Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 39

Wątek: Pierwszy plecak turystyczny, proszę o pomoc. :)

  1. #11
    Bieszczadnik Awatar Basia Z.
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Chorzów
    Postów
    2,771

    Domyślnie Odp: Pierwszy plecak turystyczny, proszę o pomoc. :)

    Ja bym poleciła krakowskim targiem plecak 50 l. W 60 l potrafię się spakować na 2 tygodnie do Rumunii, ze sprzętem biwakowym i jedzeniem na tydzień, sądzę więc że drobna kobieta spakuje się na 10 dni w Bieszczady w 50 l.
    Sama zresztą też mam w tym roku zamiar spakować się na 9 dni w Bieszczady w 40 l, bo z takim 60 litrowym plecakiem to mój kręgosłup umiera.

    Jeśli chodzi o firmy polecam co następuje:
    - Deuter
    - Mammut
    - Salewa
    - VauDe
    - Osprey

    Są to wszystko renomowane i dobre firmy, plecaki są na ogół drogie ale trzeba polować na okazje i wyprzedaże (często się zdarzają)
    Ja i cała moja rodzina kupujemy plecaki praktycznie tylko na jakichś wyprzedażach i dzięki temu udało się nam skompletować wysokiej klasy sprzęt nie płacąc za żaden plecak więcej niż 350 zł (mamy Mammut Silvretta 60 l, VauDe - 30 i 40 l, Deutera - 40 l, Salewa 40 l - i inne - na 4 osoby aby nie było, że kolekcjonuję plecaki).
    Dobry system nośny to w plecaku podstawa dlatego, że źle dobrany plecak (podobnie jak i buty) może zamienić wycieczkę w udrękę.
    Tak że nie należy żałować czasu na jego wybór i pieniędzy na zakup.

  2. #12
    Bieszczadnik Awatar wadera
    Na forum od
    03.2008
    Rodem z
    okolice Lublina duszą zawsze conajmniej 1000 m npm
    Postów
    259

    Domyślnie Odp: Pierwszy plecak turystyczny, proszę o pomoc. :)

    Alternatywą może być też plecak używany np taki sobie Deuter http://allegro.pl/plecak-uzywany-deuter-i2370163401.html
    „Life is brutal and full off zasadzkas”.

  3. #13

    Na forum od
    05.2012
    Rodem z
    Lubin
    Postów
    12

    Domyślnie Odp: Pierwszy plecak turystyczny, proszę o pomoc. :)

    Cóż, na plecak chciałabym wydać max 350zł (jeśli byłaby taka konieczność mogę dobić do 400, ale naprawdę wolałabym tego uniknąć...) Problem jest taki, że wszystkie znane firmy produkują drogie plecaki. Niestety, nie na moje warunki i fundusze. Czy zna ktoś jakąś dobrą firmę, która produkuje dobre plecaki w sensownej (dla mało podróżującej osoby) cenie?
    Wymagania:
    Pojemność: 45+10 litrów
    Wielkość: dla osoby niskiej i drobnej (156 cm)
    Oczywiście pas biodrowy i regulacja zawieszenia...

  4. #14
    Botak Roku 2017 Awatar długi
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sopot
    Postów
    2,344

    Domyślnie Odp: Pierwszy plecak turystyczny, proszę o pomoc. :)

    Używam plecaka tej firmy od kilku lat i jestem zadowolony
    http://www.e-horyzont.pl/plecak-froya-50-10_73867t.html
    Mój jest trochę inny, starszy model.
    Państwo dość silne, by Ci wszystko dać jest dość silne, by Ci wszystko odebrać

  5. #15
    Bieszczadnik
    Na forum od
    08.2006
    Rodem z
    Mazowsze
    Postów
    201

    Domyślnie Odp: Pierwszy plecak turystyczny, proszę o pomoc. :)

    Cytat Zamieszczone przez gitarzystka Zobacz posta
    Wymagania:
    Pojemność: 45+10 litrów
    Wielkość: dla osoby niskiej i drobnej (156 cm)
    Oczywiście pas biodrowy i regulacja zawieszenia...
    Czytając Twój pierwszy post czyli pierwszy raz w Bieszczady i to na 10 dni w taki plecak się nie zmieścisz.Po prostu na to aby spakować się wg takich założeń potrzeba doświadczenia a te zdobywa się tylko na własnych błędach ( czytaj kolejnych wyjazdach).Celuj w 50-60l+komin.
    Tutaj na forum mogą padać różne propozycje,nazwy firm ,modeli ale z plecakiem jest tak jak z butami:musisz go przymierzyć !Nie ma rady,szukaj sklepu ze sprzętem outdoroowym ,popytaj wśród znajomych.Źle dobrany plecak to przekreślona radość z wyprawy.
    Dobrze określasz ważne cechy podstawowe czyli regulacja systemu nośnego ( najlepiej płynna) oraz solidny pas biodrowy.Szukaj i pytaj o wersję damską plecaka gdyż wtedy otrzymasz anatomicznie dopasowany ów pas biodrowy,inaczej ukształtowane pasy nośne ( uwzględniające cechy anatomiczne),pasek piersiowy płynnie regulowany.Generalnie wersje damskie mają krótsze plecy i to mi.jest różnica między wersją uni.
    Nie szukaj firmy ale plecaka dla siebie,kupowanie na odległość to zły pomysł.A jeśli już będziesz mierzyć to poproś o obciążenie plecaka i pamiętaj że 80% ciężaru ma przenosić pas biodrowy.
    10 dni w Bieszczadach jest warte dobrego plecaka,zapewniam Cię, docenisz to już po pierwszym dniu wędrówki.
    Pozdrawiam.

  6. #16
    Bieszczadnik Awatar marmota_m
    Na forum od
    10.2010
    Postów
    371

    Domyślnie Odp: Pierwszy plecak turystyczny, proszę o pomoc. :)

    E.... Jak się drobna i niska dziewczyna spakuje w 60+komin to jej się nogi ugną - pojemność plecaka trzeba też liczyć na wielkość człowieka Ja na tydzień pakuję się w 40+5 i raz nawet udało mi się upchać śpiwór do środka, a trochu go jest bo puchówka ciepła dość.
    Gitarzystka - jak będziesz miała plecak 60+10 to go spakujesz i postanowisz jednak zostać w domu - jak będziesz miała 50 jak radzi Basia to po niezmieszczeniu wszystkiego zrobisz przegląd i odrzucisz to, co zbędne - na początku przygody z górami tak się właśnie pakowałam.
    Kupić na odległość (nie tylko) plecak można - o ile wcześniej zapozna się z nim fizycznie czy to w sklepie czy u znajomych - bo cena w necie może być znacząco różna od ceny sklepu stacjonarnego.
    Co do wersji damski - męski (uni) to spotkałam się z jednym takim plecakiem niby damskim, ale po bardzo dokładnych oględzinach zarówno moich jak i sprzedawcy okazało się, że wersja damska ma tylko inne kolory i cenę (wyższą i to dość - męski 300, "damski" 400...). Więc też warto sprawdzić, czy aby na pewno damski jest inny niż uni.
    Ostatnio edytowane przez marmota_m ; 09-06-2012 o 23:38 Powód: dopisajka
    idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozmieszczeni, że spotyka się ich na każdym kroku

  7. #17

    Na forum od
    05.2012
    Rodem z
    Lubin
    Postów
    12

    Domyślnie Odp: Pierwszy plecak turystyczny, proszę o pomoc. :)

    No też sądzę, że 60 to kosmos dla mnie. Zdecydowanie 45+10 ewentualnie 50, bo więcej nie dam rady... Zmieścić się zmieszczę, bo mam małe wymagania co do bagażu a i moje ubrania są mniejsze niż większych osób. No i idę w grupie 5-osobowej, więc sprzęt też się "rozejdzie" po 5 plecakach i będzie lżej.
    Co do plecaka to nie ma mowy o kupowaniu bez przymierzania, bo nie dość, że jestem niska i drobna, to jeszcze mam przy tym bardzo kobiecą figurę (wąska talia i szerokie biodra), więc znalezienie plecaka dla mnie to naprawdę wyzwanie.
    Bogu dzięki buty już mam (co też w sumie nie było proste: stopa rozmiar 35), więc jestem pełna nadziei.
    Baaaaardzo przypadł mi do gustu plecak zaproponowany przez długiego (i chyba się na niego zdecyduję, tylko najpierw jeszcze trzeba przymierzyć), aczkolwiek zniechęca mnie trochę wielkość (50+10), więc przychylnym okiem patrzę również na ten model:
    http://www.e-horyzont.pl/plecak-vigdis-45_30205t.html
    Nie podoba mi się, że nie jest dostosowany do kobiet i niskich osób tak, jak ten od długiego (no i nie ma komina), ale jednak jest mniejszy...
    Ostatnio edytowane przez gitarzystka ; 10-06-2012 o 01:12

  8. #18

    Domyślnie Odp: Pierwszy plecak turystyczny, proszę o pomoc. :)

    nie wiem czy była tu mowa o przegrodach w plecaku ale jedyną rzeczą jakiej mi brakuje w moim fajnym i taniutkim plecaku jest podwójna komora. polecana szczególnie dla osób które często zmieniają miejsce noclegowe. kiedy wędruje to często codzień śpię gdzie indziej a wtedy krew mnie zalewa gdy muszę za każdym razem wywalić wszystko z plecaka by dostać się do śpiwora który jest na samym dole itp albo oprócz tego wypakowywanie plecaka 5 razy dziennie w celu odnalezienia danej rzeczy :) no i pas biodrowy to podstawa ale to ma każdy plecak turystyczny. może was zdziwię ale swój plecak kupiłam na promocji w supermarkecie geant (obecnie real) za około 50 zł (do tego gratis była jeszcze karimata i śpiwór:P). Ma 75 litrów, firma Robin Outhorn. jeżeli wzrost jest istotny przy zakupie plecaka to dodam że mam 162cm :D (plecak 75l uważam za idealny), ale niestety często jak go zapakuje to całośc waży 17-20 kg - ale nikt nie każe pakować "do pełna", zresztą wliczam w to namiot, plecak sam w sobie jest leciutki. właśnie widzę że znowu jest do kupienia w realu (są też mniejsze, 55 litrów), na allegro też jest. uważam że poza tą podzielną komorą niczego mu nie brakuje i jestem bardzo zadowolona od kilku lat i użytkuję go bardzo często (w ciągu ostatnich 2 lat spędzałam w górach co roku ponad kwartał). jak ktoś lubi wszelkie wiszące paski to będzie zawiedziony, bo ten postawiony jest na minimalizm jeśli chodzi o paski. ale jeżeli Ty jestes zainteresowana małym plecakiem i ekwipunek rozkładacie na kilka osób to jedna komora nie powinna ci przeszkadzać.
    Ostatnio edytowane przez Corka_Browara ; 10-06-2012 o 12:18
    Jimi

  9. #19
    Bieszczadnik Awatar marmota_m
    Na forum od
    10.2010
    Postów
    371

    Domyślnie Odp: Pierwszy plecak turystyczny, proszę o pomoc. :)

    Ten większy zaproponowany przez długiego - jest lżejszy od tego mniejszego, a przecież pakować go na max nie musisz Więc dodatkowy plus dla niego.
    idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozmieszczeni, że spotyka się ich na każdym kroku

  10. #20
    Bieszczadnik Awatar wadera
    Na forum od
    03.2008
    Rodem z
    okolice Lublina duszą zawsze conajmniej 1000 m npm
    Postów
    259

    Domyślnie Odp: Pierwszy plecak turystyczny, proszę o pomoc. :)

    Plecak Fjorda Nansena proponowany przez Długiego wart jest rozważenia bo ja też mam plecak tej firmy(inny model jest na avatarze) i jest bardzo wygodny.Tyle ,że przy moich 170 cm wersje damskie są za małe a chciałam swój wymienić na coś mniejszego.
    „Life is brutal and full off zasadzkas”.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Proszę o radę i pomoc
    Przez Wojtus w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-06-2012, 19:25
  2. Kwiaciarnie- proszę o pomoc
    Przez stuartus w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-06-2011, 18:42
  3. Proponowana trasa - proszę o pomoc...
    Przez gibos w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-04-2011, 20:56
  4. W Bieszczady z rodzinką!? Proszę o pomoc!
    Przez kamildsan w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 16-07-2006, 13:37
  5. Proszę o pomoc w zaplanowaniu trasy
    Przez franek k. w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 20-02-2006, 14:16

Tagi dla tego wątku

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •