Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 8 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 80

Wątek: Co się dzieje z Łopienką? [wydzielony]

  1. #21
    Bieszczadnik Awatar Lech Rybienik
    Na forum od
    06.2004
    Rodem z
    Przemyśl/Warszawa
    Postów
    225

    Domyślnie Odp: Co się dzieje z Łopienką? [wydzielony]

    Moi Drodzy,
    Kilka lat nie pisałem, napisze co mogę :
    1) Pogłoski o rychłej śmierci bazy namiotowej są przesadzone. SGGW nadal stara się o dzierżawę tego kawałka ziemi. Myślę, że będzie wiadomo do maja czy baza będzie.
    2) Cerkiew jest własnością Skarbu Państwa natomiast reszta doliny (łąki na zachód od cerkwi) jest własnością SGGW.
    3) Nie było handlu gruntem w Dolinie.
    4) Ufajcie i czekajcie. Jeśli będzie potrzeba podpisów, akcji i protestów zostaniecie bardzo poproszeni o pomoc. Tymczasem pozwólcie działać oficjalnie.

    5) Jednocześnie bardzo proszę o informacje i pogłoski z terenu na PW.

    Pozdrawiam
    Lech Rybienik
    Akademicki Klub Turystyczny przy SGGW

  2. #22

    Domyślnie Odp: Co się dzieje z Łopienką? [wydzielony]

    już w październiku były pierwsze plotki na ten temat, Samotny Włóczykij pierwszy poruszył ten wątek na tym forum wtedy. Ja z drugiej ręki miałam informacje, że baza ma zostać przeniesiona troszkę dalej, bo miejsce w którym jest obecnie nie należało do SGGW tylko ich ziemie były kawałek dalej i tam mają się przenieść. A w obecnym miejscu miało powstać coś innego. Ale skoro wypowiada się tu sam członek klubu, to pewnie on jest lepiej zorientowany w tym co jest ich a co nie jest.
    Jimi

  3. #23

    Domyślnie Odp: Co się dziekje z Łopienką? Protest song.

    Ta wiadomość została usunięta przez bartolomeo.

    PowódUjawnienie prywatnej korespondencji bez zgody autora
    Nie bardzo mam ochotę na wszczynanie sporu już w drugim moim tu poście, ale co to za "prywatna korespondencja", która jest apelem o zbieranie podpisów wśród znajomych pod protestem w publicznej sprawie - to po pierwsze.
    Po drugie: wszelka korespondencja nawet jeśli prywatna, a nie opisana jako "wyłącznie do wiadomości adresata!" jest zawsze i w całości we władaniu tegoż adresata, czyli osoby, do której została wysłana - także w kwestii jej upublicznienia.
    Natomiast, jeśli zastała zacytowana bez podania imienia i nazwiska nadawcy, w ogóle jest poza wszelką "ochroną", o ile upublicznia ją tenże adresat. To po... trzecie.
    Tak to przynajmniej ocenia Władysław Boziewicz w wiadomym kodeksie.
    Jeśli natomiast tutejsze regulaminy są świętsze od Boziewicza i tego zabraniają... cóż, trzeba się z tym pogodzić. Ja się pogodziłem.
    Przepraszać nie mam zamiaru, bo dziś sam prowodyr zajścia raczej się mocno za to wstydzi, ale...
    Ciekawi mnie jedno: dlaczego nie ma tu jeszcze przeprosin dla tych, którzy mieli zbierać pod inkryminowanym "apelem" podpisy?
    Uprzedzam: mam pełną korespondencję, gdzie jest absolutnie jasna instrukcja, by takie podpisy zbierać!
    Ostatnio edytowane przez Zygmunt Skibicki ; 19-02-2012 o 16:07

  4. #24
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,243

    Domyślnie Odp: Co się dzieje z Łopienką? [wydzielony]

    Decyzję u usunięciu tego postu podjąłem z dwóch powodów: ze względu na dobro sprawy i ze względu na bardzo emocjonalną prośbę autora cytowanego apelu.

    Jak sam stwierdziłeś cytując ten apel był on nieprzygotowany i mógł przynieść więcej szkody niż pożytku, znalazły się w nim nieprecyzyjne i niejasne sformułowania, zwroty używane raczej w prywatnych rozmowach niż w oficjalnych pismach, brak było zaś informacji niezbędnych w tego typu sytuacjach. Potwierdził to w prywatnej rozmowie autor apelu, była to według niego jedynie kopia robocza przeznaczona dla rodziny i najbliższych znajomych (wśród których i Ty się znalazłeś). Nie była jeszcze przeznaczona do szerokiego rozpowszechniania, miała pozwolić jedynie zbudować bazę osób wspierających przyszłą akcję, znacznie lepiej już przygotowaną (zakładając, że akcja ta w ogóle będzie prowadzona).

    Nie ulega dla mnie wątpliwości, że z formalnego punktu widzenia mogłeś ten apel zamieścić skoro go dostałeś. Biorąc jednak pod uwagę przedstawione powyżej fakty zdecydowałem się go usunąć choć do końca się wahałem czy powinienem był to zrobić.

    Mam nadzieję, że zrozumiesz moją motywację. A jeżeli nie... Cóż, każdy ma prawo mieć własne zdanie
    Czterech panów B.

  5. #25

    Domyślnie Odp: Co się dzieje z Łopienką? [wydzielony]

    Cytat Zamieszczone przez bartolomeo
    Mam nadzieję, że zrozumiesz moją motywację.
    Jasne, że rozumiem!
    Gdybym - wszak znamy się osobiście od lat i od razu korespondowałem z autorem, gdy ten już wiedział, że to do mnie trafiło! - zamiast sugestii zbierania pod TYM apelem podpisów wśród znajomych dostał choćby jeden krótki telefon, by publicznie nie weryfikować sprawy, sam bym to natychmiast stąd usunął.

    Nie ma sprawy!
    Do Adminów nie mam najmniejszych nawet pretensji.
    Może poza dwoma refleksjami natury ogólnej i to raczej kierowanymi do autora.
    Pierwsza: Takie "apele w formie roboczej" muszą budzić wątpliwości u poważnych ludzi, a ci będą je po prostu weryfikowali u źródeł - podejrzewam że wszystkie i zawsze.
    No, to może lepiej poważnym ludziom takimi niedopracowanymi projektami nie zawracać w ogóle głowy?
    Druga: Za słowo wypowiedziane albo napisane trzeba brać odpowiedzialność, a nie szukać winnych wokół, a jeśli się już narozrabiało, to własnoręcznie wpuszczonych w maliny przynajmniej publicznie przeprosić.
    Ostatnio edytowane przez Zygmunt Skibicki ; 19-02-2012 o 16:27

  6. #26
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,243

    Domyślnie Odp: Co się dzieje z Łopienką? [wydzielony]

    Cytat Zamieszczone przez Zygmunt Skibicki Zobacz posta
    Za słowo wypowiedziane albo napisane trzeba brać odpowiedzialność
    Trzeba.

    Proponuję w tym wątku powrócić do sprawy Łopienki, ewentualną dalszą dyskusję w sprawie wykasowanego apelu pozwolę sobie wydzielić do osobnego wątku.
    Czterech panów B.

  7. #27
    Bieszczadnik Awatar Marcin
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Zagórz
    Postów
    1,218

    Domyślnie Odp: Co się dzieje z Łopienką? [wydzielony]

    Jakby co apel możecie znaleźć na zielonym... nieważne jak sformułowany ważne że ktoś głośno powiedział... jak najszybciej trzeba huczeć zanim marzyciele z pod znaku "nowego lepszego świata" zaczną robić coś na co nikt z nas nie będzie miał wpływu. Niech widzą nasze niezadowolenie z jakiejkolwiek zmiany tego miejsca... to miejsce nigdy nie powinno przynosić pieniędzy nikomu! (baza robi na koszty i opiekuje się cerkwią)
    jak nie będzie huku, to nie będzie żadnych oporów!
    może właśnie w tej chwili w głowach pewnych ludzi roi się chory sen zmiany tej doliny...?
    Łopienka została stworzona przez wiele osób... te osoby są między innymi na obu forach bieszczadzkich...
    nawet jeśli to nie prawda, lub jest to tylko plota... to warto powiedzieć w tym wątku swoje stanowcze NIE.
    Ostatnio edytowane przez Marcin ; 19-02-2012 o 16:48 Powód: rzeczowy

  8. #28

    Domyślnie Odp: Co się dzieje z Łopienką? [wydzielony]

    Nie publicznie, ale telefonicznie zostałem właśnie przeproszony za całą "aferę", a właściwie za jej nieudolne prowadzenie, więc rzeczywiście nie ma już sprawy - przynajmniej dla mnie.
    Natomiast co do sensu, bądź bezsensu protestowania w takich sprawach, gdy tylko ujrzą one światło dzienne nadal mam to samo przekonanie: Trzeba to robić od razu, publicznie i możliwie na jak najszerszym forum.
    Z tego co wiem, tej akurat sprawie łeb już ukręcono, ale to wcale nie oznacza, że można spać spokojnie.
    Takie pomysły jak zawłaszczenie Łopienki dla być może ważnych, ale głównie własnych jednak celów rodzą się wcale nie tak rzadko!

  9. #29
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Co się dzieje z Łopienką? [wydzielony]

    Cytat Zamieszczone przez Derty Zobacz posta
    Wiecie co? Zapraszam w Sudety:) Tu przynajmniej widok nowych inwestycji nie haracze starych, dobrych wspomnień. Miałem kilkanaście 'miejsc magicznych' w Bieszczadach, poza terenami PN-u. Połowy już nie ma. Łopienka, o ile zostanie 'zainwestowana', będzie kolejnym trupem na tej liście. Smutne...
    Bywam rzadko na Forum lecz to właśnie przez te wszystkie informacje o 'rozwoju'.
    Ale przynajmniej można się w Bieszczadach cieszyć z braku okruszcowań polimetalicznych. U nas KGHM właśnie zaczyna robić przymiarki do miedzi w Rudawach, a jacyś cwaniacy znikąd do uranu w Izerach. Trzymam kciuki za Łopienkę. I za jej miłośników.
    Jak zwykle sie z toba zgodze... tak calosciowo... No moze oprocz tego zaproszenia w Sudety w Sudetach jest brzydko i nie ma tam co jezdzic
    Ostatnio edytowane przez buba ; 19-02-2012 o 18:26
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  10. #30

    Domyślnie Odp: Co się dzieje z Łopienką? [wydzielony]

    Filipie-Magdo, dość tej wiwisekcji!
    Nie wałkujmy już tego "zajścia", ok?
    Sprawa rzeczywiście mogła wyglądać na arcy ważną dla wspomnianego miejsca oraz ludzi z nim związanych, choćby tylko emocjonalnie związanych i trzeba było działać - tak przynajmniej ja uważam.
    Myślę, że powoli, ale jednak dopracujemy się formy działania skutecznego, wspólnego, natychmiastowego i od samego początku dobrze osadzonego w realiach formalnoprawnych w takich sprawach, bo raczej nie ma szans, by były takie protesty zupełnie zbędne w dającej się przewidzieć przyszłości.
    Pierwsze śliwki... za płoty!

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Dzieje się, oj dzieje...Kto nastepny?
    Przez Zefir w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22-07-2008, 12:10
  2. Co się dzieje w Czarnej?
    Przez yorick w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 14-02-2006, 19:46
  3. Co się dzieje z drzewem??
    Przez młode pokolenie pawlików w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 26-01-2005, 02:52
  4. Ale się dzieje
    Przez asiczka w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-07-2003, 17:11

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •