Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 31

Wątek: "CO Wy w tych Bieszczadach widzicie... nie ma jak Tatry-Dolina 5 stawów..."

  1. #21
    Bieszczadnik Awatar Ala
    Na forum od
    06.2004
    Postów
    66

    Domyślnie Odp: "CO Wy w tych Bieszczadach widzicie... nie ma jak Tatry-Dolina 5 stawów..."

    Mlodosc moja w tych Bieszczadach widze;-)

  2. #22
    Bieszczadnik Awatar delux
    Na forum od
    02.2012
    Rodem z
    piekła,cieleśnie lubuskie, sercem Teleśnica i Terka .
    Postów
    550

    Domyślnie Odp: "CO Wy w tych Bieszczadach widzicie... nie ma jak Tatry-Dolina 5 stawów..."

    Żeby odpowiedzieć na to pytanie,to ta koleżanka musiała by przyjechać w BIESZCZADY i sama to wszystko zobaczyć.....złapać bakcyla tak jak my,beznadziejni natchnieni,i ,uzależnieni.Bo BIESZCZADY uzależniają ,tu się przyjezdża przecież tylko raz..........,a następnie się tęskni,tęskni,i całe życie wraca...ja przyjechałem jako dojrzały blisko 39-letni facet,pierwszy raz do Polańczyka,a skutek jest taki ze wracam 2 x w ..roku od lat 9..,tylko 2 x w roku bo więcej nie mogę...ale tęsknie za widokiem zapory,za baletami w Amer-Polu, za knajpą Pod-Batem,Siekierezadą,za wódeczką wypitą z moim znajomym poetą Rysiem Szocinskim,za cudownym zalewem solinskim,za kretymi ścieżkami,rozległymi połoninami,pieknymi cerkiewkami,za Wetliną i jej widokami, za Soliną z jej odnogami,za najlepszym pstrągiem w mojej ukochanej Terce....,i za TO że tu zostawiłem moje serce....Kocham te moje góry,czasami nie nawidzieć Je musze,i przekloł bym Je z chęcią,iZAWSZE oddał duszę......dlatego się tłukę 16 godzin z Żar....

  3. #23

    Domyślnie Odp: "CO Wy w tych Bieszczadach widzicie... nie ma jak Tatry-Dolina 5 stawów..."

    delux, ładnie powiedziane. "przyjeżdża się raz". ja zawsze mawiam, że nie jadę a wracam w Bieszczady. tęsknota, tęsknota. chodziłam teraz sporo bo Beskidach Zachodnich i zawsze z łezką w oku patrzyłam na wschód:) wyobrażacie sobie co za wzruszenie, gdy na Turbaczu podczas inwersji poszła fama że widać Bieszczady?.... informacje potwierdzili przewodnicy beskidzcy. bieszczady to kraina :)
    Jimi

  4. #24

    Domyślnie Odp: "CO Wy w tych Bieszczadach widzicie... nie ma jak Tatry-Dolina 5 stawów..."

    CO Wy w tych Bieszczadach widzicie....



    Może ja napiszę czego nie widzę w Bieszczadach...
    Nie widzę rozwydrzonego tłumu ludzi który stratował by człowieka, aby tylko zająć miejsce w pobliskiej restauracyjce. Nie widzę pędzących na złamanie karku kierowców busów, którzy w imię zysku zachowywali się tak że włosy człowiekowi dęba stawały. Nie widzę setek trąbiących samochodów, które wjechały by na sam szczyt, gdyby tylko mogły.


    Często bywałem w Tatrach, które mimo swego piękna odpychały mnie natłokiem hałaśliwych turystów...

  5. #25

    Domyślnie Odp: "CO Wy w tych Bieszczadach widzicie... nie ma jak Tatry-Dolina 5 stawów..."

    heh..
    ja w Tatrach nie byłam już wiele lat choć nie mam do nich daleko (czasami zdarza się że widzę je przez okno -> załącznik zdjęcie zrobione komórką bez bajerów, wiem że beznadziejne:) dla takiego widoku warto spóźnić się do pracy). W Bieszczady jadę 6 godzin ale jeździłam tam każdą wolną chwilą. Boję się po prostu zobaczyć to, co bym zobaczyła w Tatrach :) Choć same góry marzą mi się nieziemsko. Druga kwestia, że jednak nie chce też samej tam wyruszać. Ale jeżeli nie podoba mi się to co widzę w zdecydowanej większości Beskidów Zachodnich to nic po mnie w polskich Tatrach. Przypomniało mi się kiedyś, jadąc stopem po znajomej obwodnicy, jak turysta narzekał że w tych Bieszczadach nie ma kolejek które by nas wywiozły na szczyty, nie ma gdzie spać w górach a idąc szlakiem sikać musi pod drzewo (?). Próbując teraz odnaleźć się w części zachodniej widzę jaka przepaść jest między wschodem a zachodem jeśli chodzi o zagospodarowanie terenów górskich czy samego profilu turysty. chwała Bogu że w Bieszczadach nie ma schronisk na szczytach.. (no chyba że szumnie schroniskiem nazwiemy naszego Puchatka). właśnie to, co mnie tam najbardziej razi to łażąc po szczytach co jakiś czas spotykamy schronisko. a gdy tylko zejdziemy z gór pęka mydlana bańka -hałas, pośpiech, restauracje, taki nasz polańczyk. nie ma tego beztroskiego spokoju, prostoty, możliwości wyciszenia, pięknych dolin, nutki poezji, wszystko jest zagospodarowane. a w bieszczadach nawet gdy chodzę dolinami dalej czuję ten zapach buczyny karpackiej czy wiatr z połonin :)

    http://www.joplin.republika.pl/t2.jpg
    http://www.joplin.republika.pl/t.jpg
    Ostatnio edytowane przez Corka_Browara ; 29-02-2012 o 22:33
    Jimi

  6. #26

    Domyślnie Odp: "CO Wy w tych Bieszczadach widzicie... nie ma jak Tatry-Dolina 5 stawów..."

    Ja w Bieszczadach wlasnie szukam tego czego nie znajde w innych polskich gorach a wiec - ciszy, spokoju, braku cywilizacji. To jest najpiekniejsze w Bieszczadach ze idziesz szlakiem i mozesz przez caly dzien nie spotkac czlowieka, co jest wrecz niemozliwe w sezonie w Tatrach. Mam nadzieje ze tak zostanie, ze jednak wiekszosc turystow bedzie Bieszczady omijac i jechac w inne gory Pomimo ze Bieszczady nie sa zbyt wysokie, ale maja to cos, czego nie maja Tatry. To tu gubie zasieg komorki, nie mam dostepu do internetu - to tu wypoczywam blisko natury, z daleka od cywilizacji

  7. #27
    Bieszczadnik
    Na forum od
    10.2009
    Postów
    745

    Domyślnie Odp: "CO Wy w tych Bieszczadach widzicie... nie ma jak Tatry-Dolina 5 stawów..."

    Cytat Zamieszczone przez yarek shalom Zobacz posta
    Ja w Bieszczadach wlasnie szukam tego czego nie znajde w innych polskich gorach a wiec - ciszy, spokoju, braku cywilizacji. To jest najpiekniejsze w Bieszczadach ze idziesz szlakiem i mozesz przez caly dzien nie spotkac czlowieka, co jest wrecz niemozliwe w sezonie w Tatrach. Mam nadzieje ze tak zostanie, ze jednak wiekszosc turystow bedzie Bieszczady omijac i jechac w inne gory Pomimo ze Bieszczady nie sa zbyt wysokie, ale maja to cos, czego nie maja Tatry. To tu gubie zasieg komorki, nie mam dostepu do internetu - to tu wypoczywam blisko natury, z daleka od cywilizacji
    Akurat do tego pasuje o wiele lepiej IMHO inne pasmo niż Bieszczady (choć w Bieszczadach też daje się "zgubić") ale nie będę jego nazwy podawał by nie zachęcać innych - mógłby tłum się zrobić a jego nie lubię

  8. #28
    Bieszczadnik
    Na forum od
    04.2011
    Rodem z
    Piastowy
    Postów
    571

    Domyślnie Odp: "CO Wy w tych Bieszczadach widzicie... nie ma jak Tatry-Dolina 5 stawów..."

    Bieszczady, niestety, powoli ewoluują w kierunku Zakopanego. Pocieszeniem jest, że powoli i że nigdy nie osiągną poziomu Zakopanego.
    a Długiemu coś się chyba przyśniło z tym innym pasmem.

  9. #29
    Pyska
    Guest

    Domyślnie Odp: "CO Wy w tych Bieszczadach widzicie... nie ma jak Tatry-Dolina 5 stawów..."

    Miejmy nadzieję że nigdy nie staną się Bieszczady takim miejscem jak Zakopane. Póki co można znaleźć w Bieszczadzie jest jeszcze masa takich miejsc w których słychać tylko odgłosy natury...i oby tak dalej:)

  10. #30
    Bieszczadnik
    Na forum od
    10.2009
    Postów
    745

    Domyślnie Odp: "CO Wy w tych Bieszczadach widzicie... nie ma jak Tatry-Dolina 5 stawów..."

    Cytat Zamieszczone przez Miejscowy Zobacz posta
    ...a Długiemu coś się chyba przyśniło z tym innym pasmem.
    Dziś mi się śniło Tatry widziałem (tylko 130km w linii prostej) i nikogo po drodze (bo szlakiem tego nazwać nie można). Ale to nie to forum;-)

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Co to rośnie w tych Bieszczadach ?
    Przez Henek w dziale Fauna i flora Bieszczadów
    Odpowiedzi: 3596
    Ostatni post / autor: 07-07-2022, 20:48
  2. Odpowiedzi: 87
    Ostatni post / autor: 17-12-2010, 15:31
  3. Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 11-05-2009, 04:43
  4. "Dolina Wiaru"
    Przez WUKA w dziale Poezja i proza Bieszczadu...
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-07-2008, 22:23
  5. "Wszystkich Świętych" w Bieszczadach
    Przez Stały Bywalec w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 17-06-2004, 22:31

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •