Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Opołonek - skrajne punkty Polski rowerem

  1. #1
    madhouze
    Guest

    Domyślnie Opołonek - skrajne punkty Polski rowerem

    Witam wszystkich forumowiczów,
    W tym roku wspólnie z kolegą postanowiliśmy zdobyć wszystkie skrajne punkty Polski, dojeżdżając do nich na rowerach. Najtrudniejszy wydaje mi się szczyt Opołonek. Nie posiadamy żadnego doświadczenia w podróżowaniu po górach i tu prosiłbym Was o pomoc. Wiem tyle, że od strony Polski podejście jest praktycznie niemożliwe, wiem również że trzeba się dostać na Ukrainę, do miejscowości Sianki. I tyle mojej widzy, czy znalazłby się ktoś, kto pomóglby nam zaplanować albo doradzić, jak się tam dostać? Czy wgl jest możliwe chociaż wciągniecie tam roweru? :) Z góry dziękuje za pomoc :D

  2. #2
    Administrator
    Awatar Hero
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Mińsk Maz. Wołosate
    Postów
    912

    Domyślnie Odp: Opołonek - skrajne punkty Polski rowerem

    Od strony Ukrainy od pewnego czasu dostanie się tam też jest niemożliwe. Nawet bez roweru.

  3. #3
    madhouze
    Guest

    Domyślnie Odp: Opołonek - skrajne punkty Polski rowerem

    Ups...A z jakiej to przyczyny?

  4. #4
    Administrator
    Awatar Hero
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Mińsk Maz. Wołosate
    Postów
    912

    Domyślnie Odp: Opołonek - skrajne punkty Polski rowerem

    Nie wolno, z takiej przyczyny, że nie wolno. A tak na poważnie chyba tu jest coś o tym: http://forum.bieszczady.info.pl/show...ighlight=szlak, jeśli się mylę, niech ktoś mnie poprawi.

  5. #5
    madhouze
    Guest

    Domyślnie Odp: Opołonek - skrajne punkty Polski rowerem

    Cytat Zamieszczone przez Hero Zobacz posta
    Nie wolno, z takiej przyczyny, że nie wolno.
    Nie brzmi to, jak rzetelna informacja:/ Od strony polskiej to wiem, że jest ścisła ochrona, ale od strony ukraińskiej to ze spotkanych materiałów na ten temat (2011 http://www.npm.pl/forum/printview.ph...e39e7262d55d6b), nie widziałem przeciwwskazań.

  6. #6
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,244

    Domyślnie Odp: Opołonek - skrajne punkty Polski rowerem

    Cytat Zamieszczone przez madhouze Zobacz posta
    Nie brzmi to, jak rzetelna informacja:/
    Oficjalnie zielony szlak już nie istnieje (znakowanie na większości trasy jest szczątkowe, rozebrano nawet ławeczki i stolik na Kińczyku Bukowskim), ukraińscy pogranicznicy zawracają z podejścia do granicy i od strony Sianek i od strony Werchowyny (Wierchnej) Bystrej. Jak będziesz miał szczęście i nie spotkasz pograniczników to uda Ci się dojść (dojechać) na Opołonek, nie traktuj tego jednak jako standard a jako wyjątek.

    I jeszcze uwaga dotycząca Ukrainy - nie jest tak łatwo znaleźć ostateczną i pewną informację dotyczącą takich spraw jak wędrowanie przy granicy. A i tak jak znajdziesz to napotkany pogranicznik może to zignorować i powiedzieć "nie, bo nie" Z drugiej strony nawet jak nie wolno to w przypływie dobrego humoru może puścić (choć ja jeszcze o takim przypadku nie słyszałem, cytowana przez Ciebie relacja to pierwszy taki sygnał). Jednym się uda, innym nie Oficjalną regułą jest jednak obecnie to: "nie wolno, bo nie wolno" (sprawdzone w praktyce przez wiele osób). Hero przedstawił Ci bardzo precyzyjnie stan faktyczny.

    Jeżeli będziesz próbował i pogranicznicy puszczą Cię bez problemu (tak jak w cytowanej relacji), to napisz tu proszę o tym.
    Czterech panów B.

  7. #7
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,133

    Domyślnie Odp: Opołonek - skrajne punkty Polski rowerem

    Co by się coś działo na forumie pozwolę sobie wyrazić odmienny pogląd.
    Na Opołonek da się wjechać rowerem (choć ostatni fragment to raczej trzeba go będzie pchac - nosić niż jeździć).
    Start nie z Sianek tylko z Użoka gdzie trzeba wiedzieć na którą polną drogę się udać. Ta droga wyprowadzi pod sam szczyt.
    Co do pograniczników zakarpackich to są dość pobłażliwi, więc jeśli będziesz pytał w stażnicy o zgodę, to pewnie jej nie dostaniesz,\
    a jak już będziesz na Opołonku to najwyżej Cię spiszą i to na tyle.
    Miesiąc temu grupa forumowa machała ze szczytu.

  8. #8
    madhouze
    Guest

    Domyślnie Odp: Opołonek - skrajne punkty Polski rowerem

    Cytat Zamieszczone przez don Enrico Zobacz posta
    Na Opołonek da się wjechać rowerem (choć ostatni fragment to raczej trzeba go będzie pchac - nosić niż jeździć).
    Akurat z tym się liczę, ale jestem zdeterminowany
    Cytat Zamieszczone przez don Enrico Zobacz posta
    Start nie z Sianek tylko z Użoka gdzie trzeba wiedzieć na którą polną drogę się udać.
    Domyślam się, że znasz jakieś szczegóły, czy można liczyć na pomoc z Twojej strony?
    Cytat Zamieszczone przez don Enrico Zobacz posta
    a jak już będziesz na Opołonku to najwyżej Cię spiszą i to na tyle.
    Jednak jest jakaś nadzieja, na powodzenia naszego przedsięwzięcia.
    Dziękuje wszystkim za dotyczchczasowe zainteresowanie tematem :)

  9. #9
    Bieszczadnik
    Na forum od
    03.2005
    Rodem z
    Kraków (Prądnik Czerwony, na Nową (C)huć zamieniony...)
    Postów
    327

    Domyślnie Odp: Opołonek - skrajne punkty Polski rowerem

    Z polskiej strony da się dotrzeć rowerem/z rowerem (bez zsiadania nie dojedziesz, zapomnij - za dużo zielska, rowy przecinające ścieżkę itd.) od strony Przełęczy Bukowskiej, ale trzeba mieć zgodę z PN. Od strony Sianek nie polecam, za stromo, nie da się IMHO wyjechać (zwłaszcza końcowe podejście), poza tym przecinka graniczna jest niemożliwie zarośnięta zielskiem, a to czyni wędrówkę z rowerem jakąś megaeskpiacją za grzechy. A to przecie frajda ma być.
    Pozdrawiam
    mj

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. A jednak nowy szlak... [Kińczyk Bukowski i Opołonek]
    Przez WojtekR w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 210
    Ostatni post / autor: 02-05-2020, 19:42
  2. Opołonek
    Przez 3 x w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 56
    Ostatni post / autor: 25-06-2007, 11:23
  3. Pozwolenie od BdPN na przejścieSianki - Opołonek P. Bukowska
    Przez Maciej Z. w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25-07-2005, 09:57
  4. Opołonek - jak otrzymać zgodę?
    Przez WojtekR w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 07-03-2005, 20:11
  5. Opołonek ???
    Przez Anonymous w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28-07-2001, 22:19

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •