Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Temperatury latem

  1. #1
    DziecieBoze
    Guest

    Domyślnie Temperatury latem

    Witam Was,

    Latem (ostatni tydzień lipca lub pierwszy tydzień sierpnia) wybieram się rowerem w Bieszczady.
    O dziwo w górach będę po raz pierwszy (sic!) i nie mam bladego pojęcia na temat różnic temperatur (wiem tylko tyle, że są). W związku tym mam do Was kilka pytań:

    1. Jakich temperatur mogę się spodziewać w nocy (lipiec i sierpień)?
    2. Lepiej jechać w lipcu czy sierpniu (gdzieś czytałem, że w sierpniu jest bardziej stabilna pogoda, ale mam świadomość, że sierpień wiąże się z niższymi temperaturami w nocy).

    Trasa (w maksymalnie uproszczonym zarysie):
    Przemyśl - Jezioro Solińskie - Stuposiany - Utrzyki Górne - Brzegi Górne - Wetlina - Cisna

    Nastawiam się na noclegi w namiocie i chciałbym wcześniej zaplanować, jakie ubrania ze sobą zabrać.

    Z góry dziękuję :)

  2. #2
    Botak Roku 2017 Awatar długi
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sopot
    Postów
    2,344

    Domyślnie Odp: Temperatury latem

    Cóż, kilka... lat wakacji w Bieszczadach skłania mnie do tezy, że sierpień jest wyraźnie mniej deszczowy. Szczególnie druga połowa. Temperatury w sierpniu zdecydowanie nocą niższe, nawet do okolic zera. Nie jest to reguła, ale może się zdarzyć. W lipcu też zdarzyło mi się ok 10 w nocy, ale to było wyjątkowo zimne lato tak, że i w dzień było często ok 15 stopni.
    Pozdrawiam
    Długi
    Państwo dość silne, by Ci wszystko dać jest dość silne, by Ci wszystko odebrać

  3. #3
    Bieszczadnik Awatar joorg
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Krosno
    Postów
    2,335

    Domyślnie Odp: Temperatury latem

    Cytat Zamieszczone przez długi Zobacz posta
    Cóż, kilka... lat wakacji w Bieszczadach skłania ..... sierpień jest wyraźnie mniej deszczowy. Szczególnie druga połowa. Temperatury w sierpniu zdecydowanie nocą niższe, nawet do okolic zera. Nie jest to reguła, ale może się zdarzyć.....
    ...statystyki meteo i lata doświadczeń długiego (moje też ) mówią ,że sierpień i wrzesień ...to najlepsze letnie miesiące w Karpatach (Bieszczadach) bez deszczu, w dzień ciepełko , a noce ?... szron z namiotu skrobać i świeczką ogrzewać namiot (zwłaszcza koniec sierpnia), To jest piękne .
    Czerwiec( druga połowa) i lipiec są deszczowymi miesiącami w Karpatach.
    "dosyć często rozważam co jest warte me życie?...tam na dole zostało wszystko to co cię męczy ,patrząc z góry w około - świat wydaje się lepszy.."
    Pozdrawiam Janusz

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Gdzie pod namiot latem? (nowy ;-)
    Przez sabol w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-07-2008, 23:31
  2. Ukraińska wyprawa latem.... są chętni?
    Przez brzydal w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 13-06-2006, 17:22
  3. Pogoda i temperatury w maju
    Przez PiotrG w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 27-02-2005, 11:20

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •