Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 31

Wątek: Buen Camino!

  1. #11
    Botak Roku 2016 Awatar asia999
    Na forum od
    11.2008
    Rodem z
    jakieś 73 cm od Tarnicy ... w skali 1:1.000.000
    Postów
    1,683

    Domyślnie Odp: Buen Camino!

    To ja dołączam się od strony północnej :)
    Załączone obrazki Załączone obrazki

  2. #12
    Debiutant Roku 2015 Awatar tolek banan
    Na forum od
    07.2012
    Rodem z
    POZNAŃ
    Postów
    383

    Domyślnie Odp: Buen Camino!

    Witam
    Dopadła mnie taka "choroba" , którą ktoś nazwał "Caminozą" . Muszla Św Jakuba , żółte strzałki widzę je wszędzie...
    A gdzie jest ta muszla ? DSCF1714.jpg ( wiem wiem łatwe to pytanie)

    Buen Camino
    "pielgrzymem jestem i ochotnym po górach wędrownikiem."

  3. #13
    Bieszczadnik Awatar skylux
    Na forum od
    06.2008
    Rodem z
    Leżajsk
    Postów
    122

    Domyślnie Odp: Buen Camino!

    No to może ktoś chętny na 12 kwietnia? http://www.viaregia.podkarpacie.eu/?...tulig%C5%82owy
    Muszle w dłoń! Buen Camino
    "W tak pięknych okolicznościach przyrody... i niepowtarzalnej... " J.H.

  4. #14
    Debiutant Roku 2015 Awatar tolek banan
    Na forum od
    07.2012
    Rodem z
    POZNAŃ
    Postów
    383

    Domyślnie Odp: Buen Camino!

    Z sobotniej wycieczki szlak Camino.jpg
    "pielgrzymem jestem i ochotnym po górach wędrownikiem."

  5. #15
    Debiutant Roku 2015 Awatar tolek banan
    Na forum od
    07.2012
    Rodem z
    POZNAŃ
    Postów
    383

    Domyślnie Odp: Buen Camino!

    Cytat Zamieszczone przez tolek banan Zobacz posta
    Buen Camino
    Załącznik 37312 Znak stoi nad Wartą nie daleko mostu Królowej Jadwigi.(Poznań) Dziś w ramach treningu mały odcinek tej trasy mamy
    za sobą .
    Pójdziemy dalej ... ( "Nie idź tam człowieku")
    Jutro idziemy dalej...
    "pielgrzymem jestem i ochotnym po górach wędrownikiem."

  6. #16
    Debiutant Roku 2015 Awatar tolek banan
    Na forum od
    07.2012
    Rodem z
    POZNAŃ
    Postów
    383

    Domyślnie Odp: Buen Camino!

    Nasze Camino
    Marzenia zaczynają się realizować.
    Kilka lat temu po obejrzeniu filmu dokumentalnego o Pielgrzymowaniu do grobu Św. Jakuba w Santiago de Compostela padło stwierdzenia : Chcemy tam iść.
    Jest to zupełnie inna forma pielgrzymki od tej , którą znamy z naszych dróg (piesze pielgrzymki do Częstochowy) Na Camino o nocleg i wyżywienie trzeba zadbać samemu.
    Na jesieni ubiegłego roku nasze marzenia zaczęły przyjmować bardziej realne kształty , a motorem napędowym stała się moja żona.
    Zaoszczędzony urlop trzeba jakoś wykorzystać.Mamy 22 dni urlopu .
    Nasuwają się pytania :
    1/ile kilometrów można przejść przez trzy tygodnie?
    2/skąd i w jakim terminie zacząć nasze Camino aby je skończyć i o czasie wrócić do Polski
    Ustaliliśmy ,że pójdziemy szlakiem portugalskim , a zaczniemy z Porto. Jest do przejścia około 250 km , więc powinniśmy się wyrobić w czasie.
    Teraz zaczęło się szukanie sposobu dotarcia do Porto i potem powrotu do Poznania. Organizacją zająłem się sam , była to dla mnie nowość , nigdy nie szukałem połączeń lotniczych , nie rezerwowałem lotów - ale kiedyś musi być ten pierwszy raz. Wiele obaw przed nami , ale zbliża się grudzień i pada ostateczne pytanie : IDZIEMY DO SANTIAGO ?
    Termin nie odwołalny : Wyjazd 20 maja , powrót 10 czerwca . Daty te były zależne od dogrania terminów lotów w miarę tanich biletów
    Już mamy bilety na autobus do Berlina , potem samolot z Berlina do Porto . Powrotny zabukowany na 9 czerwca z Santiago do Londynu i 10 czerwca z Londynu do Poznania
    Zarezerwowałem też hotel w Porto na dwie pierwsze noce aby się zaaklimatyzować w Porto.
    Pozostało do wyjazdu jeszcze pół roku. Trzeba doposażyć plecaki w miarę lekkie śpiwory i inne akcesoria , które pozwolą nam przez trzy tygodnie przeżyć na Camino.

    To już jutro środa 20 maja ruszamy spełniać marzenia. Najpierw Berlin potem Porto ....... Santiago
    "pielgrzymem jestem i ochotnym po górach wędrownikiem."

  7. #17
    Botak Roku 2016 Awatar asia999
    Na forum od
    11.2008
    Rodem z
    jakieś 73 cm od Tarnicy ... w skali 1:1.000.000
    Postów
    1,683

    Domyślnie Odp: Buen Camino!

    O! Zapowiada się fajna lektura :)))

  8. #18
    Debiutant Roku 2015 Awatar tolek banan
    Na forum od
    07.2012
    Rodem z
    POZNAŃ
    Postów
    383

    Domyślnie Odp: Buen Camino!

    Dziś piątek 22 maja zaczynamy Nasze Camino.

    Ruszamy z hotelu po już "znajomych" ulicach Porto , przecież spędziliśmy tu dwie noce i dzień. DSCF5123.jpg DSCF5142.jpg DSCF5157.jpg DSCF5165.jpg
    Po drodze wchodzimy do Se Catedral (Katedra po lewej DSCF4662.jpg, gdzie można nabyć Paszport Pielgrzyma (Credencial del Peregrino).Paszporty te w raz z naszymi dowodami osobistymi okażą się bardzo pomocne i ułatwiające pielgrzymkę do Santiago . W Katedrze zostajemy do końca mszy potem odwiedzając jeszcze miejscowy targ DSCF5173.jpg

    Wybieramy szlak nadbrzeżny Camino da Costa . Na tym szlaku trudno się zgubić , ocean musisz mieć zawsze po lewej ręce.

    cdn



    "pielgrzymem jestem i ochotnym po górach wędrownikiem."

  9. #19
    Szkutawy
    Guest

    Domyślnie Odp: Buen Camino!

    No to ... Tolki ruszyli...

  10. #20
    Debiutant Roku 2015 Awatar tolek banan
    Na forum od
    07.2012
    Rodem z
    POZNAŃ
    Postów
    383

    Domyślnie Odp: Buen Camino!

    Wąskimi ulicami DSCF4710.jpg DSCF5199.jpgschodzimy nad rzekę Douro , która w Porto wpada do Atlantyku.

    O zabytkach Porto czy innych atrakcjach przeczytacie w przewodnikach .

    My chcemy się podzielić naszym spojrzeniem na Porto . W wielu kamienicach , nazwijmy to "starego miasta" brak jest kanalizacji i bieżącej wody. Woda z automatu wężem wystawionym z bramy płynie na ulicęDSCF4703.jpg . DSCF5195.jpgWiadrami wodę nosi się z kamienicy do kamienicyDSCF5196.jpg .Pranie robi się na dworze w takich betonowych czy kamiennych "pralkach" (ulepszona odmiana naszej tarki bo ze zbiornikiem na wodę DSCF5198.jpg tu na zdjęciu po lewej.A potem to pranie trzeba gdzieś powiesić DSCF5165.jpg DSCF4711.jpg
    Warsztaty samochodowe mieszczą się w kamienicy DSCF5222.jpg
    I to wszystko nikomu nie przeszkadza , urzędnicy i politycy się nie oburzają , Unia nie reaguje .

    Czy Polska jest w innej Unii Europejskiej?




    Ostatnio edytowane przez tolek banan ; 29-06-2015 o 20:29
    "pielgrzymem jestem i ochotnym po górach wędrownikiem."

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •