Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 8 9 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 90

Wątek: Rower górski / trekkingowy - jaki kupić?

  1. #11
    Bieszczadnik Awatar Mamcia DwaChmiele
    Na forum od
    04.2011
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    423

    Domyślnie Odp: Rower górski / trekkingowy - jaki kupić?

    Dziękuję za cenne wskazówki. Rozpoczynam polowanie!

  2. #12
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,133

    Domyślnie Odp: Rower górski / trekkingowy - jaki kupić?

    Cytat Zamieszczone przez Mamcia DwaChmiele Zobacz posta
    Dziękuję za cenne wskazówki. Rozpoczynam polowanie!
    Powodzenia w polowaniu, może ekipa nam wzrośnie.
    Oprócz wielu cennych wskazówek "jaki kupić?" dorzucę jeszcze coś o czym moi poprzednicy nie wspomnieli.
    Jeśli w planach jest poruszanie się po drogach publicznych warto mieć rower ze światełkiem.
    Podkreśliłem drogi publiczne , bo jeżdżąc po Świdowcu (albo innych łąkach), nie jest to wymagane.
    Irytuje mnie, gdy widzę gamoni jeżdżących na sprzęcie za parę tysięcy , którzy oszczędzają na światełku. (słowo gamoń można zastąpić innym)

  3. #13
    Bieszczadnik Awatar tomas pablo
    Na forum od
    01.2009
    Rodem z
    pod karpacie
    Postów
    1,461

    Domyślnie Odp: Rower górski / trekkingowy - jaki kupić?

    Heniu ! trafiłeś w sedno, mnie też wq...tacy debile !!! żal tych parę zet na najprostszą lampkę ....chociaż ost. coraz częściej natrafiam na gości w kamizelkach odblaskowych - PEŁEN SZACUN !!! pieszy, rowerzysta w trakcie kontaktu z pojazdem , ma nikłe szanse / wiem coś o tym..../

  4. #14
    Forumowicz Roku 2016
    Kronikarz Roku 2016
    Forumowicz Roku 2014
    Forumowicz Roku 2013
    Ekspert Roku 2012
    Awatar Wojtek Pysz
    Na forum od
    02.2008
    Rodem z
    Jarosław
    Postów
    2,441

    Domyślnie Odp: Rower górski / trekkingowy - jaki kupić?

    Cytat Zamieszczone przez don Enrico Zobacz posta
    Oprócz wielu cennych wskazówek "jaki kupić?" dorzucę jeszcze coś o czym moi poprzednicy nie wspomnieli.
    Jeśli w planach jest poruszanie się po drogach publicznych warto mieć rower ze światełkiem.
    Nie tylko warto, ale jest to konieczne! Nie brałbym tego jednak pod uwagę w kryteriach wyboru, gdyż lampki można sobie zawsze dokupić/wymienić a koszt ich nabycia jest znikomy w porównaniu z głównymi częściami składowymi roweru.

    Cytat Zamieszczone przez don Enrico Zobacz posta
    Jeśli w planach jest poruszanie się po drogach publicznych warto mieć rower ze światełkiem.
    Podkreśliłem drogi publiczne , bo jeżdżąc po Świdowcu (albo innych łąkach), nie jest to wymagane.
    Poruszając się po drogach publicznych wystarczy mieć jakąś "fabryczną" lampkę, dostarczoną z rowerem lub dokupić jakąkolwiek. Jeżdżąc wieczorem po Świdowcu albo innych, nieznanych, trudniejszych terenach, szczególnie zalesionych, trzeba mieć lampkę o funkcji podobnej do świateł samochodowych. Czyli służącą nie (tylko) do tego, by Cię widziano, ale żebyś i Ty coś widział. Ja używam CatEye Opti Cube, przy której po ciemnym lesie można bezpiecznie jechać z prędkością ok. 20 km/h a po drodze dwa razy szybciej.
    Poza tym wszyscy zdrowi a ja się zapytuję, kiedy gdzieś jedziemy???

  5. #15
    Bieszczadnik
    Na forum od
    04.2011
    Rodem z
    Piastowy
    Postów
    571

    Domyślnie Odp: Rower górski / trekkingowy - jaki kupić?

    kiedyś byłem w supermarkecie po bułki i były obok bułek rowery, rowery za 199 zł.
    - może by mi się jazda na rowerze spodobała - pomyślałem sobie i do bułek dokupiłem rower górski. Stalowy, ładny, niebieski. dokupiłem bagażnik, też stalowy. Rower ważył ok 17 kg - totalne baadziewie..
    zrobiłem nim pareset kilometrów - spodobało mi się - rower zaczął się sypać.
    więc wymieniłem połowę tego roweru - stuningowałem; została prawie tylko stalowa rama ze stalowym widelcem,
    kupiłem najprostszy osprzęt shimano (mniej więcej acera), pancerne koła - kombinowałem przed zakupem nowego roweru.
    i zrobiłem tym rowerem kilka tysięcy kilometrów bez żadnej awarii.
    no i tak jeżdżąc po różnorakim terenie, uznałem, że chcę mieć jednak rower górski,
    lubiłem jeździć po górskich leśnych ścieżkach, czasem w cięższym terenie (mam blisko domu), ale większość moich wojaży przebiegała po asfaltach i drogach gruntowych, więc wykoncypowałem, że rower górski, jak najbardziej, ale dwa komplety opon; jedne górskie, drugie cieńsze, jak trekingowe.
    Roweru w całości, uznałem, że nie chcę kupować; chciałem złożyć; kupić dobra ramę i dobry amortyzator, do tego słabszy osprzęt, coby wymieniać sobie z czasem ewoluacyjnie na jaki chcę.
    ale póki co cały czas jeżdżę na mojej prowizorce.

  6. #16
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,133

    Domyślnie Odp: Rower górski / trekkingowy - jaki kupić?

    Zapomniałeś o rękawiczkach ...

  7. #17
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Rower górski / trekkingowy - jaki kupić?

    Cytat Zamieszczone przez Miejscowy Zobacz posta
    ale póki co cały czas jeżdżę na mojej prowizorce.
    prowizorki zazwyczaj sa najlepsze i najtrwalsze
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  8. #18
    Bieszczadnik
    Na forum od
    04.2011
    Rodem z
    Piastowy
    Postów
    571

    Domyślnie Odp: Rower górski / trekkingowy - jaki kupić?

    Cytat Zamieszczone przez don Enrico Zobacz posta
    Zapomniałeś o rękawiczkach ...
    tak, rękawiczki i specjalne chwyty na kierownicę, to mój system amortyzacji!
    ale jak kiedyś będę miał rock shoxa (amortyzator taki) to nie będę jeździł w rękawiczkach po Ukrainie, rękawiczki są takie nieukraińskie
    i gdy słonko świeci, to zostają na dłoniach nawet po ściągnięciu.

    Co do wagi roweru, to wiadomo, im rowerzysta lżejszy, tym waga roweru bardziej przeszkadza, ale za to przy lekkim rowerzyście rower się mniej zużywa i jest mniej podatny na awarie.
    Niestety, taki 12-kilowy rower, nowy, kosztuje tysiące.
    Przymierzałem się kiedyś do Kross Leweli (lekka rama), były one tanie jak na swoją niską wagę.
    przykłady z bieżących aukcji
    http://allegro.pl/kross-level-a6-dis...423794237.html

    niższy model wersja lady, waży już 14kg
    http://allegro.pl/kross-level-a3-lad...421146039.html

    a tu używany (nie wiadomo ile waży)
    http://allegro.pl/kross-level-a2-lady-i2424915828.html

    aha! jeśli chodzi o wybór rodzaju roweru, to można wypożyczyć różne rowery w wypożyczalni i zobaczyć co komu pasuje.
    sam zamierzam wypożyczyć szosówkę na weekend i wybrać się szosówką w Bieszczady
    Ostatnio edytowane przez Miejscowy ; 19-06-2012 o 18:57

  9. #19
    Forumowicz Roku 2016
    Kronikarz Roku 2016
    Forumowicz Roku 2014
    Forumowicz Roku 2013
    Ekspert Roku 2012
    Awatar Wojtek Pysz
    Na forum od
    02.2008
    Rodem z
    Jarosław
    Postów
    2,441

    Domyślnie Odp: Rower górski / trekkingowy - jaki kupić?

    Cytat Zamieszczone przez Miejscowy Zobacz posta
    Niestety, taki 12-kilowy rower, nowy, kosztuje tysiące.
    Przymierzałem się kiedyś do Kross Leweli (lekka rama), były one tanie jak na swoją niską wagę.
    przykłady z bieżących aukcji
    http://allegro.pl/kross-level-a6-dis...423794237.html
    Słusznie prawisz! Ten rowerek kosztuje 1900 zł i waży 12,7 kg. A teraz zamień (w myśli) tarczowe hydrauliki na v-breki i ROCK SHOX'a na jakiegoś lekkiego Suntoura. Zjedziesz z wagą na 11,5 kg a z ceną na 1400. Używany można kupić za pół ceny, no może z hakiem. I na takie coś trzeba polować.
    Przy okazji - rowerek ma opony trochę za szerokie i za bardzo agresywne do jeżdżenia po drogach.
    W uzupełnieniu do niegdysiejszej wypowiedzi dodam, że te 12 kg to jest oczywiście waga bez sakw i bez rowerzystki
    Dodane: Gdyby się dało wygospodarować więcej funduszy albo jakiś towarzyski kredycik, to mierzyłbym właśnie w taki poziom, czyli pełne 12.7 kg. Nie koniecznie ten model, można też inne.
    Ostatnio edytowane przez Wojtek Pysz ; 19-06-2012 o 19:23 Powód: cos dodane

  10. #20
    Bieszczadnik Awatar Basia Z.
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Chorzów
    Postów
    2,771

    Domyślnie Odp: Rower górski / trekkingowy - jaki kupić?

    To ja się podepnę z moim zapytaniem (może głupim).

    Najpierw wstęp - od około 18 lat jeżdżę na rowerze Unibike "Trawers". Rower bardzo wytrzymały, nie zmieniałam w nim żadnych części (za wyjątkiem dętek i opon) dopiero w tym roku całkowicie się rozsypała tylna przerzutka więc wymieniłam. Nie jeżdżę tak często jak inni ale pewnie z 10 000 km na nim przejechałam, w tym kilka dłuższych wypraw z sakwami ale max do 50-70 km dziennie.
    Jego poważną wadą jest duża waga, gdyż mieszkam na 4 piętrze bez windy i muszę go targać na to 4 piętro. Waży około 22 kg, ma stalową ramę.

    Przedtem mniej więcej tyle czasu jeździłam na ciężkim rowerze "Rometu" o podobnych parametrach, tylko z hamulcem "dynamo" i bez przerzutki.

    Na razie jeszcze tak dwa lata planuję jeździć na obecnym rowerze, za 1,5 - 2 lata jak w pracy dostanę "jubileusz" planuję kupić nowy rower, w cenie do około 2000 zł (no może trochę więcej)
    Ponieważ lubię mój rower chcę kupić podobny a mianowicie tez Unibike (chociaż nie jest to bezwzględnie obowiązkowe).

    Jakie warunki powinien spełniać:

    - Jazda tak około 1/3 po szosach 2/3 w terenie - drogi polne i leśne. Czasem również takie jakie pokazuje Wojtek.
    - Często pod górkę, ale nie bardzo stromą. Takie Pogórza i Jura.
    - Koniecznie damka.
    - Wytrzymały, bo jestem ciężka
    - Lekki, przynajmniej w miarę.
    - Koniecznie taki aby można było założyć sakwy do 20 kg.
    - Szerokie opony.
    - Amortyzator (najlepiej z przodu i z tyłu).
    - Przerzutki z przodu i z tyłu (nie podniecam się ilością biegów).
    - Sprawne hamulce.
    - Rama 17' (taką mam i jestem przyzwyczajona)
    - Koła raczej mniejsze niż większe (więc chyba 26 ').
    - Osprzęt typu lampki czy bagażnik wiadomo - mogę dokupić, ale lepiej aby był umocowany "fabrycznie"

    Zastanawiam się nad rowerami

    Expedition:

    http://www.unibike.pl/expeditionlds.html (około 2200)

    Pamir:

    http://www.unibike.pl/pamirlds.html (około 1700)

    I moje zasadnicze pytanie - czym się różnią rowery "trekking" od "land cruiser"
    Który będzie lepszy do mich wyżej wymienionych warunków ?

    Jest jeszcze rower "Globtrotter" http://www.unibike.pl/globetrotterlds.html ale on kosztuje około 3600 i zastanawiam się w czym jest aż o tyle lepszy od "Pamira" ?

    Rozważam jeszcze Voyager:

    http://www.unibike.pl/voyagerlds.html (bez ceny)

    A może też być całkiem coś innego.

    Ten "jubileusz dostanę w grudniu 2013, wiec wtedy będę kupować rower, wiec mam jeszcze trochę czasu

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Hotel Górski Wetlina
    Przez poetyckipoeta w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 27-02-2013, 11:41
  2. Stanisław Górski
    Przez Marcin w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-09-2009, 18:30
  3. IV Krakowski Festiwal Górski 8-10.12
    Przez yasiolek w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-12-2006, 08:16
  4. Ginie górski duch w młodzieży
    Przez zillo w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 71
    Ostatni post / autor: 05-06-2006, 15:48
  5. Przewodnik górski - jak to zrobić?
    Przez Sol w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 23-02-2006, 17:18

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •