Strona 5 z 9 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 8 9 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 90

Wątek: Rower górski / trekkingowy - jaki kupić?

  1. #41
    Bieszczadnik Awatar Mamcia DwaChmiele
    Na forum od
    04.2011
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    423

    Domyślnie Odp: Rower górski / trekkingowy - jaki kupić?

    Wojtek, Miejscowy, bardzo mnie rozbawiła wysoka ocena mojej kondycji i samozaparcia, bardzo :)
    Albo się nie doceniam, albo Wy mnie przeceniacie Na Świdowiec na rowerze? Jak uda mi się na niego wejść bez zadyszki, to może rozważę tę opcję. Póki co, myślę że nie lada wyzwaniem będzie dla mnie wyjazd na rzeszowską górę Matysówkę :) A żeby tego dokonać, najpierw potrenuję po płaskim.

    Odnośnie wielkości ramy, przyznam się szczerze, że sama miałam (i mam) wątpliwości. Według wyliczeń książkowych (a te dotyczą ram męskich), powinnam jeździć na 18", czyli, jak niektórzy twierdzą, na damce 17". Zanim jednak zdecydowałam się na ten właśnie rower, zadzwoniłam do sprzedawcy i poprosiłam o podanie minimalnych wymiarów tych odległości, które są kluczowe w ustawianiu roweru pod rowerzystę (m.in. odległość od pedała w dolnym położeniu do siodełka, od siodełka do kierownicy). Przymierzyłam się także do kliku rowerów o podobnych gabarytach. Ryzyko podjęłam więc świadome. Większa rama to większy komfort jazdy (stwierdzenie to opieram na własnych doświadczeniach), natomiast faktycznie, również większa waga niestety. Coś za coś.
    Jeśli chodzi o kierownicę, to nie miałam jeszcze z taką do czynienia. Sprawdzę, przetestuję, wypowiem się. Kierownicę zawsze można wymienić, to jest akurat najmniejszy problem.
    Ostatnio edytowane przez Mamcia DwaChmiele ; 24-06-2012 o 19:04

  2. #42
    Bieszczadnik
    Na forum od
    04.2011
    Rodem z
    Piastowy
    Postów
    571

    Domyślnie Odp: Rower górski / trekkingowy - jaki kupić?

    Cytat Zamieszczone przez Wojtek Pysz Zobacz posta
    No to teraz poproszę o zakwalifikowanie do jakiejś grupy tego pojazdu:

    Załącznik 29264
    toć to ten sam rower.
    dodam jeszcze, że większość długodystansowych rowerowych podróżników, z którymi się zetknąłem, używa do swoich podróży rowerów górskich.
    ja bym chciał (jak pisałem) jeszcze trzeciej konfiguracji; lekkiej jak pierwsza wersja, ale z oponami na cięższy teren - mam kilka kilometrów od domu górsko-leśne ścieżki i stokówki, na których nawet w czasie suszy jest błoto i kałuże po ośki - grzech nie korzystać..

  3. #43
    Bieszczadnik
    Na forum od
    04.2011
    Rodem z
    Piastowy
    Postów
    571

    Domyślnie Odp: Rower górski / trekkingowy - jaki kupić?

    Cytat Zamieszczone przez Mamcia DwaChmiele Zobacz posta
    Wojtek, Miejscowy, bardzo mnie rozbawiła wysoka ocena mojej kondycji i samozaparcia, bardzo :)
    Albo się nie doceniam, albo Wy mnie przeceniacie
    Oczywiście że się nie doceniasz, pośród Ziemian masz całkiem dobrą kondycję (co do Wojciecha, to ktoś już ustalił, że jest on alienem), dużo lepszą niż moja, a nawet ja, gdybym mógł pchać mój siedemnastokilowy (bez sakw) rower w swoim, kilka razy wolniejszym tempie niż Wojtek, to nawet na Świdowiec, wiem, że dałbym radę.

  4. #44
    Forumowicz Roku 2016
    Kronikarz Roku 2016
    Forumowicz Roku 2014
    Forumowicz Roku 2013
    Ekspert Roku 2012
    Awatar Wojtek Pysz
    Na forum od
    02.2008
    Rodem z
    Jarosław
    Postów
    2,441

    Domyślnie Odp: Rower górski / trekkingowy - jaki kupić?

    Cytat Zamieszczone przez Miejscowy Zobacz posta
    toć to ten sam rower.
    To jest prawidłowa odpowiedź, ale nie na moje pytanie
    Rower w pierwszym wcieleniu wyglądem przypomina modele MTB. Jest taki goły i z tarczami. Z przodu też jest tarcza, jakieś oświetlenie było niekorzystne. A opony nie są takie wąskie - to jest 1 i 3/4", tylko na dużych kołach tak cienko wyglądają:)
    A rower z drugiego zdjęcia trochę się zmienił, jest jakby mniej górski. Ortodoksyjni rowerzyści górscy nie przyjęliby go do swojego grona z powodów:

    • to jest TWENTY NINER (29"), a powinien być 26"
    • nie powinien mieć bagażnika
    • nie powinien mieć stałych błotników
    • dużą "plamą" jest sakwa przednia na kierownicy (chwilowo zdjęta, ale widać uchwyt)
    • zupełnym "obciachem" jest lusterko wsteczne
    • nie miał jeszcze wtedy pedałów SPD
    • i coś tam by się jeszcze znalazło

    A piszę to wszystko dla poparcia tezy, że klasyfikacja rowerów przeznaczonych do turystyki nie tylko po szosach (w stylu górski, trekingowy, crossowy, przełajowy, offroadowy, land cruiser, itp.) jest bardzo płynna i nie zawsze precyzyjnie mówi, jak wygląda rower.

  5. #45
    Bieszczadnik
    Na forum od
    04.2011
    Rodem z
    Piastowy
    Postów
    571

    Domyślnie Odp: Rower górski / trekkingowy - jaki kupić?

    Cytat Zamieszczone przez Wojtek Pysz Zobacz posta
    T Ortodoksyjni rowerzyści górscy nie przyjęliby go do swojego grona
    sobie wyobrażam, jakbyś na takim rowerze (no może bez sakw, ale koniecznie z lusterkiem), wystartował w maratonie. Jakby się ortodoksy dziwiły - szczególnie na mecie ;D

    ja te twenty ninery postrzegałem jako typ roweru górskiego, będący opcją dla dużych ludzi,
    a co do płynności klasyfikacji, to się zgadzam, zresztą nie znam dokładnie definicji, bo np. czy wjazd z sakwami na przywoływany Świdowiec, to trekking, kolarstwo górskie, to i to, czy jeszcze co innego - nieważne..
    a ile wazy ten 29-er? ile więcej przez to, że większy? kilo, dwa?
    na zdjęciach w ogóle nie widać, że taki duży

  6. #46
    Bieszczadnik Awatar Mamcia DwaChmiele
    Na forum od
    04.2011
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    423

    Domyślnie Odp: Rower górski / trekkingowy - jaki kupić?

    Cytat Zamieszczone przez Wojtek Pysz Zobacz posta
    [*]to jest TWENTY NINER (29"), a powinien być 26"
    W UK 26" chyba jest już chyba passe. W internecie krąży mnóstwo filmików 29" vs 26", a ich autorzy tym bardziej nie lubią 26" im fajniejsze jest logo na końcu filmu

  7. #47
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,133

    Domyślnie Odp: Rower górski / trekkingowy - jaki kupić?

    Cytat Zamieszczone przez Mamcia DwaChmiele Zobacz posta
    (...)
    Jeśli chodzi o kierownicę, to nie miałam jeszcze z taką do czynienia. Sprawdzę, przetestuję, wypowiem się. Kierownicę zawsze można wymienić, to jest akurat najmniejszy problem.
    Ja właśnie taka kierownicę mam i jest ona najlepsza w moich wędrówkach.
    Ale w końcu ja się tam nie znam na bajerach, tylko jeżdżę. Jeżdżę po wszystkim, po łąkach , błotach , rzekach, lesie a nawet po drogach.

  8. #48
    Bieszczadnik Awatar Mamcia DwaChmiele
    Na forum od
    04.2011
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    423

    Domyślnie Odp: Rower górski / trekkingowy - jaki kupić?

    Melduję, że rower jest już skręcony i wstępnie uruchomiony. Za kilka miesięcy wypowiem się, czy jestem zadowolona. Na chwilę obecną wydaje się być ok.

    Rozglądam się teraz za sakwą.
    Wstępny wybór padł na - Kellys Trial Base - http://allegro.pl/sakwa-kellys-trial...443320921.html
    Czy możecie coś o niej powiedzieć, ewentualnie podzielić się swoimi doświadczeniami dot. innych sakw?

  9. #49
    Forumowicz Roku 2016
    Kronikarz Roku 2016
    Forumowicz Roku 2014
    Forumowicz Roku 2013
    Ekspert Roku 2012
    Awatar Wojtek Pysz
    Na forum od
    02.2008
    Rodem z
    Jarosław
    Postów
    2,441

    Domyślnie Odp: Rower górski / trekkingowy - jaki kupić?

    Cytat Zamieszczone przez Mamcia DwaChmiele Zobacz posta
    Rozglądam się teraz za sakwą.
    Wstępny wybór padł na - Kellys Trial Base - http://allegro.pl/sakwa-kellys-trial...443320921.html
    Sprzedawca pisze m.in.: Waterproof design - sakwa rowerowa o dużej pojemności dla wymagającego na dłuższe wyprawy, wykonana z polyestru o nieprzemakalnym wykończeniu. Łatwe i pewne mocowanie do bagażnika za pomocą rzepów. Objętość ok. 30 l

    Moje uwagi:

    • Lepiej jest zamiast sakwy kupić 2 sakwy - czyli jedna sakwa po każdej stronie, przyczepiane oddzielnie do bagażnika.
    • 30 litrów to nie jest duża pojemność. Nawet dla plecaka. A tu nie niesiesz na plecach, więc nie musisz aż tak oszczędzać.
    • Rzepy to mocowanie ani łatwe ani pewne
    • Nieprzemakalność tego modelu sprawdza się, jeśli nie pada:)



  10. #50
    Bieszczadnik Awatar Mamcia DwaChmiele
    Na forum od
    04.2011
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    423

    Domyślnie Odp: Rower górski / trekkingowy - jaki kupić?

    Dzięki. Idąc tym tropem trafiłam na dwóch producentów sakw: Crosso i Sport Arsenal. Pierwszy tańszy, drugi droższy. Skłaniam się ku pierwszemu, ale nie wiem czy nie staję się ofiarą marketingu :)

    Przykład Sport Arsenal: http://www.alpinbike.pl/arsenalsport.php?photo_id=26
    Przykład Crosso: http://www.crosso.pl/pages/pl/produk...ry/dry-big.php
    Ostatnio edytowane przez Mamcia DwaChmiele ; 02-07-2012 o 10:35 Powód: dop

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Hotel Górski Wetlina
    Przez poetyckipoeta w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 27-02-2013, 11:41
  2. Stanisław Górski
    Przez Marcin w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-09-2009, 18:30
  3. IV Krakowski Festiwal Górski 8-10.12
    Przez yasiolek w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-12-2006, 08:16
  4. Ginie górski duch w młodzieży
    Przez zillo w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 71
    Ostatni post / autor: 05-06-2006, 15:48
  5. Przewodnik górski - jak to zrobić?
    Przez Sol w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 23-02-2006, 17:18

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •