Strona 9 z 9 PierwszyPierwszy ... 2 3 4 5 6 7 8 9
Pokaż wyniki od 81 do 84 z 84

Wątek: 6 dni w Gorganach 2012

  1. #81
    Forumowicz Roku 2016
    Kronikarz Roku 2016
    Forumowicz Roku 2014
    Forumowicz Roku 2013
    Ekspert Roku 2012
    Awatar Wojtek Pysz
    Na forum od
    02.2008
    Rodem z
    Jarosław
    Postów
    2,441

    Domyślnie Odp: 6 dni w Gorganach 2012

    > Jak dojechać transportem publicznym z Lwowa do Osmołody? We Lwowie będę ok. południa, może o 13:00. Do IF jest pociąg o 15:57 gdzie dotrę na 18:45. I co dalej?

    Ze Stanisławowa trzeba dotrzeć do Kałusza. Stamtąd jeżdżą "kursowe" marszrutki do Osmołody. Ostatni oficjalny kurs był ok godz. 14:30. Wieczorem nic oficjalnego nie jeździło, można wynająć jakąś Ładę na miejscu.

    > W Osmołodzie czytam, iż jest fajny magazin więc z prowiantem nie powinno być problemy, z noclegiem pewnie też, potwierdzacie?

    Zakupy możliwe o każdej porze, choć wybór skromny. Standardowe spanie to Wiktor, czyli "Arnika", domek ojca Wiktora, pole namiotowe obok Arniki lub pole biwakowe publiczne. Lub inny kawałek płaskiego terenu:) U Wiktora w Arnice można też smacznie zjeść. Wyboru nie ma, bo je sie to, co akurat dzisiaj gotowali, ale gotowali smacznie.

    >Dalej chcemy pójść czerwonym szlakiem na Sywulię by zejść w Rafajłowej. Biwak na przełęczy Borewka, jest tam woda?

    Tak, woda jest w odległości rzutu kamieniem.

    > Mi jeden nocleg wypadnie pewnie też przed Igrowcem (idę z żoną, a ona wolno chodzi). Na mapie mam zaznaczoną wiatę w pobliżu miejsca o nazwie Załomy (ok. 1500m). Ma tam być poza wiatą także oczko wodne ale czy jest woda zdatna do picia i da się tam spać choćby w namiocie?

    To jest tzw. chatka pod Matachowem. Woda do picia w pobliżu jest. A to chatka i jej wnętrze:

    IMG_5476.JPG . IMG_5483.JPG

    > Ostatni nocleg w Gorganach przewiduję na przełęczy tuż za Małą Sywulią. Są tam zaznaczone ruiny jakiegoś schroniska. I to samo pytanie o warunki biwakowe, wodę itd.

    Ruiny to Połonina Bystra, łącząca się z Połoniną Ruszczyna. Miejsce piękne, ale bywa zaśmiecone. W sezonie zawsze spotkasz tu kilka namiotów. Ale zmieści się kilkaset, więc tłoku nie ma. Dobra woda poniżej ruin schroniska.

    > Zejście do Rafajłowej nie powinno sprawić już problemu ale jeśli znacie jakieś to napiszcie. Może odpuszczę nocleg koło ruin i zejdę niżej, są tam po drodze jakieś bacówki, może przy nich?

    Do Rafajłowej zejdziesz spokojnie, choćbyś spał do południa. A to miejsce koło ruin.
    IMG_6805.JPG

    > Inna opcja jest dojazd do Starej Huty, jak tam dotrzeć z IF? Ten wariant rozważam ze względu na dostępność wody w rej. przełęczy Kuzmienieckiej i ewentualnego tam noclegu. Chodzi głównie o sposób dojazdu do tej Starej Huty.

    W Starej Hucie nie byłem. Może w tym roku nadrobię zaległości:)?

  2. #82
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2011
    Postów
    36

    Domyślnie Odp: 6 dni w Gorganach 2012

    Pięknie ci dziękuję, te info na pewno się przyda. Niestety przeliczyłem dni wyjazdu i okazuje się, że muszę z czegoś zrezygnować i prawdopodobnie będzie to właśnie ten odcinek Gorganów, szkoda bo fajne miejsce i zależało mi na nim bo w Gorganach nigdy nie byłem.

    Innym (awaryjnym) wariantem liźnięcia Gorganów było przejście doliną Czarnej Cisy na przełęcz Okole (nocleg) i dalej na Wielką Bratkowską. Właśnie z racji małej ilości dni poświęconych dla Gorganów wariantem jest zejście przez Czarna Klewę do Czarnej Cisy (Jasiny). I tu pytanie, jak wygląda odcinek W. Bratkowska=>Czarna Klewa=>Czarna Cisa? Jakąś wodę na grzbiecie spotkam w dogodnym miejscu na biwak, trudności orientacyjne (bo wg mapy jest to odcinek nieoznakowany)?

  3. #83
    Kronikarz Roku 2017
    Kronikarz Roku 2015
    Awatar coshoo
    Na forum od
    09.2004
    Postów
    690

    Domyślnie Odp: 6 dni w Gorganach 2012

    Cytat Zamieszczone przez Arni Zobacz posta
    "...przejście doliną Czarnej Cisy na przełęcz Okole (nocleg)..."
    Długa i monotonna droga doliną.

    Cytat Zamieszczone przez Arni Zobacz posta
    I tu pytanie, jak wygląda odcinek W. Bratkowska=>Czarna Klewa=>Czarna Cisa? Jakąś wodę na grzbiecie spotkam w dogodnym miejscu na biwak, trudności orientacyjne (bo wg mapy jest to odcinek nieoznakowany)?
    Z Bratkowskiej przez Czarną Klewę szedłem 10 lat temu więc świeżych informacji nie mam ale napiszę co pamiętam. Spaliśmy za Bratkowską Małą (idąc od Bratkowskiej) na samym grzbiecie:



    Zaraz obok było źródełko. Im dalej w stronę Czarnej Klewy tym więcej kosówki aż w końcu było niezłe przedzieranie. Być może coś się zmieniło i wycięto ścieżkę ale nie liczyłbym na to bardzo. O zejściu do Czarnej Cisy nic nie napiszę bo nie szedłem.

  4. #84
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2011
    Postów
    36

    Domyślnie Odp: 6 dni w Gorganach 2012

    OK, dzięki. Jako że będę chodził z familią to przedzieranie się na żywca przez kosówę odpada. Ważne info mi podpowiedziałeś, nie zaryzykuję, dzięki.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Warunki śniegowe w Gorganach - dotyczy 19-26.01
    Przez Petefijalkowski w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 18-02-2013, 19:50
  2. Znakowanie szlaków w Gorganach
    Przez irek w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 18-11-2008, 23:17
  3. Nowy przewodnik po Gorganach
    Przez Basia Z. w dziale Bibliografia Bieszczadów
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 05-07-2008, 20:55
  4. Zapraszam do przeczytania tekstu o Gorganach
    Przez Basia Z. w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-04-2008, 22:54
  5. Byłem z Doczem w Gorganach
    Przez andrzej627 w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 05-07-2007, 19:31

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •