Strona 1 z 4 1 2 3 4 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 39

Wątek: Pierwszy plecak turystyczny, proszę o pomoc. :)

  1. #1

    Na forum od
    05.2012
    Rodem z
    Lubin
    Postów
    12

    Domyślnie Pierwszy plecak turystyczny, proszę o pomoc. :)

    Witam.
    W tym roku wybieram się po raz pierwszy na bieszczadzki szlak i wobec tego muszę się zaopatrzyć w plecak. :P Szczerze mówiąc, nie znam się na tym kompletnie i po dłuższych poszukiwaniach stanęło na tym:
    http://allegro.pl/plecak-turystyczny...336441896.html

    Wiem, daleko mu do specjalistycznego sprzętu, ale też nie zmierzam spędzić życia pod chmurką.
    Planujemy wyjazd na ok. 10 dni, będziemy spać w namiotach przy schroniskach. Moim głównym problemem jest wielkość plecaka, ponieważ jestem bardzo drobną osobą (18 lat, 156 (!)cm i 46 kg). :P Wydaje mi się, że 40 l to dobra pojemność, skoro plecak może (dla mnie) ważyć max 12 kg. Jednak boję się, że mogę się nie zmieścić...
    I nie wiem, czy nie mogłabym gdzieś przymierzyć tego plecaka przed kupnem (z racji mojej budowy ciała boję się, że może nie pasować). Z tego co widziałam, jest to dosyć popularny model, więc może w jakimś sklepie będzie można go złapać. :P
    Z góry dziękuję za pomoc. :)

  2. #2
    Forumowicz Roku 2016
    Kronikarz Roku 2016
    Forumowicz Roku 2014
    Forumowicz Roku 2013
    Ekspert Roku 2012
    Awatar Wojtek Pysz
    Na forum od
    02.2008
    Rodem z
    Jarosław
    Postów
    2,441

    Domyślnie Odp: Pierwszy plecak turystyczny, proszę o pomoc. :)

    Cytat Zamieszczone przez gitarzystka Zobacz posta
    Witam.
    W tym roku wybieram się po raz pierwszy na bieszczadzki szlak i wobec tego muszę się zaopatrzyć w plecak...
    Planujemy wyjazd na ok. 10 dni...
    Wydaje mi się, że 40 l to dobra pojemność, skoro plecak może (dla mnie) ważyć max 12 kg...
    W dobrze skonstruowanym plecaku 15 kg wydaje się być lżejsze od 10 kg, niesionych w plecaku "takim sobie". Wydaje mi się, ze system nośny plecaka z podanego linku jest właśnie "taki sobie". Do Twoich pleców przylega tu tylna płaszczyzna plecaka, w która wszyte są końcówki "nibypasa biodrowego". Przy takiej konstrukcji trzeba bardzo starannie pakować zawartość, by dopasować kształt wora do Twojego ciała. Plecak do dłuższego noszenia powinien mieć system nośny niezależny od wora ładunkowego, w szczególności pełny pas biodrowy, który przenosił będzie prawie cały ciężar plecaka na biodra, odciążając ramiona. To takie moje osobiste sugestie, każdy ma jakieś swoje doświadczenia.

    Jeśli idziesz na 10 dni, to warto poświęcić godzinkę czasu i poczytać co inni piszę o plecakach: http://ngt.pl/forum/?p=faq

  3. #3
    Kuba2154
    Guest

    Domyślnie Odp: Pierwszy plecak turystyczny, proszę o pomoc. :)

    Cześć :D

    Jako, że też jestem drobnym człekiem i jestem w tym samym wieku co Ty miałem problem z dobraniem do siebie plecaka. Najlepszym rozwiązaniem w takim przypadku jest kupienie plecaka z regulowanym systemem nośnym. Sam posiadam 60 litrowy plecak z takim systemem i jestem bardzo zadowolony. Nie polecam kupowania plecaka 40 litrowego, gdyż przy większej ilości potrzebnych rzeczy nie zmieścisz się, według mnie lepiej mieć większy plecak a niedopakowany niż mniejszy i nie zmieścić wszystkich potrzebnych rzeczy :) Jeśli do tego dobrze wyregulujesz paskami taki np. 60 litrowy plecak to znacznie zmniejszysz jego wielkość.

  4. #4
    Bieszczadnik Awatar krzychuprorok
    Na forum od
    10.2007
    Rodem z
    Rzeszów/Rymanów
    Postów
    884

    Domyślnie Odp: Pierwszy plecak turystyczny, proszę o pomoc. :)

    Gitarzystko posłuchaj Wojtka bo prawdę Ci pisze. Na 10 dniową wycieczkę przydałby Ci się plecak trochę większy i z dobrym systemem nośnym niż ten z linka. Ponadto przygotuj się na większy wydatek i nie kupuj plecaka przez internet bez wcześniejszego przymierzenia, skoro jesteś drobną osobą nie każdy plecak będzie na Tobie dobrze leżał mimo regulacji systemu nośnego.

  5. #5
    Bieszczadnik Awatar wadera
    Na forum od
    03.2008
    Rodem z
    okolice Lublina duszą zawsze conajmniej 1000 m npm
    Postów
    259

    Domyślnie Odp: Pierwszy plecak turystyczny, proszę o pomoc. :)

    Moja koleżanka miała argon 80 outhorn ,nie ma tam żadnego systemu nośnego,nie ma pasa biodrowego i masakruje ramiona niemiłsiernie wymieniła go na lepszy model tzn Deutera.Z plecaków w miarę przyzwoitych za nieduże pieniądze można kupić coś w decathlonie np-http://www.decathlon.com.pl/PL/forclaz-60-173285755/
    „Life is brutal and full off zasadzkas”.

  6. #6
    Bieszczadnik Awatar maciejka
    Na forum od
    07.2009
    Postów
    1,862

    Domyślnie Odp: Pierwszy plecak turystyczny, proszę o pomoc. :)

    Cytat Zamieszczone przez gitarzystka Zobacz posta
    Witam.
    jestem bardzo drobną osobą (18 lat, 156 (!)cm i 46 kg). :P Wydaje mi się, że 40 l to dobra pojemność, skoro plecak może (dla mnie) ważyć max 12 kg. Jednak boję się, że mogę się nie zmieścić...
    I nie wiem, czy nie mogłabym gdzieś przymierzyć tego plecaka przed kupnem (z racji mojej budowy ciała boję się, że może nie pasować).
    Doskonale rozumiem
    Mam plecak 50l, chodzę z nim po naszych Bieszczadach i po Ukraińskich górach. Waży tak, jak napisałaś.
    Mniejszy odradzam. W ten się pakuję, jednak wszystko ograniczam do minimum (oj, hihi, kto widział ten wie...wszystko mam w miniaturce;-)
    Tak, jak powiedział Wojtek, wszystko opiera się na biodrach:) Pas biodrowy, jak najbardziej wskazany.

  7. #7
    Powsimorda h.c.
    Awatar Marcowy
    Na forum od
    09.1998
    Rodem z
    Zacisze
    Postów
    2,663

    Domyślnie Odp: Pierwszy plecak turystyczny, proszę o pomoc. :)

    Cytat Zamieszczone przez Kuba2154 Zobacz posta
    lepiej mieć większy plecak a niedopakowany niż mniejszy i nie zmieścić wszystkich potrzebnych rzeczy
    Nie ma czegoś takiego, jak "niedopakowany plecak", podobnie jak nie istnieje "za duży bagażnik" Natura ludzka jest taka, że wykorzystuje tyle przestrzeni, ile ma do dyspozycji (nie tylko w sensie plecakowym zresztą ), więc przy posturze Koleżanki ja bym optował za 40-tką i mocnym ograniczaniem bagażu. Rozumiem, ze nie dadzą Jej butli z gazem ani namiotu-"szóstki" do niesienia.

    Ten Outhorn faktycznie niewyraźny, lepiej zajrzeć do jakiegoś sklepu w okolicy - większy wybór, fachowe doradztwo i przymiarka. Rozumiem, że budżet ograniczony, wiec doradzanie zakupu Deutera to trochę kosmos

  8. #8
    Bieszczadnik Awatar wadera
    Na forum od
    03.2008
    Rodem z
    okolice Lublina duszą zawsze conajmniej 1000 m npm
    Postów
    259

    Domyślnie Odp: Pierwszy plecak turystyczny, proszę o pomoc. :)

    Cytat Zamieszczone przez Marcowy Zobacz posta
    ... Rozumiem, że budżet ograniczony, wiec doradzanie zakupu Deutera to trochę kosmos
    Oj tam odrazu doradzanie taki przykład podałam a poleciłam coś z decathlonu.
    Z własnego doświadczenie mogę polecić firmę F7 http://www.f7.pl/?pro=99 lub http://www.f7.pl/?pro=104 (na allegro są jeszcze tańsze).Koleżanka ma tego neptuna i też daje radę .
    „Life is brutal and full off zasadzkas”.

  9. #9
    Bieszczadnik Awatar Mamcia DwaChmiele
    Na forum od
    04.2011
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    423

    Domyślnie Odp: Pierwszy plecak turystyczny, proszę o pomoc. :)

    Cytat Zamieszczone przez wadera Zobacz posta
    Z własnego doświadczenie mogę polecić firmę F7
    Ja również używam plecaka firmy F7, dokładnie jest to model F7 PRO FOX 80l+10, ale widziałam również mniejsze z tego modelu. Nie jest to mistrzostwo świata, ale stosunek cena/jakość/wygoda jest co najmniej zadowalający.
    Używam go od 12 lat i był w tym czasie wykorzystywany w bardzo dużym stopniu. Do tej pory nie ma żadnych dziur i żaden szew nie puścił.
    Plusy to: system nośny z dużą możliwością regulacji; słusznych rozmiarów pas biodrowy, na którym opiera się cały ciężar; paski kompresyjne na tyle długie, że bez problemu obejmą karimatę, co ostatnio testowaliśmy
    Minusy: ochrona przeciwdeszczowa mieści plecak, ale nic więcej - np. nie mieści już plecaka z przyczepioną karimatą i namiotem, co w deszczu stanowić może niemały problem; paski się ślizgają, szczególnie przy dużej wilgotności, co powoduje że mocno napięty pas biodrowy po jakimś czasie się poluźnia - ale przy odrobinie sprytu można temu zaradzić, co też wykorzystuję; plecak bez założonej osłony przeciwdeszczowej szybko przemaka; waga - sam w sobie jest ciężki; wygląd - jaskrawe kolory i flejtuchowaty kształt

  10. #10
    Bieszczadnik Awatar wadera
    Na forum od
    03.2008
    Rodem z
    okolice Lublina duszą zawsze conajmniej 1000 m npm
    Postów
    259

    Domyślnie Odp: Pierwszy plecak turystyczny, proszę o pomoc. :)

    Cytat Zamieszczone przez Mamcia DwaChmiele Zobacz posta
    ... waga - sam w sobie jest ciężki; wygląd - jaskrawe kolory i flejtuchowaty kształt
    Mój rock 60 l jest zgrabny,czarny i waży tylko 1,9 kg no i mimo swoich 4 lat trzyma się dzielnie.
    „Life is brutal and full off zasadzkas”.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Proszę o radę i pomoc
    Przez Wojtus w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-06-2012, 19:25
  2. Kwiaciarnie- proszę o pomoc
    Przez stuartus w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-06-2011, 18:42
  3. Proponowana trasa - proszę o pomoc...
    Przez gibos w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-04-2011, 20:56
  4. W Bieszczady z rodzinką!? Proszę o pomoc!
    Przez kamildsan w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 16-07-2006, 13:37
  5. Proszę o pomoc w zaplanowaniu trasy
    Przez franek k. w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 20-02-2006, 14:16

Tagi dla tego wątku

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •