Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Leksykon drewnianej architektury sakralnej Podkarpacia

Mieszany widok

  1. #1
    Forumowicz Roku 2016
    Kronikarz Roku 2016
    Forumowicz Roku 2014
    Forumowicz Roku 2013
    Ekspert Roku 2012
    Awatar Wojtek Pysz
    Na forum od
    02.2008
    Rodem z
    Jarosław
    Postów
    2,497

    Domyślnie Odp: Leksykon drewnianej architektury sakralnej Podkarpacia

    Cytat Zamieszczone przez bartolomeo Zobacz posta
    W tej chwili wydawnictwo jest niedostępne (cały nakład się już rozszedł). Ze względu na duże zainteresowanie albumem Zarządu Stowarzyszenia "Pro Carpathia" podjął decyzję, aby wydać dwa tomy Leksykonu komercyjnie i sprzedać je osobom zainteresowanym.
    Otrzymałem od Stowarzyszenia "Pro Carpathia" taki komunikat:

    Rzeszów, 05.07. 2012 r.
    Stowarzyszenie Pro Carpathia
    35-074 Rzeszów, ul. Gałęzowskiego 6/319
    tel. 17 852 85 26 , krzysiek@procarpathia.pl

    Oferta

    Stowarzyszenie Pro Carpathia proponuje zakup drugiego, poszerzonego, wydania „Leksykonu drewnianej architektury sakralnej Podkarpacia”. Dwutomowa publikacja (w sumie 400 stron) zawiera blisko 250 dokładnych opisów istniejących obiektów sakralnych z terenu naszego województwa, zilustrowanych ponad 1000 aktualnych i archiwalnych zdjęć. Opisowi każdej ze świątyń towarzyszy krótkie streszczenie w języku angielskim oraz ukraińskim.
    W tomie drugim znajduje się suplement prezentujący krótki opis świątyń niezachowanych – 536 drewnianych obiektów: cerkwi, kościołów, zborów i synagog, które uległy zniszczeniu w latach 1880-2007. Udało się odszukać ponad 300 archiwalnych zdjęć, które pokazują ich bryłę, czasami wnętrze z wyposażeniem. „Leksykon…” to pierwsza publikacja opisująca wszystkie drewniane świątynie (czas budowy do ok. 1950 r.) zachowane na terenie województwa podkarpackiego. Dzięki znakomitym fotografiom możemy podziwiać bogactwo drewnianej architektury oraz piękno ich wnętrza.
    Proponujemy cenę sprzedaży dwutomowego wydawnictwa w kwocie 110 zł brutto (plus koszt wysyłki) z możliwością negocjacji przy zakupie większej liczby wydawnictwa.

    Będę próbował zamówić większa liczbę. Kto sie przyłącza, proszę dać znać - można w tym wątku, można przez PM. Myślę, że da się zrobić niższą cenę, a i z dystrybucja też sobie domowymi sposobami poradzimy. Do tematu powrócę po 29 lipca, wcześniej będę poza zasięgiem Internetu.

    Przykładowe strony: http://cerkiewne.tematy.net/img/leksykon_przyklad.pdf

    Okładki tomów:

    Leksykon_okładka t.1.jpg Leksykon_okładka t.2.jpg

  2. #2
    Forumowicz Roku 2016
    Kronikarz Roku 2016
    Forumowicz Roku 2014
    Forumowicz Roku 2013
    Ekspert Roku 2012
    Awatar Wojtek Pysz
    Na forum od
    02.2008
    Rodem z
    Jarosław
    Postów
    2,497

    Domyślnie Odp: Leksykon drewnianej architektury sakralnej Podkarpacia

    Byłem w ubiegłym tygodniu u wydawcy i dowiedziałem się, że będzie dodanych kilkadziesiąt zdjęć, których nie było w pierwszym wydaniu. Będzie też kilka pominiętych obiektów. Orientacyjny termin druku to październik.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Bieszczadzkie pomniki architektury leśnej
    Przez Browar w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-02-2012, 21:48
  2. Flisactwo na rzekach Podkarpacia - prelekcja
    Przez machoney w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 19:14
  3. "Skarby Podkarpacia"
    Przez WUKA w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 09-01-2011, 14:29
  4. " Leksykon Miłośników Bieszczad "
    Przez marekm w dziale Bibliografia Bieszczadów
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 28-10-2010, 21:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •