Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 8 9 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 83

Wątek: GPS-jaki???

  1. #21
    Malkontent Roku 2009 Awatar Krysia
    Na forum od
    09.2006
    Postów
    3,380

    Domyślnie Odp: GPS-jaki???

    Aha dzięki.
    To poczekam;-)
    Nie pali się.
    O tych dwóch rzeczach o których piszesz to wiem. Dakotą się bawiłam-bardzo jest fajna.
    Ale jeśli są w swych "wnętrznościach" bardzo zbliżone, to wezmę eTrexa-cena i baterie. Się śmiej, ale 5h różnicy to jest BARDZO dużo, to już pół dnia łażenia na przykład.
    Ostatnio edytowane przez Krysia ; 01-03-2012 o 15:00
    "...Lecz ja wrócę tu, będę w twoim śnie.
    Nikt nie zabroni nam śnić..."
    Bogdan Loebl

  2. #22
    Bieszczadnik
    Na forum od
    08.2006
    Rodem z
    Wągrowiec
    Postów
    450

    Domyślnie Odp: GPS-jaki???

    Cytat Zamieszczone przez Krysia Zobacz posta
    Masz prawo jazdy?
    Czy do tego aby auto prowadzić niezbędna jest Ci wiedza ile ma koni mechanicznych?albo jak działa pompa paliwowa?
    Nie wydaje mnie się;-)
    Mam prawo jazdy:)
    i jak bym miała kupować auto to wiem, że im więcej koników pod maską tym większe możliwości a i wiedza taka przy wyprzedzaniu na pewno się przyda, bo jak wiem że mam więcej to mogę więcej i szybciej
    ale nie o aucie tylko o Twoim GPSie tu jest mowa )

    Cytat Zamieszczone przez Wojtek Pysz Zobacz posta
    Nieszczególnie ważne. Jeśli modele sę te dwa, to z Twojego punktu widzenia liczą się tylko dwie rzeczy:


    • sposób obsługi: klawisze kontra ekran dotykowy
    • czytelność wyświetlania.


    Zapamiętaj, bo nie będę czwarty raz powtarzał
    I to musisz sama zobaczyć, bo gusty są różne.
    No właśnie, bo to Ty będziesz go używała i Ty musisz wiedzieć co wolisz czy klawisze czy paluchem po ekranie )

  3. #23
    Bieszczadnik
    Na forum od
    10.2009
    Postów
    745

    Domyślnie Odp: GPS-jaki???

    Cytat Zamieszczone przez Krysia Zobacz posta
    Waypointy/ulubione/pozycje: 2000 Trasy: 200 Wykres śladu: 10 000 punktów, 200 zapisanych tras
    Możesz zapisać 2000 punktów (używanych później np. do ułożenia trasy bądź tylko do oznaczenia czegoś w terenie), możesz ułożyć i zapisać 200tras, przy włączonym zapisywaniu śladu ślad może mieć 10 000pkt (tego nie jestem pewien jak jest w nowych GPS-ach, w moim mogę ustawić co ile ma zapisać punkt śladu - np. co 5s lub co ileś m przemieszczenia. Zapisuje w 2 miejscach - w pamięci urządzenia i tam właśnie jest ograniczenie co do ilości punktów, później zawija czyli nadpisuje bądź wywala co któryś punkt. Drugie miejsce zapisu to na kartę i tam ograniczony jestem tylko pojemnością karty).
    Ja używam Legend-a HCx, trochę boli brak możliwości wgrywania rasrtów ale mając porządne wektorówki daje się żyć. IMHO możliwość zapisu 200tras, 2000 wpt to jak dla mnie masakralnie dużo, staram się nie trzymać więcej niż 4-5 tras (na parę wyjść przecież wystarczy) i jak najmniej wpt - łatwiej przeglądać ale to i tak wszystko zależy od konkretnej potrzeby zastosowania i możliwości urządzenia (myślę, że sporo się zmieniło od mojego Legend-a do nowych Garminów).

  4. #24
    Malkontent Roku 2009 Awatar Krysia
    Na forum od
    09.2006
    Postów
    3,380

    Domyślnie Odp: GPS-jaki???

    Liczna koni ma znaczenie przy wyprzedzaniu i owszem, ale ja nie wiem ile ma moje auto-wiem, że się zachowuje jak krowa, a astra w pracy super jest pod tym względem. Wiedza ta NIJAK ma się do tego, że wsiądę i pojadę oboma pojazdami prawda?
    Ale jeślibym chciała kupić auto i zapytała innych o opinię, to właśnie jakby mi ktoś napisał,weź astrę, bo cenowo podobnie, ale przy wyprzedzaniu mają te konie znaczenie to bym posłuchała.
    Ty zapewne byś na pytanie astra czy coś innego napisała o kolorze tapicerki i w którym się lepiej czuję.
    I właśnie mi chodzi o te wnętrzności, co mają i czy jest znacząca w nich różnica.
    Nie ma to nijak wpływu na to, czy dam radę obsłużyć jedno, bądź drugie urządzenie.
    Ekran dotykowy czy nie, jesli chodzi o mazanie palcem tez nie ma znaczenia!
    Oba na rower średnio wygodne tak naprawdę i oba nie są wymieniane jako typowo rowerowe giepsy.

    Dobrze, że chociaż Wojtek pisze konkrety i za to mu dziękuję.
    "...Lecz ja wrócę tu, będę w twoim śnie.
    Nikt nie zabroni nam śnić..."
    Bogdan Loebl

  5. #25
    Malkontent Roku 2009 Awatar Krysia
    Na forum od
    09.2006
    Postów
    3,380

    Domyślnie Odp: GPS-jaki???

    Cytat Zamieszczone przez Dlugi Zobacz posta
    Możesz zapisać 2000 punktów (używanych później np. do ułożenia trasy bądź tylko do oznaczenia czegoś w terenie), możesz ułożyć i zapisać 200tras, przy włączonym zapisywaniu śladu ślad może mieć 10 000pkt (tego nie jestem pewien jak jest w nowych GPS-ach, w moim mogę ustawić co ile ma zapisać punkt śladu - np. co 5s lub co ileś m przemieszczenia. Zapisuje w 2 miejscach - w pamięci urządzenia i tam właśnie jest ograniczenie co do ilości punktów, później zawija czyli nadpisuje bądź wywala co któryś punkt. Drugie miejsce zapisu to na kartę i tam ograniczony jestem tylko pojemnością karty).
    Ja używam Legend-a HCx, trochę boli brak możliwości wgrywania rasrtów ale mając porządne wektorówki daje się żyć. IMHO możliwość zapisu 200tras, 2000 wpt to jak dla mnie masakralnie dużo, staram się nie trzymać więcej niż 4-5 tras (na parę wyjść przecież wystarczy) i jak najmniej wpt - łatwiej przeglądać ale to i tak wszystko zależy od konkretnej potrzeby zastosowania i możliwości urządzenia (myślę, że sporo się zmieniło od mojego Legend-a do nowych Garminów).
    http://www.gpscompared.net/garmin-et...-vs-dakota-20/
    Dakota ma mniej jeśli chodzi o te trasy i inne.
    Ale wg tego co piszesz i to mniej w zupełności wystarczy?
    "...Lecz ja wrócę tu, będę w twoim śnie.
    Nikt nie zabroni nam śnić..."
    Bogdan Loebl

  6. #26
    Bieszczadnik
    Na forum od
    08.2006
    Rodem z
    Wągrowiec
    Postów
    450

    Domyślnie Odp: GPS-jaki???

    Cytat Zamieszczone przez Krysia Zobacz posta
    Ty zapewne byś na pytanie astra czy coś innego napisała o kolorze tapicerki i w którym się lepiej czuję.
    no to zrobiłaś ze mnie blondynkę :D hahaha
    i nie! nie napisałabym tak :)
    nieważne

  7. #27
    Malkontent Roku 2009 Awatar Krysia
    Na forum od
    09.2006
    Postów
    3,380

    Domyślnie Odp: GPS-jaki???

    Nie?
    To dobrze;-)
    "...Lecz ja wrócę tu, będę w twoim śnie.
    Nikt nie zabroni nam śnić..."
    Bogdan Loebl

  8. #28
    Bieszczadnik
    Na forum od
    10.2009
    Postów
    745

    Domyślnie Odp: GPS-jaki???

    Cytat Zamieszczone przez Krysia Zobacz posta
    http://www.gpscompared.net/garmin-et...-vs-dakota-20/
    Dakota ma mniej jeśli chodzi o te trasy i inne.
    Ale wg tego co piszesz i to mniej w zupełności wystarczy?
    Wszystko zależy kto i jak go będzie używał. W tym porównaniu jedno mi się rzuciło na oczy - Dakota ma elektroniczny kompas (i wysokościomierz barometryczny ale to już mniejsza o to). W moim tego tego nie ma, miały to dopiero visty ale trzeba było dopłacić prawie 50% (w czasie jak kupowałem). Nie wiem jak te modele co rozważasz ale w vistach elektroniczny kompas powodował obracanie mapy również na postoju - jak się kręciłaś. Ja by mi mapę zorientowało w kierunku wędrówki muszę się ruszyć. Wprawdzie wystarcza 2-3 kroki ale jest to trochę upierdliwe, gdy chcesz przeglądnąć trasę w przód, zmniejszasz powiększenia a urządzenie analizując sygnał z satelitów nagle dochodzi do wniosku że jednak się ruszyłem i myk - obraca mapę
    Tu Wojtek mógłby się wypowiedzieć czy jego GPS obraca rastry czy nie.
    W sumie to myślę że odbiorniki są na tyle podobne że obojętne czy kupisz jeden czy drugi. By widzieć różnicę musiałabyś pracować na obu.
    Jeśli chcesz się zagłębiać w detale i niuanse to też polecam garniaka - kopalnia wiedzy, ja już tylko czasem tam zaglądam, brak czasu

  9. #29

    Domyślnie Odp: GPS-jaki???

    Cytat Zamieszczone przez Dlugi Zobacz posta
    W sumie to myślę że odbiorniki są na tyle podobne że obojętne czy kupisz jeden czy drugi. By widzieć różnicę musiałabyś pracować na obu.
    Jeśli chcesz się zagłębiać w detale i niuanse to też polecam garniaka - kopalnia wiedzy, ja już tylko czasem tam zaglądam, brak czasu
    Nic dodać nic ująć.

    Krysiu, w Twoich kryteriach wyboru cena gra dużą rolę, wniosek jest więc prosty: kup jak najtaniej. Podsuwam Ci pomysł: kup GPS używany.

  10. #30
    Malkontent Roku 2009 Awatar Krysia
    Na forum od
    09.2006
    Postów
    3,380

    Domyślnie Odp: GPS-jaki???

    Używek przy elektronice nie lubię.
    Tzn jak wiem od kogo kupuję to mogę, ale od obcych-zdecydowanie nie.
    Nówka ma gwarancję zawsze, choć nigdy jeszcze z takowej nie korzystałam, ale jakoś psychicznie mi lepiej jak wiem, że w razie czego mam ją gdzieś w szufladzie.
    Dzięki;-)
    Poczekam na testy Wojtka;-)
    "...Lecz ja wrócę tu, będę w twoim śnie.
    Nikt nie zabroni nam śnić..."
    Bogdan Loebl

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Namiary GPS na Ukrainskie szczyty
    Przez Petefijalkowski w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10-08-2012, 06:49
  2. GPS w telefonie komórkowym
    Przez Piotr w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 19-09-2010, 16:14
  3. Nawigacja GPS a Bieszczady
    Przez bogdan_che w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 21-08-2008, 12:42
  4. Odbiorniki GPS
    Przez WojtekR w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 31-01-2007, 21:04
  5. GPS
    Przez Bart w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 13-07-2004, 12:39

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •