Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: Szkoła przetrwania po rosyjsku [wydzielony]

  1. #1
    Bieszczadnik
    Na forum od
    12.2010
    Postów
    674

    Domyślnie Szkoła przetrwania po rosyjsku [wydzielony]


  2. #2
    Bieszczadnik Awatar Biały 13
    Na forum od
    02.2010
    Rodem z
    Wawa
    Postów
    246

    Domyślnie Odp: Zostać zakapiorem

    Cytat Zamieszczone przez Lisk Zobacz posta
    SW-> za twoim przykładem rosjanie poszli w las :)
    Postawcie na harcerstwo, postawcie na Szczep im. "Zośki"!
    przekaż swój 1% http://60i148.org/

  3. #3
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Zostać zakapiorem

    Cytat Zamieszczone przez Lisk Zobacz posta
    Mialam tylko poogladac foty a wciagnelo mnie czytanie na ponad trzy godziny... i jeszcze na dodatek odkrylam ze sa przynajmniej jeszcze dwie relacje z innych podobnych wypraw...
    Niesamowite ze koles ktory mieszka w miescie i siedzi przy komputerze potrafi przy uzyciu prostych narzedzi postawic sobie dom!!! ze wogole wie jak sie za to zabrac...

    a na widok tych ryb na osmolonych patelniach to mi jezyk wisi do pasa!


    Fajna koles ma łódeczke- wlasnie takie cos mi sie marzy! Ni ponton, ni kajak, dmuchane, przenosne i jeszcze takie ladne maskowanie


    Karelskie lasy chyba lepszym pomyslem dla kandydata na zakapiora/pustelnika/trapera niz rozdeptane bieszczady gdzie co rusz tereny prywatne i same zakazy, a w ciagu paru dni marszu zawsze osiagniesz asfalt, zamieszkana wies a pewnie i biedronke, lidla czy innego lewiatana U nas zaraz by mial na glowie lesnikow, wszelakich straznikow wszystkiego a zapewne i miejscowych, i spragnionych sensacji turystow i dziennikarzy wszelakich lokalnych gazet..
    Ostatnio edytowane przez buba ; 16-07-2012 o 14:37
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  4. #4
    Powsimorda h.c.
    Awatar Marcowy
    Na forum od
    09.1998
    Rodem z
    Zacisze
    Postów
    2,663

    Domyślnie Odp: Zostać zakapiorem

    Cytat Zamieszczone przez Lisk Zobacz posta
    Świetna historia! Zamiast odrabiać pourlopowe zaległości w pracy przeczytałem do końca z wypiekami na pysku. Dzięki :)

    Edit: o, Bubę też wessało :)

    Cytat Zamieszczone przez buba
    Karelskie lasy chyba lepszym pomyslem dla kandydata na zakapiora/pustelnika/trapera niz rozdeptane bieszczady gdzie co rusz tereny prywatne i same zakazy, a w ciagu paru dni marszu zawsze osiagniesz asfalt,
    Pan pisze, że przywieźli go z całym sprzętem samochodem nad rzekę, on przewiózł sprzęt na drugą stronę i przeniósł 300 m, czyli nie taka znów głusza

    Cytat Zamieszczone przez buba
    Fajna koles ma łódeczke- wlasnie takie cos mi sie marzy! Ni ponton, ni kajak, dmuchane, przenosne i jeszcze takie ladne maskowanie
    Sprzęt pływający nazywa się Nalim (Налим), produkuje to moskiewska firma Stalker (Сталкер). 4,4 m długości, 9,5 kg wagi :)
    Ostatnio edytowane przez Marcowy ; 16-07-2012 o 14:34

  5. #5
    Bieszczadnik Awatar Basia Z.
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Chorzów
    Postów
    2,771

    Domyślnie Odp: Zostać zakapiorem

    Cytat Zamieszczone przez buba Zobacz posta

    Karelskie lasy chyba lepszym pomyslem dla kandydata na zakapiora/pustelnika/trapera niz rozdeptane bieszczady gdzie co rusz tereny prywatne i same zakazy, a w ciagu paru dni marszu zawsze osiagniesz asfalt, zamieszkana wies a pewnie i biedronke, lidla czy innego lewiatana

    Paru dni ??? chciałaś chyba napisać "paru godzin marszu".
    Tak na prawdę to w polskich górach nie ma miejsca gdzie do asfaltu i jakiejś cywilizacji nie dotarłoby się w ciągu 4-5 godz. marszu.

  6. #6
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Zostać zakapiorem

    Cytat Zamieszczone przez Marcowy Zobacz posta

    Pan pisze, że przywieźli go z całym sprzętem samochodem nad rzekę, on przewiózł sprzęt na drugą stronę i przeniósł 300 m, czyli nie taka znów głusza

    Buuuu! nawet w Karelii nie ma głuszy
    No moze i tak bylo... Faktycznie nigdzie nie dopatrzylam informacji jak dlugo plynal i jaka odleglosc przebyl.. Ale z drugiej strony nic nie pisze o ludziach ktorzy go odwiedzili w czasie tych trzech tygodni (oprocz zaproszonego kolegi), ani o kolumnach quadow przemykajacych nieopodal - znaczy GŁUSZA!

    Cytat Zamieszczone przez Basia Z. Zobacz posta
    Paru dni ??? chciałaś chyba napisać "paru godzin marszu".
    Tak na prawdę to w polskich górach nie ma miejsca gdzie do asfaltu i jakiejś cywilizacji nie dotarłoby się w ciągu 4-5 godz. marszu.
    Ale jaja!!! napisalam "dni" Rąbnelam sie oczywiscie... mialo byc "godzin"...

    Acz zdarzylo mi sie kiedys dawno temu zabładzic idac z Duszatyna na Chryszczata i dojsc dopiero po dwoch dniach do Woli Michowej ale nie mielismy mapy, wodzily nas po bagnach zle duchy , maskowaly przed nami stokowki i zwijaly asfalt


    Cytat Zamieszczone przez Marcowy Zobacz posta
    Sprzęt pływający nazywa się Nalim (Налим), produkuje to moskiewska firma Stalker (Сталкер). 4,4 m długości, 9,5 kg wagi :)
    zarabiste plywadlo! ale do Moskwy po niego nie pojade.. :/ na alegro tez nie widze pewnie tez drogie jak szlag...
    Ostatnio edytowane przez buba ; 16-07-2012 o 16:50
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  7. #7
    Bieszczadnik
    Na forum od
    06.2011
    Rodem z
    Warszawa
    Postów
    178

    Domyślnie Odp: Zostać zakapiorem

    ....4-5 godzin! wystarczy zima przyjechać w Bieszczad i już się robi długo, zwłaszcza na mokrym śniegu...

  8. #8
    Bieszczadnik Awatar Basia Z.
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Chorzów
    Postów
    2,771

    Domyślnie Odp: Zostać zakapiorem

    Cytat Zamieszczone przez bieśdziad Zobacz posta
    ....4-5 godzin! wystarczy zima przyjechać w Bieszczad i już się robi długo, zwłaszcza na mokrym śniegu...
    Ano zimą to całkiem co innego, wyżej pisałam o lecie.

    O swoich zimowych przygodach w Beskidzie Niskim pisałam już na forum jakiś czas temu.

  9. #9
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Zostać zakapiorem

    Cytat Zamieszczone przez Basia Z. Zobacz posta
    Ano zimą to całkiem co innego, wyżej pisałam o lecie.
    .
    zimą to mozna kilometr isc caly dzien albo zgubic sie i zamarznac wracajac ze sławojki do schroniska...
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  10. #10
    Powsimorda h.c.
    Awatar Marcowy
    Na forum od
    09.1998
    Rodem z
    Zacisze
    Postów
    2,663

    Domyślnie Odp: Zostać zakapiorem

    Cytat Zamieszczone przez buba Zobacz posta
    zarabiste plywadlo! ale do Moskwy po niego nie pojade.. :/ na alegro tez nie widze pewnie tez drogie jak szlag...
    Z ciekawości sprawdziłem - niekoniecznie, na dodatek wysyłają na cały świat :) Ta opisywana w relacji wersja łódki o ładowności 300 kg kosztuje 14 tys. rubli, czyli 1,4 tys. zł., a najtańsza wersja Nalima o ładowności do 100 kg to tylko 9 tys. rubli, czyli 900 zł. W cenie jest tylko podstawowy osprzęt, nie ma np. wioseł. Tutaj pełna oferta.

    Edity: wydzieliłem wątek, żeby nie psuć opowieści SW
    Ostatnio edytowane przez Marcowy ; 16-07-2012 o 20:29

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Baborów- dawna szkoła
    Przez buba w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 08-06-2012, 13:04
  2. O rowerach [wydzielony]
    Przez Grzesiek w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 85
    Ostatni post / autor: 05-04-2012, 19:21
  3. Szkoła.
    Przez WUKA w dziale Poezja i proza Bieszczadu...
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 14-10-2011, 22:20
  4. Zielona szkoła - wrzesień 2008
    Przez Gosiek38 w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-07-2008, 18:57
  5. Szkoła w Polanie
    Przez WojtekR w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 09-03-2005, 13:45

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •