Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25

Wątek: Ranking szlaków

  1. #11

    Domyślnie Odp: Ranking szlaków

    No i dobrze, że są różne punkty patrzenia. Ostatnio czytam trochę o Himalaizmie i spotkałam się z wypowiedziami polskich himalaistów że wchodzą na dany szczyt po to by odnotować swoje wejście jako pierwsze w ogóle. Przykładowo, o ile nie pomyliłam osoby, Krzysztof Wielicki strasznie chciał zdobyć południową ścianę Lhotse tylko dlatego żeby odnotować swoje wejście jako pierwszy. Kiedy w końcu Ruscy pierwsi ją pokonali, temat przestał go interesować, bo jak powiedział "ściana już została przez kogoś zdobyta, już nie potrzebuję na nią wchodzić". każdy ma jakiegoś bzika:) i niech sobie chodzi jak chce. chodziło mi o to, że nie lubię tego podejścia Bieszczadników którzy uważają owe standardy Bieszczadzkie za banalne - w końcu my też od tego zaczynaliśmy i chyba najpierw za to pokochaliśmy te góry. chyba problem nie leży w Tarnicy (pieprzyć jej wysokość:P) i tłumach wokół niej ale w tym w jakim czasie na nią idziemy, bo zdarzało mi się chodzić samej po standardach i nie spotkać żywej duszy:))
    Jimi

  2. #12
    Bieszczadnik Awatar creamcheese
    Na forum od
    02.2012
    Rodem z
    Lublin
    Postów
    800

    Domyślnie Odp: Ranking szlaków

    Jimi!! Czemu tak nerwowo? Podpisuję sie czterema kończynami pod Twoimi myślami!! Każdy z nas ma swoje kochane drogi i nikt ich nie odbierze tak jak my!! Dlatego wszystkie takie rankingi nie mają sensu(delikatnie mówiąc)

  3. #13

    Domyślnie Odp: Ranking szlaków

    co nerwowo :) jak pisałam ostatni komentarz to nawet nie widziałam jeszcze Twojego:) pozdrawiam gorąco
    Jimi

  4. #14
    Pyska
    Guest

    Domyślnie Odp: Ranking szlaków

    Jimi o to właśnie chodzi:). Ja również spacerowałam Wetlińską spotykając 2 osoby i to samo było z Tarnicą. Trzeba poznać trochę te góry i się w nich zakochać żeby wiedzieć co gdzie jak i kiedy chociaż mniej więcej. Dlatego Creamcheese ma racje że nie ma co się denerwować niepotrzebnie.
    Jak ktoś chce coś zdobyć bo nikt tam wcześniej nie był i robi to dla tzw lansu to jego problem,ale uważam że nie ma potrzeby brać sobie takich rzeczy do serca.
    Rankingom zdecydowanie mówię tak.

  5. #15
    Bieszczadnik Awatar creamcheese
    Na forum od
    02.2012
    Rodem z
    Lublin
    Postów
    800

    Domyślnie Odp: Ranking szlaków

    z cytowanego rankingu nic nie wynika...chyba tylko to, że 35 osób lubi spacerować asfaltem z Wołosatego do UG...fakt, było to klimatyczne miejsce przed gruntownym remontem drogi...ale wtedy to i klimatyczny był przejazd autobusem pospiesznym (bodajże z Krakowa 6.50) i zdziwienie wsiadających w UG, że płacą za pospieszny a jadą z prędkością trzykołowego rowerka omijając wężykiem wspaniałe dziury w jezdni. Ech, gdzie te czasy!?

  6. #16
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Ranking szlaków

    Cytat Zamieszczone przez creamcheese Zobacz posta
    z cytowanego rankingu nic nie wynika...chyba tylko to, że 35 osób lubi spacerować asfaltem z Wołosatego do UG...fakt, było to klimatyczne miejsce przed gruntownym remontem drogi...ale wtedy to i klimatyczny był przejazd autobusem pospiesznym (bodajże z Krakowa 6.50) i zdziwienie wsiadających w UG, że płacą za pospieszny a jadą z prędkością trzykołowego rowerka omijając wężykiem wspaniałe dziury w jezdni. Ech, gdzie te czasy!?
    Tez za nimi tesknie jak szlag... Normalnie az mi sie gęba usmiechnela jak przeczytalam twojego posta! Na samo wspomnienie... Wtedy to nawet w gory nie trzeba bylo leźc - tak fajnie bylo w dolinach....
    Niby tak calkiem niedawno a calkiem inny swiat... ale gorsze jeszcze od zmian w asfalcie sa zmiany w mentalnosci ludzi, nawet tych niby kochajacych gory, wyprawy, przygody...
    Ostatnio edytowane przez buba ; 13-04-2012 o 10:27
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  7. #17
    Bieszczadnik Awatar creamcheese
    Na forum od
    02.2012
    Rodem z
    Lublin
    Postów
    800

    Domyślnie Odp: Ranking szlaków

    Cytat Zamieszczone przez buba Zobacz posta
    Tez za nimi tesknie jak szlag... Normalnie az mi sie gęba usmiechnela jak przeczytalam twojego posta! Na samo wspomnienie... Wtedy to nawet w gory nie trzeba bylo leźc - tak fajnie bylo w dolinach...
    Może ktoś ma fotę z tego "niebieskiego" UG - Wołosate sprzed przebudowy drogi?? Ale taką żeby "asfalt" było widać!! Poproszę!! Tęsknota będzie jeszcze większa. Pozdrawiam stęsknioną Bubę

  8. #18
    Bieszczadnik
    Na forum od
    03.2011
    Rodem z
    Wrocław
    Postów
    231

    Domyślnie Odp: Ranking szlaków

    Czytajac tych kilka postów o "asfalcie w górach" przypomniała mi się ciekawa relacja z wyprawy po górach Rumunii, Ukrainy i Polski autorstwa pewnego rumuńskiego podróżnika. Zachęcam do zapoznania się z tą relacją, gdyż kilka uwag jej autora o wędrowaniu w polskich górach (konktretnie właśnie o Bieszczadach) jest zaskakująco zbieżna z odczuciami przynajmniej części użytkowników niniejszego forum: http://www.notrails.info/Hiking_3.html - zwróccie proszę uwagę szczególnie na drugi akapit, tyczący Polski właśnie, a zwłaszcza na konkluzję w końcówce tego akapitu .
    Zresztą cała relacja Pana Dumitru (także o górach Ukrainy i Rumunii - dostępne w postaci aktywnych linków na dole strony) godna jest przeczytania, jesli ktoś ma czas i zna dobrze angielski .

  9. #19
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Ranking szlaków

    Cytat Zamieszczone przez creamcheese Zobacz posta
    Może ktoś ma fotę z tego "niebieskiego" UG - Wołosate sprzed przebudowy drogi?? Ale taką żeby "asfalt" było widać!! Poproszę!! Tęsknota będzie jeszcze większa.
    Kurde.. Czlowiek nie robil zdjecia tego asfaltu wtedy- bo myslal ze taki byl,jest i zawsze taki bedzie.. czasem jak jest fajnie to czlowiek traktuje to jak norme- i nie przez mysl nie przejdzie ze mu to kiedys ktos odbierze.. Zwykle potrafimy docenic dopiero to, co stracilismy
    A drogi z betonowych płyt tez lubisz?

    Tu Wołosate w 97 roku- troche widac asfalt

    https://picasaweb.google.com/buba.da...53049167535058

    za Wołosatym, z tegoz samego roku
    https://picasaweb.google.com/buba.da...52962030759986

    To jeszcze pare bieszczadzkich fotek z innych rejonow- "z tamtych lat" - dla milosnikow pokruszonego, zarastajacego trawa, pylistego asfaltu
    https://picasaweb.google.com/buba.da...53108359962706
    https://picasaweb.google.com/buba.da...57987532277202


    Cytat Zamieszczone przez creamcheese Zobacz posta
    . Pozdrawiam stęsknioną Bubę
    moze bedzie kiedy okazja spotkac sie na jakiejs dziurawej drodze i wspolnie potęsknic do lepszych bieszczadzkich czasow


    Cytat Zamieszczone przez luki_ Zobacz posta
    [ godna jest przeczytania, jesli ktoś ma czas i zna dobrze angielski .[/SIZE]
    Czas to by sie i znalazl... A biorac pod uwage to ostatnie zdanie drugiego akapitu (o ile je dobrze zrozumialam )- to by sie chcialo poczytac reszte relacji..

    a rodzice mowili- "ucz sie jezykow, przyda ci sie"... ech... trzeba bylo sluchac starszych a dla mnie angielski zawsze byl symbolem zachodniego syfu wiec budzil wstret i odraze i jakos nie wchodzil do glowy
    Ostatnio edytowane przez buba ; 16-04-2012 o 15:47
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  10. #20
    Bieszczadnik Awatar creamcheese
    Na forum od
    02.2012
    Rodem z
    Lublin
    Postów
    800

    Domyślnie Odp: Ranking szlaków

    Buba!! Wzruszyłaś mnie tymi fotkami!! Ten asfalt wyrastający kępkami spośród trawy!! Dzięki!! Pozdrawiam i obiecuje piwo przy najbliższym spotkaniu.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Ranking bieszczadzkich schronisk
    Przez don Enrico w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 04-12-2009, 21:17
  2. Znakowanie szlaków w Gorganach
    Przez irek w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 18-11-2008, 22:17
  3. Oznakowanie szlaków.
    Przez Duch_ w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 28-04-2008, 20:46
  4. Ranking....
    Przez KAHA w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-03-2005, 13:28
  5. Ranking bieszczadzkich barów
    Przez Lech Rybienik w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 11-06-2004, 20:34

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •