Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: Prośba o pomoc przy układaniu trasy

  1. #1
    Pietrrrek
    Guest

    Domyślnie Prośba o pomoc przy układaniu trasy

    Witam. Na wiosnę lub najpóźniej latem chciałbym wybrać się na około dwa tygodnie w bieszczady. Będzie to mój pierwszy raz w tych stronach dlatego chciałbym prosić Was, zaprawionych już w bojach, o pomoc przy układaniu trasy:)
    Prosiłbym o wszelkie sugestie, korekty, pomysły a nawet całkowicie inny pomysł na trase.
    Wystartować chciałem z Komańczy i mój pomysł to mniej więcej coś takiego:

    dzień1- Komańcza> Prełuki>Duszatyń>Jeziorka Duszatyńskie> Chryszczata> Jeziorko Bobrowe> Baza Rabe (nocleg) Tutaj mam dwa pytania. Ile mniej więcej trwać może przejście z Chryszczatej do Jeziorka Bobrowego oraz czy nocleg w bazie rabe jest możliwy?

    dzień2- Baza rabe>Przełęcz Żebrak> Jaworne> Wołosań>Cisna (tutaj nocleg)

    dzień3- Cisna>Małe Jasło>Jasło>Okrąglik>Smerek(nocleg)

    dzień4- Smerek > Stare sioło>Wetlina Tutaj pytanie jak najlepiej dostać do Starego Sioła ze Smerka?

    dzień5- Wetlina>Mała Rawka>Wielka Rawka>Ustrzyki Górne (nocleg)

    dzień6- Ustrzyki Górne> Torfowiska>Wołosate> Tarnica> Bukowe Berdo>Bereżki (nocleg) Tutaj zastanawiam się czy przygotowana przeze mnie trasa nie jest zbyt długa?

    dzień7- Bereżki> autobusem*/stopem do Ustrzyk> Połonina Caryńska> Chatka Puchatka (nocleg) *Czy jakiekolwiek autobusy na tej trasie złapię?
    dzien8- chatka puchatka> Połonina Wetlińska> Przełęcz Orłowicza>Smerek>Bacówka Jaworzec Czy ta bacówka funkcjonuje lub do tego czasu zacznie? :)

    dzień9- I tutaj zaczynają się schody. Nie mam pomysłu co dalej. Chciałbym dostać się do Krywego i Zatwarnicy. Prosiłbym po jakiś pomysł i sugestie co warto zobaczyć w okolicy Krywego i po drodze. Kolejne pytanie to przeprawa przez San? Jak, gdzie?

    Po 9 dniach wędrówki chciałbym udać się nad Jezioro Solińskie pobyczyć się kilka dni. Zastanawiam się nad miejscowością Solina, najlepiej jakimś autobusem.
    Czy istnieje jakaś możliwość spływu Sanem?

    Kilka pytań dodatkowych. Czy przygotowane przeze mnie trasy nie są za krótkie lub za długie? Jestem pewien, że wielu pięknych miejsc nie uwzględniłem tutaj, ale jeśli brakuje tutaj czegoś wyjątkowego to proszę powiedzcie :)

    Pozdrawiam i z góry dziękuję.

  2. #2
    Bieszczadnik Awatar tomas pablo
    Na forum od
    01.2009
    Rodem z
    pod karpacie
    Postów
    1,461

    Domyślnie Odp: Prośba o pomoc przy układaniu trasy

    Witaj!
    wszystko zależy od twojej kondycji. Radzę poczytać przewodniki- masz podane czasy przejść.
    - to coś , jak ''bacówka" Jaworzec - to całoroczne schronisko PTTK. Z Jaworzca możesz pójść stokówką w kierunku Sanu , dalej starą drogą wzdłuż rzeki na Tworylne , i dalej do Krywego. Masz tam uroczą ruinę cerkwi. Dalej Hulskie ( również ruiny cerkwi) . Dalej dotrzesz do Zatwarnicy...Nie wiem dlaczego chcesz przekraczać San.Jeśli tak, możesz w Krywem , spokojnie przechodzisz przy ruinach dawnego mostu ( o ile stan wody ci na to pozwoli..) dalej do stokówki i do Sękowca. Tam masz autobus.

  3. #3
    Bieszczadnik Awatar Basia Z.
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Chorzów
    Postów
    2,771

    Domyślnie Odp: Prośba o pomoc przy układaniu trasy

    Jak na trasy letnie czasy przejść wydają mi się rozsądne.
    Baza w Rabem jest czynna tylko latem. W innych porach roku można przespać się w wiacie, ale trzeba mieć karimat i śpiwór.

  4. #4
    Bieszczadnik
    Na forum od
    06.2011
    Rodem z
    Warszawa
    Postów
    178

    Domyślnie Odp: Prośba o pomoc przy układaniu trasy

    wszytsko poza kondycją zalezy od pogody, stanu wody itd. Co do starych dróg to latem pozarastane mocno, ale może wiosna jeszcze nie będzie tyle krzaczorów na nich.

  5. #5
    Bieszczadnik Awatar tomas pablo
    Na forum od
    01.2009
    Rodem z
    pod karpacie
    Postów
    1,461

    Domyślnie Odp: Prośba o pomoc przy układaniu trasy

    Cytat Zamieszczone przez bieśdziad Zobacz posta
    wszytsko poza kondycją zalezy od pogody, stanu wody itd. Co do starych dróg to latem pozarastane mocno, ale może wiosna jeszcze nie będzie tyle krzaczorów na nich.
    ale krzaczory to właśnie cały CZAD !!!

  6. #6
    Bieszczadnik
    Na forum od
    07.2011
    Postów
    27

    Domyślnie Odp: Prośba o pomoc przy układaniu trasy

    Cytat Zamieszczone przez Pietrrrek Zobacz posta

    dzień7- Bereżki> autobusem*/stopem do Ustrzyk> *Czy jakiekolwiek autobusy na tej trasie złapię?
    Większość autobusów jadących z m. Bereżki dojeżdża do Ustrzyk Górnych. Albo do Wołosatego.
    Niektóre, w sezonie, jadą dalej. Jak nie ma sezonu, to nie ma połączenia autobusowego pomiędzy Ustrzykami i Wetliną.
    Tabliczki przystankowe, sprawdzone dla Bereżek masz tutaj:
    http://www.rozklady.com.pl/rozklad-j...busy/tabliczki
    Wpisz nazwę miejscowości
    Uważaj na informacje przy kursach.

    Cytat Zamieszczone przez Pietrrrek Zobacz posta
    Chciałbym dostać się do Krywego i Zatwarnicy.
    Do Zatwarnicy jeżdżą autobusy PKS z kierunku Lutowisk albo Nasicznego. Wożą dzieci w okresie nauki szkolnej.
    Z Zatwarnicy ciekawa wycieczka wgłąb Doliny Sanu (Krywe, Tworylne)

    Cytat Zamieszczone przez Pietrrrek Zobacz posta
    Kolejne pytanie to przeprawa przez San? Jak, gdzie?
    Dużo brodów, a za Tworylnym most.

    Cytat Zamieszczone przez Pietrrrek Zobacz posta
    Czy istnieje jakaś możliwość spływu Sanem?
    Nooo
    relacja tutaj

    http://www.forum.kanu.pl/viewtopic.php?t=373

    Cytat Zamieszczone przez Pietrrrek Zobacz posta
    Czy przygotowane przeze mnie trasy nie są za krótkie lub za długie?
    W Bieszczadach nie trzeba się spieszyć.
    Trzeba je smakować. Jak będziesz chciał wszystko przebiec w 9 dni, Twoja wola.

  7. #7

    Na forum od
    01.2010
    Rodem z
    Pomorze
    Postów
    9

    Domyślnie Odp: Prośba o pomoc przy układaniu trasy

    Moim zdaniem dzień 6 rozbij na 2 dni, no chyba że chcesz biec :P W Bereżkach chcesz spać ? Czy chodzi Ci o Przysłup Caryński (40 min od wsi) ? Pięknie tam i spokojnie... :)

    Nie wiem jak innym ale zejście z Połoniny Caryńskiej w stronę Ustrzyk było dla mnie bardzo męczące. Mniej więcej podobnie było schodząc z Wielkiej Rawki, ale warto było :)
    Pamiętaj że trzeba też czasem odpocząć, pooglądać widoki - nie cały czas iść.
    Nie jestem wielce doświadczonym bieszczadnikiem, ale powiem tak - trasy dość długie no i niektóre odcinki na pewno dadzą Ci ostro w kość i tak naprawdę okaże się jak już tam będziesz, także trasy zostaw i będziesz na bieżąco modyfikował. Ważne że jakiś zarys jest.

  8. #8
    Bieszczadnik
    Na forum od
    07.2011
    Postów
    27

    Domyślnie Odp: Prośba o pomoc przy układaniu trasy

    Cytat Zamieszczone przez Pietrrrek Zobacz posta
    jeśli brakuje tutaj czegoś wyjątkowego to proszę powiedzcie
    odwiedź Łopienkę

  9. #9
    grubas
    Guest

    Domyślnie Odp: Prośba o pomoc przy układaniu trasy

    Witam,
    jako że mam teraz nieco wolnego czasu postanowiłem odwiedzić jakieś góry. Beskid i Karkonosze po polskiej stronie zwiedzone w poprzednich latach, zatem upatrzyłem sobie Bieszczady, chciałbym w nich spędzić 3-4 dni. Nigdy w Bieszczadach nie byłem dlatego zwracam się do Was o pomoc. Z tego co widzę na mapie, schroniska są w znacznych odległościach od siebie, zwłaszcza jak na tą porę roku. Proszę o poradę czy warto się porywać w takich okolicznościach, jeżeli tak, to za co się zabrać by złapać bakcyla i wrócić tu latem?

  10. #10
    prowydnyk chaszczowy Awatar Browar
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    2,823

    Domyślnie Odp: Prośba o pomoc przy układaniu trasy

    Cytat Zamieszczone przez tomas pablo Zobacz posta
    Z Jaworzca możesz pójść stokówką w kierunku Sanu , dalej starą drogą wzdłuż rzeki na Tworylne , i dalej do Krywego.
    Nie wolno! Od mostu jak skręcisz w starą drogę to są cztery zakazy wejścia,tak było w maju jak leźliśmy z Pastorem. A na raz wolno łamać jedynie trzy
    Można polecić co najwyżej "uroki" stokówki.
    Ostatnio edytowane przez Browar ; 01-02-2012 o 18:18
    Pozdrav

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Pomoc przy ułożeniu trasy :)
    Przez maciakla w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 29-04-2012, 06:14
  2. Prośba o pomoc przy ułożeniu trasy !!
    Przez Przemas87 w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 25-03-2012, 23:05
  3. planowanie trasy - prośba o ocenę
    Przez klarytromycyna w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 07-08-2009, 21:24
  4. Proszę o pomoc w zaplanowaniu trasy
    Przez franek k. w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 20-02-2006, 14:16
  5. Prośba pomoc w opracowaniu trasy rowerowej na 10 dni
    Przez bielawski w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-07-2004, 13:44

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •