Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: Kajam się

  1. #1
    Bieszczadnik Awatar iaa
    Na forum od
    09.2008
    Rodem z
    Podkarpacie
    Postów
    465

    Domyślnie Kajam się

    Publicznie chciałem odszczekać napisane w tym roku, a wymyślone w ubiegłym niepochlebne opinie o Połoninie Równej.
    Równa z niej połonina, o czym z boku podpisany zaświadcza i słów tych nawet na chińskich torturach nie odwoła.

    Gdy Inni świat wschodni penetrowali, a pozostali grillem, piwem i jakąś majówkową rozkoszą umilali sobie długi weekend, ja skromnie dochód narodowy wytwarzając, mełłem w ustach obelgi przeciwko Enri… / więcej nie przejdzie przez usta/. Człek tenże najpierw pyta o aktualne trendy w piwożłopstwie /ups, raczej kiperce piwnej/, po czym cichaczem wykupuje cały zasób Ciechana psz. w rzeszowskiej mekce piwnej kolportowany i sobie wybywa, a ty człowieku orz i mineralną pij /o żeż ty…/.
    Gdy dodatkowo w ostatnim dniu kwietnia zabłąkany inspektor kontrolą podjurgał ego me, kończąc przedświątecznie działania zawodowe, rzekłem w duchu: tego dość, trzeba tamtego. Pomyślałem sobie – choćby na dwa dni, ale ja liubliu Ublu, trzeba brakujący południowy element podkowy lutańskiej sprawdzić.
    Dając zaprzyjaźnionym ciułaczom prawo wyboru kierunku /znaczy się narzuciłem wolę, aby…/ i parę godzin na zdobycie zielonej karty dla mojej Srebrnej Strzały, wypełnienie reklamówek substancją spożywczą i inne tego typu, począłem szukać: mapy, kawałka mapy, ścinka mapy, czegokolwiek. Ot i znalazła się – drogowa Ukrainy 1:1000000 – świetna w góry.
    Na Słowacji kierunek jazdy wskazał

    PR2.JPG

    Na przejściu trwały targi, kto lepiej radzi sobie z wymową nazwy miejscowości docelowej, bo stwierdzenie, że jedzie się w góry, nijak nie pasowało do wyobrażeń ukraińskich pograniczników o celu naszego pobytu.
    Potem były jabłonkowe drogi i cel w oddali.

    PR4.JPGPR3.JPG

    A jeszcze potem potok wody toczył, Szypot zwą go.

    PR9.JPGPR21.JPGPR7.JPGPR11.JPG

  2. #2
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Kajam się

    Cytat Zamieszczone przez iaa Zobacz posta
    (...) Człek tenże najpierw pyta o aktualne trendy w piwożłopstwie /ups, raczej kiperce piwnej/, po czym cichaczem wykupuje cały zasób Ciechana psz. w rzeszowskiej mekce piwnej kolportowany i sobie wybywa, a ty człowieku orz i mineralną pij /o żeż ty…/(...)
    Cieszę się , że skutkiem ubocznym mego piwożłopstwa było to że wsadziłeś wszystkie potrzebne litery do Sr.Strzały i ruszyłeś na spotkanie , a zarazem wyzwanie jakie czeka na zbłąkanych podróżnych w upierdliwej Ubli.
    Nic to, takie przeszkody gdy czekają nagrody , kwitnące nagrody w postaci jabłonkowych dróg. Przepiękne one są i to właśnie jest ta jedyna najlepsza ich chwila.

  3. #3
    Bieszczadnik Awatar iaa
    Na forum od
    09.2008
    Rodem z
    Podkarpacie
    Postów
    465

    Domyślnie Odp: Kajam się

    Dalej było tylko coraz piękniej, rzekłbym piknikowo – tylko zasiąść nad wodą i sączyć fifto, patrzeć w wodę, dziwić się parametrom pogodowym w tym pierwszomajowym pochodzie ku górze.
    Nasze wozio zostało w pobliżu hodowli pstrąga, w sumie to nie wiem czemu, uspokoiła mnie informacja pani karmiącej rybki, że gdzieś jest kamera. Po drodze spotkaliśmy inny, zaparkowany nad potokiem czterokołowiec. Nawet jakieś osobiste elementy wyposażenia walały się w pobliżu.
    PR8.JPG
    Pluszcz myślał, czy by nie zapluszczyć.
    PR13.JPG
    Kierunkowskazy kierowały w różne strony,
    PR14.JPG
    a nam po głowie chodził Wojwodyn. Wcześniej pani od rybek nie chciała się dać podejść o wskazówki, gdzie on jest.
    Jako, że Wielcy Tego Forum z narażeniem życia poszukiwali onego, postanowiliśmy pójść ich śladem.

    Czy było łatwo? Ależ skąd!
    Z nagła i lasu wyłaniały się tajemnicze Oliwkowe Strzały, a ich składy osobowe zapraszały na potańcówkę do Mukaczewa,
    PR43.JPG
    pnie leżały prawie wszędzie,
    PR20.JPG
    knieć kmieciała,
    PR18.JPG
    a klapkowe pary i gromady szły na lekko, patrząc na nas z politowaniem.
    Wreszcie szum płynącego w dole potoku wzmógł się i ukazał się obiekt o wysokich walorach turystycznych /tak to pewnie tytułują w poważnych materiałach/.
    PR16.JPGPR15.jpg

  4. #4
    Bieszczadnik Awatar iaa
    Na forum od
    09.2008
    Rodem z
    Podkarpacie
    Postów
    465

    Domyślnie Odp: Kajam się

    Nabywszy się przyrodniczo i estetycznie poderwaliśmy plecaki i hajda wzdłuż potoku śladem starej drogi ku źródłu /przynajmniej tak nam się wydawało/.
    Planowo mieliśmy tu wrócić na światło zachodzącego słońca, a rano na światło wschodzącego słońca. Rzadko realizujemy plany.
    Że idziemy drogą ku cywilizacji, łatwo można było wnosić po naturalnych naroślach:
    PR22.jpg
    Pierwsze, leżące w poprzek drogi pnie, stanowiły niezłą frajdę przy przeczołgiwaniu się górą lub dołem. Gdy połączyły siły z rozmiękłym śniegiem, maskującym różnokształtne kamienie, gimnastyka artystyczna się skończyła. Trzeba nam było uciekać ostro ku górze. Uciekać – tak, to wieloznaczne słowo.
    Śnieżyce wyjaśniały pochodzenie swej nazwy,
    PR26.JPG
    dzień chylił się ku końcowi, a nadzieja o dojściu na przełęcz umierała ostatnia.
    PR25.jpg
    Stok po drugiej stronie potoku nie pozostawiał złudzeń na szybkie wyjście z opresji.
    Decyzja o próbie wdrapania się po zboczu bezpośrednio na grzbiet była dobra. Po wychłostaniu skóry przez młode i nieubrane buki, zanurzyliśmy z radością nogi w wysokiej borowinie i zeszłorocznej trawie.
    Potem jeszcze gonitwa za słońcem, które było za szybkie i decyzja, że rozłożony namiot trzeba złożyć, bo dalej jest lepiej.
    A i jeszcze niedokończona próba spalenia połoniny. Jeden ludź to nawet spał pod gołym…, ha!

    Fifto w ciszy, z całym niebem nad głową i wsiami w dolinach…
    Jakieś marzenia o fotografii nocnej i wschodzie słońca, bo może to, co zamajaczyło w ostatnim świetle,…
    Wreszcie: Ach, śpij bo właśnie, księżyc ziewa i za chwilę zgaśnie”.

  5. #5
    Bieszczadnik Awatar iaa
    Na forum od
    09.2008
    Rodem z
    Podkarpacie
    Postów
    465

    Domyślnie Odp: Kajam się


  6. #6
    Bieszczadnik Awatar joorg
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Krosno
    Postów
    2,335

    Domyślnie Odp: Kajam się

    Cytat Zamieszczone przez iaa Zobacz posta
    ...Rano, cokolwiek to znaczy:
    PR30.JPG...
    cokolwiek to znaczy , wszystkie są piękne ,ale to słoneczko jest super.
    "dosyć często rozważam co jest warte me życie?...tam na dole zostało wszystko to co cię męczy ,patrząc z góry w około - świat wydaje się lepszy.."
    Pozdrawiam Janusz

  7. #7
    Forumowicz Roku 2016
    Kronikarz Roku 2016
    Forumowicz Roku 2014
    Forumowicz Roku 2013
    Ekspert Roku 2012
    Awatar Wojtek Pysz
    Na forum od
    02.2008
    Rodem z
    Jarosław
    Postów
    2,441

    Domyślnie Odp: Kajam się

    Cytat Zamieszczone przez iaa Zobacz posta
    [FONT=&quot]Stok po drugiej stronie potoku nie pozostawiał złudzeń na szybkie wyjście z opresji.
    Decyzja o próbie wdrapania się po zboczu bezpośrednio na grzbiet była dobra.
    Czytam i oglądam zdjęcia. I znów czytam. Ja mam takie zboczenie, że zawsze próbuję odgadnąć, dokąd i którędy wędrował autor opowieści. Do wodospadu sprawa jest jasna. Teraz myślę sobie, na który to było grzbiet - bo można na dwa a nawet na trzy

  8. #8
    Forumowicz Roku 2018
    Kronikarz Roku 2018
    Forumowicz Roku 2017
    Kronikarz Roku 2014
    Ekspert Roku 2013
    Korespondent Roku 2008
    Awatar sir Bazyl
    Na forum od
    09.2005
    Rodem z
    Resmiasto
    Postów
    3,102

    Domyślnie Odp: Kajam się

    Zdjęcia i owszem, piękne (ta ściana lasu...) - ale relacja słowna to po prostu miodzio!
    "Rozum mówi nie raz: nie idź, a coś ciągnie nieprzeparcie i tylko słaby nie ulega; każdy z nas ma chwile lekkomyślności, którym zawdzięcza najpiękniejsze przeżycia." W. Krygowski

  9. #9
    Forumowicz Roku 2016
    Kronikarz Roku 2016
    Forumowicz Roku 2014
    Forumowicz Roku 2013
    Ekspert Roku 2012
    Awatar Wojtek Pysz
    Na forum od
    02.2008
    Rodem z
    Jarosław
    Postów
    2,441

    Domyślnie Odp: Kajam się

    Cytat Zamieszczone przez sir Bazyl Zobacz posta
    Zdjęcia i owszem, piękne ...
    Wiesz co, on musi mieć jakiś dobry aparat.

    Cytat Zamieszczone przez sir Bazyl Zobacz posta
    ... ale relacja słowna to po prostu miodzio!
    Wiesz co, to musi być jakiś poeta.

  10. #10
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Kajam się

    Cytat Zamieszczone przez Wojtek Pysz Zobacz posta
    (...)

    Wiesz co, to musi być jakiś poeta.
    On ma po prostu piękny język
    .
    p.s. a swoją drogą tak wstrzelić się pikujowy beton ! toż to mistrzostwo

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Co to się porobiło !
    Przez Basia Z. w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 84
    Ostatni post / autor: 25-02-2009, 18:11
  2. Odpowiedzi: 65
    Ostatni post / autor: 22-11-2007, 15:53
  3. Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 13-06-2005, 10:07
  4. Poznajmy się
    Przez skuter28 w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 108
    Ostatni post / autor: 19-12-2004, 01:28
  5. odmeldowuję się!
    Przez Szaszka w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-05-2003, 15:09

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •