Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: wycieczka do Wałbrzycha

  1. #1
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie wycieczka do Wałbrzycha

    Chcielismy sie w ktorys weekend wybrac powłóczyc po Wałbrzychu. Nie znam wogole tego miasta, oprocz kilkukrotnego pobytu na stacjach PKP Wałbrzych Główny i Miasto oraz biegu z PKP na PKS. A z tego co slychac tu i ówdzie mialabym ochote to miasto pozwiedzac.
    Stad mam kilka pytan do mieszkancow, bywalcow lub tych co trafili tam kiedys przypadkiem:
    - miejsca noclegowe. Moze jest tam jakis stary hotelik, cos jak dawny robotniczy czy moze jakis przykopalniany? Moze jakies cos PTSMopodobne? Tanio i warunki im gorsze tym lepsze. Nie musi byc w centrum

    -knajpy. Moze ktos ma do polecenia jakas lokalna spelune, najlepiej taka co i napic sie mozna i zjesc. I najlepiej taka mordownia dla miejscowych.

    -mowi sie wszedzie ze w Wałbrzychu jest duzo ruin. Mialabym prosbe o polecenie jakis- ruiny kopalń, szybów, innych zakladow przemysłowych, domow, kamienic, stacyjek,wogole czegokolwiek

    -czytalam ze w Wałbrzuchu jest sporo biedaszybow, jest nawet pomnik. W ktorym rejonie mozna sie ich najwiecej spodziewac

    - ktora dzielnica miasta ma najgorsza opinie, takiej ze lepiej tam nie chodzic wieczorami itp

    - jesli wam wpadnie do glowy jakas mysl co wam sie nie podoba w Wałbrzychu i dlaczego nie lubicie tego miasta- napiszcie- moze nam sie bardzo przydac

    Bede bardzo wdzieczna za kazde informacje
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  2. #2
    prowydnyk chaszczowy Awatar Browar
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    2,823

    Domyślnie Odp: wycieczka do Wałbrzycha

    Z Wałbrzycha to pamiętam że to jedna wielka ruina :) Najbardziej syfiasty jest Boguszów,Sobięcin,(południe Wałbrzycha) taki ponury industrial,tam też są biedaszyby.Nie wysiadaj na Wałbrzychu Głównym,stamtąd do miasta (Wałbrzych Miasto) jest kilka kilometrów Niewątpliwie najciekawsze jest Szczawno Zdrój i Stary Zdrój czyli północne rejony.A nad wszystkim góruje ukrzyżowany Chełmiec z ciekawą wieżą widokową
    Pozdrav

  3. #3
    Bieszczadnik
    Na forum od
    04.2011
    Rodem z
    Piastowy
    Postów
    571

    Domyślnie Odp: wycieczka do Wałbrzycha

    mi utkwiło w pamięci tzw. Szczawno dolne tj. odcinek między uzdrowiskiem a Tesco.
    Nie wiedziałem brzydszego miasta niż Wałbrzych, muszę odwiedzić jeszcze kiedyś.

  4. #4
    prowydnyk chaszczowy Awatar Browar
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    2,823

    Domyślnie Odp: wycieczka do Wałbrzycha

    Cytat Zamieszczone przez Miejscowy Zobacz posta
    Nie wiedziałem brzydszego miasta niż Wałbrzych, muszę odwiedzić jeszcze kiedyś.
    Fascynująca jest jego brzydota, zadumał bym się jeszcze nad Łodzią
    Pozdrav

  5. #5
    Fotografik Roku 2013
    Fotografik Roku 2012
    Fotografik Roku 2011
    Awatar Pierogowy
    Na forum od
    03.2010
    Rodem z
    Tarnowskie Góry Wysokie
    Postów
    1,010

    Domyślnie Odp: wycieczka do Wałbrzycha

    hallo,

    ja też myślę,że brzydota nosi w sobie element piękna i...fotografii
    Buba, przemierzasz i szwendasz się po wspaniałych miejscach i okolicach
    fajnie !
    toteż zapraszam do Wałbrzycha -fotograficznego miasta :

    https://docs.google.com/viewer?url=h...df&chrome=true

    wiem,wiem -
    zauważyłem lekko anarchistyczną duszę włóczęgi w Tobie ale proponowałbym odwiedzić wałbrzyskie muzeum techniki...zanim ...
    myślę ,że to troszkę wzbogaci i wyostrzy spojrzenie ,gdyż industrialny charakter miasta będzie bardziej czytelny i zrozumiały...

    przepraszam,czy tutaj ktoś się wymądrza ?a w mordę go,psiakość!

    to mówię ja,pierogowy mieszkaniec Górnego Śląska -pozdrawiam Dolny(Dobry) Śląsk
    "Najlepsze miejsce na namiot .jest zawsze troszkę dalej..."

  6. #6
    Bieszczadnik Awatar mavo
    Na forum od
    11.2008
    Postów
    375

    Domyślnie Odp: wycieczka do Wałbrzycha

    Jaki Górny Śląsk? Przecież Tarnowskie Góry leżą koło Kalet.

  7. #7
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: wycieczka do Wałbrzycha

    Cytat Zamieszczone przez Pierogowy Zobacz posta
    ale proponowałbym odwiedzić wałbrzyskie muzeum techniki...zanim ...
    myślę ,że to troszkę wzbogaci i wyostrzy spojrzenie ,gdyż industrialny charakter miasta będzie bardziej czytelny i zrozumiały...
    a jak wyglada to muzeum techniki? to jakas stara fabryka,zaklad, przysposobiona na muzeum czy w jakims normalnym pomieszczeniu sa tylko wylozone eksponaty?
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  8. #8
    Bieszczadnik Awatar komisaRz von Ryba
    Na forum od
    05.2008
    Rodem z
    dziki wschód
    Postów
    1,168

    Domyślnie Odp: wycieczka do Wałbrzycha

    Cytat Zamieszczone przez buba Zobacz posta
    a jak wyglada to muzeum techniki? to jakas stara fabryka,zaklad, przysposobiona na muzeum czy w jakims normalnym pomieszczeniu sa tylko wylozone eksponaty?
    google może coś wiedzą

    a ja w Wałbrzychu polecam efekt niedoskonałości

  9. #9
    Bieszczadnik
    Na forum od
    04.2011
    Rodem z
    Piastowy
    Postów
    571

    Domyślnie Odp: wycieczka do Wałbrzycha

    się zastanawiam, czy my normalni jesteśmy, że cięgnie nas do Wałbrzycha? ;D
    przecież to przeciwieństwo Bieszczadów ;D
    pamiętam, że jadąc tam, cieszyłem się, naiwny, że zobaczę tą piękną bogatą zachodnią Polskę, w niebieszczadzkim worku między granicami Niemiec i Czech.
    a po powrocie, kojarzę Wałbrzych, jak stereotyp biednej głębokiej przemysłowo-górniczej Ukrainy..

  10. #10
    Fotografik Roku 2013
    Fotografik Roku 2012
    Fotografik Roku 2011
    Awatar Pierogowy
    Na forum od
    03.2010
    Rodem z
    Tarnowskie Góry Wysokie
    Postów
    1,010

    Domyślnie Odp: wycieczka do Wałbrzycha

    hallo;

    Mavo- Tarnowskie Góry to Śląsk a Kalety to...są za rzeką...! O !(pozdrawiam forumowicza z Kalet !)
    o niejakim siole Nasiczne słyszałem niedawno...tak,tak...tym na przedmieściach Berehów Górnych...!

    Buba- na pewno już pogmerałaś w internecie i wszystko już wiesz...! polecam trasę z Lisią Sztolnią (PODZIEMNA) ,chociaż wtedy omijasz zwiedzanie łaźni(ta gęsta sieć łańcuchów zwisająca z sufitu...) i markowni.
    Po uruchomieniu elektrowni na ulicach pojawiły się tramwaje(później trolejbusy),...wyobraź sobie :...ukształtowanie Wałbrzycha i tramwaje:))-San Francisco ,hi,hi,hi, ...gdzie nie gdzie ,wystają jeszcze tory z asfaltu.
    współczesny klimat miasta? wystarczy przypomnieć sobie film "DŁUG"Krauze i już...

    "biedaszyby", te na moim Śloncku to dla laika , takie większe ziemne piwnice...mieszkając w familoku za bajtla ,do najbliższego miałem bliżej niż do kościoła...odwiedzając niedawno stare kąty zauważyłem ,że eksploatacja trwa ...lepiej podstemplowane chodniki i samochodem można podjechać pod wylot... :(

    a co do wrażeń w bezpośrednim zapoznawaniu się z tamtejszym folklorem ,w niecodziennych wnętrzach spelunek ...proponowałbym chłopakom, z Twojej ekipy wziąć po garści piasku do kieszeni...może być ślisko...
    "Najlepsze miejsce na namiot .jest zawsze troszkę dalej..."

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Wycieczka na Giewont
    Przez Wojtek Pysz w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 17-08-2011, 04:57
  2. wycieczka
    Przez długi w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-04-2010, 08:46
  3. gdzieś pod wałbrzychem
    Przez buba w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-08-2008, 18:41
  4. wałami z olawy do jelcza
    Przez buba w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-03-2007, 15:12
  5. Bieszczady Środk i Wyż Wańkowej
    Przez fidelli w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-01-2007, 18:38

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •