Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 55

Wątek: Obyś nie spotkał Polaków...

  1. #21
    Bieszczadnik Awatar Basia Z.
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Chorzów
    Postów
    2,771

    Domyślnie Odp: Obyś nie spotkał Polaków...

    Cytat Zamieszczone przez bartolomeo Zobacz posta
    Ale podam Ci przykład - poznałem kiedyś pewnego Japończyka, który będąc namiętnym palaczem nosił przy sobie popielniczkę. Nigdy nie strzepnął popiołu na ulicę, na trawnik, "pod siebie" - zawsze do tej wyciągniętej z kieszeni popielniczki (wyglądała jak maleńka latarka z pustym miejscem po bateryjkach). I twierdził, że tak u niego jest, ludzie noszą popielniczki i nie śmiecą na ulicach. Dla odmiany Włosi w tamtym czasie papierosami, niedopałkami i popiołem ozdabiali każde miejsce, na przystanku autobusowym w Mediolanie stało się na niedopałkach. Czy to oznacza, że Włosi są gorsi od Japończyków? Absolutnie nie! Po prostu Japończycy nauczyli się bardziej dbać o porządek.
    Mój mąż, który jest niestety namiętnym palaczem nosi taką zamykaną na klapkę popielniczkę na wspinaczki w Tatrach, bo na stanowisku lubi sobie zakurzyć, ale peta potem zabiera do tej popielniczki.
    Ale też nie wszyscy tak mają i stąd potem stanowiska na drogach w Tatrach zaśmiecone petami. Pfuj.

  2. #22
    Bieszczadnik
    Na forum od
    03.2012
    Rodem z
    z Puńczy...
    Postów
    121

    Domyślnie Odp: Obyś nie spotkał Polaków...

    ...niema co śmieci zamiatać pod dywan i mówić,że niema problemu,jak jest...w każdej nacji znajdzie się jakaś czarna owca,ale...od lat znani jesteśmy z ,,kombinowania,, i tzw.,,załatwiania,,wszelkich spraw,a to niejednokrotnie nie idzie w parze z prawem...fakt,po mału to się zmienia na plus,choć pewnie jeszcze musi zejść jedno pokolenie,z tym że młodzi chłoną od starszych wspomiane negatywne nawyki jak gąbka wodę i ciężko to idzie...
    ...ciągle w głowie mam słowa szefa z przed lat...,,pie.....rasa,, ...coś w tym jest.
    Człowiek może wytrzymać tydzień bez picia, dwa tygodnie bez jedzenia, całe lata bez dachu nad głową, ale nie może znieść samotności

  3. #23
    Bieszczadnik Awatar Mamcia DwaChmiele
    Na forum od
    04.2011
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    423

    Domyślnie Odp: Obyś nie spotkał Polaków...

    Cytat Zamieszczone przez Krysia Zobacz posta
    No niestety nie zainteresuje mnie nawet gdyby była do ściągnięcia za darmo na Kindla;-))))
    Już sam tytuł jest dziwny.
    No i dostało mi się po łapach. Tym razem nie od Moda

    Przez moment przeszło mi przez myśl, że obronię tę publikację, jako jedną z najbardziej przeze mnie cenionych, ale po chwili zastanowienia doszłam do wniosku, że nie ma sensu bronić czegoś tej klasy i rangi i przecież jeśli ktoś odrzuca biblię nauki o różnicach kulturowych z powodu tytułu, który zresztą jest tylko niezgrabnym tłumaczeniem oryginału, to jego sprawa :)
    Ostatnio edytowane przez Mamcia DwaChmiele ; 12-03-2012 o 12:43 Powód: dodałam cytat

  4. #24
    Malkontent Roku 2009 Awatar Krysia
    Na forum od
    09.2006
    Postów
    3,380

    Domyślnie Odp: Obyś nie spotkał Polaków...

    Są róznice kulturowe, ale akurat jesteśmy w kulturze europejskiej i jako takich wielkich to w niej nie powinno być.
    A że są, to właśnie te różnice w wychowaniu trzeba wyeliminować.
    Ale nie biadoleniem, że to przez to, że jesteśmy Polakami, albo, że Polacy sa najgorsi i w ogóle bydło, bo tak nie jest.
    Zacząć można od zwracania uwagi na szlaku jak ktoś śmiecia wyrzuci, wiedząc, że nie spotka się to ze zrozumieniem.
    Czy coś da?czy będzie waleniem głowy w ścianę?
    Wierzę, że coś da.
    "...Lecz ja wrócę tu, będę w twoim śnie.
    Nikt nie zabroni nam śnić..."
    Bogdan Loebl

  5. #25
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,243

    Domyślnie Odp: Obyś nie spotkał Polaków...

    Cytat Zamieszczone przez Pełta Zobacz posta
    pie.....rasa,, ...coś w tym jest.
    Nic w tym nie ma. Nic a nic.
    Czterech panów B.

  6. #26
    Malkontent Roku 2009 Awatar Krysia
    Na forum od
    09.2006
    Postów
    3,380

    Domyślnie Odp: Obyś nie spotkał Polaków...

    Edukacja.
    Nawet na przykładzie zwierząt.
    Jak zaczynałam pracę to pies na wsi, który miał w miarę dobrze był naprawdę rzadkością.
    A to raptem było 5 lat temu.
    Jak się ludziom uświadomiło, że pies to trochę więcej niż rzecz to i Burki na wsi mają długie łańcuchy, coraz częściej kojce, miski z wodą, załatane budy. Jeszcze jest daleko do ideału, ale ja naprawdę widzę zmianę.
    Więc chamstwo górskie też będzie malało (mam nadzieję), ale nie dlatego, że przestaniemy być Polakami, tylko, że do nas dotrze, że tak być nie musi.
    "...Lecz ja wrócę tu, będę w twoim śnie.
    Nikt nie zabroni nam śnić..."
    Bogdan Loebl

  7. #27
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,243

    Domyślnie Odp: Obyś nie spotkał Polaków...

    Cytat Zamieszczone przez Krysia Zobacz posta
    Zacząć można od zwracania uwagi
    I o to chodzi A jak ktoś zwróci uwagę nam, nawet jak jest Włochem, Murzynem czy forumowiczem , to zastanówmy się czy nie ma czasem racji.

    I proponuję nie mieszać do tego naszej tożsamości narodowej.
    Czterech panów B.

  8. #28
    Malkontent Roku 2009 Awatar Krysia
    Na forum od
    09.2006
    Postów
    3,380

    Domyślnie Odp: Obyś nie spotkał Polaków...

    No ja mam nadzieję, że nam wszystkim tutaj piszącym nikt akurat zwracać uwagi nie będzie musiał (w tematach poruszanych w tym wątku oczywiście) ;-)
    Ba, nawet jestem o tym przekonana, więc nie wyprowadźcie mnie nigdy z tego błędu PROSZĘ!
    ;-)
    "...Lecz ja wrócę tu, będę w twoim śnie.
    Nikt nie zabroni nam śnić..."
    Bogdan Loebl

  9. #29
    Bieszczadnik Awatar Mamcia DwaChmiele
    Na forum od
    04.2011
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    423

    Domyślnie Odp: Obyś nie spotkał Polaków...

    Cytat Zamieszczone przez Krysia Zobacz posta
    Są róznice kulturowe, ale akurat jesteśmy w kulturze europejskiej i jako takich wielkich to w niej nie powinno być.
    A że są, to właśnie te różnice w wychowaniu trzeba wyeliminować.
    Socjologowie, z którymi jako nie-socjolog nie mam śmiałości dyskutować, twierdzą wprost przeciwnie - że właśnie kultura europejska jest tą najbardziej zróżnicowaną, na co miało i ma wpływ wiele czynników. I jak się okazuje z wyników badań (a nie subiektywnych opinii), i co można zauważyć - chociażby podróżując i poznając inne narodowości - różnimy się od siebie. I bynajmniej nie chodzi tu o różnice w wychowaniu.

    Ale polska kultura narodowa (sic! jest coś takiego), będąca wynikiem m.in. uwarunkowań historycznych, wpływu innych narodowości czy kościoła, w żaden sposób nie powinna być wytłumaczeniem dla zwykłego chamstwa i braku szacunku dla drugiego człowieka.
    Ostatnio edytowane przez Mamcia DwaChmiele ; 12-03-2012 o 13:19

  10. #30
    Malkontent Roku 2009 Awatar Krysia
    Na forum od
    09.2006
    Postów
    3,380

    Domyślnie Odp: Obyś nie spotkał Polaków...

    To się zgodze,że nic takich zachowań nie tłumaczy! ale nigdy się nie zgodzę z hasłem, że my Polacy to najgorsi, i że w ogóle bydło, w skrócie.
    Dla mnie kazdy kto tak mówi, jest zakompleksionym człowieczkiem.
    "...Lecz ja wrócę tu, będę w twoim śnie.
    Nikt nie zabroni nam śnić..."
    Bogdan Loebl

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Poszukuję ludzi, których spotkałem w górach
    Przez banita w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 02-07-2013, 01:08
  2. Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 13-04-2009, 06:35
  3. Moze nie Proza i nie Muzyka ale się łączy -> TEATR
    Przez trzykropkiinicwiecej w dziale Poezja i proza Bieszczadu...
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-01-2008, 23:02
  4. relacje z miłych spotkań na trasie
    Przez Barnaba w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-07-2007, 23:14
  5. Czy ktoś spotkał wilka?
    Przez zalewskamonia w dziale Fauna i flora Bieszczadów
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 15-04-2006, 22:36

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •