Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: W Bieszczady we wrześniu

  1. #1

    Domyślnie W Bieszczady we wrześniu

    Witam,
    Wybieram się z moim lubym na początku września na tydzień w Bieszczady, po raz pierwszy bo niestety w zeszłym roku nie wypaliło.
    Startujemy z 3Miasta, więc nie obejdzie się bez przesiadek. Plan wstępny jest taki: polski bus do Warszawy, potem z Warszawy dalej polskim busem do Rzeszowa, no i stamtąd jakim lokalnym połączeniem busa do Sanoka (ewentualny nocleg), dalej busem do Wetliny lub Ustrzyk Dolnych.
    Moje pytania są następujące: Czy jest może jakaś prostsza wersja dojazdu z 3Miasta?, Czy z Sanoka wieczorem lub późnym wieczorem, lub w ogóle odjeżdżają busy (takie jak w Zakopcu) do Ustrzyk, Wetliny itd.? Jaka byłaby najlepsza baza wypadowa na szlaki?, Jak z dojazdami do innych miejscowości, aby tam wkroczyć na szlak? Gdzie polecacie niedrogie noclegi i z jakim wyprzedzeniem najlepiej rezerwować? Jakaś klimatyczna knajpka, do niezapomnienia po przyjeździe do domu?- Tu pewnie coś swojego znajdziemy, ale może coś polecacie?
    Z góry sorki, jeżeli zadałam pytania, które gdzieś tam się już na forum przewineły.

  2. #2
    Bieszczadnik Awatar robines
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    dziura w Beskidzie Małym
    Postów
    441

    Domyślnie Odp: W bieszczady we wrześniu

    "Jaka byłaby najlepsza baza wypadowa na szlaki?"
    Wetlina,tam masz praktycznie wszystko o czym piszesz.Ja wole ug a jeszcze bardziej muczne tudzież tarnawe(a jeszcze bardziej krzoki których na mapie pełno a w przewodnikach troche mniej)ale mój pierwszy raz w bieszczadzie był już naście wiosenek temu.Bieszczady są po prostu PIĘKNE gdziekolwiek zawitasz na pierwszy raz i tyle,pozdro.
    Jedzmy gówna, przecież miliony much nie mogą się mylić.

  3. #3
    Poeta Roku 2011
    Awatar Piskal
    Na forum od
    10.2008
    Rodem z
    Toporzysko/Toruń
    Postów
    2,277

    Domyślnie Odp: W bieszczady we wrześniu

    Poza sezonem z autobusami już gorzej, dokładnie czytajcie legendę na rozkładzie, można stopem, tu duże prawdopodobieństwo podwózki. Knajpy- w Sanoku niedaleko dworca PKP Rudera- jeśli lubicie muzykę rockową, w Cisnej obowiązkowo Siekierezada, chociaż nas...markane tych diabołów aż oczy bolą i Troll, w Wetlinie Baza Ludzi z... Mgły, w Ustrzykach Dolnych Piwniczka koło rynku, też ze świetną muzyką.Najlepsza baza to Sękowiec i wiata (kultowa) pod sklepem w Zatwarnicy. Też będę we wrześniu, ale w trzecim tygodniu.

  4. #4
    Bieszczadnik
    Na forum od
    06.2012
    Postów
    28

    Domyślnie Odp: W bieszczady we wrześniu

    Ja się wybieram samolotem OLT ze Szczecina do Rzeszowa.Cena w jedna stronę ok 300, wracam z Krakowa za 99. Z Rzeszowa autobus sanockiego pks i po 10 godz od wyjścia z domu jestem w UG OLT lata też z Gdańska....
    Pozdrawiam trolik

  5. #5
    Forumowicz Roku 2015
    Debiutant Roku 2013
    Awatar Jimi
    Na forum od
    03.2010
    Rodem z
    Rzesza
    Postów
    1,439

    Domyślnie Odp: W bieszczady we wrześniu

    jeśli chodzi o knajpę to polecam RANCZO w Wetlinie - moja ulubiona. Siekierezada w Cisnej mi się już po prostu przejadła - ileż można? :) Ale wstąpię tam czasem tylko gdy jestem w przelocie by się przywitać. Poznasz tam setkę osób, wysłuchasz setkę historii (drugiej setki będziesz świadkiem) i opowiadań bieszczadzkich. Obowiązkowo musicie zobaczyć Siekierkę. Baza wypadowa - Wetlina. Busów z Sanoka nie ma. Reszta w temacie już była powiedziana tysiąc razy.

    Tolik:
    "Wędrujemy zarośniętą dzikim zielskiem drogą..." W.P.

  6. #6
    Bieszczadnik Awatar meg
    Na forum od
    05.2011
    Rodem z
    Rzeszów, Poland
    Postów
    125

    Domyślnie Odp: W bieszczady we wrześniu

    Cytat Zamieszczone przez Frozen Angel Zobacz posta
    Witam,
    Wybieram się z moim lubym na początku września na tydzień w Bieszczady, po raz pierwszy bo niestety w zeszłym roku nie wypaliło.
    Startujemy z 3Miasta, więc nie obejdzie się bez przesiadek. Plan wstępny jest taki: polski bus do Warszawy, potem z Warszawy dalej polskim busem do Rzeszowa, no i stamtąd jakim lokalnym połączeniem busa do Sanoka (ewentualny nocleg), dalej busem do Wetliny lub Ustrzyk Dolnych.
    Moje pytania są następujące: Czy jest może jakaś prostsza wersja dojazdu z 3Miasta?, Czy z Sanoka wieczorem lub późnym wieczorem, lub w ogóle odjeżdżają busy (takie jak w Zakopcu) do Ustrzyk, Wetliny itd.?
    Z góry sorki, jeżeli zadałam pytania, które gdzieś tam się już na forum przewineły.
    We wrześniu będzie trudniej, bo na wakacje jest np autobus Gdańsk-Rzeszów
    - http://web.pks.rzeszow.pl/wyszukiwar...82%C4%85czenia; pociągiem pewnie nie ma sensu jechać do Rzeszowa bo przez remonty jedzie strasznie długo

    Wetliny lub Ustrzyk Dolnych.
    pewnie ci o Ustrzyki Górne chodziło?

    najlepiej się zdecydować czy jedziesz do Wetliny czy do Ustrzyk Górnych, bo nie ma autobusów jadących przez obie miejscowości - jadą inna trasą od Leska

    między Wetliną a Ustrzykami Górnymi nie ma zabudowań oprócz schroniska pod rawką a jedyna pewna komunikacja to autostop - czasem jeszcze we wrześniu jeździ 1-2 razy na dzień bus lokalnego przewoźnika jak zbiorą się ludzie - ale zdziera równo za taką przyjemność

    jak już wybierzesz miejscowość to najprościej jechać od razu z Rzeszowa - jest autobus do Wetliny i drugi do Ustrzyk Górnych obsługiwane przez cały rok; więcej jeżdzę teraz samochodem ale nie spotkałam nigdy busów z Sanoka ani z Leska; są normalne autobusy

    Jaka byłaby najlepsza baza wypadowa na szlaki?,
    Wetlina, Wołosate, Ustrzyki Górne

    Jak z dojazdami do innych miejscowości, aby tam wkroczyć na szlak?
    komunikacja fatalna - najlepiej liczyć na swoje nogi albo łapać stopa

    Gdzie polecacie niedrogie noclegi i z jakim wyprzedzeniem najlepiej rezerwować?
    najtańsze są kwatery prywatne - ok 30/35zł - coś taniej trudno znaleźć bo jest słaba konkurencja w Bieszczadach

    Jakaś klimatyczna knajpka, do niezapomnienia po przyjeździe do domu?- Tu pewnie coś swojego znajdziemy, ale może coś polecacie?
    nie ma tego zbyt wiele - nie wiem czy jedziesz początkiem czy końcem września ale raczej warto się zastanowić czy będzie coś otwarte ale sklep ABC w Wetlinie jest zawsze - nawet zimą :D po za tym polecam słynne naleśniki w Wetlinie w Chacie Wędrowca http://chatawedrowca.pl/; po za tym zależy co kto lubi i czego szuka
    Ostatnio edytowane przez meg ; 08-07-2012 o 13:42

  7. #7

    Domyślnie Odp: W bieszczady we wrześniu

    Dzięki, za info :) zapowiada się przygoda już z samym dojazdem, ale tak długo czekałam, żeby pojechać w Bieszczady, że nie odpuszczę:) Oby pogoda dopisała :)

  8. #8
    Bieszczadnik Awatar meg
    Na forum od
    05.2011
    Rodem z
    Rzeszów, Poland
    Postów
    125

    Domyślnie Odp: W bieszczady we wrześniu

    Cytat Zamieszczone przez Frozen Angel Zobacz posta
    Dzięki, za info :) zapowiada się przygoda już z samym dojazdem
    z komunikacją bywa trudno w wielu regionach PL - niestety nadal samochód to zdecydowanie nr1

    tak patrzyłam właśnie jak wyglądają pociągi z 3miasta - teraz jest bezpośredni TLK do Rzeszowa, jadący ponad 16h jak zmieniam datę na wrzesień to niby ma być EX jadący niecałe 12h http://rozklad-pkp.pl/bin/query.exe/...52929&OK#focus - być może skończą jakiś remont w międzyczasie więc warto obserwować PKP - bo mimo wszystko wygodniej całą PL przejechać koleją niż autobusem

    przydadzą ci się 2 linki: wyszukiwarka PKS w Rzeszowie http://web.pks.rzeszow.pl/wyszukiwarka_polaczen.php i Veolia Sanok http://www.veolia-transport.pl/rozkl...-o-sanok,2304/ która obsługuje trasy na pd Podkarpacia - warto się czasem też upewniać na ich infoliniach

  9. #9
    Rzeniu
    Guest

    Domyślnie Odp: W Bieszczady we wrześniu

    wybiera się ktoś na dniach w Ustrzyki Górne? jest tam jakaś karczma?

  10. #10
    Bieszczadnik Awatar meg
    Na forum od
    05.2011
    Rodem z
    Rzeszów, Poland
    Postów
    125

    Domyślnie Odp: W Bieszczady we wrześniu

    Cytat Zamieszczone przez Rzeniu Zobacz posta
    wybiera się ktoś na dniach w Ustrzyki Górne? jest tam jakaś karczma?
    owszem, jest kilka

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Wyjazd w Bieszczady we wrześniu pociągiem z Warszawy do Rzeszowa
    Przez neo w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 08-09-2012, 22:08
  2. [Łobozew Dolny] Nad Solinę i w Bieszczady we wrześniu
    Przez Anonymous w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-03-2011, 17:48
  3. Bieszczady we wrześniu
    Przez ktos w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 21-09-2008, 16:37
  4. Białystok - Bieszczady we wrześniu
    Przez Osig w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-08-2008, 21:41
  5. Bieszczady we wrześniu, co polecacie?
    Przez Dominika w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 09-08-2004, 15:21

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •