Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Leksykon drewnianej architektury sakralnej Podkarpacia

  1. #1
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,243

    Domyślnie Leksykon drewnianej architektury sakralnej Podkarpacia

    Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Podkarpacia "Pro Carpathia" zakończyło niedawno dystrybucję dwutomowego, darmowego albumu "Leksykon drewnianej architektury sakralnej Podkarpacia". Leksykon zawiera 241 szczegółowo opisanych istniejących świątyń: rzymskokatolickich, greckokatolickich i prawosławnych. Całość zawiera ponad 1600 zdjęć, rycin, planów i rysunków. W dodanym do II tomu suplemencie drewnianych świątyń niezachowanych przedstawione zostały 533 zniszczone obiekty zilustrowane blisko 360 zdjęciami.

    Cały nakład, 1000 egzemplarzy, trafił do służb konserwatorskich, bibliotek, muzeów, punktów informacji turystycznej oraz do przewodników beskidzkich.

    W tej chwili wydawnictwo jest niedostępne (cały nakład się już rozszedł). Ze względu na duże zainteresowanie albumem Zarządu Stowarzyszenia "Pro Carpathia" podjął decyzję, aby wydać dwa tomy Leksykonu komercyjnie i sprzedać je osobom zainteresowanym. Cena nie powinna być zbyt wysoka (Stowarzyszenie "Pro Carpathia" nie jest wydawnictwem komercyjnym) i będzie uzależniona od nakładu, inna w przypadku 1000 egzemplarzy, inna (zdecydowanie niższa) przy 3000 egzemplarzy.

    Redaktor Leksykonu, Krzysztof Zieliński, prosi osoby zainteresowane zakupem drugiego, poprawionego wydania Leksykonu o kontakt e-mailowy: krzysiek(na)procarpathia(kropka)pl.

    ---
    Powyższą informację przygotowałem na podstawie informacji uzyskanych od Krzysztofa Zielińskiego, Dyrektora ds. promocji Stowarzyszenia "Pro Carpathia" i jednocześnie redaktora Leksykonu.
    Załączone obrazki Załączone obrazki
    Ostatnio edytowane przez bartolomeo ; 15-04-2012 o 18:05 Powód: Dodałem zdjęcia
    Czterech panów B.

  2. #2
    Bieszczadnik Awatar tomas pablo
    Na forum od
    01.2009
    Rodem z
    pod karpacie
    Postów
    1,461

    Domyślnie Odp: Leksykon drewnianej architektury sakralnej Podkarpacia

    miałem wczoraj w rękach ów album- rzeczywiście godny polecenia !

  3. #3
    Forumowicz Roku 2016
    Kronikarz Roku 2016
    Forumowicz Roku 2014
    Forumowicz Roku 2013
    Ekspert Roku 2012
    Awatar Wojtek Pysz
    Na forum od
    02.2008
    Rodem z
    Jarosław
    Postów
    2,441

    Domyślnie Odp: Leksykon drewnianej architektury sakralnej Podkarpacia

    Cytat Zamieszczone przez bartolomeo Zobacz posta
    W tej chwili wydawnictwo jest niedostępne (cały nakład się już rozszedł). Ze względu na duże zainteresowanie albumem Zarządu Stowarzyszenia "Pro Carpathia" podjął decyzję, aby wydać dwa tomy Leksykonu komercyjnie i sprzedać je osobom zainteresowanym.
    Otrzymałem od Stowarzyszenia "Pro Carpathia" taki komunikat:

    Rzeszów, 05.07. 2012 r.
    Stowarzyszenie Pro Carpathia
    35-074 Rzeszów, ul. Gałęzowskiego 6/319
    tel. 17 852 85 26 , krzysiek@procarpathia.pl

    Oferta

    Stowarzyszenie Pro Carpathia proponuje zakup drugiego, poszerzonego, wydania „Leksykonu drewnianej architektury sakralnej Podkarpacia”. Dwutomowa publikacja (w sumie 400 stron) zawiera blisko 250 dokładnych opisów istniejących obiektów sakralnych z terenu naszego województwa, zilustrowanych ponad 1000 aktualnych i archiwalnych zdjęć. Opisowi każdej ze świątyń towarzyszy krótkie streszczenie w języku angielskim oraz ukraińskim.
    W tomie drugim znajduje się suplement prezentujący krótki opis świątyń niezachowanych – 536 drewnianych obiektów: cerkwi, kościołów, zborów i synagog, które uległy zniszczeniu w latach 1880-2007. Udało się odszukać ponad 300 archiwalnych zdjęć, które pokazują ich bryłę, czasami wnętrze z wyposażeniem. „Leksykon…” to pierwsza publikacja opisująca wszystkie drewniane świątynie (czas budowy do ok. 1950 r.) zachowane na terenie województwa podkarpackiego. Dzięki znakomitym fotografiom możemy podziwiać bogactwo drewnianej architektury oraz piękno ich wnętrza.
    Proponujemy cenę sprzedaży dwutomowego wydawnictwa w kwocie 110 zł brutto (plus koszt wysyłki) z możliwością negocjacji przy zakupie większej liczby wydawnictwa.

    Będę próbował zamówić większa liczbę. Kto sie przyłącza, proszę dać znać - można w tym wątku, można przez PM. Myślę, że da się zrobić niższą cenę, a i z dystrybucja też sobie domowymi sposobami poradzimy. Do tematu powrócę po 29 lipca, wcześniej będę poza zasięgiem Internetu.

    Przykładowe strony: http://cerkiewne.tematy.net/img/leksykon_przyklad.pdf

    Okładki tomów:

    Leksykon_okładka t.1.jpg Leksykon_okładka t.2.jpg

  4. #4
    Forumowicz Roku 2016
    Kronikarz Roku 2016
    Forumowicz Roku 2014
    Forumowicz Roku 2013
    Ekspert Roku 2012
    Awatar Wojtek Pysz
    Na forum od
    02.2008
    Rodem z
    Jarosław
    Postów
    2,441

    Domyślnie Odp: Leksykon drewnianej architektury sakralnej Podkarpacia

    Byłem w ubiegłym tygodniu u wydawcy i dowiedziałem się, że będzie dodanych kilkadziesiąt zdjęć, których nie było w pierwszym wydaniu. Będzie też kilka pominiętych obiektów. Orientacyjny termin druku to październik.

  5. #5
    Botak Roku 2017 Awatar długi
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sopot
    Postów
    2,344

    Domyślnie Odp: Leksykon drewnianej architektury sakralnej Podkarpacia

    czekam z niecierpliwością
    Państwo dość silne, by Ci wszystko dać jest dość silne, by Ci wszystko odebrać

  6. #6
    Bieszczadnik
    Na forum od
    07.2012
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    156

    Domyślnie Odp: Leksykon drewnianej architektury sakralnej Podkarpacia

    Mam tom I, drugi mi obiecano o ile Lucy dostanie go z Pro Carpathii. Bardzo podoba mi się, jest ciekawy i nieschematyczny. Na pewno nie jest to książka stworzona na bazie kilku innych wydawnictw. Autorzy są specjalistami dobrze znającymi teren, regionalistami. Będzie kosztować ponad 110 zł, nie wiem czy będzie mnie na nią stać. Mimo to chciałabym ją nabyć, po przewodnikach Roberta Bańkosza to jest moim zdaniem najlepsza publikacja o drewnianych świątyniach, która ostatnio ukazała się.

  7. #7

    Domyślnie Odp: Leksykon drewnianej architektury sakralnej Podkarpacia

    Mam dwa tomy Naprawdę godne polecenia bo to unikat na skalę światową

  8. #8
    Bieszczadnik Awatar tomas pablo
    Na forum od
    01.2009
    Rodem z
    pod karpacie
    Postów
    1,461

    Domyślnie Odp: Leksykon drewnianej architektury sakralnej Podkarpacia

    Cytat Zamieszczone przez KFranczak Zobacz posta
    Mam dwa tomy Naprawdę godne polecenia bo to unikat na skalę światową
    wow super wiadomość ...niebawem pewnie i mnie przyślą ....czy zdjęcia , z powodu których był ''poślizg '' są wstawione ?
    Pozdrawiam !

  9. #9

    Domyślnie Odp: Leksykon drewnianej architektury sakralnej Podkarpacia

    Cytat Zamieszczone przez tomas pablo Zobacz posta
    wow super wiadomość ...niebawem pewnie i mnie przyślą ....czy zdjęcia , z powodu których był ''poślizg '' są wstawione ?
    Pozdrawiam !
    Nie wiem o które zdjęcia mogło chodzić ale na końcu jest sporo zdjęć cerkwii, które nie przetrwały.

  10. #10
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,243

    Domyślnie Odp: Leksykon drewnianej architektury sakralnej Podkarpacia

    A o którym wydaniu mowa? Bo drugie chyba jeszcze nie wyszło, może dostałeś jakimś cudem wydanie pierwsze z 2011 roku?
    Czterech panów B.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Bieszczadzkie pomniki architektury leśnej
    Przez Browar w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-02-2012, 22:48
  2. Flisactwo na rzekach Podkarpacia - prelekcja
    Przez machoney w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 20:14
  3. "Skarby Podkarpacia"
    Przez WUKA w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 09-01-2011, 15:29
  4. " Leksykon Miłośników Bieszczad "
    Przez marekm w dziale Bibliografia Bieszczadów
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 28-10-2010, 22:56

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •