Strona 1 z 4 1 2 3 4 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33

Wątek: Pełta, GPS, rower i kolana

  1. #1
    Bieszczadnik
    Na forum od
    03.2012
    Rodem z
    z Puńczy...
    Postów
    121

    Domyślnie Pełta, GPS, rower i kolana

    ...stwierdziłem,że zaopatrzę się w zwykły tradycyjny kompas,obsługa prosta,podstawy były już na geografii w szkole podstawowej,wystarczy przypomieć sobie podstawowe sprawy...koszt znikomy,mapę mam i to by było na tyle,naprawdę szkoda kasy na urządzenie za kilkaset złotych,którego będę używał powiedzmy trzy razy w roku...na codzień mam navi samochodową...w przypadku nawigacji turystycznej,jest problem z szybko siadającymi bateriami,czy akumulatorkami,więc tym bardziej dam sobie spokój...dla zainteresowanych materiał odnośnie posługiwania sie kompasem:
    http://survival.strefa.pl/azymut.htm i wszystko w temacie...
    Człowiek może wytrzymać tydzień bez picia, dwa tygodnie bez jedzenia, całe lata bez dachu nad głową, ale nie może znieść samotności

  2. #2
    Malkontent Roku 2009 Awatar Krysia
    Na forum od
    09.2006
    Postów
    3,380

    Domyślnie Odp: GPS-jaki???

    Dla Ciebie szkoda, dla mnie nie szkoda. Co Ci da kompas na rowerze?Dalej plus minus będziesz musiał śledzić mapę, żeby wiedzieć gdzie jesteś.
    To ja wolę po prostu jechać przed siebie i się tym akurat nie przejmować.
    "...Lecz ja wrócę tu, będę w twoim śnie.
    Nikt nie zabroni nam śnić..."
    Bogdan Loebl

  3. #3
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Nowa Sarzyna
    Postów
    53

    Domyślnie Odp: GPS-jaki???

    Cytat Zamieszczone przez Pełta Zobacz posta
    ...w przypadku nawigacji turystycznej,jest problem z szybko siadającymi bateriami,czy akumulatorkami.
    Akurat w przypadku nawigacji turystycznych ten problem jest znikomy. Mój Garmin pracuje 20 godz. na jednym komplecie aku. A musisz wiedzieć, że odbiorniki turystyczne w większości pracują na "paluszkach" AA, więc w razie draki można zwyczajnie kupić dwa paluszki w kiosku i na cały dzień ciągłej pracy wystarczą.
    Pozdrawiam Jano

  4. #4
    Bieszczadnik
    Na forum od
    03.2012
    Rodem z
    z Puńczy...
    Postów
    121

    Domyślnie Odp: GPS-jaki???

    Cytat Zamieszczone przez Krysia Zobacz posta
    Dla Ciebie szkoda, dla mnie nie szkoda. Co Ci da kompas na rowerze?Dalej plus minus będziesz musiał śledzić mapę, żeby wiedzieć gdzie jesteś.
    To ja wolę po prostu jechać przed siebie i się tym akurat nie przejmować.
    ...o jakim rowerze mówisz...piszę ogólnie,akurat Ty chcesz rowerem,Twoja sprawa,tu piszemy o turystyce pieszej...
    a co do Ajger,to świetnie,że Ci tyle wytrzymują,ja chcę mieć spokój,iść i nie martwić się o zapasowe aku,baterie,itp...czy będzie sklep,czy nie,im miej tych gadzetów,tym jestem wolniejszy...mam odpoczywać przecierz
    Krysia,ciekaw na jak długo będziesz miała ten zapał,do jazdy rowerem po górkach...prędzej czy póżniej z niego zejdziesz,jak zaczną się problemy z kolanami...Ty myślisz,że to tak wszystko bez uszczerbku...coś za coś...
    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Pełta ; 05-04-2012 o 14:00
    Człowiek może wytrzymać tydzień bez picia, dwa tygodnie bez jedzenia, całe lata bez dachu nad głową, ale nie może znieść samotności

  5. #5
    Malkontent Roku 2009 Awatar Krysia
    Na forum od
    09.2006
    Postów
    3,380

    Domyślnie Odp: GPS-jaki???

    Cytat Zamieszczone przez Pełta Zobacz posta
    ...o jakim rowerze mówisz...piszę ogólnie,akurat Ty chcesz rowerem,Twoja sprawa,tu piszemy o turystyce pieszej...
    Co Ty nie powiesz???
    A nie JA czasem założyłam ten topic???I od początku pod tym kątem (roweru) pisaliśmy głównie.
    Co do kolan też z lekka nie wiesz co piszesz, dużo bardziej obrywają stawy kolanowe podczas pieszej wędrówki z 20kilkoma kilogramami na plecach!
    "...Lecz ja wrócę tu, będę w twoim śnie.
    Nikt nie zabroni nam śnić..."
    Bogdan Loebl

  6. #6
    Bieszczadnik
    Na forum od
    03.2012
    Rodem z
    z Puńczy...
    Postów
    121

    Domyślnie Odp: GPS-jaki???

    Cytat Zamieszczone przez Krysia Zobacz posta
    Co Ty nie powiesz???
    A nie JA czasem założyłam ten topic???I od początku pod tym kątem (roweru) pisaliśmy głównie.
    Co do kolan też z lekka nie wiesz co piszesz, dużo bardziej obrywają stawy kolanowe podczas pieszej wędrówki z 20kilkoma kilogramami na plecach!
    ...młódka jesteś...nabierzesz pokory z...czasem,to ja Ci mówię Mario...
    Człowiek może wytrzymać tydzień bez picia, dwa tygodnie bez jedzenia, całe lata bez dachu nad głową, ale nie może znieść samotności

  7. #7
    Bieszczadnik
    Na forum od
    04.2011
    Rodem z
    Piastowy
    Postów
    571

    Domyślnie Odp: GPS-jaki???

    Cytat Zamieszczone przez Pełta Zobacz posta
    prędzej czy póżniej z niego zejdziesz,jak zaczną się problemy z kolanami...
    dokładnie tak, tyle że odwrotnie.
    starsze osoby przestają chodzić i przesiadają się na rower, właśnie z powodu problemów z kolanami.

  8. #8
    Malkontent Roku 2009 Awatar Krysia
    Na forum od
    09.2006
    Postów
    3,380

    Domyślnie Odp: GPS-jaki???

    Cytat Zamieszczone przez Miejscowy Zobacz posta
    dokładnie tak, tyle że odwrotnie.
    starsze osoby przestają chodzić i przesiadają się na rower, właśnie z powodu problemów z kolanami.
    Starsza jeszcze nie jestem, ale dokładnie tak jest.
    I wystarczy się zapytać ortopedy, każdy jeden to potwierdzi, ale pewnie nie mają pokory hahaha!
    "...Lecz ja wrócę tu, będę w twoim śnie.
    Nikt nie zabroni nam śnić..."
    Bogdan Loebl

  9. #9
    Bieszczadnik Awatar marmota_m
    Na forum od
    10.2010
    Postów
    371

    Domyślnie Odp: GPS-jaki???

    Cytat Zamieszczone przez Miejscowy Zobacz posta
    dokładnie tak, tyle że odwrotnie.
    starsze osoby przestają chodzić i przesiadają się na rower, właśnie z powodu problemów z kolanami.
    i biodrami - mój tato (po 60tce) po przejściu kilometra pada na biodra, a na rowerku naście kilometrów może przejechać i jest ok

  10. #10
    Bieszczadnik
    Na forum od
    03.2012
    Rodem z
    z Puńczy...
    Postów
    121

    Domyślnie Odp: GPS-jaki???

    ...ja już stary dziad jestem,tak- macie stu procentową rację,przesiadaja się na rowerki...rechabilitacyjne,tylko wszędzie gdzie jestem...w parkach,lasach...masa babć i dziadków,ale nie na rowerach a z kijkami,choćby ostatnie dwa wypady do Kampinowskiego Parku...mijałem kilka grup emerytów...
    Ku...wa,nie...mnie nie stać,a na co ja pracuję...a że jestem kumbinator straszny i mam cały czas kontakt ze studentami a sporo bidulek jest,więc bez problemu zaraz się dogadam...będzie niósł mój duzy plecak,a ja pełen luz z kijeczkami...jedziem w biesy!
    ...zarobi sobie chłopak trochę i przy okazji też zwiedzi i złapie kondycji......mógłbym jezdzić w biesy co miesiąc spoko,tylko po co,jestem już taki marny typ zmysłowy,że ciągle wymyślam sobie różne rozrywki i zajęcia a jedynie tak się ukierunkować na te górki,to zbyt nudne by się stało...
    no to trzymajta sie!
    Człowiek może wytrzymać tydzień bez picia, dwa tygodnie bez jedzenia, całe lata bez dachu nad głową, ale nie może znieść samotności

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Co łazi/pełza/fruwa po tych Bieszczadach?
    Przez bertrand236 w dziale Fauna i flora Bieszczadów
    Odpowiedzi: 116
    Ostatni post / autor: 27-10-2022, 22:56
  2. GPS-jaki???
    Przez Krysia w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 82
    Ostatni post / autor: 04-06-2014, 07:21
  3. Las Pełen Zwierza...czy warto ?
    Przez michaił w dziale Bibliografia Bieszczadów
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 22-03-2010, 22:40
  4. Odbiorniki GPS
    Przez WojtekR w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 31-01-2007, 21:04
  5. GPS
    Przez Bart w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 13-07-2004, 12:39

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •