Strona 14 z 15 PierwszyPierwszy ... 4 7 8 9 10 11 12 13 14 15 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 131 do 140 z 143

Wątek: Kółka kręcąc po Roztoczu

  1. #131
    prowydnyk chaszczowy Awatar Browar
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    2,823

    Domyślnie Odp: Kółka kręcąc po Roztoczu

    Ten pierwszy jest nad Monastyrem, koło Niedźwiedzi, a ten powyżej z okolic prowydu OUN na Zakierzoński Kraj. Obok jest jaskinia Prałasanta, całkiem elegancka koliba do kimania.
    Pozdrav

  2. #132
    Bieszczadnik
    Na forum od
    11.2008
    Postów
    386

    Domyślnie Odp: Kółka kręcąc po Roztoczu

    Jako ,że z prowydnictwem nie mam do czynienia na żadnym szczeblu napiszę inaczej . Jadąc od Manasterza (Werchraty) przed Wolą Wielką od drogi LP na Wielki Dział w prawo w las i szukać u podnóża wzgórza lub kawałek dalej po prawej mały skład drewna i od niego nieco w górę i w prawo. Kamień nawet w lecie jest widoczny z daleka . W okolicy ponadto wyrobiska kamienia i wzmiankowana przez Browara jaskinia choć nie bójmy sie słów jaskinia raczej umowna (taka na miarę Roztocza).
    Łasy pochwał o twórczy wkład pozwolę sobie na kilka słów o wodospadach. Roztocze Południowe nie rozpieszcza tego typu atrakcjami. Wzmiankowane odkrycie na Dublenie to efekt nieco przesadnej retoryki GERP-u . Nie mam zamiaru negować ich zasług przy renowacji kamieniarki bo naprawdę zrobili wiele dobrego ale większość ich "odkryć"otoczone było niepotrzebnie aurą sensacji i tajemnicy. Poniżej pokażę dwie mniej znane kaskady .
    Na pierwszych zdjęciach takie cóś nazywane "Kaskadami Sopotu" znajdziemy to na wschód od Dziewięcierza , maja po ok. 0,5.m wysokości
    Na kolejnych raczej mniej znane za Nowinami - źródło bijące ze ściany wąwozu i spływajace skalną kaskadą do potoku. Wg kryteriów powyższych(znaczy GERP-owych) to byłby najwyższy wodospad Roztocza -rynna skalna to ok.5m. różnica wysokości ok 3m.

    biesy 02,19 014.jpgbiesy 02,19 001.jpgbiesy 02,19 003.jpgbiesy 02,19 010.jpgbiesy 02,19 011.jpgbiesy 02,19 013.jpg

    Zdjęcia słabej jakości - ręka trzęsąca się a statywu nie ma komu dźwigać.

  3. #133
    prowydnyk chaszczowy Awatar Browar
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    2,823

    Domyślnie Odp: Kółka kręcąc po Roztoczu

    Cytat Zamieszczone przez don Enrico Zobacz posta
    Jako zapalony kolekcjoner diablich kamieni chętnie coś dowiem się o tym brakującym mi w kolekcji
    Łatwiej policzysz one diabły na główce od szpilki niż zwiedzisz choć połowę diablich kamieni w PL
    Pozdrav

  4. #134
    Bieszczadnik
    Na forum od
    09.2015
    Postów
    39

    Domyślnie Odp: Kółka kręcąc po Roztoczu

    Najbardziej odjechane Jezusy, Werchrata , ja to jestem fanfanatykiem tego rodzaju twórczości ludowej

    369.jpg365.jpg357.jpg355.jpg351.jpg339.jpg337.jpg

    - - - Updated - - -

    347.jpg
    Załączone obrazki Załączone obrazki

  5. #135
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,122

    Domyślnie Odp: Kółka kręcąc po Roztoczu

    Na Roztoczu ciągle czekają tematy do odkrycia indywidualnego.
    Brak jest tu masowych wskazówek że : turysta powinien iść w to właśnie miejsce , skierować aparat właśnie w tym kierunku aby uzyskać najlepszy rezulat
    To może Kraków, ale nie Roztocze, ta kraina wymaga od turysty myślenia , a płaszczyzną do podróży jest zwykła kartka papieru.
    Zwykła, ale nie zwykła, mam właśnie przed sobą pachnącą mapę : Roztocze wschodnie " wydawnictwa
    Compas
    Cudowna mapa, nie dość że pachnąca farbą, to przede wszystkim odsłaniająca kolejne tajniki tej KRAINY.
    Już wypatrzyłem zagubioną kapliczkę do której będę chciał dotrzeć .
    Jeśli kogoś stać, to gorąco polecam bo to 10,90 + wysyłka , a wersja cyfrowa trkbuddy na Locusa to 16,00 zeta
    cóż to to wzkaźnika wymiernego w postaci - jedno piwo lane na rzeszowskim rynku - 10 pln - niech się dowiedzą których nie było.
    ...

  6. #136
    prowydnyk chaszczowy Awatar Browar
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    2,823

    Domyślnie Odp: Kółka kręcąc po Roztoczu

    Cytat Zamieszczone przez don Enrico Zobacz posta
    Na Roztoczu ciągle czekają tematy do odkrycia indywidualnego.
    Brak jest tu masowych wskazówek że : turysta powinien iść w to właśnie miejsce , skierować aparat właśnie w tym kierunku aby uzyskać najlepszy rezulat
    To może Kraków, ale nie Roztocze, ta kraina wymaga od turysty myślenia , a płaszczyzną do podróży jest zwykła kartka papieru.
    ...
    ...
    Mapa ta jest połączeniem dwóch map Compasu - Roztocze Wschodnie i części mapy Pogórze Przemyskie.Nadsanie.
    Co do Roztocza to tematów po kilkunastu latach penetracji pozostaje sporo a otwierają się nowe.
    Z tym Krakowem to jednak przywaliłeś - to że w popularnych przewodnikach jest opisywanych kilkadziesiąt tematów klepanych w kółko, nie znaczy że tylko z nich się składa historyczna panorama miasta. Zwiedzam moje miasto od pół wieku i na pewno zostało mi dużo więcej nietkniętych tematów niż kiedykolwiek wszystkich zobaczę na Roztoczu
    Pozdrav

  7. #137
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,122

    Domyślnie Odp: Kółka kręcąc po Roztoczu

    Cytat Zamieszczone przez Browar Zobacz posta
    (...)
    Z tym Krakowem to jednak przywaliłeś - to że w popularnych przewodnikach jest opisywanych kilkadziesiąt tematów klepanych w kółko, nie znaczy że tylko z nich się składa historyczna panorama miasta. Zwiedzam moje miasto od pół wieku i na pewno zostało mi dużo więcej nietkniętych tematów niż kiedykolwiek wszystkich zobaczę na Roztoczu
    Dzięki Ci Browar że mi odwinąłeś odmiennym poglądem, - wszakże jest to co niebądź forum dyskusyjne - choć większość woli zostawać w pozycji czytających , nie wychylając się do dyskusji
    ... ale ad meritum ...
    Będę się upierał przy myśli przewodniej , że Roztocze ma dużo mniej opracowań turystycznych (szczególnie tych turystów którym wszystko trzeba podać na patyku
    stąd się wzięło moje stwierdzenie
    skierować aparat właśnie w tym kierunku aby uzyskać najlepszy rezultat
    Poznawanie Roztocza (wobec braku takich dokładnych wskazówek) wymaga wysiłku intelektualnego.
    Dlatego zasugerowałem pojawienie się mapy " Roztocze Wschodnie" jako przyczynek do odkrywania niuansów tego regionu.
    ... ale, ale ...tu widzę swój błąd , bo mapa - szczególnie papierowa - jest skierowana dla odbiorcy rozumiejącego jej zapis .
    Młodsze pokolenie tego nie jara.
    p.s. nie tak dawno chcąc udzielić młodej osobie, informacji lokalizacyjnej, wyciągnąłem mapę i pokazując wskazywałem kierunki ---->
    oni chyba pierwszy raz w życiu widzieli papierową mapę .
    ... może teraz szkoły uczą jak nacisnąć przycisk nawigacji ------ > idę na Tarnicę ?
    Ostatnio edytowane przez don Enrico ; 08-06-2021 o 22:11

  8. #138
    Bieszczadnik
    Na forum od
    11.2008
    Postów
    386

    Domyślnie Odp: Kółka kręcąc po Roztoczu

    Nie widziałem jeszcze tej mapy . Dzisiaj próbowałem zakupić w mieście powiatowym - nie dało się. Mam jednak doswiadczenia z Compassem z Roztocza Srodkowego - niestety słabe.
    Podkładka jak zwykle dobra. Zawartość niestety już nie.
    Żeby nie było ja lubię to wydawnictwo. Chcą się poprawiać i doskonalić a to jest ważne. Przykładem jest BN. Wielokrotnie zmieniana i korygowana mapa głównie przez użytkowników. Ciekawscy dowiedzą się szczegółów na sąsiednim forum.
    Ja sam w temacie Roztocza Srodkowego korzystam z podkładki Compassa i z zawartości turystycznej map Włada.
    Chociaż nie zawsze się sprawdza przykładem poniższe , których nie znajdziemy na dostępnych mapach:

    RZ01 060.jpgRZ01 087.jpg

    Trochę zasięg mapy mnie zaskoczył - liczyłem , że będzie bardziej na wschód może na północ ale nie w Dolinę Sanu.

  9. #139
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,122

    Domyślnie Odp: Kółka kręcąc po Roztoczu

    Porządkując katalogi zdjęciowe na dyskach z przyjemnością wróciłem do tegorocznej włóczęgi rowerowej po Roztoczu.
    Rzeszów pożegnał mnie deszczem i moczył autostradę prowadzącą mnie do celu
    ..

    ...
    Tyle tylko , że ja nie miałem celu,
    po prostu chciałem wyjechać z miasta i zaplątać się w krajobrazy Roztocza, wszystko jedno gdzie.
    Za Jarosławiem trzeba było podjąć decyzję : gdzie ...?
    Wybór padł na Cieszanów jako bazę i to był dobry wybór.
    Piękne kółka można tu kręcić
    .

    ..
    jakieś statystyki
    długość: 47.6 km | podejścia: 1600 m | wys.min. 203 m | wys.max. 256 m | czas rowerem 4:30
    długość: 71.5 km | podejścia: 2627 m | wys.min. 195 m | wys.max. 265 m

    Jako uzupełnienie dokładam kilka zdjęć losowo rozrzuconych , bez opisu
    bo chcę pokazać impresje klimatów tych terenów
    mamy tu historię, przyrodę, współczesność , zabawność ( na własną rękę!)
    ...


    To jest fantastyczne , że we wszystkie te miejsca trafiałem przypadkiem , bez układanki,
    ..
    ...
    ...

    ..


    ...

    ...

    ...



    ....
    ...
    i jeszcze na dokładkę ten Adriejkow
    ..
    ...
    Jeśli ktoś czuje się na siłach aby rozpoznać miejsca , to zapraszam do zgadywanki
    ... ale wiem że to forum bieszczadzkie a nie roztoczanskie
    Niemniej po raz kolejny podziękuję koledze Browarowi za uwrażliwienie mnie na Roztocze, jako wersję Płaskich Bieszczadów
    Ostatnio edytowane przez don Enrico ; 26-11-2021 o 22:46

  10. #140
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,243

    Domyślnie Odp: Kółka kręcąc po Roztoczu

    Nie jestem w sprawach Roztocza ekspertem, ale cmentarz i kaplicę grobową w Kowalówce rozpoznaję.
    Czterech panów B.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Czy żółty szlak faktycznie przebiega po wschodniej stronie Krąglicy na Jaworne?
    Przez Kusto w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-09-2011, 22:01
  2. krąglica z Woli Michowej
    Przez Woytek w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12-08-2009, 00:00
  3. Kamienny(?) krąg
    Przez michu73 w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 23-01-2009, 23:04
  4. Ja kręcę...
    Przez Zosia samosia w dziale Poezja i proza Bieszczadu...
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-06-2005, 18:05

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •