Strona 1 z 4 1 2 3 4 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 32

Wątek: Tydzień we wrześniu w Biesach - samotnie?

  1. #1
    Bieszczadnik Awatar bieszczadzka_tęsknota
    Na forum od
    07.2012
    Rodem z
    Poznań
    Postów
    107

    Domyślnie Tydzień we wrześniu w Biesach - samotnie?

    Witajcie!

    Na początek się przedstawię, bo jestem tu nowa - Magda, 29lat, z Poznania :).
    Biesy zauroczyły mnie po raz pierwszy w 2006 roku, potem dokonały dzieła w 2009 r. Być może mam takie 3-letnie cykle, bo od tamtego czasu znów mam przerwę w odwiedzaniu tych pięknych gór. Też dlatego, że nie mam z kim tam jechać.
    W tym roku jest podobnie, ale jestem na tyle zdeterminowana, by pojechać samej. Stąd pytanie - czy znacie może jakiś w miarę bezpieczny 1-osobowy nocleg dla podróżującej samotnie? Interesuje mnie głównie Wetlina. Ostatecznie rozważam nocleg w wieloosobowym pokoju w wetlińskim PTTK. Szlaki już nieco znam, więc trasy sobie poukładam, choć chciałabym też zobaczyć jak najwięcej cerkwi.

    I co ważne - UWAGA : Jestem też otwarta na propozycje dołączenia do wyprawy (ja go kogoś lub ktoś do mnie - choć to w sumie wychodzi na jedno ). Zatem piszcie :).
    Pozdrawiam!!
    Magda

  2. #2
    Forumowicz Roku 2016
    Kronikarz Roku 2016
    Forumowicz Roku 2014
    Forumowicz Roku 2013
    Ekspert Roku 2012
    Awatar Wojtek Pysz
    Na forum od
    02.2008
    Rodem z
    Jarosław
    Postów
    2,441

    Domyślnie Odp: Tydzień we wrześniu w Biesach - samotnie?

    Cytat Zamieszczone przez bieszczadzkatęsknota Zobacz posta
    Stąd pytanie - czy znacie może jakiś w miarę bezpieczny 1-osobowy nocleg dla podróżującej samotnie? Interesuje mnie głównie Wetlina.
    Myślę, że masz małą szansę znaleźć niebezpieczny nocleg w Wetlinie. Ale może mało jeszcze słyszałem. Podróżuję zazwyczaj w duecie (z rowerem) a sypiam w namiocie, więc mogę się nie znać:) Na pewno wkrótce ktoś rozwinie ten temat.

    Cytat Zamieszczone przez bieszczadzkatęsknota Zobacz posta
    ...chciałabym też zobaczyć jak najwięcej cerkwi.
    Jeśli nie masz, to koniecznie zaopatrz się w książkę S.Krycińskiego "Cerkwie w Bieszczadach". Występuje w postaci papierowej i elektronicznej.
    http://books.google.pl/books/about/C...gC&redir_esc=y

    Możesz też usystematyzować sobie bieszczadzkie cerkwie, korzystając z prac naszych forumowiczów:
    Dobre zdjęcia alfabetycznie: http://cerkwie.podkarpacia.info/
    Spis i kwerendy: http://cerkiewne.tematy.net

    Cytat Zamieszczone przez bieszczadzkatęsknota Zobacz posta
    Biesy zauroczyły mnie po raz pierwszy...
    Z góry przepraszam, że stronniczo i nieuprzejmie spytam - a nie można tak zwyczajnie, bez zniekształcania: Bieszczady???
    Ostatnio edytowane przez Wojtek Pysz ; 19-07-2012 o 19:06 Powód: lit.

  3. #3
    Poeta Roku 2011
    Awatar Piskal
    Na forum od
    10.2008
    Rodem z
    Toporzysko/Toruń
    Postów
    2,278

    Domyślnie Odp: Tydzień we wrześniu w Biesach - samotnie?

    A kiedy konkretnie w te Bieszczady się wybierasz? Na wrzesień najlepszy jest Sękowiec. Jak trafisz w odpowiedni czas, to spotkasz osoby z forum i spoza forum, ale zacne. I łazęga też wtedy jest najlepsza. Zwłaszcza wspólna.

  4. #4
    Bieszczadnik
    Na forum od
    08.2006
    Rodem z
    Wągrowiec
    Postów
    450

    Domyślnie Odp: Tydzień we wrześniu w Biesach - samotnie?

    To sztywny termin? a jak tak to kiedy we wrześniu? ja mam urlop na październik - dwa tygodnie ale może mogłabym go zmodyfikować... :)

  5. #5
    Bieszczadnik Awatar marmota_m
    Na forum od
    10.2010
    Postów
    371

    Domyślnie Odp: Tydzień we wrześniu w Biesach - samotnie?

    E to widzę, że nie tylko mnie w celach urlopowo-włóczęgowych zawieje w Bieszczady na przełomie września i października
    idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozmieszczeni, że spotyka się ich na każdym kroku

  6. #6
    Bieszczadnik Awatar delux
    Na forum od
    02.2012
    Rodem z
    piekła,cieleśnie lubuskie, sercem Teleśnica i Terka .
    Postów
    550

    Domyślnie Odp: Tydzień we wrześniu w Biesach - samotnie?

    Wiem z własnego doświadczenia że o tej porze ze znalezieniem jedno osobowego pokoju na prywatną kwaterę w Wetlinie nie będzie kłopotu,zamiast wieloosobowego pokoju w PTTK,polecam stosunkowo tani, 1 osobowy w schronisku, Cień PRL-u w Wetlinie.
    Tak być nie może,bo tak być musi...

  7. #7
    Bieszczadnik Awatar bieszczadzka_tęsknota
    Na forum od
    07.2012
    Rodem z
    Poznań
    Postów
    107

    Domyślnie Odp: Tydzień we wrześniu w Biesach - samotnie?

    Dzięki za odzew!

    @Wojtek Pysz - dzięki za dobre rady dot. cerkwi, się zapoznam:). Co do "Biesów" - co zrobić, kiedy lubię je tak nazywać?

    @delux - no właśnie, na tyle dawno mnie nie było, że nawet nie wiedziałam o istnieniu schroniska "Cień PRL-u" w Wetlinie (w 2009 chyba była tylko taka knajpa w Dołżycy, jesli dobrze kojarzę?)

    @Piskal - a co się dzieje w Sękowcu we wrześniu? Upodobałam sobie Wetlinę jako dobrą bazę wypadową i bliskość Bazy Ludzi z Mgły (choć wspominam ją b. dobrze z września 2009, nie wiem jak jest teraz)...

    @marmota_m i calanthe - mój plan urlopowy jest jak najbardziej ruchomy . Może to być pierwsza lub druga połowa września lub maks. pierwsza połowa października. Zawsze można się dogadać :)

  8. #8
    Bieszczadnik
    Na forum od
    08.2006
    Rodem z
    Wągrowiec
    Postów
    450

    Domyślnie Odp: Tydzień we wrześniu w Biesach - samotnie?

    Cytat Zamieszczone przez bieszczadzkatęsknota Zobacz posta

    @marmota_m i calanthe - mój plan urlopowy jest jak najbardziej ruchomy . Może to być pierwsza lub druga połowa września lub maks. pierwsza połowa października. Zawsze można się dogadać :)
    to myślę że się dogadamy i z poznania razem pośmigamy :)
    dwa tygodnie?
    Ostatnio edytowane przez calanthe ; 20-07-2012 o 20:52

  9. #9
    Poeta Roku 2011
    Awatar Piskal
    Na forum od
    10.2008
    Rodem z
    Toporzysko/Toruń
    Postów
    2,278

    Domyślnie Odp: Tydzień we wrześniu w Biesach - samotnie?

    Cytat Zamieszczone przez bieszczadzkatęsknota Zobacz posta
    Dzięki za odzew!



    @delux - no właśnie, na tyle dawno mnie nie było, że nawet nie wiedziałam o istnieniu schroniska "Cień PRL-u" w Wetlinie (w 2009 chyba była tylko taka knajpa w Dołżycy, jesli dobrze kojarzę?)

    @Piskal - a co się dzieje w Sękowcu we wrześniu? Upodobałam sobie Wetlinę jako dobrą bazę wypadową i bliskość Bazy Ludzi z Mgły (choć wspominam ją b. dobrze z września 2009, nie wiem jak jest teraz)...
    Nie było. Cienia PRL-u. Był w Dołżycy- wszystko się zgadza. Kiedyś z przyjacielem zaszliśmy tam na piwo i zostaliśmy dwa dni. W Wetlinie nie ma knajpy tylko typowa noclegownia, bardzo przyjemna zresztą. Ale prowadzi ją też Mirek.

    W Sękowcu we wrześniu jest świetna ekipa, częściowo z forum. To już taka tradycja. Zresztą- gdybym nie był kilka lat temu we wrześniu w Sękowcu, to może nie byłbym na forum. No i nie ma tłumów, jest kameralnie, miło, integracyjnie, domowo. I baardzo bieszczadzko.
    W tym roku, jak wszystko pójdzie dobrze, to ja celuję na ostatni tydzień września i małą część października. Ot taka podpowiedź.

  10. #10
    Forumowicz Roku 2015
    Debiutant Roku 2013
    Awatar Jimi
    Na forum od
    03.2010
    Rodem z
    Rzesza
    Postów
    1,439

    Domyślnie Odp: Tydzień we wrześniu w Biesach - samotnie?

    @Tęsknoto -tak, był Cień PRL w Dołżycy. Dziś owa knajpa nosi nazwę Wilcze Echa (zmiana dzierżawcy). A gospodarz, niejaki Nadolny, otworzył nowy Cień PRL (sama noclegownia, bez knajpy) w Wetlinie, jak i knajpę Brzeziniak w Przysłupiu i knajpę Skup Runa Leśnego w Dołżycy - na szczęście Skup Runa od tego roku już nie jest jego, szczęście bo nie trawię gościa z wzajemnością.

    jeśli chodzi o knajpę w Wędlinie- zdecydowanie polecam ci RANCZO. wolę je dużo bardziej, obsługa w tym roku jest szczególnie fantastyczna (choć nieskromnie powiem, że zawsze była tam dobra ;P) a Jarek doskonale dba o klimat. Ranczo jest bardziej skromne od Bazy i właśnie za to je lubię.
    Ostatnio edytowane przez Jimi ; 20-07-2012 o 21:06
    "Wędrujemy zarośniętą dzikim zielskiem drogą..." W.P.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. W Bieszczady we wrześniu
    Przez Frozen Angel w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 07-11-2012, 15:49
  2. czarnohora we wrześniu
    Przez damian w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 23-10-2010, 18:39
  3. Pieszo we wrześniu
    Przez Jasinia w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 04-09-2009, 09:23
  4. Bieszczady we wrześniu
    Przez ktos w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 21-09-2008, 15:37
  5. Busiki we wrześniu ???
    Przez robines w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 25-09-2006, 15:19

Tagi dla tego wątku

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •