Strona 1 z 4 1 2 3 4 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33

Wątek: Tarnów-Bieszczady

  1. #1
    triona
    Guest

    Domyślnie Tarnów-Bieszczady

    Witam. W lipcu tego roku planujemy z koleżankami jednodniową wycieczkę w Bieszczady. Nie mamy żadnego doświadczenia jeśli chodzi o tego typu podróżowanie, więc zwracam się z prośbą o pomoc : W jaki najlepszy sposób dojedziemy z Tarnowa do Bieszczad? Gdy już będziemy na miejscu, w "którą stronę" (pytam tu o konkretną trasę:)) powinnyśmy podążać, aby rozkochać się w tym miejscu? Oczywiście chodzi nam o jakiś prosty i bezpieczny, ale zarazem efektowny szlak. Ile wyniesie nas ta podróż? I czy to w ogóle dobry pomysł, żeby swoją przygodę z górami rozpoczynać właśnie w Bieszczadach?
    Liczę na waszą pomoc.

  2. #2
    Literat Roku 2013

    Awatar trzykropkiinicwiecej
    Na forum od
    04.2007
    Rodem z
    Nigdziebądź nad Osławą
    Postów
    1,841

    Domyślnie Odp: Tarnów-Bieszczady

    Wydaje mi się że początek czerwca to już zdecydowanie za późno na planowanie, proponuję poczekać do następnego roku, wtedy będziecie mogły się tym zająć tak jak należy. Tylko pamiętajcie żeby uwzględnić fazę księżyca, kalendarzyk menstruacyjny i żeby wtedy nie było żadnych mistrzostw w kraju, bo Bieszczady się zamykają zwykle z takiej okazji i nie da się tam dojechać. Proponuję najbliższy rok poświęcić na czytanie książek (to takie papierowe do czytania) i założenie konta na allegro, by móc zorganizować sobie tani ekwipunek na taką wyprawę. Wszak "takie podróżowanie" wymaga niemalże całej ekspedycji, i z byle czym nie wolno jechać. Najpierw kompas, będzie potrzebny przy wyznaczaniu kierunku, ale w mieście się Wam nie uda, za silne promieniowanie elektromagnetyczne, zatem trzeba się wtedy udać na obrzeża miasta, pościągajcie tipsy, żeby nie porysować szybki, bo wskazanie może ulec zakłóceniu. Jak już uruchomicie kompas, poczekajcie aż ściągnie sobie antywirusa, wiecie, za miastem różne syfy czyhają, nie fajnie było by polec na starcie. Jeśli się już Wam uda tam dotrzeć, w co szczerze wątpię, bo zapowiadają koniec świata, to jedynym "prostym, bezpiecznym i efektownym" szlakiem jaki znam , jest droga z deptaku w Polańczyku do ośrodka Unitra. Radzę zaplanować tak dojazd żeby znaleźć się na miejscu w dzień, nocą może być niebezpiecznie, to nieciekawa okolica, ale warta świeczki. A tak... byłbym zapomniał, świeczki.. koniecznie musicie zabrać ze sobą świeczki. Bieszczady nie należą do najtańszych okolic na tej planecie, więc kupcie je w jakimś markecie na promocji, zawsze to taniej, a i z zyskiem możecie odsprzedać na miejscu przy wyjeździe. Nie wiem "czy to dobry" pomysł z tymi Bieszczadami, ja tam bym się bał.

    PS. domagam się, być może niesłusznie, by dokleić wątek do już istniejącego pt. "Humor spoza szlaku"
    Ostatnio edytowane przez trzykropkiinicwiecej ; 05-06-2012 o 20:53

  3. #3
    Bieszczadnik Awatar krawc
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Tarnobrzeg
    Postów
    180

    Domyślnie Odp: Tarnów-Bieszczady

    Trzykropek..nie rób sobie zartów.
    Bob

  4. #4
    Literat Roku 2013

    Awatar trzykropkiinicwiecej
    Na forum od
    04.2007
    Rodem z
    Nigdziebądź nad Osławą
    Postów
    1,841

    Domyślnie Odp: Tarnów-Bieszczady

    Cytat Zamieszczone przez krawc Zobacz posta
    Trzykropek..nie rób sobie zartów.
    Bob
    Ja?

  5. #5
    triona
    Guest

    Domyślnie Odp: Tarnów-Bieszczady

    Dziękuję niezmiernie za te z pewnością cenne rady! Dla bezpieczeństwa pozostaniemy jednak w domu, zapomnimy o Bieszczadach, coby nie spotkać się z takim trzykropkiem na szlaku... : )

  6. #6
    Literat Roku 2013

    Awatar trzykropkiinicwiecej
    Na forum od
    04.2007
    Rodem z
    Nigdziebądź nad Osławą
    Postów
    1,841

    Domyślnie Odp: Tarnów-Bieszczady

    Cytat Zamieszczone przez krawc Zobacz posta
    Trzykropek..nie rób sobie zartów.
    Bob
    Ja?



    triona - mądra decyzja, ale mnie tam nie spotkacie, jak wspomniałem, bałbym się tam jechać

  7. #7
    Administrator
    Awatar Hero
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Mińsk Maz. Wołosate
    Postów
    912

    Domyślnie Odp: Tarnów-Bieszczady

    Witaj na Forum. Jeden dzień to trochę mało, biorąc pod uwagę czas dojazdu i powrotu. Jeśli jedziecie własnym samochodem do jedźcie do Ustrzyk Górnych lub Wetliny. W tych miejscowościach są wejścia na najpopularniejsze szlaki, szczyty. Jeśli chcecie jechać komunikacją publiczną liczcie się z dłuższą podróżą i nawet kilkoma przesiadkami. Rozkłady jazdy i ceny biletów są dostępne w sieci. Zacznij może od kupienia przewodnika np. tego: http://allegro.pl/bieszczady-przewod...379988666.html i mapy: http://allegro.pl/najlepsza-mapa-fol...338174888.html. Rozważcie wyjazd dłuższy niż na jeden dzień.
    Poczytaj trochę to Forum, na wiele pytań znajdziesz tu odpowiedzi.

  8. #8
    country_1
    Guest

    Domyślnie Odp: Tarnów-Bieszczady

    Jeden dzień to zdecydowanie za mało , nawet jeśli dojazd jest swoim samochodem , a korzystając z innych środków lokomocji to prawdopodobnie nie zdążyłybyście
    wyjść na szak i wrócić tego samego dnia do domu, zwłaszcza że raczej brak wam doświadczenia . Podpowiedż Hero wydaje się odpowiednia , ja na pierwszy raz
    /i na 1 dzień/ proponowałbym np.wyjście z Wetliny na Przełęcz Orlowicza,potem przejście Poloniną Caryńską do Chatki Puchatka i zejście do Przełęczy Wyżnej. Macie jeszcze trochę czasu,więc możecie również zaplanować sobie coś innego .
    Pozdrawiam i zachęcam do wędrówki po Bieszczadach .

  9. #9
    triona
    Guest

    Domyślnie Odp: Tarnów-Bieszczady

    To, że wyjazd na jeden dzień jest bez sensu, to już wiem. :) Teraz niech ktoś mi pomoże zaplanować cały wypad, tj. począwszy od dojazdu, poprzez trasę wycieczki, zakwaterowanie, skończywszy na kosztorysie.
    Ostatnio edytowane przez triona ; 05-06-2012 o 22:41

  10. #10
    Bieszczadnik Awatar mavo
    Na forum od
    11.2008
    Postów
    375

    Domyślnie Odp: Tarnów-Bieszczady

    Z Triony beda ludzie.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Tagi dla tego wątku

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •