Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Wątek: Ranking szlaków

  1. #1
    Bieszczadnik
    Na forum od
    03.2012
    Rodem z
    z Puńczy...
    Postów
    121

    Domyślnie Ranking szlaków

    ...ostatnia tablica BIESZCZADY pokazuje 50 najczęściej wybieranych szlaków w tej grupie,proszę powiedzieć koledzy,co Waszym zdaniem uplasowało pierwsze trzy szlaki w czołówce,a raczej ich kombinacje?
    1.Przełęcz Siodło-Tarnica
    2.Tarnica-Przełęcz Siodło
    3.Wołosate-Przełęcz Siodło
    jest coś szczególnego,niepowtarzalnego,na co zwrócili uwagę wybierający,czy to raczej przypadkowe?
    http://www.szlaki.net.pl/popularne.php
    Mario
    Człowiek może wytrzymać tydzień bez picia, dwa tygodnie bez jedzenia, całe lata bez dachu nad głową, ale nie może znieść samotności

  2. #2
    Bieszczadnik
    Na forum od
    03.2012
    Rodem z
    z Puńczy...
    Postów
    121

    Domyślnie Odp: Ranking szlaków

    Ok.dzięki kolego za info na priva...no nie pomyślałem
    Hey!
    Człowiek może wytrzymać tydzień bez picia, dwa tygodnie bez jedzenia, całe lata bez dachu nad głową, ale nie może znieść samotności

  3. #3
    Bieszczadnik Awatar Gandalf
    Na forum od
    04.2011
    Rodem z
    Gród Kraka
    Postów
    126

    Domyślnie Odp: Ranking szlaków

    Każdy chce zdobyć Tarnicę, więc szlak najpopularniejszy (choć z pewnością nie najciekawszy

  4. #4
    Bieszczadnik
    Na forum od
    03.2012
    Rodem z
    z Puńczy...
    Postów
    121

    Domyślnie Odp: Ranking szlaków

    Cytat Zamieszczone przez Gandalf Zobacz posta
    Każdy chce zdobyć Tarnicę, więc szlak najpopularniejszy (choć z pewnością nie najciekawszy
    dzięki Gandalf...właśnie tak mi jedna osoba pisała,że jest parcie na Tarnicę/wysokość...odpuszczam więc sobie ją i pierwszym razem jej nie zaliczę.
    Człowiek może wytrzymać tydzień bez picia, dwa tygodnie bez jedzenia, całe lata bez dachu nad głową, ale nie może znieść samotności

  5. #5
    Pyska
    Guest

    Domyślnie Odp: Ranking szlaków

    Zasłyszane:
    "-byliśmy na Tarnicy, udało się zdobyć więc można wracać do domu
    - ale Bieszczady to nie tylko Tarnica
    - ale najwyższy szczyt zaliczony więc po co chodzić dalej"
    Tak więc dla niektórych Bieszczady to wyłacznie Tarnica

  6. #6
    Literat Roku 2013

    Awatar trzykropkiinicwiecej
    Na forum od
    04.2007
    Rodem z
    Nigdziebądź nad Osławą
    Postów
    1,841

    Domyślnie Odp: Ranking szlaków

    A po kiego ch.....ja coś zdobywać za przeproszeniem, że tak sobie wypsnę wulgarnie i lekko na temat ciężki jak zupa z ołowiu?
    zdobywać, zaliczać, etc. etc. wielce nie czaję ów imperatywu , choć to może jeno retoryka, gdzie pod pustym jak bęben słowem kryją się ochy i achy.

  7. #7

    Domyślnie Odp: Ranking szlaków

    a mnie zastanawia nie to dlaczego te trasy się uplasowały w czołówce ale - w ogóle co to za trasy? zastanawialam się w ogóle co to jest Przełęcz Siodło i czy to nie jest czasem trasa od Siodła Tarnicy do Tarnicy i spowrotem :D ale mapa Ruthenus mówi że druga Przełęcz Siodło (poza Siodłem Tarnicy) znajduje się między Haliczem (na wschód) i Wołowym Garbem na 1212m. ok - tylko że na nią nie prowadzi żaden szlak turystyczny i w ogóle jest to Park Narodowy więc wchodzenie na ową przełęcz nie jest legalne - więc nie rozumiem w ogóle dlaczego owa Przełęcz Siodło tak się pojawia w tych rankingach jako najbardziej popularna i oblegana. I powiem szczerze że nie rozumiem logiki tych trzech szlaków.

    Pełta, Twoje pytanie co jest interesującego w tych szlakach troche mnie dziwi, nie ukrywam. Tak samo by mnie zdzwiło gdyby miłośnik Bieszczadów zapytał mnie pretensjonalym tonem - co jest interesującego na Połoninie Wetlińskiej? To są Bieszczady, to są połoniny, widoki, z Bieszczadów Wysokich zdarza się dobrze widzieć Beskidy Ukraińskie. To pewnie chciałbyś usłyszeć, bo to wyróżnia je on innych szczytów. Widok na Połoninę Bukowską - najpiękniejszy widok w całych polskich Bieszczadach. Ale to wszystko to i tak nie to po co tam chodzę. Odpowiem krótko - nie rozumiem pytania zadanego przez człowieka który planuje kupić sobie domek w Bieszczadach - co jest ciekawego na powiedzmy odcinku "Tarnica - Przełęcz Siodło".

    Fakt faktem, połoniny, Tarnica, Rawki to szlaki tak oblegane w sezonie że nam tu obecnym nie specjalnie się nawet chce tam wybierać, pomijając fakt że przeszliśmy je wiele razy z każdej strony wzdłuż i wszerz. ale gdyby odjąć ten tłum ludzi - czyli wypowiedzieć się wyłącznie o samych górach/szlakach - mogłabym pisać o nich eseje, tak tak - o Tarnicy czy Weltińskiej, które przeszliśmy tyle razy że moglibyśmy chodzić z zamkniętymi oczyma. Ale pisanie o rzeczach oczywistych wydaje mi się niepotrzebne :} Mnie z kolei razi coś innego - to że właśnie Ci wielcy Bieszczadnicy uważają za banalne powyższe szlaki.

    Ja osobiście wybrałabym zupełnie inne szlaki jako ulubione, pewnie ich w tym 50-szlakowym rankingu nawet nie znajdę. Ale podobnie jak mi to Bazyl w Tarnawie powiedział, powiem - nie gadam głośno jakie są moje ulubione szlaki żeby czasem nie znalazły się one na przykład w owym rankingu.

    Podobnie jak Kropek powiem, że szczyty nie są dla mnie celem. Celem jest wędrówka sama w sobie. Celem jest droga. Celem nie są widoczki z Tarnicy, Rabiej czy Bukowiny. Póki jestem na chodzie nigdy nie wjadę na górę kolejką:) Droga - iść iść iść i święty spokój :)
    Jimi

  8. #8
    Bieszczadnik
    Na forum od
    03.2012
    Rodem z
    z Puńczy...
    Postów
    121

    Domyślnie Odp: Ranking szlaków

    Jimi,no i dobrze,że wyrzuciłaś to z siebie,dzięki!
    Człowiek może wytrzymać tydzień bez picia, dwa tygodnie bez jedzenia, całe lata bez dachu nad głową, ale nie może znieść samotności

  9. #9
    Pyska
    Guest

    Domyślnie Odp: Ranking szlaków

    No niestety Jimi każdy ma jakieś halo... Jedni jak widać chwalą się że coś zdobywają (tak jak w moim przykładzie) inni robią rankingi,ale to tak na prawdę jest dobre bo zazwyczaj Ci ludzie nie pojadą w te nasze ulubione miejsca do których my trafiamy, bo jeżeli już wrócą w Bieszczady to wyjdą na Caryńską i Wetlińską, Tarnicę i Rawki i na tym się skończy ich przygoda z Bieszczadem. A "nasze" miejsca zostaną wciąż nasze. Oby więcej rankingów. Polecam Tarnicę:)

  10. #10
    Bieszczadnik Awatar creamcheese
    Na forum od
    02.2012
    Rodem z
    Lublin
    Postów
    800

    Domyślnie Odp: Ranking szlaków

    Cytat Zamieszczone przez Pełta Zobacz posta
    Jimi,no i dobrze,że wyrzuciłaś to z siebie,dzięki!
    ??co wyrzuciła?? Jimi powiedziała że ranking ...jest dla niepełnosprytnych...każdy bardziej rozgarnięty...ma swoje prywatne dróżki które kocha... Po co rankingi na które głosują przypadkowi przechodnie? Bo trudno brać poważnie wyniki:)

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Ranking bieszczadzkich schronisk
    Przez don Enrico w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 04-12-2009, 22:17
  2. Znakowanie szlaków w Gorganach
    Przez irek w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 18-11-2008, 23:17
  3. Oznakowanie szlaków.
    Przez Duch_ w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 28-04-2008, 21:46
  4. Ranking....
    Przez KAHA w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-03-2005, 14:28
  5. Ranking bieszczadzkich barów
    Przez Lech Rybienik w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 11-06-2004, 21:34

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •