Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Wątek: Siedmiu Bieszczadzkich Dziadów

  1. #11
    Pyska
    Guest

    Domyślnie Odp: Siedmiu Bieszczadzkich Dziadów

    Szkoda się denerwować:)

  2. #12

    Domyślnie Odp: Siedmiu Bieszczadzkich Dziadów

    Buba: "spotkania z niektorymi z nich niezapomniane"

    -i właśnie w tym sęk. mnie wkurza pompowanie tego balonika. zakapiorskie bieszczady, zakapiorskie zaduszki, zloty zakapiorów. wspominanie jakiś Tato Kopytów, życie jakimiś mitami. żyjmy tym co jest teraz, obecnie. poznałam wielu starszych ludzi w Bieszczadach, kiedy tam jestem nie mogę się wręcz od nich odgonić, traktują mnie jak własną córkę, z niektórymi utrzymuję kontakt telefoniczny - tak tak, "zakapiory" z reguły nie mają telefonów a ich dorobek ogranicza się do starej torby ale czasem od kogoś pożyczą i wystukają numer. mieliśmy wiele śmiesznych przygód które do dziś wspominamy, wiele rozmów o życiu o historii, wymiana wierszy w siekierezadzie. ale ci ludzie nie nazwą siebie zakapiorami. dziś słowo "zakapior" kojarzy mi się z chwytem marketingowym.
    Jimi

  3. #13
    Botak Roku 2016 Awatar asia999
    Na forum od
    11.2008
    Rodem z
    jakieś 73 cm od Tarnicy ... w skali 1:1.000.000
    Postów
    1,683

    Domyślnie Odp: Siedmiu Bieszczadzkich Dziadów

    Cytat Zamieszczone przez jimi_ Zobacz posta
    (...) chwytem marketingowym.
    czyli w wolnym tłumaczeniu...chwyceniem za serce czy kieszeń pod marketem

    aaaa tam...jakaś durna może jestem czy co, ale gdyby mnie tak wszystko na każdym kroku w tych Bieszczadach denerwowało (a to klapkowicze, a to zakapiory, a to to a to tamto) to chyba strasznie bym była zmęczona tym denerwowaniem. Nie lepiej patrzeć na to co nie denerwuje?
    Coś komuś ubywa, że ktoś chce się zwać "zakapiorem" czy jakkolwiek inaczej?

    uśmiechu życzę :)

  4. #14
    Pyska
    Guest

    Domyślnie Odp: Siedmiu Bieszczadzkich Dziadów

    Ja nie patrzę na Bieszczady z punktu "chwytów marketinkowych" (niestety tak jest), tylko łapie te moje Bieszczady w których się zakochałam i asia999 masz racje (tak jak ja wcześniej pisałam),nerwy odrzućcie bo nie o to w tym chodzi. A Sławek tylko zapytał o jakiś siedmiu, bo być może jego to interesuje i znajdzie się ktoś kto mu doda wiedzy na ten temat.
    Skoro chce chłop legend niech je dostanie:)
    Każdy ma prawo interesować się tym co lubi:))

  5. #15

    Domyślnie Odp: Siedmiu Bieszczadzkich Dziadów

    Cytat Zamieszczone przez joorg Zobacz posta
    Buba .... nie wiesz w czym? ci siedmiu mogli wypić więcej , a ten ósmy po niecałej flaszce spadał i nie nadawał się do kompani.
    To raczej było, z tego co wiem, tak, jak z Irokezami, których najpierw było pięć plemion, a potem dołączyło szóste. Podobno tylko ten ósmy z Siedmiu Dziadów jeszcze żyje.

    O Dziadach Bieszczadzkich słyszałem co nieco odbrązawiających konkretów od ludzi w Terce. Podobno była to szajka kłusownicza. Skombinowali sobie erkaem, o co wtedy nie było trudno (za ten erkaem ich potem mieli aresztować), i kłusowali jelenie. Dodatkowo trudnili się prawdziwym zbójnictwem, urządzając wyprawy na kołchozy po sowieckiej stronie granicy, gdzie kradli zwierzęta domowe. Mieli też przez pewien czas ze sobą jakąś dziewczynę, która służyła im nie tylko do gotowania i sprzątania ...
    Ostatnio edytowane przez Samotny Włóczykij ; 20-05-2012 o 18:34

  6. #16

    Domyślnie Odp: Siedmiu Bieszczadzkich Dziadów

    Tia, Włóczykiju zapomniałeś ,że mieli też krowę i kozę które nie tylko im gotowały i sprzątały ale tez dawały.... nie tylko mleko;-) Druga sprawa to nie był erekaem ale haubica od razu mieli mięso na gulasz. Jakbyś chciał coś jeszcze wiedzieć to nie krępuj się jest sporo tajemnic w Bieszczadach np Złota Zośka.

  7. #17
    Bieszczadnik Awatar delux
    Na forum od
    02.2012
    Rodem z
    piekła,cieleśnie lubuskie, sercem Teleśnica i Terka .
    Postów
    550

    Domyślnie Odp: Siedmiu Bieszczadzkich Dziadów

    Tak czy tak Tata Taśiemka....jest legendą i nic tego nie zmieni.....to był jednak mocny gość zawsze chodzący z giwerą.... o czym może nie wszyscy wiedzą.....
    Tak być nie może,bo tak być musi...

  8. #18
    Bieszczadnik Awatar tomas pablo
    Na forum od
    01.2009
    Rodem z
    pod karpacie
    Postów
    1,461

    Domyślnie Odp: Siedmiu Bieszczadzkich Dziadów

    to ja już nic nie kapuje - Tata Tasiemka / był taki gangster przed wojną/ czy Tato Kopyto ?....

  9. #19
    Bieszczadnik Awatar delux
    Na forum od
    02.2012
    Rodem z
    piekła,cieleśnie lubuskie, sercem Teleśnica i Terka .
    Postów
    550

    Domyślnie Odp: Siedmiu Bieszczadzkich Dziadów

    Sorry pomyłka,przed wojną był oczywiscie sławny Tata Taśiemka ,a w Bieszczadzie -Tata Kopyto.....pseudo pochodzi oczywiscie od giwery z którą się nie rozstawał.....
    Tak być nie może,bo tak być musi...

  10. #20
    Bieszczadnik
    Forumowicz Roku 2008
    Awatar Derty
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    z lasu
    Postów
    1,852

    Domyślnie Odp: Siedmiu Bieszczadzkich Dziadów

    Siedmiu Dziadów to brzmi już jak siedem cudów świata czy siedem grzechów głównych.
    To pewnie chodzi o kompilację jakichś cech tych dziadów. I tak: latarnia na wyspie Faros (cud) + lenistwo (grzech) = Tata Kopyto,
    Kolos z wyspy Rodos (cud) + obżarstwo i opilstwo (grzech) = (być może) R.Szymański itd.
    Ponieważ nie ujawniono pozostałych pięciu, muszę przerwać kompilację. Zresztą ta też tylko nędzną jest przymiarką do ostatecznego wyjaśnienia największej zagadki Bieszczadów.
    Pozdrawiam
    Dercik co to jedzie zaraz w Bieszczady:D
    Rano robimy nic. Lubimy to robić (Z Bertranda, 2011)

    właśnie, wziąłby człowiek amunicję
    eksportową śliwowicję
    drzwi opatrzyłby w inskrypcję:
    "przedsięwzięto ekspedycję" (MamciaDwaChmiele,2012)

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Śladami bieszczadzkich żubrów
    Przez CIUSIEK_TiR w dziale Fauna i flora Bieszczadów
    Odpowiedzi: 251
    Ostatni post / autor: 20-09-2021, 09:02
  2. O bieszczadzkich deptakach
    Przez diabel-1410 w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 09-03-2014, 00:35
  3. Śladem bieszczadzkich cerkwi
    Przez WUKA w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-11-2010, 21:47
  4. Na bieszczadzkich szlakach....
    Przez WUKA w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-09-2010, 13:11
  5. Ranking bieszczadzkich schronisk
    Przez don Enrico w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 04-12-2009, 22:17

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •