Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 51

Wątek: Nowe czasopismo o Bieszczadach

  1. #21
    Bieszczadnik Awatar Michał
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Opole
    Postów
    1,018

    Domyślnie Odp: Nowe czasopismo o Bieszczadach

    Witaj

    Cytat Zamieszczone przez machoney Zobacz posta
    Na kolana mnie nie powaliło... jak ktoś chce to oddam za darmo - odbiór osobisty...
    Oj Machoney

    Ciebie to pewnie powali na kolana jakaś Indianka - najpewniej z Peru.


    To pismo nie jest dedykowane do Przewodników, ani bardziej "ogrzanych" bieszczadników.
    Nie kopcie ich po łapskach na starcie.

    Pozdrawiam

  2. #22
    Bieszczadnik Awatar meg
    Na forum od
    05.2011
    Rodem z
    Rzeszów, Poland
    Postów
    125

    Domyślnie Odp: Nowe czasopismo o Bieszczadach

    Cytat Zamieszczone przez Michał Zobacz posta
    Nie kopcie ich po łapskach na starcie.
    Pozdrawiam
    patrząc, kto tam pisze to nie są amatorzy a profesjonaliści więc nie może być taryfy ulgowej

  3. #23

    Domyślnie Odp: Nowe czasopismo o Bieszczadach

    Cytat Zamieszczone przez meg Zobacz posta
    patrząc, kto tam pisze to nie są amatorzy a profesjonaliści więc nie może być taryfy ulgowej
    Jeśli ktokolwiek ma coś do powiedzenia nt Bieszczadów to z dzisiejszej rozmowy z wydawcą wynika, że chętnie to zamieszczą.

  4. #24

    Domyślnie Odp: Nowe czasopismo o Bieszczadach

    Cytat Zamieszczone przez Michał Zobacz posta
    Witaj



    Oj Machoney

    Ciebie to pewnie powali na kolana jakaś Indianka - najpewniej z Peru.


    To pismo nie jest dedykowane do Przewodników, ani bardziej "ogrzanych" bieszczadników.
    Nie kopcie ich po łapskach na starcie.

    Pozdrawiam
    Ja nikogo nie chcę kopać w żadne części ciała... po prostu takie mam zdanie... około weekendu będę miał więcej czasu to rozwinę swoją myśl.

    A tak na marginesie to wiele rzeczy potrafi mnie powalić na kolana :)

    Pozdrowienia :)

  5. #25
    Bieszczadnik Awatar szymon magurycz
    Na forum od
    02.2008
    Rodem z
    Nowica/Beskid Niski
    Postów
    368

    Domyślnie Odp: Nowe czasopismo o Bieszczadach

    Będę złośliwy.
    Tekst z zapowiedzi redakcji: "Będziemy zamieszczać inspirujące pomysły i inicjatywy, ciekawostki przyrodnicze, teksty o kulturze, rzemiośle i bieszczadzkiej kuchni, ale również przydatne aspekty finansowe i prawne."
    Czytam:
    "Będziemy zamieszczać [...] również przydatne aspekty finansowe i prawne." - Nie wiem jak się "zamieszcza aspekty", ale proponuję zadbać o język, zatrudnić kogoś biegłego w tej materii.
    Dalej czytam:
    "
    Bieszczadnik to magazyn o ludziach i dla ludzi, piszemy o: [...]


    • bogactwie [...] kultury Bieszczadów, które może stanowić inspirację dla różnych inicjatyw."

    Ciekawym o którą kulturę idzie? Tę której ślady się ostały? Czy tę współczesną naznaczoną "zakapiorstwem" i kowbojskim obciachem? A może obie? choć się wykluczają. Nie wątpię, że jest w Bieszczadach trochę ludzi kulturalnych i z kulturą mających coś/wiele wspólnego, ale bogactwem bym tego nie nazwał jednak... cóż, takie moje zdanie.

  6. #26

    Domyślnie Odp: Nowe czasopismo o Bieszczadach

    Witam,
    więc może rozwinę myśl...

    Drogi Michale nigdzie nie doczytałem do kogo ma być skierowane to pismo, to że jestem przewodnikiem to nie znaczy, że wszystko wiem o Bieszczadach :) Chętnie przeglądam różne publikacje i postanowiłem kupić ten pierwszy numer, zresztą dowiedziałem się o nim z tego forum :)

    Co do zawartości:
    - 4 strony "okładkowe" to poza pierwszą tak naprawdę reklama
    - 1 strona "normalna" wstęp od "naczelnych" i spis treści, wystarczyłby spis treści bo wstępniak wylicza co jest w numerze :)
    - 2 strona - to adres redakcji itd.
    - 3 strona - zwierzenia dlaczego kocham Bieszczady (więc taki artykuł każdy może napisać)
    - 4,5 strona - kuchnia regionalna (i tutaj na kolana nie padam, bo tego typu artykułów i książek jest dość dużo)
    - 6,7 strona - astronomia i reklama Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie
    - 8 strona - Marek Niedźwiedzki w Bieszczadach (kilak zdań dziennikarza muzycznego i fotka na pół strony, prawie jak z połonin... prawie...)
    - 9-11 strony - tekst marketingowy
    - 12-13 strona - wywiad z hodowcą koni
    - 14-15 - specjalistyczny artykuł o bieszczadzkich ziołach
    - 16 - reklama sklepu
    - 17 - wywiad z lokalnym artystą
    - 18 - reklama
    - 19 - komiks ?
    - 20-21 - wywiad (kolejny) z mieszkańcami regionu
    - 22- fotka
    - 23-24 - art. Natura 2000
    - 25-26 - zwierzenia badaczki niedźwiedzi
    - 27-28 - to tak naprawdę promocja książki autora artykułu

    Taki dziwny jak dla mnie zestaw artykułów. Wywiady z lokalną ludnością można przeczytać za darmo np w Pulsie Bieszczadów. Ciężko powiedzieć do kogo ma być to pismo adresowane. Dla przewodników nie, dla ogranych bieszczadników też nie... więc może wywiad hodowcą koni albo rzeźbiarzem zainteresuje jakiegoś przybysza np z Sosnowca ?

    Życzę im jak najlepiej ale ten pierwszy numer to dla mnie porażka.

    Pozdrowienia
    Machoney

  7. #27
    Bieszczadnik Awatar meg
    Na forum od
    05.2011
    Rodem z
    Rzeszów, Poland
    Postów
    125

    Domyślnie Odp: Nowe czasopismo o Bieszczadach

    Machoney nie widziałam tej gazety ale nie wygląda to ciekawie z twojej recenzji

    mi się nasuwają takie 2 pytania
    - kuchnia regionalna - czy to rzeczywiście są przepisy kuchni bojkowskiej? czy na zasadzie co w regionie robią?
    - zastanawia mnie po co daje się np. Niedźwieckiego który kilkadziesiąt lat temu był na połoninie, czemu to służy? czy to do czegoś ma zachęcać? bo nie rozumiem zwłaszcza że teraz Bieszczady to nie to samo co 50 lat temu

    mz z samego opisu to pismo dla przybyszy z Wawy, Śląska i znad morza którzy kupili ziemię w Bieszczadach i wybudowali domy

    - 3 strona - zwierzenia dlaczego kocham Bieszczady (więc taki artykuł każdy może napisać)
    nuda i tyle, w regionalnych Nowinach ciągle są artykuły ludzi niby zakochanych na odległość w Bieszczadach



    niech Redakcja nie obawia się krytyki, bo tylko pismo z pomysłem ma szansę na dłuższe przetrwanie - znane nazwiska tego nie zagwarantują

  8. #28
    Bieszczadnik Awatar creamcheese
    Na forum od
    02.2012
    Rodem z
    Lublin
    Postów
    800

    Domyślnie Odp: Nowe czasopismo o Bieszczadach

    Cytat Zamieszczone przez meg Zobacz posta
    - kuchnia regionalna - czy to rzeczywiście są przepisy kuchni bojkowskiej? czy na zasadzie co w regionie robią?
    czasem ta kuchnia regionalna wygląda tak jak w Wetlinie:
    Bar Berdo zaprasza na: karkówkę bieszczadzką po kaszubsku
    Pozdrawiam

    Ostatnio edytowane przez creamcheese ; 02-08-2012 o 12:19

  9. #29
    Bieszczadnik Awatar tomas pablo
    Na forum od
    01.2009
    Rodem z
    pod karpacie
    Postów
    1,461

    Domyślnie Odp: Nowe czasopismo o Bieszczadach

    to akurat da się wytłumaczyć...Rusiny przesiedlony na Kaszuby-powrócił .Albo Kaszub osiadł w Wetlinie

  10. #30
    Bieszczadnik Awatar malo
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    okolice 3-city:506908042
    Postów
    509

    Domyślnie Odp: Nowe czasopismo o Bieszczadach

    Cytat Zamieszczone przez meg Zobacz posta
    niech Redakcja nie obawia się krytyki, bo tylko pismo z pomysłem ma szansę na dłuższe przetrwanie - znane nazwiska tego nie zagwarantują
    Wiecie co... z ledwością cokolwiek wychodzi o Bieszczadach a wy już na wstępie zabieracie się za krytyków prasowych. Takie typowo polskie:(
    Rynek ich zweryfikuje, my już nie musimy dokopywać. Jestem za wolnością słowa, ale o wiele bardziej za dobrym obyczajem np. 100 dni bez krytyki. Nawet przeciwnicy polityczni dają sobie wstrzemięźliwość na stracie.
    Rozumiem zdanie: "Pismo nie przekonuje mnie", ale nie rozumiem krytykowania tylko dla zasady. Jeśli komuś zależy by pismo przetrwało to niech sam dołoży artykuł od siebie, jak np. robił to Szymon. Jako że rynek jest dość bezwzględny to myślę że redakcji przydałaby się każda pomoc/rada pod względem dystrybucji, docierania do odbiorców, etc. Bo sama wizja czasopisma już na pewno jest w głowach redaktorów i nie ma co tu kruszyć kopii, ale przetrwanie na rynku jest wyzwaniem.
    Szymonie, bogactwo jest w różnorodności -także w ewolucji współczesnej kultury, a nie tylko kulturze tradycyjnej- więc chyba sam odnalazłeś odpowiedź:) Swoją drogą to ciekawy byłby temat analizujący związki jednego i drugiego (a może ich brak), czyli kultury tradycyjnej w kulturze współczesnej. Brutalna prawda jest taka że to bardziej ludzie przedsiębiorczy nadają ton kulturze (owi którzy stawiają zakopiańskie chaty na bojkowszczyźnie), a nie ideowcy (którzy wzdychają do przeszłości).

    Przy okazji: wczoraj byłem w UG w Baligrodzie i dostałem informację że strona żydowska pisemnie wypina się na dbanie o kirkut (czyt: wykoszenie). Jeśli ktoś ma ochotę i chwilę czasu niech napisze kilka słów i zaadresuje do Fundacji Ochr. Dziedz. Żydowskiego wyrazy zażenowania z powodu ponownego zarastania kirkutu z wyraźna aluzją do FODŻ. Od kiedy FODŻ odzyskał kirkut gmina samorządowa straciła formalnie podstawy by dbać o kirkut, a nowy-tradycyjny właściciel ma sprawę w du.....
    Ostatnio edytowane przez malo ; 02-08-2012 o 22:43
    pozdrawiam
    malo :wink:

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Czasopismo "Bieszczady Odnalezione"
    Przez Wojtek Pysz w dziale Bibliografia Bieszczadów
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 09-12-2018, 11:36
  2. Nowe szlaki turystyczne w Bieszczadach
    Przez Misieg w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 81
    Ostatni post / autor: 27-05-2011, 21:30
  3. Idzie NOWE
    Przez bertrand236 w dziale Techniczne
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 17-08-2007, 08:53

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •