszczone przez don Enrico Zobacz posta
    Dość ryzykowny ten pomysł Marcowego co by twórców wrzucić do jednego worka.
    Dobrze, że to tylko zabawa bo inaczej graficiarze mogliby się pobić z prozaikami, że o rzeźbiarzach nie wspomnę.
    Marcowy chce zmniejszyć ilość powsimord, a ja chciałbym zwiększyć.
    Dodać coś ponad-normatywnego czyli POWSIMORDA "za całokształt"
    To nie koniec pomysłu. Taki Powsimorda byłby wybierany nie w wyborach powszechnych, a tylko przez tych którzy do tej pory zdobyli godność Powsimord.
    Czyli Super-Powsimorda wybierany przez zwykłych Powsimord.
    Dlaczego tak ?
    Proste.
    Widzę tu na naszym forum parę osób które są warte specjalnego uhonorowania, a tylko stali bywalcy dokonaliby najbardziej trafnej decyzji.
    Jako Powsimordek jestem za. Rozumiem, że obrady były by tajne, czyli na Priv? Czy jak?
    Tylko żeby nikt potem nie powiedział, że takie wybory tylko dla elyty są.

  9. #9
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Powsimordy 2012 - przygotowania

    Cytat Zamieszczone przez marcins Zobacz posta
    A ja myślę, że trzy kategorię starczą. Forum jakby wymiera to i powsimordy wymierają.
    Bo społeczeństwo forum jest jak Huculi
    - to taki lud na wymarciu
    - to dlaczego ja jeszcze żyję ?

  10. #10
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Powsimordy 2012 - przygotowania

    Cytat Zamieszczone przez Piskal Zobacz posta
    Jako Powsimordek jestem za. Rozumiem, że obrady były by tajne, czyli na Priv? Czy jak?
    Tylko żeby nikt potem nie powiedział, że takie wybory tylko dla elyty są.
    wszystko byłoby do ustalenia.
    Plagiat jest ściągnięty z Oskarów gdzie swego czasu Wajda dostał go za "całokształt"
    Kto i w jaki sposób nominował Wajdę ?
    Obrady były tajne ? czy na priva ?
    tego nie wiem.
    Wiem, że są wśród nas osoby typu Wajda, może nie przebojowe, ale godne szacunku.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Powsimordy 2013 - przygotowania
    Przez Marcowy w dziale Spotkania i sprawy forumowe
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 16-05-2013, 07:48
  2. Powsimordy 2012 - głosowanie
    Przez Marcowy w dziale Spotkania i sprawy forumowe
    Odpowiedzi: 206
    Ostatni post / autor: 08-02-2012, 23:01
  3. Powsimordy 2009 - przygotowania
    Przez Marcowy w dziale Spotkania i sprawy forumowe
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 16-12-2008, 10:39

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •