Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 1 2
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Wątek: Wrześniowa przygoda, wędrowanie + wspinanie!

  1. #11
    Forumowicz Roku 2016
    Kronikarz Roku 2016
    Forumowicz Roku 2014
    Forumowicz Roku 2013
    Ekspert Roku 2012
    Awatar Wojtek Pysz
    Na forum od
    02.2008
    Rodem z
    Jarosław
    Postów
    2,441

    Domyślnie Odp: Wrześniowa przygoda, wędrowanie + wspinanie!

    Cytat Zamieszczone przez Alvaro993 Zobacz posta
    Jakieś spostrzeżenia bądź uwagi co do trasy?
    Spostrzeżenia:
    Ustrzyki Górne - Szeroki Wierch - Halicz - Rozsypaniec - Tarnica - Wołosate <<-- Coś mi się tu kolejność nie zgadza

    Uwagi:
    Ja bym dołożył pewne urozmaicenie, trochę wędrówki bez szlaku. To będzie zamiast tej wspinaczki
    Przykładowo - od Widełek nie idziesz przez Magure Stuposiańską i Dwernik, tylko przez Caryńskie (piękna dolina i dawna wieś), Nasiczne, Dwernik-Kamień, Zatwarnicę, Hulskie do Krywego. Tu koniecznie nocleg. Poszukaj na forum informacji o Krywym, o jego stałych mieszkańcach (w liczbie 2). I teraz to, co lubią bieszczadzcy wędrowcy. Rankiem, następnego dnia wstajesz odpowiednio wcześnie, by nie mieć stresa, że Cię zmrok w lesie zastanie (choć to też element bieszczadzkiej wędrówki). Zdejmujesz buty i przechodzisz przez San. Jest bród, ale możesz zrobić przejście ekstremalne w losowo wybranym miejscu. Potem drzesz do góry na grzbiet Otrytu. Są tu ścieżki i grzbietem i doliną potoczku. Możesz też wybrać potoczek lub grzbiet bez ścieżki i to będzie to, co Ci najdłużej pozostanie w pamięci z tej wędrówki. Jesteś już na grzbiecie w okolicy wzgórza Hulskie. Jeśli zatęskniłeś juz za drogami i szlakami, idziesz grzbietem na wschód, do niebieskiego szlaku i nim do Polany. Jeśli Ci się spodobała walka z potokami i krzakami, po prostu przechodzisz przez grzbiet i schodzisz do Polany. Idąc na północ, praktycznie doprowadzi Cię do Polany każda dolinka i każda ścieżka.
    Inny wariant zboczenia ze szlaku to pójście od Polany doliną opuszczonej wsi Paniszczów, potem przecięcie grzbietu ze szlakiem i zejście na chwilę do pana Victoriniego w Sokolu. A może sam wynajdziesz sobie jakieś inne, swoje warianty.
    Moim zdaniem, warto spróbować takich smaczków, nawet kosztem odpuszczenia czegoś z wyższych, "flagowych" górek.

  2. #12
    Poznaniak 1950
    Guest

    Domyślnie Odp: Wrześniowa przygoda, wędrowanie + wspinanie!

    Wtaj,
    pomińmy temat rocznika ok.Napiszę tylko,że mój 1-wszy nmiot mała 2-ka ważył 46kg z drewnianymi śedziami(suchy).
    Trochę pochodziłem wiadomo klasyka:dziewczyna,żona,z dziećmi,osobno dzieci,my itd.itd
    Dałeś mi Kolego "kontakt z rozumem"/poruszam się tymi samymi szlakami-zmieniam je tylko w zależności od pory roku/.Wszystko fajne ale to zamknięy krąg!!!
    Może zaproponujesz jakąś ciekawą trasę-gdy będzie się "pokrywała"dam znać.Jako Ekspert 2012 i to ze starego miasta jakim jest Jarsław powinieneś pokazać miejsce w szeregu.
    Za to prowokacyjne zdanie przepraszam ,a chętnie zapoznam się z sugerownymi trasami.
    Pozdrawiam

  3. #13
    Awatar Alvaro993
    Na forum od
    05.2012
    Rodem z
    Gdańsk/Toruń
    Postów
    7

    Domyślnie Odp: Wrześniowa przygoda, wędrowanie + wspinanie!

    Super, dzięki wielkie P.Wojtku za uwagę na temat trasy, na pewno skorzystam z takiego 'smaczku' w sumie o taki typ też mi się rozchodziło Może nogi poniosą mnie gdzieś dalej tymi dzikimi szlakami, sił i ambicji na pewno nie zabraknie , do tego aparat w dłoń i w miarę możliwości udokumentuję moją wyprawę...


    dzięki wielkie dla P.Basi za szybki odnośnik do trasy na wspinkę, ale po dłuższym zastanowieniu chyba faktycznie w tym roku oddam się tylko przygodzie z wędrowaniem bo na taką wyprawę ok 10 dniową to plecak już trochę będzie ważył a sprzęt do wspinaczki jednak sporo dodał by mu wagi. Może właśnie za rok zaplanuję coś bardziej 'osiadłego' to wtedy na pewno zdecyduję się min na tę ścianę

  4. #14
    Bieszczadnik Awatar joorg
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Krosno
    Postów
    2,335

    Domyślnie Odp: Wrześniowa przygoda, wędrowanie + wspinanie!

    Cytat Zamieszczone przez Poznaniak 1950 Zobacz posta
    Wtaj,
    pomińmy temat rocznika ok.Napiszę tylko,że mój 1-wszy nmiot mała 2-ka ważył 46kg z drewnianymi śedziami(suchy).....
    Pozdrawiam
    Hej...to najlepszy ROCZNIK...wiem coś o tym ...a namiot to 2-ka Skrzat ??? choć tam "śledzie" były chyba już aluminiowe, tak mi się zdaje, a niosło się go we dwóch, a nawet w trzech.
    Pozdrawiam
    "dosyć często rozważam co jest warte me życie?...tam na dole zostało wszystko to co cię męczy ,patrząc z góry w około - świat wydaje się lepszy.."
    Pozdrawiam Janusz

  5. #15
    Forumowicz Roku 2016
    Kronikarz Roku 2016
    Forumowicz Roku 2014
    Forumowicz Roku 2013
    Ekspert Roku 2012
    Awatar Wojtek Pysz
    Na forum od
    02.2008
    Rodem z
    Jarosław
    Postów
    2,441

    Domyślnie Odp: Wrześniowa przygoda, wędrowanie + wspinanie!

    Cytat Zamieszczone przez Poznaniak 1950 Zobacz posta
    ... mój 1-wszy nmiot mała 2-ka ważył 46kg z drewnianymi śedziami(suchy)
    A nie przesadziłeś? 46 kg to ważył mały namiot cyrkowy Ale - żeby nie rozmywać wątku Alvaro993 - o swoich sprawach czyli namiocie, wspomnieniach z wędrówek i planach na kolejne napisz oddzielnie, w swoim, nowym wątku. Tak będzie bardziej przejrzyście.

  6. #16
    Powsimorda h.c.
    Awatar Marcowy
    Na forum od
    09.1998
    Rodem z
    Zacisze
    Postów
    2,663

    Domyślnie Odp: Wrześniowa przygoda, wędrowanie + wspinanie!

    Cytat Zamieszczone przez Wojtek Pysz Zobacz posta
    A nie przesadziłeś? 46 kg to ważył mały namiot cyrkowy
    Albo taka dwójka nieskładana, odlewana z litej stali... Chyba zabrakło przecinka po 4 Ja korzystałem z "dwójki" made in Romana z metalowymi, ocynkowanymi masztami i takimi że śledziami grubymi na kciuk, ważyła ok. 15 kg i trzeba było ją nosić w minimum 3 osoby.

    PS. Jeśli wątek namiotowy się rozwinie, to go wydzielimy, może być ostro

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Wrześniowa Turia
    Przez T.P. w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-01-2013, 17:29
  2. Wspinanie, albo zabawy linowe w Bieszczadach
    Przez majkello w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 56
    Ostatni post / autor: 06-07-2011, 15:31
  3. Prawdziwa przygoda w Bieszczadzie ?
    Przez Henek w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 25-10-2006, 18:43
  4. wędrowanie
    Przez Anonymous w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-07-2002, 07:13
  5. Wam na wędrowanie...
    Przez duszewoj w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 09-05-2002, 13:05

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •