Strona 6 z 16 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 154

Wątek: Bajery w górach - co potrzebne a co nie

  1. #51
    Bieszczadnik Awatar tomas pablo
    Na forum od
    01.2009
    Rodem z
    pod karpacie
    Postów
    1,461

    Domyślnie Odp: Bajery w górach - co potrzebne a co nie

    ..widzisz....Mołdawia -za krótko..Bieszczady Wsch. za krótko...ważne są te smaki. Widoki ''od drugiej strony'', uśmiechnięci tubylcy ....chłopaki i Mamcia dają namiary na magaziny ....więc CZEKAMY !!! NIE DAJ SIĘ PROSIĆ

  2. #52
    Bieszczadnik
    Forumowicz Roku 2008
    Awatar Derty
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    z lasu
    Postów
    1,852

    Domyślnie Odp: Bajery w górach - co potrzebne a co nie

    Bajer w górach, to cztery chyba kilogramowe obiektywy do wypaśnego Canon Mark II w wypaśnej torbie (też Canon), aby zrobić jedno pamniontkowe foto w samo południe przed Chatką Puchatka.
    Innym bajerem mógł zapewne być tusz do rzęs, który fantazyjnie zapaćkał spocone oblicze jakiejś turystki na podejściu. Jak później ustalono - posługiwała się owa dama tuszem z najwyższej półki.
    Bajerem musiała być chwacka futrzana czapa, którą jakaś pindula wdziała na łepetynę, by uprawiać w niej białe szaleństwo. Czapa miała doczepiony ogon z dwóch lub trzech lisów i tak cudownie jechało się po nich, gdy pindula fiknęła kozła na muldzie tuż przede mną. Nie wiem do dziś, czy aby ich nie odciąłem robiąc dwa bajery z jednego. Zaznaczam, że nie umiałem wtedy skręcać szybko i pindula powinna się cieszyć, że nie odciąłem jej głowy. Zresztą...byłaby to pewnie mniejsza strata niż rozpołowiony ogon lisa.
    Do bajerów można też zaliczyć notebooka przywleczonego na szczyt wielkiej góry w celu nadania bezpośredniej relacji ze zdobycia tejże. Szczęśliwy posiadacz owego bajeru jednak nie mógł zadziwić do końca gawiedzi, gdyż, jak to ujął w prostych żołnierskich słowach 'k..., bateria jest rozładowana!'.

    A z przydatnych rzeczy w plecaku i pod namiotem, to jest solidny nóż, coś na odciski (są takie żelowe opatrunki fajne), piersióweczka na wieczór chłodnawy, kolega z gitarą - tylko nie może fałszować:>, gaz, menażka, śpiwór, plecak, mapa, kompas, srajtaśma i, uwaga..., ściereczka do naczyń.
    Pozdrawiam tropicieli bajerów
    Derty
    Ostatnio edytowane przez Derty ; 16-08-2012 o 15:04 Powód: Skleroza- jak zwykle
    Rano robimy nic. Lubimy to robić (Z Bertranda, 2011)

    właśnie, wziąłby człowiek amunicję
    eksportową śliwowicję
    drzwi opatrzyłby w inskrypcję:
    "przedsięwzięto ekspedycję" (MamciaDwaChmiele,2012)

  3. #53
    prowydnyk chaszczowy Awatar Browar
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    2,823

    Domyślnie Odp: Bajery w górach - co potrzebne a co nie

    Cytat Zamieszczone przez Derty Zobacz posta
    i, uwaga..., ściereczka do naczyń.
    Nie dość że bajer,to jeszcze zbędny.Wiadomo przecież że po zupie/fasolce/pulpie wystarczy zrobić kisiel,po kisielu herbatkę i menażka z powrotem czysta
    Pozdrav

  4. #54
    Bieszczadnik
    Forumowicz Roku 2008
    Awatar Derty
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    z lasu
    Postów
    1,852

    Domyślnie Odp: Bajery w górach - co potrzebne a co nie

    nieee...do rozkładania kanapeczek na trawie biorę taką ściereczkę...a co do reszty, to zgoda. Nic się nie marnuje z ciężko wytaszczonego jadełka.
    Rano robimy nic. Lubimy to robić (Z Bertranda, 2011)

    właśnie, wziąłby człowiek amunicję
    eksportową śliwowicję
    drzwi opatrzyłby w inskrypcję:
    "przedsięwzięto ekspedycję" (MamciaDwaChmiele,2012)

  5. #55
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Bajery w górach - co potrzebne a co nie

    Cytat Zamieszczone przez Derty Zobacz posta
    A z przydatnych rzeczy w plecaku i pod namiotem, to jest solidny nóż, coś na odciski (są takie żelowe opatrunki fajne), piersióweczka na wieczór chłodnawy, kolega z gitarą - tylko nie może fałszować:>, gaz, menażka, śpiwór, plecak, mapa, kompas, srajtaśma i, uwaga..., ściereczka do naczyń.
    Pozdrawiam tropicieli bajerów
    Derty
    Zgadzam sie z przedmowca brak bajeru zwanego srajtasma bywa przykry, zwlaszcza na poloninach. Przydaje sie wtedy kompan lubiacy czytac ksiazki acz moze to powodowac pewne niesnaski w ekipie
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  6. #56
    Bieszczadnik Awatar krzychuprorok
    Na forum od
    10.2007
    Rodem z
    Rzeszów/Rymanów
    Postów
    884

    Domyślnie Odp: Bajery w górach - co potrzebne a co nie

    Cytat Zamieszczone przez Browar Zobacz posta
    Nie dość że bajer,to jeszcze zbędny.Wiadomo przecież że po zupie/fasolce/pulpie wystarczy zrobić kisiel,po kisielu herbatkę i menażka z powrotem czysta
    Ścierka - nie taki bajer, sporo osób nosi. Bajer to miał mój kolega, wziął kiedyś w małej buteleczce płyn do mycia naczyń

  7. #57
    Bieszczadnik Awatar luna19
    Na forum od
    08.2012
    Rodem z
    Lubelskie
    Postów
    26

    Domyślnie Odp: Bajery w górach - co potrzebne a co nie

    aa no tak srajtaśma bardzo potrzebny gadżet popieram i nożyk jakiś , rok temu moje dzieciaki odłączyly się od grupy, poszli sobie na Tarnice i tam zgłodnieli, mieli co prawda bułki i konserwe łatwo otwieralną ale na bułeczki kładli ją paluchami :D podobno to byly najlepsze kanapki z mielonką jakie jedli :D Pytam potem gdzie myli ręce ? a oni, oblizaliśmy :D noo , moja krew .. poradzili sobie w górach, przeżyją hah
    sciereczke też zabieram, aa i miętówki..

  8. #58
    Bieszczadnik Awatar meg
    Na forum od
    05.2011
    Rodem z
    Rzeszów, Poland
    Postów
    125

    Domyślnie Odp: Bajery w górach - co potrzebne a co nie

    Cytat Zamieszczone przez luna19 Zobacz posta
    Pytam potem gdzie myli ręce ? a oni, oblizaliśmy :D
    można tez inaczej, ja do noclegów np. w Puchatku biorę malutką buteleczkę mydła bez spłukiwania, płynu antybakteryjnego który można kupić w każdej drogerii za ok 6zł


    Cytat Zamieszczone przez Derty Zobacz posta
    Bajer w górach, to cztery chyba kilogramowe obiektywy do wypaśnego Canon Mark II w wypaśnej torbie (też Canon), aby zrobić jedno pamniontkowe foto w samo południe przed Chatką Puchatka.
    już bałam się że to o mnie ale w południe to ja śpię a z torbą nie wyobrażam sobie chodzić, sprzęt też nie ten, kilogramy większe :/ więc mogę spać spokojnie
    Ostatnio edytowane przez meg ; 20-08-2012 o 15:01

  9. #59
    Bieszczadnik Awatar luna19
    Na forum od
    08.2012
    Rodem z
    Lubelskie
    Postów
    26

    Domyślnie Odp: Bajery w górach - co potrzebne a co nie

    Cytat Zamieszczone przez meg Zobacz posta
    można tez inaczej, ja do noclegów np. w Puchatku biorę malutką buteleczkę mydła bez spłukiwania, płynu antybakteryjnego który można kupić w każdej drogerii za ok 6zł
    oo i to jest mysl , mydlo bez spłukiwania.. zapomnialam o tym wynalazku. Zaczynam sie pakowac , dzieki za przypomnienie :)

  10. #60
    Bieszczadnik Awatar meg
    Na forum od
    05.2011
    Rodem z
    Rzeszów, Poland
    Postów
    125

    Domyślnie Odp: Bajery w górach - co potrzebne a co nie

    Cytat Zamieszczone przez luna19 Zobacz posta
    oo i to jest mysl , mydlo bez spłukiwania.. zapomnialam o tym wynalazku. Zaczynam sie pakowac , dzieki za przypomnienie :)
    są jeszcze takie maści antybakteryjne do jamy ustnej które można stosować gdy nie można umyć zębów - kupowałam w aptece za ok 7-8zł

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Luźne opinie i porady potrzebne
    Przez filipm w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 06-08-2012, 22:23
  2. Bieszczady - potrzebne porady...
    Przez Invisible w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 07-08-2009, 18:30
  3. Pensjonat Magda - Ustrzyki Dolne. Potrzebne informacje!
    Przez Halinor w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-05-2007, 19:08
  4. Potrzebne zdjęcia z Cisnej
    Przez aord w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-07-2006, 22:13
  5. Zubeńsko, potrzebne materiały
    Przez janusz w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-06-2004, 08:34

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •