Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: Biebrzańskie bagna część drugaa

  1. #1
    Bieszczadnik
    Na forum od
    10.2011
    Rodem z
    Warszawa
    Postów
    66

    Domyślnie Biebrzańskie bagna część drugaa

    Druga część moich biebrzańskich potyczek to dwa wyjazdy. O pierwszym tylko wspomnę, Bagna B. Zawsze „wciągają” ale termin nie był najatrakcyjniejszy. Zakończyły się przeloty ptactwa wszelakiego a roślinki dopiero zaczynają budzić się do życia.
    Troszkę płynięcia, obozowiska w super miejscach, kucharzenie przy ognisku, ot normalka niekomercyjnych spływów.


    Po wczesnowiosennym spływie mój drugi ulubiony termin to długi weekend majowy. Są rykowiska mogą być i żabowiska czyli okres godowy żab.
    Koszt dojazdu niewielki. Warszawa - Białystok – Osowiec poniżej 40 zet i już po południu jesteśmy w Osowcu.
    Dawna carska twierdza, również siedziba BPN.
    Upał, kupujemy bilety, jak również opłatę na odcinek Osowiec – Brzostowo. W okresie lęgowym ilość spływających osób ograniczono do trzydziestu dziennie. Droga nad wodę niby niedługa z półtora km ale obładowani zakupami na tydzień ze szczególnym uwzględnieniem piwa dla Małgosi (ze 20) z trudem brniemy.
    Po drodze mijamy ruiny jakiegoś kawalątka twierdzy



    aby wreszcie dotrzeć nad rzekę.



    Z trudem zmieściliśmy bagaże w kajaku i na wodę.
    W górach od upału nic nie ratuje tu nie ma problemu. Zmoczyliśmy co się dało wodą i ciesząc się tak osiągniętym chłodkiem wyruszamy w drogę.


    Całe trzy kilometry.


    Mijamy Kanał Rudzki i na wysokości fortu nr trzy na wysepce gdzie kiedyś było pole namiotowe biwakujemy. Niby nie wolno ale wieść gminna mówi że BPN to toleruje.
    W zeszłym roku sprzątnąłem wszelakie śmiecie. Niestety jakieś łachudry pozostawiły dwie reklamówki z puszkami. Oby spełniły się moje najgorsze życzenia pod ich adresem.


    Wyspa, my dwoje, ptactwo i głośny żabi koncert. Sielanka.


    Rano jak zwykle świtkiem białym czyli około południa ruszamy dalej. Pogoda super, woda nas schładza, niby idealne warunki powiosłować ale komu by się chciało. Woda sama niesie, czasem Małgosia powiosłuje a ja robię to co mi wychodzi najlepiej, czyli nic!


    To, dlaczego tak sobie cenię ten termin to „żabowisko”. Odgłosy tak głośne jak jadącego pociągu, (dosłownie). Harmider przeogromny, jeden głośny żabio-sex-wrzask. Czasem jakiś pojedynczy skrzek głośniejszy od innych.
    Wszędzie tam gdzie troszkę płycej takie stworzonka.



    Góry lubię ale takie widoki też.



    Mijamy naszą ukochaną krowią wysepkę gdzie kiedyś pod tym dębem nocowałem



    Długo podziwiamy łosia. On stał i gapił się na nas, my staliśmy i gapiliśmy się na niego, czasami tylko spoglądając na żerujące obok żurawie



    Potem nasze leniwe niepływanie doniosło nas w stronę łazikującego lisa

    Oba zwierzaki, szczególnie lisek, nie były daleko ale jak się ma nędzny aparat to i trudno wyraźnie zwierzaki ująć.


    Wreszcie po dziesięciu km niewiosłowania biwak na kolejnej krowiej wyspie.
    Obowiązkowa kąpiel moja i Małgosi I


    czuliśmy się jak na grzbiecie wielkiego, ogromnego stwora. Wszystko dookoła pulsowało życiem. Hałas jazgot, gęganie, skrzeczenie, przelatujące ptactwo,
    Pojawił się okazały zaskroniec, żmii Małgosia zdjęcia nie zrobiła, lenistwo

    biwak

    zachód słońca

    ot – zwykły dzień na wyjeździe.


    Cdn.

  2. #2
    Bieszczadnik Awatar tomas pablo
    Na forum od
    01.2009
    Rodem z
    pod karpacie
    Postów
    1,461

    Domyślnie Odp: Biebrzańskie bagna część drugaa

    Tadek !
    wędrówka super , składam szacun...przypomniałeś mi parę znanych miejsc....fotki fajne !!!

  3. #3
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Biebrzańskie bagna część drugaa

    Kazdy moze wziac jakies pływadlo, kajak, ponton i tak sobie poplynac ta Biebrza? Czy miales jakies pozwolenia? Bo az sie wszystko wyrywa by ruszyc w twoje slady- a zal by bylo przejechac cala Polske by nas na pierwszym noclegu zdjela straz parkowa.. (albo jeszcze przed

    Cytat Zamieszczone przez T.P. Zobacz posta
    obozowiska w super miejscach, kucharzenie przy ognisku, ot normalka niekomercyjnych spływów.


    .

    Cytat Zamieszczone przez T.P. Zobacz posta
    Wyspa, my dwoje, ptactwo i głośny żabi koncert. Sielanka.


    .
    czyli to, co w zyciu najlepsze



    Cytat Zamieszczone przez T.P. Zobacz posta
    Rano jak zwykle świtkiem białym czyli około południa ruszamy dalej.

    .
    Wlasnie takie wyjazdy lubie najbardziej! Nie jakies gonienie za wlasnym ogonem i wyrabianie norm.. Prawdziwa sielanka i chłoniecie piekna chwili!


    Cytat Zamieszczone przez T.P. Zobacz posta
    To, dlaczego tak sobie cenię ten termin to „żabowisko”.
    .
    My sie staramy zalapywac na "zabowiska" na stawach milickich. Sa tam tez niesamowite- zagluszaja wszelakie ptactwo i wszystko inne, slychac tylko ich rechot, kumkanie i czasem dziwne smętne zawodzenie...
    Ostatnio edytowane przez buba ; 20-05-2012 o 20:44
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  4. #4
    Bieszczadnik Awatar tomas pablo
    Na forum od
    01.2009
    Rodem z
    pod karpacie
    Postów
    1,461

    Domyślnie Odp: Biebrzańskie bagna część drugaa

    Bubo ''roztrzepana !!! Tadeusz napisał IŻ KUPUJESZ BILET !!!!! ...więc jesteś TAM legalnie , żadne ''kuku'' ze strony straży ci nie zagraża

  5. #5
    Bieszczadnik
    Na forum od
    10.2011
    Rodem z
    Warszawa
    Postów
    66

    Domyślnie Odp: Biebrzańskie bagna część drugaa

    "Kazdy moze wziac jakies pływadlo, kajak, ponton i tak sobie poplynac ta Biebrza? Czy miales jakies pozwolenia? Bo az sie wszystko wyrywa by ruszyc w twoje slady- a zal by bylo przejechac cala Polske by nas na pierwszym noclegu zdjela straz parkowa.. (albo jeszcze przed "
    Cóż, trudne pytanie. Biletów/pozwoleń miałem nawet dwa(na osobę), ale przyznam że nie jestem ideałem turysty. Precyzyjniej odpowiem na pryw.

  6. #6
    Bieszczadnik Awatar kamil.zeglarz
    Na forum od
    03.2007
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    163

    Domyślnie Odp: Biebrzańskie bagna część drugaa

    Zezwolenie na spływ kajakowy obowiązuje w terminie od 1 stycznia do 23 czerwca każdego roku, na odcinku Osowiec - Brzostowo. Odcinek ten - 38 km - należy pokonać w ciągu 1 dnia, bez możliwości nocowania na polu namiotowym "Biały Grąd". Dzienny limit na ten odcinek w podanym terminie wynosi 25 osób.

    Celem uzyskania zezwolenia, należy się skontaktować się z Zespołem Udostępniania BPN tel. 85 738 30 35 e-mail: it@biebrza.org.pl i uzyskać potwierdzenie rezerwacji, podając: dokładną datę płynięcia tym odcinkiem (1 DZIEŃ !!!), ilość płynących osób, ilość płynących kajaków, nazwę i adres organizatora spływu. Po potwierdzeniu należy dokonać płatności przelewem, w wysokości 5 zł/osoba, na adres:
    Biebrzański Park Narodowy, Osowiec-Twierdza 8, 19 - 110 Goniądz, z dopiskiem "Zezwolenie na spływ", nr konta: Bank Gospodarstwa Krajowego Oddział w Białymstoku 10 1130 1059 0017 3397 2620 0006. Wpłatę należy dokonać najpóźniej na 14 dni przed planowaną datą płynięcia (po otrzymaniu potwierdzenia Zespołu Udostępniania BPN). Jeśli wpłata nie zostanie dokonana, nastąpi automatyczne wykreślenie potwierdzenia z grafiku rezerwacji.

    Nie dokonuje się również zwrotu wpłaconych pieniędzy w przypadku rezygnacji z Zezwolenia !!!
    Przypominamy, że oprócz Zezwolenia na spływ, należy posiadać karty wstępu na szlaki wodne BPN.

    zródło: http://www.biebrza.org.pl/index.php?strona=80

    pzd. kamil
    ------------------------
    http://www.openbsd.org

  7. #7
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Biebrzańskie bagna część drugaa

    Cytat Zamieszczone przez tomas pablo Zobacz posta
    Bubo ''roztrzepana !!! Tadeusz napisał IŻ KUPUJESZ BILET !!!!! ...więc jesteś TAM legalnie , żadne ''kuku'' ze strony straży ci nie zagraża
    W Bieszczadach czy Tatrach tez kupujesz bilet na wejscie do parku- i co? biwakowac ci i tak nie wolno...
    Ostatnio edytowane przez buba ; 20-05-2012 o 22:52
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  8. #8
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Biebrzańskie bagna część drugaa

    Cytat Zamieszczone przez T.P. Zobacz posta
    . Precyzyjniej odpowiem na pryw.
    Rozumiem i bede bardzo wdzieczna za PW
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  9. #9
    Bieszczadnik
    Na forum od
    10.2011
    Rodem z
    Warszawa
    Postów
    66

    Domyślnie Odp: Biebrzańskie bagna część drugaa

    Cytat Zamieszczone przez buba Zobacz posta
    Rozumiem i bede bardzo wdzieczna za PW
    Nie wiem czy coś doszło ponieważ po wysłaniu posta uparcie jestem informowany że skrzynka listów [COLOR=rgb(0, 0, 0)]wysłanych[/COLOR] jest pusta cytuję.
    Wysłane zawiera 0 wiadomości

  10. #10
    Bieszczadnik Awatar tomas pablo
    Na forum od
    01.2009
    Rodem z
    pod karpacie
    Postów
    1,461

    Domyślnie Odp: Biebrzańskie bagna część drugaa

    Cytat Zamieszczone przez T.P. Zobacz posta
    Nie wiem czy coś doszło ponieważ po wysłaniu posta uparcie jestem informowany że skrzynka listów [COLOR=rgb(0, 0, 0)]wysłanych[/COLOR] jest pusta cytuję.
    Wysłane zawiera 0 wiadomości
    zapewne...jak to buba ....skrzynkę ma zapchaną

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Kaśkowe bagna...
    Przez kobieta_bieszczadzka w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 25-10-2012, 22:29
  2. Biebrzańskie bagna część pierwsza
    Przez T.P. w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 20-05-2012, 20:31
  3. Bagna, piach i dużo piwa- czyli majowy wypad na Polesie
    Przez buba w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 14-06-2011, 23:48
  4. KRS - przekazanie części podatku
    Przez stasiuvino w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-03-2009, 22:02
  5. Tańcząc Bieszczadem
    Przez Qba w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 29-09-2006, 11:43

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •