Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Senior na szlaku

  1. #1
    neoslav
    Guest

    Domyślnie Senior na szlaku

    W czerwcu mam w planach wypad w Bieszczady po raz pierwszy w życiu.
    Kiedyś bywałem na tym forum i też kombinowałem w temacie j.w. niestety nici z tego.Bardzo miło wspominam rozmowy z Markiem Hnatem doświadczonym Bieszczadnikiem.Niestety praca i jeszcze raz praca sprawiły że temat Bieszczad musiałem odłożyc na później.
    Teoretycznie jestem b.dobrze przygotowany ale w Bieszczadach najważniejsza jest praktyka.Ponieważ jestem seniorem ( 50 wiosenek na karku ) więc chętnie
    przyłączył bym się do grupy w przedziale wiekowym 35-50 lat.O kondycje się nie martwię.Godzę się nawet na warunki spartańskie tzn. namiot ,dechy itp.
    Spałem kiedyś ,wędrując po Mazurach i Podlasiu w stodole ,stajni a raz nawet na ambonie myśliwskiej ! Ach ...to były czasy .... :))
    Mam nadzieję że znajde kogoś o takich samych ( lecz nie koniecznie) upodobaniach...Pierwszy wypad proponowałbym na Otryt i okolice podobno najmniej zadeptany rejon..

    Pozdrawiam


  2. #2
    Bieszczadnik Awatar Michał
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Opole
    Postów
    1,018

    Domyślnie Re: Senior na szlaku

    Witaj!
    Na tym forum jest co nieco "seniorów" (sam się do nich zaliczam). Ale z pewnością nie polecałbym na pierwszy raz wypad z grupą. Prowadziłem już trochę grup po tych cudnych górach i wiem, że nastawienie indywidualnych uczetników, a konieczność podporządkowania celu grupie mijają się ze sobą.
    Nie proponuję Ci wypadu z grupą - jeżeli sprecyzujesz dokładnie ( w miarę) swoje potrzeby, napewno otrzymasz na tym forum potrzebne Ci informacje.
    Musisz uwzględnić jeden niestety dla mnie przynajmniej bolesny fakt - od 15 czerwca do 15 sierpnia góry te zalane są tzw. "stonką". Jest problem z noclegiem i ogólnie rzecz ujmując - ze spokojem i przeżywaniem. Jest to okres urlopowy i czas wielu obozów wędrownych szkolnych ( a to już jest masakra!!!).

    Podaj w jakim terminie chcesz się tam pojawić i czy masz rezerwację!
    Pewnie każdy z wielu forumowiczów (co za ohydne słowo) Ci pomoże.

    A propos Otrytu - to zajmie Ci raptem 1 dzień. Chyba, że dodasz do tego wędrówki po "rezerwacie Doliny Sanu" (tak wiem - na razie to inny status, ale mam nadzieję, że niebawem stanie się rezerwatem)

    Pozdrawiam serdecznie


  3. #3
    neoslav
    Guest

    Domyślnie Re: Senior na szlaku

    Witaj Michał
    Jak juz wspomniałeś o "stonce" to moze termin 1-15.06 byłby lepszy.
    Na pierwsza wyprawe przenaczam 1 tydzień.
    No i moze nie będzie problemu z rezerwacją.
    Potem to juz tylko wrzesień. Tak mówią doświadczeni Bieszczadnicy.
    Jeżeli chodzi o grupę to masz rację . Zreszta dla mnie 10-12 osób to za duży tłok ale 2-3 osoby może być a napewno bezpieczniej niz solo.
    Myślałem też o wyprawie do grobowca Hrabiny.
    Moze konkretnie ...Ja napewno będe jechał swoim kaszlakiem.Własciwie to mógłbym juz umówić się z jedna osobą.Wiecej maluch nie da rady wliczając w to bagaż. :)) Wiec krótkie podjazdy n.p. z Otrytu do Mucznego byłyby wygodniejsze.No i daje to troche swobody w poruszaniu sie po Bieszczadach.
    W każdym bądź razie jestem wstępnie przygotowany.Ja bede wyjeżdżał z Warszawy.Jeżeli ktoś by chciał sie zabrać ze mną to zapraszam ! :))
    Najlepiej dla mnie byłoby, gdyby to była osoba,która ma jako takie bieszczadzkie doświadczenie.


  4. #4
    neoslav
    Guest

    Domyślnie Re: Senior na szlaku

    podaje mojego mail`a

  5. #5
    Bieszczadnik
    Na forum od
    11.2001
    Rodem z
    Warszawa (Ochota)
    Postów
    2,504

    Domyślnie Re: Senior na szlaku

    Jaki znowuż "senior" ? Mówi się: "młody inaczej". Masz po prostu tylko 30 lat (+VAT).
    Pozdrawiam

    Serdecznie pozdrawiam
    Stały Bywalec.
    Pozdrawia Was także mój druh
    Jastrząb z Otrytu

  6. #6

    Domyślnie Re: Senior na szlaku

    St. B;-) jesteś najlepszy! Tak trzymaj - ja też mówię, że wiek mierzy się otwartością czy jak kto woli elastycznościa umysłu. Nadaj nie ma szans na Twój wypad w Biesy? Co to za Kongres bez Ciebie?


    Twoja

    asiczka:mrgreen:
    okaz pod ochroną

  7. #7
    Bieszczadnik
    Na forum od
    11.2001
    Rodem z
    Warszawa (Ochota)
    Postów
    2,504

    Domyślnie Re: Senior na szlaku

    Dziękuję Asiu.
    Ja będę na pewno, ale na ... III KIMB.
    Natomiast na II Kongresie będę reprezentowany przez dwoje pełnomocników - Anię i Adama (Żabki).
    Adam to jest mój stary druh - przyjaźnimy się już od szkoły średniej. Zatem nasza znajomość sięga czasów ... Gomułki.
    W B. wybieram się, tradycyjnie, we wrześniu. W tym roku jednak nieco później, być może nawet z lekkim zahaczeniem o październik.
    Pozdrawiam

    Serdecznie pozdrawiam
    Stały Bywalec.
    Pozdrawia Was także mój druh
    Jastrząb z Otrytu

  8. #8
    Bieszczadnik Awatar marekm
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Łódź
    Postów
    934

    Domyślnie Re: Senior na szlaku

    witam
    Sławku sądziłem, że po ostatniej naszej rozmowie wyjechaleś do Łez Padołu i tam już pozostałeś, nie dając znaku życia./ hihihihi /
    Pierwsza połowa czerwca to dobry okres na wypad w Bieszczady bo jeszcze nie ma " tłoku ", a i dzień długi , więc spieszyć się nie trzeba z powrotem do miejsca zakwaterowania. Mam nadzieję, że tym razem uda Ci się wybrać i dotrzec w Bieszczady.
    pozdroowka

    ps SB " 30 + Vat " to jest piękne, już wiem jak teraz podawać swój wiek, hihihihi

    pozdroowka
    marekm

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Humor ze szlaku :)
    Przez Piotr w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 426
    Ostatni post / autor: 21-12-2021, 22:08
  2. Zbaczanie ze szlaku
    Przez xs400 w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 12-06-2011, 11:11
  3. Sylwester na szlaku
    Przez Xavier w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 99
    Ostatni post / autor: 08-01-2009, 13:47
  4. Do zobaczenia na szlaku...
    Przez lisisko w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 23-09-2004, 19:49
  5. Pies na szlaku?
    Przez Ralphi w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-07-2004, 19:16

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •