Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: [drobna prywata] Mała Hania czeka na pomoc.

  1. #1

    Domyślnie [drobna prywata] Mała Hania czeka na pomoc.

    Moja siostrzenica, która przyszła na świat z wadą serca.

    Teraz czekają ją przynajmniej dwie operacje. Rodzice, pragnąc zapewnić Hani jak największe szanse na normalne życie skierowali swoje kroki do kliniki prof. Malca w Monachium. Koszt operacji wynosi ponad 20 tys euro, w związku z tym zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli, z prośbą o wsparcie. Każda kwota się liczy. Szczegółowe informacje: http://www.corinfantis.pl/index.php?text=430 A dla fejsbukowiczów, także tu: https://www.facebook.com/Pomagamy.Hani

  2. #2
    Bieszczadnik Awatar maciejka
    Na forum od
    07.2009
    Postów
    1,862

    Domyślnie Odp: [drobna prywata] Mała Hania czeka na pomoc.

    Haniu, trzymaj się mocno łapkami, będzie dobrze!
    Też wierzę, że tym małym "co nie co..." można pomóc!

  3. #3

    Domyślnie Odp: [drobna prywata] Mała Hania czeka na pomoc.

    Dzięki za dobre słowo. Zamieszczam też wskazówki dotyczące pomocy w pigułce. Będziemy wdzięczni za każdą pomoc, upowszechnienie tej wiadomości, kliknięcie "lubię to" na fejsbuku też się liczy. ;-)
    Załączone obrazki Załączone obrazki

  4. #4
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,243

    Domyślnie Odp: [drobna prywata] Mała Hania czeka na pomoc.

    Cicho tak jakoś ten apel przemknął przez forum, tak prawie bez echa... A to chyba ważniejsza sprawa od wielu takich, o które drzemy szaty, dyskutujemy, a czasem nawet skaczemy sobie do oczu Ja nie potrafię tak zachęcać jak filiplesny ale choć podbiję temat i przypomnę o sprawie. Albo co się będę ograniczał: przykleję ten wątek!

    Haniu - pędź naprzód, nic nie może zatrzymać takiej lokomotywy! Takich dwóch lokomotyw

    PS Na stronie fundacji Cor Infantis znalazłem taką informację:
    Fundacja na rzecz dzieci z wadami serca Cor Infantis nie pobiera ze zbieranych funduszy żadnych prowizji ani innych kosztów związanych z prowadzeniem zbiórki. Wszystkie osoby zaangażowane w działalność Fundacji robią to zupełnie bezinteresownie, nie pobierając z tego tytułu żadnego wynagrodzenia.
    Czterech panów B.

  5. #5
    Malkontent Roku 2009 Awatar Krysia
    Na forum od
    09.2006
    Postów
    3,380

    Domyślnie Odp: [drobna prywata] Mała Hania czeka na pomoc.

    Ja tylko mam pytanie, bo 21tysięcy euro za operację serca u maleństwa to jest naprawdę bardzo mało. Więc nie jest to jakaś mega poważna operacja.
    Nie robią tego w Polsce za powiedzmy darmo(bo idzie z naszych podatków, więc nie jest to darmo)?
    "...Lecz ja wrócę tu, będę w twoim śnie.
    Nikt nie zabroni nam śnić..."
    Bogdan Loebl

  6. #6
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,243

    Domyślnie Odp: [drobna prywata] Mała Hania czeka na pomoc.

    Cytat Zamieszczone przez Krysia Zobacz posta
    Nie robią tego w Polsce [...]?
    Tu jest coś na ten temat:
    http://www.gazetalubuska.pl/apps/pbc...16%2F278531905
    ... pierwszą operację należy przeprowadzić najpóźniej jak Hania skończy pół roku. Potem może być już za późno.
    - Prof. Edward Malec z kliniki w Monachium wyznaczył termin na trzeciego marca i dał nam nadzieję, na to, że Hania będzie mogła normalnie żyć - mówi pan Paweł. I dodaje, że w Polsce na ten zabieg mogliby czekać nawet dwa lata.
    Czterech panów B.

  7. #7
    Malkontent Roku 2009 Awatar Krysia
    Na forum od
    09.2006
    Postów
    3,380

    Domyślnie Odp: [drobna prywata] Mała Hania czeka na pomoc.

    Aha, dzięki.
    To się musi udać, to nie są wielkie pieniądze;(
    tzn dla rodziny zostawionej samej sobie na pewno wręcz olbrzymie, ale jakby tak każdy kto przeczyta...
    "...Lecz ja wrócę tu, będę w twoim śnie.
    Nikt nie zabroni nam śnić..."
    Bogdan Loebl

  8. #8
    Bieszczadnik Awatar maciejka
    Na forum od
    07.2009
    Postów
    1,862

    Domyślnie Odp: [drobna prywata] Mała Hania czeka na pomoc.

    Słuchajcie, nie wiem jak to zręcznie napisać, więc muszę po swojemu;-)
    Wiem, że jak pojawiają się tego typu apele, to ludzie są skłonni do pomocy i to najczęściej „cichej”.
    Ja to rozumiem, ale jakie widzę wady takiego działania? To że „ na zewnątrz” przejawia się to jako wyraz obojętności, oraz nie wciąga do akcji osób „niezdecydowanych”.
    Nie mam pomysłu na formułę, jak to miałoby wyglądać, ale uważam, że tak jak odpowiadamy na studencką ankietę „wysłałem” to i tu powinien być jakiś odzew...
    Przykro jest gdy, tego typu prośba wisi w powietrzu i „cisza jak makiem zasiał”...nawet gdy, za plecami, w ukryciu wiele się dzieje...bo wiem, że gdzieś ktoś coś wysyła...
    No jakoś tak, w większości siła..
    Powodzeniem cieszą się duże akcje, takie jak Owsiaka, czy z naszego forum akcja z „Maguryczem”, oraz świątecznie ruszyło też, z pomocą animatora „filipalesnego” i innych:)
    A takie „mniejsze” akcje...? Jednego z nas...

    Myślę o tym, zastanawiam się i widzę, że dla dobra sprawy lepiej osobiście przyłożyć ręki niż pozostać anonimowym....Kurcze, nie wstydźmy się robić dobrych rzeczy...
    Ostatnio edytowane przez bartolomeo ; 21-01-2012 o 13:18 Powód: Na prośbę autora

  9. #9

    Domyślnie Odp: [drobna prywata] Mała Hania czeka na pomoc.

    Albo co się będę ograniczał: przykleję ten wątek!
    Dzięki wielkie!

    Tak, to jest właśnie ta sprawa i wygląda to dokładnie, jak pisze "Lubuska". Jeżeli operacji nie wykona się w odpowiednim czasie, dziecku grozi śmierć, a w najlepszym razie trwałe uzależnienie od rodziców i brak szansy na normalne życie. Jeśli operacje się udadzą, jest nadzieja, że Hania jeszcze będzie śmigać po Bieszczadach. ;-) Naprawdę jestem zbudowany odzewem. Liczy się każda, nawet najdrobniejsza wpłata, a kluczem jest dotarcie z wiadomością do jak największej liczby osób, więc proszę - rozsyłajcie informacje najszerzej, jak się da.

  10. #10

    Domyślnie Odp: prośba o pomoc dla znajomego

    Cytat Zamieszczone przez maciejka Zobacz posta
    Miłe takie wieści:)

    Co z Hanią?
    Wszystko ok. Udało się zebrać potrzebne pieniądze. 26 kwietnia odbędzie się operacja. Dzięki za pamięć. Będzie potrzebna, bo prawdopodobnie potrzebna będzie jeszcze jedna operacja.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. a Paraszka czeka ...
    Przez Henek w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 07-07-2008, 22:41
  2. Cztery deszczowe dni w Bieszczadach (trochę prywata)
    Przez Fiaa w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 27-01-2008, 02:04
  3. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 12-08-2005, 10:20
  4. Numery GG [prywata]
    Przez Piotr w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 12-12-2004, 17:28
  5. Czeka mnie życie trapera...
    Przez Szaszka w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-09-2002, 00:18

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •