Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: Pamiątki z wędrówek !

  1. #1
    Poeta Roku 2010
    Poeta Roku 2009
    Poeta Roku 2008

    Awatar WUKA
    Na forum od
    07.2006
    Rodem z
    Toruń
    Postów
    3,907

    Domyślnie Pamiątki z wędrówek !

    Chyba każdy czasem ma ochotę zabrać ze sobą namacalny dowód bytności w jakims fajnym miejscu. Wiem, że zdjęcia, filmy ale czasem zasuszona gałązka, jakiś kamyk, szyszka, kawałek sęka o niezwykłych kształtach. Pachnie to długo jeszcze, jak święcone ziele z Łopienki, bukiet mięty itp. W moim pudle z sentymentami znalazłam dziś ...drewienko z łopieńskiego placu budowy. Gdyby nie napis na nim, byłby to zwykły odpad a tak? No niby nic ale zaraz wraca ten czas, kiedy uwijali się przy dzwonnicy cieśle, kiedy przystanęliśmy na pogawędkę z nimi. Wraca wspomnienie tamtej wędrówki, osób które brały w niej udział, nawet pogody jaka spowodowała, że z bazy brnęliśmy w bezkresnym niemal błocie. Chętnie zobaczyłabym takie nietypowe przedmioty budzące Wasze reminiscencje.luty 2012 062.jpg

  2. #2
    Poeta Roku 2010
    Poeta Roku 2009
    Poeta Roku 2008

    Awatar WUKA
    Na forum od
    07.2006
    Rodem z
    Toruń
    Postów
    3,907

    Domyślnie Odp: Pamiątki z wędrówek !

    Zapomniałam dodać, że jest to też dobry sposób aby "napis dla potomnych" zabrać ze sobą....

  3. #3
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Pamiątki z wędrówek !

    oj wuka!!! ale mi dopasowalas z tym tematem!! zabieranie pamiatek to jeszcze wieksza moja pasja niz zostawianie pamiatek po sobie

    moje cale mieszkanie to zgrupowanie wszelakich bezuzytecznych rupieci z ktorych kazdy mialby do opowiedzenia dlugasna malownicza historie w pracy teraz siedze wiec dostep do netu mam "z doskoku" wiec rozpisze sie w domu z poparciem zdjeciowym!!

    super temat!!!!

    Jedna z przykladowych pamiatek to naddunajskie wiosło-- chyba juz wszyscy znaja jego historie -- to moja "najdłuzsza" pamiątka ktora musi stac ukosnie przez przekątną sciany
    Ostatnio edytowane przez buba ; 23-02-2012 o 09:43
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  4. #4
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Pamiątki z wędrówek !

    Jedna z moich ulubionych pamiatek to korzenie- duze, male, o fantazyjnych ksztaltach:

    - te przyjechaly z ukrainskich Karpat, znalezione gdzies na bezdrozu zboczy Syniaka. Chyba po raz pierwszy gdy przekraczalismy granice w tłumie "mrowek"- nikt sie na nas nie pchal, jeden koles nabil sie na korzen, reszta juz sie bała Coniektorzy sciszonym glosem pytali toperza : "panie,za ile to mozna opchnąć w Polsce?"





    - fantazyjnego ksztaltu pieniek- znaleziony przy drodze z Łukowa na Zubeńsko. Znalezlismy go z toperzem wedrujac tak sobie z plecakami. Tak mi sie spodobal ze stwierdzilam ze od pieńka nie odejde. A ciezki tak ze ledwo co bylam w stanie go podniesc.. Nie da rady nosic w plecaku, a tu przed nami jeszcze dwa tygodnie wyjazdu.. Ukrylismy go w lesie. Trzy miesiace pozniej wrocilam po niego autem z rodzicami




    - ciekawy płat drzewa znaleziony w rejonie Wzgórz Trzebnickich, w marcowy, ociekajacy plucha, deszczem i błotem dzień. Wtaszczony do skodusi wraz z 5 kg blota, (ktore zreszta tez jezdzi z nami do dzis). Oplatajacy go łancuch znalazlam na drodze w Górach Bialskich




    - korzen znaleziony na zejściu z hali Cudzichowej w strone Sopotni. Ksztalt umozliwiajacy dogodne przytroczenie do plecaka:



    - beleczka znaleziona w nurtach potoku Jelen kolo Suśca na Roztoczu. Nawet nie taka ciezka ale cholernie niewygodna w niesieniu.. I łatwa do uszkodzenia. Mielismy wyjatkowe szczescie ze jezdzil wtedy bezposredni pociąg Susiec- Oława
    Tu jeszcze w potoku:





    Tu juz uczestniczy w imprezie na kempingu w Suścu:




    Wyjatkowo bogate w skarby okazało sie pewne opuszczone gospodarstwo na zboczach Kosaryszcza na Ukrainie. Opiekujacy sie nim miejscowi gospodarze powiedzieli: weźcie sobie stamtad co sie wam podoba, tam same smieci zostaly...

    pozyskalismy tam beczki- do dzis utrzymajacy lekki zapach starej bryndzy:



    homonto:



    malutką łuskę (ktora zdobi teraz mieszkanie kolegi)



    Wtedy tez doszlismy do wniosku, ze chodzenie po gorach z ciezkim plecakiem to szczyt wygody i relaksu! jesli ktos ma watpliwosci proponuje spacer przez gory w objeciach z beczka
    Ostatnio edytowane przez buba ; 23-02-2012 o 19:33
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  5. #5
    Kronikarz Roku 2017
    Kronikarz Roku 2015
    Awatar coshoo
    Na forum od
    09.2004
    Postów
    690

    Domyślnie Odp: Pamiątki z wędrówek !

    Niezły z ciebie kolekcjoner :)

  6. #6
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Pamiątki z wędrówek !

    Z jednego wyjazdu w rejon Stawow Milickich wrocil z nami snopek siana! prostokatny, zwiazany linkami. Lezal przy drodze.. Musial wypaść z traktora podczas transportu. Ledwo co wszedl przez drzwi do skodusi:




    -- fragment kory znaleziony na wyrebie przy drodze na gore Okole na Pogórzu Kaczawskim (w tle inne opisywane wczesniej pamiatki )



    - Trzymetrowe wiosło naddunajskie- ktore dzielnie przebylo trase: w marszrutce na trasie Wiłkowe -Bielgorod, elekriczce Bielgorod - Odessa, pobycie w przechowalni bagazu w Odessie, podrozy w "kupe" na trasie Odessa- Lwow, taksowką Lwow-Szegini, pieszym przejsciu granicy, busie Medyka-Przemysl, i
    podrozy PKP Przemysl- Olawa,



    https://picasaweb.google.com/uchate....910_UA_wioslo#

    - na wszystkich krymskich plażach namietnie zbieramy muszelki:




    - znalezione w opuszczonej fabryce pod Nowojaworwskiem komunistyczne odezwy i regulaminy BHP- juz po rekontrukcji, na scianie pokoju:



    - przypałacowala kaplica w Gręboszowie na Dolnym Śląsku byla porosnieta dzikim, zdrewniałym juz ze starosci bluszczem. Ktos wycinal piłą jego fragmenty ktore walały sie po calej okolicy:






    Ze spacerów po podoławskich lasach przynieslismy kilka jemioł:





    W Trzebieniu w Borach Dolnoslaskich, w opuszczonych budynkach poradzieckich znalezlismy duza ilosc ciekawych tablic z komunistycznymi odezwami, rysunkami i zdjeciami




    Z Chorwacji przyjechały z nami liście palmowe, ucinane tam przy ulicy w "celach porzdakowych". Udało sie je pozyskac ze śmietnika:





    Pamietacie plakat?

    Ostatnio edytowane przez buba ; 23-02-2012 o 20:25
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  7. #7
    Bieszczadnik
    Na forum od
    08.2006
    Rodem z
    Wągrowiec
    Postów
    450

    Domyślnie Odp: Pamiątki z wędrówek !

    Ja pamiętam z mojego pierwszego razu w Bieszczadach przywiozłam sobie kij co z nim sobie wędrowałam... wyciągam w domu, tata pyta
    "co to jest?"
    a ja że
    "buk"
    a tata..
    "CO? łuk? to się na łuk nie nadaje przecież" nie wiele pomyślał zgiął kolano i mi go złamał...

    tyle miałam po moim towarzyszu wędrówek )
    ale w domu mam też z tego wyjazdu ususzone kwiatki zebrane na trasie Łopienki... :)

    buba! takie wiosło też bym chętnie przygarnęła :))

  8. #8
    prowydnyk chaszczowy Awatar Browar
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    2,823

    Domyślnie Odp: Pamiątki z wędrówek !

    Zapodałbym swoje pamiątki ale co się po Bubie będę powtarzać :) Masę różnych korzeni,kamole (minerały,skały) skamieliny,też je cały czas trzymam.Z ciekawostek to mam kilka świętych śrub,które mnie prześladują oraz pazury leśne.Porobię zdjęcia to się pochwalę
    Pozdrav

  9. #9
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Pamiątki z wędrówek !

    Cytat Zamieszczone przez Browar Zobacz posta
    Zapodałbym swoje pamiątki ale co się po Bubie będę powtarzać :) Masę różnych korzeni,kamole (minerały,skały) skamieliny,też je cały czas trzymam.Z ciekawostek to mam kilka świętych śrub,które mnie prześladują oraz pazury leśne.Porobię zdjęcia to się pochwalę
    zapodaj!!! kazdy korzen i kamulec jest jedyny i niepowtarzalny! i koniecznie z opisem skad pochodzi, jaka droge przebyl i historiami z nim zwiazanymi!!!
    najbardziej interesuja mnie swiete śruby!
    Juz czekam na twoje fotki!!! taaaaaaak!!!
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  10. #10
    Bieszczadnik Awatar tomas pablo
    Na forum od
    01.2009
    Rodem z
    pod karpacie
    Postów
    1,461

    Domyślnie Odp: Pamiątki z wędrówek !

    też zazwyczaj przywożę kamyki, kamienie i kamulce. Z Czarnohory zardzewiały drut kolczasty z I WŚ. Największy wyczyn to pół bagażnika kamieni z Sanu / dobre kilkadziesiąt kg./ - by wykonać nagrobek kochanej psinie...

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Inne z wędrówek
    Przez Lisk w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12-03-2016, 10:41
  2. Arłamów pamiątki
    Przez stefek w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-02-2013, 11:27
  3. Polecane zakątki...
    Przez trzykropkiinicwiecej w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 24-01-2013, 23:20
  4. Co jadacie w czasie swoich wędrówek?
    Przez krysp w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 07-08-2007, 04:10
  5. Pamiątki
    Przez Ajgor w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-09-2006, 10:32

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •