Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Filmik o Zalewie Solińskim

  1. #1

    Domyślnie Filmik o Zalewie Solińskim

    Kolejny z cyklu filmików o bieszczadzkim Dzikim Zachodzie - tym razem "Las, skały i woda" o Zalewie Solińskim:
    http://www.youtube.com/watch?v=GNDik...1&feature=plcp

  2. #2
    Bieszczadnik
    Na forum od
    08.2011
    Postów
    39

    Domyślnie Odp: Filmik o Zalewie Solińskim

    Włóczykiju,rewelacyjny film na to czekałem i nic a nic się nie zawiodłem-dziękuję
    Muzykę tak idealnie dobrałeś tak samo trafnie jak w pierwszym filmie
    Masz wielkie wyczucie co do wglądu w Naturę
    Zobaczyłem też ,ze udało Ci sie dotrzeć do wybitnych ludzi Bieszczadu:do Brossa,Henryka Viktoriniego i do Michała "Giera" na tratwę
    Musiały to być emocjonujące spotkania z tak wybitnymi Zakapiorami napisz parę słów o tym
    Szkoda tylko ,że ten zachłanny,chory konsumpcjonizm swymi pazernymi kłami odbiera nam resztki dzikiego wschodu

  3. #3

    Domyślnie Odp: Filmik o Zalewie Solińskim

    Spotkałem się, niestety, osobiście tylko z Brossem, oraz jego żoną. Wrażenie bardzo pozytywne - sympatyczny człowiek. Sam zaproponował mi rozbicie namiotu za darmo (można ten namiot zobaczyć na filmie - w scenerii jeziora wygląda zupełnie jak ilustracja fotograficzna do "Muminków"). Zrewanżowałem mu się starym zwyczajem cyganerii artystycznej - rysunkiem. Bross prowadzi gospodarstwo agroturystyczne, ale jest nastawiony raczej na znajomych, natomiast nie zajmuje się "ciągnięciem kasy z frajerów", jak to ma dziś przeważnie miejsce. Stąd różnica.

    Gieru obecnie na tratwie nie mieszka, bo znalazł sobie sympatię bodajże w Kalinicy. Wiktorini, jak pisałem zresztą, sprzedał dom jakiemuś biznesmenowi. Przeniósł się do Paniszczowa. Miejscowi "Indianie" mówili, że niestety "zdziczał", tj. stał się nielubiącym ludzi odludkiem - i jakoś mu się nie dziwię...
    Południowo-wschodni brzeg Zalewu jest wydzierżawiany stopniowo pod indywidualne tereny wypoczynkowe oraz zabudowywany rezydencjami. Taki wspaniały teren, kawałek Norwegii w Polsce, miałby się marnować, leżeć odłogiem, dziko, skoro można na nim zarobić duże pieniądze? I to w imię czyich interesów miałby tak leżeć - jakichś ciągnących Polskę do tyłu turystów kwalifikowanych, reliktu PRL-u, z którego pożytek jest tylko o tyle, o ile stanowią awangardę przemysłu turystycznego? Ciekawe, kiedy dojdą do wniosku, że np. parki narodowe też się "marnują". Słowackie Tatry już próbowano przerobić na maszynkę do trzepania kasy - nie wiem, co z tego wyszło. Niedługi to już zapewne czas, kiedy będzie sobie można tylko powspominać o takim wędrowaniu brzegiem Soliny, jak moje, bo wszystko pogrodzą płoty i napisy z zakazami wstępu. I to pomimo przepisów prawnych, które istnieją, ale którymi nikt się nie przejmuje.
    Tak wyglądają smętne resztki Dzikiego Zachodu, pożerane stopniowo przez konsumpcjonizm.
    Ostatnio edytowane przez Samotny Włóczykij ; 14-05-2012 o 20:18

  4. #4
    Bieszczadnik Awatar creamcheese
    Na forum od
    02.2012
    Rodem z
    Lublin
    Postów
    800

    Domyślnie Odp: Filmik o Zalewie Solińskim

    Wieszczysz okrutnie ale blisko prawdy...ze łzami (a nie tylko z łezką w oku) wspominam Bieszczady sprzed 20-30 lat kiedy w Wetlinie nie było co jeść...i żuraw na polu namiotowym, o którym nikt teraz nie pamięta. Smutno się zrobiło jakoś bo to jakby czas wymierania dinozaurów. Teraz czas wyżelowanych chłoptasiów w kładach, czas spa i...czas nam chyba wymierać. Pozdrawiam, smutnym jakiś

  5. #5

    Domyślnie Odp: Filmik o Zalewie Solińskim

    Kiedyś napisałem o zagrożeniach płynących z konsumpcjonizmu na forum ZHR-u. Wiecie, co mi odpowiedzieli? Że wszelkie ograniczanie tego typu tendencji to zło i krępowanie ludzkiej wolności zakazami. A jak w Polsce nie będzie już miejsca dla turystów kwalifikowanych, to najwyżej będą wyjeżdżać na Ukrainę. Tak właśnie ludziom zależy żeby tak nie było, niestety.
    Ostatnio edytowane przez Samotny Włóczykij ; 15-05-2012 o 01:22

  6. #6
    Bieszczadnik
    Na forum od
    08.2011
    Postów
    39

    Domyślnie Odp: Filmik o Zalewie Solińskim

    Tak sobie mysle,że może właściwa pora i czas by wykopać topór wojenny wzorem Winnetou z powieści Nienackiego "Pan Samochodzik i Winnetou"
    i przegonić to burżuazyjne,nowobogackie ,bezmózgie kreatury, a jak nie przegonić to przynajmniej uprzykrzać im na maksa życie.
    Takich ludzi tak myślących antykonsumencyjnie jak my jest wielu może czas się zjednoczyć i działać..."wszak tej ziemi nie odziedziczyliśmy od naszych przodków lecz pożyczyliśmy ją od naszych wnuków"
    Pamiętam jak na początku lat 90' w Ustrzykach Górnych śp Jasiu Zubow (wspaniały artysta i Bieszczadnik) gonił tą swołocz zamawiającą pstrągi i pijącą piwo z plastikowych kufli,już samych wyglądem budził w nich strach, a jak jeszcze wkładał palce im do kufli to uciekali az się kurzyło!! przy wtórze moich braw i innych "prawdziwych turystów)

  7. #7

    Domyślnie Odp: Filmik o Zalewie Solińskim

    Sylwek: "Tak sobie mysle,że może właściwa pora i czas by wykopać topór wojenny wzorem Winnetou z powieści Nienackiego "Pan Samochodzik i Winnetou"

    stary, uwielbiam Cie ;D co twój post to płaczę ze śmiechu :D w sumie wesoło że jest kilku takich fikcyjnych użytkowników. czekam na kolejne, trafne jak zawsze wypowiedzi :}
    Jimi

  8. #8
    Forumowicz Roku 2018
    Kronikarz Roku 2018
    Forumowicz Roku 2017
    Kronikarz Roku 2014
    Ekspert Roku 2013
    Korespondent Roku 2008
    Awatar sir Bazyl
    Na forum od
    09.2005
    Rodem z
    Resmiasto
    Postów
    3,102

    Domyślnie Odp: Filmik o Zalewie Solińskim

    Cytat Zamieszczone przez Sylwek Zobacz posta
    Włóczykiju,....
    Masz wielkie wyczucie co do wglądu w Naturę
    ....
    Sylwku, Ty masz znacznie większe to wyczucie!
    A po taką perłę to trzeba się schylić:
    Cytat Zamieszczone przez Sylwek Zobacz posta
    ...może właściwa pora i czas by wykopać topór wojenny wzorem Winnetou z powieści Nienackiego "Pan Samochodzik i Winnetou"
    i wydobyć ją z tego bieszczadzkiego błota by swym blaskiem oślepiła tą zachłanną i chorą konsumpcjonistyczną hydrę, która
    Cytat Zamieszczone przez Sylwek Zobacz posta
    ...swymi pazernymi kłami odbiera nam resztki dzikiego wschodu
    Howk!
    I żeby koń Twój nigdy Cię nie zawiódł!
    "Rozum mówi nie raz: nie idź, a coś ciągnie nieprzeparcie i tylko słaby nie ulega; każdy z nas ma chwile lekkomyślności, którym zawdzięcza najpiękniejsze przeżycia." W. Krygowski

  9. #9
    Bieszczadnik
    Na forum od
    08.2011
    Postów
    39

    Domyślnie Odp: Filmik o Zalewie Solińskim

    Pierw wyszydzają,potem atakują na końcu się przyłączą oby tylko nie było za późno bo te łapska konsumpcjonizmu trzeba odciąć jak najprędzej

  10. #10

    Domyślnie Odp: Filmik o Zalewie Solińskim

    Sylwek: "Pierw wyszydzają,potem atakują na końcu się przyłączą oby tylko nie było za późno bo te łapska konsumpcjonizmu trzeba odciąć jak najprędzej"

    -już gdzieś słyszałam dosłownie takie same słowa) i to od innego (?) użytkownika tego forum.

    Bazyl: "Howk! I żeby koń Twój nigdy Cię nie zawiódł!"

    -te, Bazyl, od konia to był ten drugi :) choć jeden czort to wie - dobranoc :> a raczej, jak mawiał nieśmiertelny wódz Apaczów, howgh!
    Ostatnio edytowane przez Corka_Browara ; 18-05-2012 o 00:59
    Jimi

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Jesień nad Jeziorem Solińskim
    Przez h404 w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-10-2012, 20:13
  2. Strefa ciszy na J. Solińskim
    Przez skyrafal w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-05-2010, 21:51
  3. Ryby w Zalewie Solińskim
    Przez Anonymous w dziale Fauna i flora Bieszczadów
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-07-2002, 10:02
  4. Wakacje nad zalewem solińskim
    Przez iza w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 03-08-2001, 13:16
  5. Wypoczynek nad zalewem solińskim
    Przez iza w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-08-2001, 13:13

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •