Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Bliskie spotkanie z wilkiem

  1. #1

    Domyślnie Bliskie spotkanie z wilkiem

    Cześć,
    wczoraj wieczorem wyszedłem do lasu na zdjęcia i trafiła mi się taka gratka. Było emocjonująco! Siedem innych zdjęć plus opis przygody zamieściliśmy na naszym fotoblogu przyrodniczym. http://www.photovoyage.pl/?lang=pl&act=photoblog
    Zapraszamy
    Załączone obrazki Załączone obrazki

  2. #2
    Pyska
    Guest

    Domyślnie Odp: Bliskie spotkanie z wilkiem

    Super opowiastka:)
    Spotkanie z wilkiem to musi być niesamowicie stresujące:)

  3. #3
    Bieszczadnik Awatar tomas pablo
    Na forum od
    01.2009
    Rodem z
    pod karpacie
    Postów
    1,461

    Domyślnie Odp: Bliskie spotkanie z wilkiem

    och , jaki piękny canis lupus !!!
    ...stresujące ?....czemu ? /chyba że jest się Czerwonym Kapturkiem ..lub babcią /

  4. #4
    Pyska
    Guest

    Domyślnie Odp: Bliskie spotkanie z wilkiem

    Ja taka lękliwa jestem, ale jeszcze na wilka nie trafiłam więc nie wiem jaka by była moja reakcja

  5. #5
    Bieszczadnik Awatar tomas pablo
    Na forum od
    01.2009
    Rodem z
    pod karpacie
    Postów
    1,461

    Domyślnie Odp: Bliskie spotkanie z wilkiem

    O to chodzi, że on raczej jest bardziej nieufny i lękliwy od ciebie...

  6. #6
    Pyska
    Guest

    Domyślnie Odp: Bliskie spotkanie z wilkiem

    Może tak być i pewnie tak jest:)

  7. #7

    Domyślnie Odp: Bliskie spotkanie z wilkiem

    Stresujące nie było, raczej emocjonujące, bo rzadkie i w sumie długie jak na tak dzikiego drapieżnika. Jak dotychczas nie spotkaliśmy agresywnych wobec człowieka wilków ani o takich ostatnio nie słyszeliśmy, więc nie obawiałem się o siebie, a raczej, że nic mi z tych zdjęć nie wyjdzie, bo robiło się coraz ciemniej, a on ciągle ukrywał się za chaszczami. Nie śmiałem zmienić pozycji, bo wokół tylko twardy i chrupiący śnieg, więc tylko czekałem
    Włodek

  8. #8
    Bieszczadnik Awatar tomas pablo
    Na forum od
    01.2009
    Rodem z
    pod karpacie
    Postów
    1,461

    Domyślnie Odp: Bliskie spotkanie z wilkiem

    też parokrotni miałem takie ''bliskie spotkania'' , ale niestety nigdy na tyle długie, by sięgnąć po aparat.

  9. #9
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2012
    Postów
    841

    Domyślnie Odp: Bliskie spotkanie z wilkiem

    Moje spotkanie miało miejsce w rejonie Magurycznego w końcu pażdziernika zeszłego roku. Poszedłem na grzyby i równocześnie spostrzegłem rydze i kątem oka jakieś zwierze. Pomyślałem że to łania i schyliłem się po rydze. Zwierze znów przemknęło ale coś nie pasował mi kolor do łani, wstałem i o rety... wilk! Ustawił się tak jakby pozował do fotografii.Niestety aparat miałem gdzieś w plecaku, wolałem mu się przyjrzeć, bo było to moje pierwsze takie spotkanie. Adrenalina pewnie mi się podniosła ale nie odczuwałem strachu lecz zachwyt. Pamiętam, że był modelowo ukontowany, duży,srebrzysto-szary,oświetlony przebijającym się przez mgłę słońcem. Tej nocy spadł pierwszy mokry śnieg i rano było dość ponuro, póżniej szybko topniał, kapało z drzew. W las poszedłem około ósmej rano a z wilkiem spotkaliśmy się po dziesiątej. Nie patrzył prosto na mnie, tylko powoli trochę skręcił łep w moją stronę. Zrozumiałem, że jestem na jego terenie więc postanowiłem wyjść z lasu potokiem, czyli ja pierwszy zszedłem wilkowi z oczu. Dość rażne wychodzenie zajęło mi około czterdzieści minut.

  10. #10

    Domyślnie Odp: Bliskie spotkanie z wilkiem

    to niesamowite co piszesz fascynują mnie wilki, takie spotkanie jak miałeś to straszna rzadkość. 2 razy w Biesach spotkałam bezpośrednio wilki i to nie z tak dużej odległości (raz 2 wilki dosłownie 15-20 metrów) a 2 tygodnie temu w Biesach miałam mocno pośrednie spotkanie z wilkiem, pośrednie bo spałam (sama) w namiocie a on w środku nocy w niedalekiej odległości szedł sobie wzdłuż i wył - jakież to było piękne i byłam mocno podekscytowana :) tej samej nocy, w zasadzie po 4 kiedy zaczęło powoli świtać miałam znacznie bardziej ekstremalną (=bałam się) przygodę z królem bieszczadzkich lasów ale to już do opisania w wątku innej zwierzyny :}
    Jimi

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Zaproszenie na spotkanie
    Przez Sonka w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 04-11-2012, 18:06
  2. Oko w oko z wilkiem ;-)
    Przez Łaziki w dziale Fauna i flora Bieszczadów
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 04-01-2012, 08:11
  3. Spotkanie w Rzeszowie
    Przez Jaro w dziale Spotkania i sprawy forumowe
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 14-03-2006, 19:48
  4. Spotkanie w Warszawie
    Przez Hero w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-12-2005, 09:57
  5. Uwaga jeśli jesteś wilkiem nie ruszaj w Bieszczady
    Przez Kuchar w dziale Fauna i flora Bieszczadów
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 19-10-2004, 18:24

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •