Strona 8 z 9 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 8 9 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 84

Wątek: 6 dni w Gorganach 2012

  1. #71

    Domyślnie Odp: 6 dni w Gorganach 2012

    Cytat Zamieszczone przez Mamcia DwaChmiele Zobacz posta
    Osoby, które spotkaliśmy na tzw. szlaku, podzieliły sobie to na dwie pętle: Osmołoda-Osmołoda-Osmołoda i powiem szczerze, że gdybym jeszcze raz miała robić tę trasę, to chyba wybrałabym tą właśnie opcję.
    Chodzi ci o trasę Osmołoda-Sywula-Osmołoda i potem wejście na Pietros-Grofa i powrót do Osmołody?

  2. #72

    Domyślnie Odp: 6 dni w Gorganach 2012

    Ok. Plan jest taki: Osmołoda-(Sywula)-Bystrzyca, potem powrót do Osmołoda (szlakiem południowym), a potem pętla przez Popadię i Pietrosa.
    Mam jeszcze pytanie do tych co bywają w Gorganach - jakich temperatur nocą można się spodziewać w sierpniu?

  3. #73
    Bieszczadnik Awatar Wędrowiec
    Na forum od
    01.2009
    Rodem z
    Ciałem Lublin, sercem Bieszczady
    Postów
    136

    Domyślnie Odp: 6 dni w Gorganach 2012

    Piękna wyprawa, gratuluję :)

    Wtrącę się w temacie głuszca - jednoznacznej odpowiedzi na takie zachowanie samców nie ma. Badacze i obserwatorzy tego gatunku przychylają się do teorii, iż takie zachowanie jest charakterystyczne dla osobników reprezentujących populacje wymierające na danym obszarze. Silnie terytorialne samce "naładowane" testosteronem mają wrodzoną potrzebę konkurowania i w przypadku braku osobników z ich gatunku, czepiają się innych obiektów - aparatów, samochodów a także ludzi. Na pewno nie ma to nic wspólnego z głuchnięciem podczas tokowania :)
    www.michalskalba.art.pl
    Homo sapiens carpathiensis

  4. #74

    Domyślnie Odp: 6 dni w Gorganach 2012

    No i plany szybko sie pozmieniały. Sposób dostania się w Gorgany musiał ulec zmianie, skład oraz trasa również. W związku z tym mam do znawców pytanie:
    Plan jest taki aby zacząć trasę od niebieskiego szlaku w miejscowości Vyskhiv (lub czerwony poniżej Vyskhiv, na przełęczy toruńskiej) i udać się szlakiem czerwonym do Osmołody. Czy dobrze zakładam że na ten odcinek trzeba ok 3 dni? A potem wejść na Sywulę i powrót do Osmołody luba do Bytrzycy, to juz zależy od sytuacji.

    Czy jechał ktoś autobusem ze lwowa do w kierunku Torunia przez ten Vyskhiv? Znalazłem na bus.com.ua autobus odjeżdżający o 10:45 ze Lwowa, jednak mam problem z tłumaczeniem (nie znam UA). Link z rozkładem http://bus.com.ua/cgi-bin/bus-order?b=460800&r=1017 i do tego też mam pytanie: co to jest "Lwów 8" i "Lwów AB" i czy ten autobus jeździ codziennie? Kolejny autobus http://bus.com.ua/cgi-bin/bus-order?b=460100&r=20 tylko tak samo, w jakie dni to jedzie?

    Jeśli ktoś może pomóc to czekam na rozjaśnienie

    Acha. I czy jadąc tym autobusem bez problemu kierowca wyrzuci turystę na przeł. toruńskiej jeśli tam nie ma przystanku?
    Ostatnio edytowane przez wojteck ; 31-07-2012 o 10:56 Powód: dopis. pytanie

  5. #75
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,147

    Domyślnie Odp: 6 dni w Gorganach 2012

    Co to jest ten Vyskhiv?
    Czy to może chodzi o Wyszków ? zwany przez miejscowych Ви́шків

  6. #76

    Domyślnie Odp: 6 dni w Gorganach 2012

    Tak, chodzi o Wyszków - ukr. ВИШКІВ, brałem nazwe z mapy, czyli Vyskhiv

  7. #77
    Bieszczadnik Awatar goł
    Na forum od
    11.2012
    Postów
    32

    Domyślnie Odp: 6 dni w Gorganach 2012

    o wow, jaki ten świat mały :) trzeba było się aż w Osmołodzie spotkać, przy kwasie chlebowym i nie tylko! :) Pogoda faktycznie dopisała i widoki zacne :) Super relacja!

  8. #78
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,246

    Domyślnie Odp: 6 dni w Gorganach 2012

    Bo nie ma jak magazin w Osmołodzie, każdy to powie A skoro udało się tam, to może uda się nam spotkać na miejscu? Spotkanie klubowe już się szykuje (chyba?), wybieraj zdjęcia na pokaz w najbliższy wtorek!
    Czterech panów B.

  9. #79
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2011
    Postów
    36

    Domyślnie Odp: 6 dni w Gorganach 2012

    Witam, tak czytam właśnie tą relację, a że wybieram się w te wakacje wraz z rodziną na ten sam szlak (czerwony) to mam kilka pytań praktycznych dla znawców:

    - Jak dojechać transportem publicznym z Lwowa do Osmołody? We Lwowie będę ok. południa, może o 13:00. Do IF jest pociąg o 15:57 gdzie dotrę na 18:45. I co dalej?

    - W Osmołodzie czytam, iż jest fajny magazin więc z prowiantem nie powinno być problemy, z noclegiem pewnie też, potwierdzacie?

    - Dalej chcemy pójść czerwonym szlakiem na Sywulię by zejść w Rafajłowej. Biwak na przełęczy Borewka, jest tam woda?

    - Mi jeden nocleg wypadnie pewnie też przed Igrowcem (idę z żoną, a ona wolno chodzi). Na mapie mam zaznaczoną wiatę w pobliżu miejsca o nazwie Załomy (ok. 1500m). Ma tam być poza wiatą także oczko wodne ale czy jest woda zdatna do picia i da się tam spać choćby w namiocie?

    - Ostatni nocleg w Gorganach przewiduję na przełęczy tuż za Małą Sywulią. Są tam zaznaczone ruiny jakiegoś schroniska. I to samo pytanie o warunki biwakowe, wodę itd.

    - Zejście do Rafajłowej nie powinno sprawić już problemu ale jeśli znacie jakieś to napiszcie. Może odpuszczę nocleg koło ruin i zejdę niżej, są tam po drodze jakieś bacówki, może przy nich?

    Inna opcja jest dojazd do Starej Huty, jak tam dotrzeć z IF? Ten wariant rozważam ze względu na dostępność wody w rej. przełęczy Kuzmienieckiej i ewentualnego tam noclegu. Chodzi głównie o sposób dojazdu do tej Starej Huty.

  10. #80
    Bieszczadnik Awatar krzychuprorok
    Na forum od
    10.2007
    Rodem z
    Rzeszów/Rymanów
    Postów
    884

    Domyślnie Odp: 6 dni w Gorganach 2012

    Cytat Zamieszczone przez Arni Zobacz posta
    - Jak dojechać transportem publicznym z Lwowa do Osmołody? We Lwowie będę ok. południa, może o 13:00. Do IF jest pociąg o 15:57 gdzie dotrę na 18:45. I co dalej?
    Dalej nic, bo będzie zdecydowanie za późno. Kiedyś ostatni autobus z Kałusza do Osmołody był o 18.15, ale nie wiem czy jeszcze jeździ. Wcześniejszy jest o 14.30, więc lepiej, żebyś się wstawił na tą godzinę na dworcu w Kałuszu. Może lepszy będziesz miał dojazd do Starej Huty...

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Warunki śniegowe w Gorganach - dotyczy 19-26.01
    Przez Petefijalkowski w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 18-02-2013, 18:50
  2. Znakowanie szlaków w Gorganach
    Przez irek w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 18-11-2008, 22:17
  3. Nowy przewodnik po Gorganach
    Przez Basia Z. w dziale Bibliografia Bieszczadów
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 05-07-2008, 19:55
  4. Zapraszam do przeczytania tekstu o Gorganach
    Przez Basia Z. w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-04-2008, 21:54
  5. Byłem z Doczem w Gorganach
    Przez andrzej627 w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 05-07-2007, 18:31

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •