Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1 2 3 4
Pokaż wyniki od 31 do 39 z 39

Wątek: Pop Iwan odbudowa???

  1. #31
    Bieszczadnik Awatar sarmata
    Na forum od
    03.2008
    Postów
    117

    Domyślnie Odp: Pop Iwan odbudowa???

    I Pop Iwan zdobyty.20160723_114451.jpg
    Serdecznie pozdrawiam dwóch forumowiczów co w ostatniej chwili zapisali się na wyjazd.

    Remont Obserwatorium zakończył się z momentem założenia dachu, o dalszym remoncie ma być dyskusja 6 sierpnia pomiędzy miejscowymi władzami a UW.
    Ostrzegam wybierających się, że najgorsze wejście na Popa jest z Dzembroni (niebieski, zielony szlak) przez Uchaty Kamień, niestety jest to najpopularniejszy szlak bo idzie się jedynie 4,5 godziny, za to w połowie drogi jest bardzo strome długie podejście prawie nie do przejścia dla turystów z plecakami.
    Ja "atakowałem" od Szybenego - pięknie, lasem, jeziorko, widoki. Najlepsza jest tak zwana "ścieżka Kuby", na niektórych mapach zaznaczona jako szlak czarny z Dzembroni. Obserwatorium jest zamknięte!!! Nie da się wejść do środka - oczywiście oficjalnie. Jak nie patrzy ukraiński goprowiec (w budynku obok ma "dyżurkę" można wejść bez problemu) - zajęty jest spisywaniem turystów. Wiele osób rozbija namioty i śpi na górze, pali ogniska z desek powyciąganych z budynku - w Polsce nie spotykane....
    Jeśli ktoś coś to proszę dać znać.
    "I znów na Grenlandię wzięliśmy kurs a za nami kochany dom..."

  2. #32
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,243

    Domyślnie Odp: Pop Iwan odbudowa???

    Cytat Zamieszczone przez sarmata Zobacz posta
    w połowie drogi jest bardzo strome długie podejście prawie nie do przejścia dla turystów z plecakami.
    Byłeś? Widziałeś? Targałeś tamtędy plecak?
    Czterech panów B.

  3. #33
    Kronikarz Roku 2017
    Kronikarz Roku 2015
    Awatar coshoo
    Na forum od
    09.2004
    Postów
    690

    Domyślnie Odp: Pop Iwan odbudowa???

    Cytat Zamieszczone przez sarmata Zobacz posta
    Ostrzegam wybierających się, że najgorsze wejście na Popa jest z Dzembroni (niebieski, zielony szlak) przez Uchaty Kamień, niestety jest to najpopularniejszy szlak bo idzie się jedynie 4,5 godziny, za to w połowie drogi jest bardzo strome długie podejście prawie nie do przejścia dla turystów z plecakami.
    Hmm, nie przypominam sobie żeby na tym szlaku były jakieś wyjątkowe trudności, wszedłem z plecakiem bez problemu.

  4. #34
    Bieszczadnik Awatar sarmata
    Na forum od
    03.2008
    Postów
    117

    Domyślnie Odp: Pop Iwan odbudowa???

    Ja schodząc widziałem osoby które wchodziły... Napisałem jedynie, że najgorszy, bo najbardziej męczący, poza tym są takie tam małe kamyczki, żwirek w tym miejscu, ja po nich zjeżdżałem, osoby wchodzące na kolanach trzymały się czego mogły by wejść.
    "I znów na Grenlandię wzięliśmy kurs a za nami kochany dom..."

  5. #35
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,243

    Domyślnie Odp: Pop Iwan odbudowa???

    Cytat Zamieszczone przez sarmata Zobacz posta
    Napisałem jedynie, że najgorszy, bo najbardziej męczący
    Napisałeś
    Cytat Zamieszczone przez sarmata Zobacz posta
    w połowie drogi jest bardzo strome długie podejście prawie nie do przejścia dla turystów z plecakami.
    a to zupełnie coś innego niż "najgorszy". O ile "najgorszy" czy "najlepszy" to sprawy indywidualne (każdy ocenia i szereguje po swojemu) o tyle "prawie nie do przejścia" to co najmniej spora przesada. Latem to po prostu strome, męczące podejście.

    Napisz coś więcej o obserwatorium - posprzątane choć w środku? Czy nadal bajzel?
    Czterech panów B.

  6. #36
    Bieszczadnik Awatar sarmata
    Na forum od
    03.2008
    Postów
    117

    Domyślnie Odp: Pop Iwan odbudowa???

    No już nie walają się po kątach śmieci, słabo widać, bo większość okien zamurowana. Niestety nie miałem latarki.
    Bardzo strome, bardzo męczące podejście, dlatego forumowiczom poleciłem dwa inne.
    Polecam też pierogi w sklepie w Dzembroni oraz aby nie kupować serów w bacówce po drodze ale by kupić w sklepie (produkt Pani sklepowej) - tańsze i przynajmniej odrobine posolone.
    Ostatnio edytowane przez sarmata ; 27-07-2016 o 21:46
    "I znów na Grenlandię wzięliśmy kurs a za nami kochany dom..."

  7. #37
    Bieszczadnik Awatar sarmata
    Na forum od
    03.2008
    Postów
    117
    "I znów na Grenlandię wzięliśmy kurs a za nami kochany dom..."

  8. #38
    Bieszczadnik
    Na forum od
    08.2006
    Rodem z
    Wągrowiec
    Postów
    450

    Domyślnie Odp: Pop Iwan odbudowa???

    Schodziłam z Popa z dwa tygodnie temu z ciężkim plecakiem do Szybenego... nie było aż tak strasznie ! :)
    Do środka wejść można, pan goprowiec bez problemu pozwala tylko trzeba z uśmiechem do niego i nikogo nie spisywał a była nas spora gromadka. Na górę wejść nie można, jedynie chyba 3 pomieszczenia są otwarte na dole więc za dużo się nie zobaczy... śmieci nie ma :)

  9. #39
    Bieszczadnik Awatar sarmata
    Na forum od
    03.2008
    Postów
    117

    Domyślnie Odp: Pop Iwan odbudowa???

    Cytat Zamieszczone przez calanthe Zobacz posta
    Schodziłam z Popa z dwa tygodnie temu z ciężkim plecakiem do Szybenego... nie było aż tak strasznie ! :)
    Dokładnie, wejście i zejście z Szybenego właśnie polecam
    Do środka wejść można, pan goprowiec bez problemu pozwala tylko trzeba z uśmiechem do niego
    Zależy który, zmieniają się!!! Ten z ostatniego weekendu nie pozwalał, to znaczy nie otwierał zamkniętych drzwi.
    "I znów na Grenlandię wzięliśmy kurs a za nami kochany dom..."

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 20-03-2014, 11:02
  2. Odbudowa odcinka drogi Ustjanowa-Daszówka-Czarna
    Przez hormon_so w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 29-01-2010, 13:38

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •