Strona 1 z 4 1 2 3 4 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 36

Wątek: Film Agnieszki Holland "W ciemności"!

  1. #1
    Poeta Roku 2010
    Poeta Roku 2009
    Poeta Roku 2008

    Awatar WUKA
    Na forum od
    07.2006
    Rodem z
    Toruń
    Postów
    3,907

    Domyślnie Film Agnieszki Holland "W ciemności"!

    Obejrzałam i polecam. Rewelacyjna rola Roberta Więckiewicza. Nikt inny chyba by tak nie zagrał lwowskiego kanalarza ratującego Żydów. Postać autentyczna i wydarzenia oparte na faktach historycznych. Dawno tak się nie spłakałam ze wzruszenia. Film ma nominacje do Oskara, ale jeśli nawet go nie zdobędzie (a należy sie!) to i tak jest znakomity. Gwara lwowska sercu bliska ( dla tych co jej nie kumają, są podpisy pod dialogami), mile serce pogłaskała. Nawet "na ser k...i mater" takie ładniej brzmiące od wulgaryzmów wokół. Ciekawią mnie Wasze opinie.....!

  2. #2
    Bieszczadnik Awatar tomas pablo
    Na forum od
    01.2009
    Rodem z
    pod karpacie
    Postów
    1,461

    Domyślnie Odp: Film Agnieszki Holland "W ciemności"!

    szepcze się, ze ma BARDZO duże szanse , dystrybutorzy amerykańscy wpompowali sporo dolarów . To temat bliski "Liście..." i "Pianiście". Tak, Więckiewicz to świetny aktor

  3. #3
    Malkontent Roku 2009 Awatar Krysia
    Na forum od
    09.2006
    Postów
    3,380

    Domyślnie Odp: Film Agnieszki Holland "W ciemności"!

    Z tą nominacją do Oskara to jedna osoba zadecydowała o niej. Oskara dostanie za tematykę, bo Żydzi. Tak jak Lista zgarniała, a nie w Imię Ojca-obiektywnie był wiele razy lepszy pod każdym względem, no ale tematyka.
    W filmie jak dla mnie było za dużo sexu pokazanego bardzo nieładnie.
    I po obejrzeniu czekam bardziej na "Różę".
    "...Lecz ja wrócę tu, będę w twoim śnie.
    Nikt nie zabroni nam śnić..."
    Bogdan Loebl

  4. #4
    Poeta Roku 2010
    Poeta Roku 2009
    Poeta Roku 2008

    Awatar WUKA
    Na forum od
    07.2006
    Rodem z
    Toruń
    Postów
    3,907

    Domyślnie Odp: Film Agnieszki Holland "W ciemności"!

    W "Róży" za to wiele gwałtów ( taki był straszny czas) . Dorociński po raz kolejny pokazał swoją klasę aktorską. Film "W ciemności" pokazuje różne odcienie życia w kanałach, także ten cielesny. Dla mnie, jak zwykle, najważniejsze są psychiczne aspekty człowieka i tu mamy ich calutką paletę. Piękna jest przemiana mentalności Poldka Sochy. Przypomnę jeszcze , że na tegorocznym festiwalu Camerimage główną nagrodę dostała Jolanta Dylewska za zdjęcia do tego filmu. "Różę", naturalnie, też polecam!
    Ostatnio edytowane przez bartolomeo ; 15-01-2012 o 16:57 Powód: Poprawiłem jedno imię

  5. #5
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,244

    Domyślnie Odp: Film Agnieszki Holland "W ciemności"!

    Cytat Zamieszczone przez Krysia Zobacz posta
    obiektywnie był wiele razy lepszy pod każdym względem
    A skąd Ty wiesz co jest obiektywnie lepsze? Ja nie chodzę ostatnio do kina bo przeszkadza mi ta odpustowa atmosfera w środku, te popcorny, mlaskanie, szelest papierków po cukierkach czy świecenie komórkami i rozmowy z osobą dwa rzędy dalej. No i podobają mi się coraz częściej filmy, które są obiektywnie słabe. Ale na "W ciemności" chyba się wybiorę, bo chcę usłyszeć "na ser mater" z ekranu WUKO - wiesz, że u nas (nie wiem czy na Podkarpaciu czy tylko w mojej rodzinie) cały czas tak się klnie? Raczej osoby z pokolenia moich rodziców, ale to się jeszcze słyszy.
    Czterech panów B.

  6. #6
    Poeta Roku 2010
    Poeta Roku 2009
    Poeta Roku 2008

    Awatar WUKA
    Na forum od
    07.2006
    Rodem z
    Toruń
    Postów
    3,907

    Domyślnie Odp: Film Agnieszki Holland "W ciemności"!

    Tak, tak się przeklina właśnie. I bałaka też!
    Chyba w Rzeszowie istnieją jakieś małe, przytulne kina? Ja mam takie w Toruniu. Przed seansem nie ma reklam tylko przedwojenna muzyka filmowa a repertuar jest wyśmienity i z najwyższej półki. Atmosfery sali kinowej nie zastąpi żaden ekran telewizora i najlepszy odtwarzacz. "W ciemności" wyjątkowo obejrzałam w Multikinie, ale sala była nabita po brzegi i cisza jak makiem zasiał.No, moze troszkę chlipnieć na koniec. Zaryzykuj!

  7. #7
    Bieszczadnik
    Na forum od
    04.2011
    Rodem z
    Piastowy
    Postów
    571

    Domyślnie Odp: Film Agnieszki Holland "W ciemności"!

    Na ogół filmów oskarowych i kandydujących nie oglądam, nie podobają mi się, ale WUKA mnie przekonała, mimo nawet tego, że u nas ten film leci w popcornowym kinie - pójdę. Nasermater.

  8. #8
    Malkontent Roku 2009 Awatar Krysia
    Na forum od
    09.2006
    Postów
    3,380

    Domyślnie Odp: Film Agnieszki Holland "W ciemności"!

    Cytat Zamieszczone przez bartolomeo Zobacz posta
    A skąd Ty wiesz co jest obiektywnie lepsze? .
    Z recenzji znawców kina???
    "...Lecz ja wrócę tu, będę w twoim śnie.
    Nikt nie zabroni nam śnić..."
    Bogdan Loebl

  9. #9
    Poeta Roku 2010
    Poeta Roku 2009
    Poeta Roku 2008

    Awatar WUKA
    Na forum od
    07.2006
    Rodem z
    Toruń
    Postów
    3,907

    Domyślnie Odp: Film Agnieszki Holland "W ciemności"!

    Mnie "W ciemności" nie przyciągnęło do kina z powodu nominacji. Oskarowe, myślę podobnie jak Miejscowy, raczej mnie odstraszają. Jeśli dzielę się swoimi odczuciami, to są one bardzo subiektywne. Można się z nimi zgadzać lub nie.

  10. #10
    Bieszczadnik Awatar Basia Z.
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Chorzów
    Postów
    2,771

    Domyślnie Odp: Film Agnieszki Holland "W ciemności"!

    Cytat Zamieszczone przez WUKA Zobacz posta
    Tak, tak się przeklina właśnie. I bałaka też!
    Chyba w Rzeszowie istnieją jakieś małe, przytulne kina? Ja mam takie w Toruniu.
    Też mam u siebie, 5 minut od domu takie pół-studyjne kino.
    I chyba poczekam aż film tam się znajdzie.
    Też nie cierpię atmosfery multikina i popcornu.

    A na razie wybieram się tam na "80 milionów" - z tego czytałam film w całkiem innym stylu, ale tez fajny, na dodatek doskonale pamiętam tamte czasy i to że wcale tak czarno nie było, wiele niedogodności przyjmowaliśmy wtedy z humorem (bo cóż było robić).

    W każdym razie i na Różę" i na "W ciemności" też czekam z niecierpliwością.
    W lipcu 2011 będąc z grupą we Lwowie dałam im wolny czas a sama poszłam sobie do muzeum i całkiem przypadkiem trafiłam we lwowskim muzeum na wystawę o Pełtwi - lwowskiej rzece zamkniętej w kanały pod miastem. Były tam ciekawe, unikalne zdjęcia z okresu budowy kanałów którymi rzeka płynie (przechodzą pod Bulwarem Swobody /d. Walami Hetmańskimi/ i mniej więcej pod Operą Lwowską, która zbudowana jest na specjalnych palach). Były też zdjęcia jak te kanały i rzeka wyglądają teraz.
    Potem nasz przewodnik zaprowadził nas do miejsca gdzie są źródła rzeki, teraz tylko wlot kanału zamknięty klapą.

    Ciekawi mnie, gdzie były kręcone zdjęcia do filmu, czy są w kadrach chociaż fragmenty Lwowa.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. [Wetlina] Baza namiotowa w Wetlinie "za torami" - czy działa?
    Przez Czeczotka w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-07-2009, 15:53
  2. Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 11-05-2009, 03:43
  3. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-11-2008, 10:42
  4. Film o akcji "Wisła"
    Przez Black Hawk w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 03-12-2007, 22:46
  5. Film "HASŁO"
    Przez tomekpu w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 09-07-2004, 07:30

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •