Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24

Wątek: Pierwszy wypad w Bieszczady, 4 dni.

  1. #11

    Domyślnie Odp: Pierwszy wypad w Bieszczady, 4 dni.

    Witam serdecznie.

    Z góry przepraszam za tego typu post. Pragnę jednak od razu się usprawiedliwić - przeczytałem tutaj kilkadziesiąt tematów, czytałem przewodniki i różne strony w internecie, jednak obawiam się, że wciąż brakuje mi odpowiedniej wiedzy.

    Do rzeczy.

    We środę z 2-miesięcznego zarobku za granicą wraca moja narzeczona. Zamarzyło nam się tej jesieni wyskoczyć w Bieszczady. Byliśmy już raz, parę lat wcześniej, ale na takim dosyć ciężkim wyjeździe pod namioty. Tym razem chcemy trochę połazić, ale też nie tak, żeby się wyeksploatować. Poprzednio wyjazd był od A do Z organizowany przez względnie obczajonego kolegę, więc nie nauczyłem się podczas niego za wiele.

    W czwartek w nocy wyjazd, w piątek o 9 rano jesteśmy w Wetlinie. Napisałem wstępne założenia z orientacyjnymi godzinami:

    Dzień pierwszy:
    9.00 - lądowanie i meldunek. Pytanie nr jeden: jaki nocleg w przystępnej (ok. 30-40 zł) z pokojem dla dwojga byście polecili?. Zakupy i śniadanie na miejscu.
    10.30 - drzemka-odpoczynek.
    13.00 - zwiedzanie okolicy. Może wejście na Jawornik? Co byście polecili do zobaczenia w okolicy Wetliny?
    18.00 - odwiedziny w słynnej Bazie ludzi z mgły bądź może innych knajpach, o ile takowe są?

    Dzień drugi:
    7.00 - Wejście na Połoninę Wetlińską. Przejście Połoniną do Brzegów górnych i tam nocleg. Pytanie drugie - ile taka droga powinna, spokojnym tempem, zająć? Czy ten plan w ogóle uda się zrealizować?

    Dzień trzeci:
    9.00 - droga Połoniną Caryńską i nocleg w Kolibie.

    Dzień czwarty:
    7.00 - Zejście do Nasicznego ścieżką historyczno - przyrodniczą. Kwaterunek i jak starczy sił to wejście na Dwernik Kamień.

    Powrót piątego dnia.

    Pytanie trzecie: czy plany na dzień trzeci i czwarty są mozliwe do zrealizowania? I, nawet jeśli, czy nie są za ambitne? Czy szlaki z dnia trzeciego i czwartego da radę zrobić w po 8 godzin?

    No i pytanie czwarte: czy założenia na ten wyjazd są sensowne? Może zaplanowalibyście to jakoś inaczej? A może te szlaki są na tyle trudne, że nie da rady ich przejść bez poważnego wyeksploatoawania organizmu? Jeżeli nie, to co byście zaproponowa

    Pytanie piąte, ostatnie: jeżeli uważacie, że plan jest do zaakceptowania, to jakie noclegi byście polecili w Nasicznym i w brzegach Górnych, również przy uwzględnieniu ceny 30-40, skrajnie 50 zł/osoba

    PRzepraszam jeszcze raz za post typu 'podajta mi na tacy'. Mimo wszystko boję się pojechać bez zapytania bardziej doświadczonych osób, to raz. Dwa, wyjazd ma być 4 października w nocy, chciuałbym jak najszybciej zarezerować miejsca, boję się, czy jeszcze w ogóle znajdę jakieś wolne

    Proszę Was, doświadczonych podróżników o pomoc i pozdrawiam

  2. #12
    Bieszczadnik Awatar delux
    Na forum od
    02.2012
    Rodem z
    piekła,cieleśnie lubuskie, sercem Teleśnica i Terka .
    Postów
    550

    Domyślnie Odp: Pierwszy wypad w Bieszczady, 4 dni.

    Witaj,w odpowiedzi na pierwsze pytanie proponuję noclegi w Chacie nad Rzeką pani Zofi Ślimak-Wetlina 102,fajne pokoje z sanitarjatem tv,internetem,oraz aneksem kuchennym na korytarzu ,blisko do sklepu ABC,oraz Bazy ludzi z Mgły,bliższe szczegóły- 134684639.
    Tak być nie może,bo tak być musi...

  3. #13
    Debiutant Roku 2015 Awatar tolek banan
    Na forum od
    07.2012
    Rodem z
    POZNAŃ
    Postów
    383

    Domyślnie Odp: Pierwszy wypad w Bieszczady, 4 dni.

    Witam
    nocleg na jedną noc?
    wiem z doświadczenia ,że trudno za dobrą cenę coś znaleźć.
    Proponuję pensjonat 'Wetlinka" (Wetlina 107) obok Bazy ludzi .. i te 4 dni zamieszkać w Wetlinie i z tąd robić wypady na szlaki.

    Ale Ty tu rządzisz
    Ostatnio edytowane przez tolek banan ; 28-09-2012 o 12:53

  4. #14
    Bieszczadnik Awatar robines
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    dziura w Beskidzie Małym
    Postów
    441

    Domyślnie Odp: Pierwszy wypad w Bieszczady, 4 dni.

    Wszystko o co pytasz jest do zrealizowania i to spokojnym tempem.Możesz marudzić na szlaku,jeść,pić,focić a i tak spokojnie przejdziesz.Problem możesz mieć tylko z noclegami bo jak wyżej pisze tolek banan na jedną dobe ciężko coś znaleźć w takim terminie.Karimata i gleba,raczej na to się nastaw.Nie wiem gdzie chcesz spać w Brzegach Górnych? Po noclegu w Kolibie przejście do Nasicznego to zwykły spacerek więc Dwernik Kamień obowiazkowy.Naprawde warto tam się przejść.Ogólnie plan bardzo fajny tylko przemyśl noclegi,powodzenia.

  5. #15
    Bieszczadnik Awatar Biesiek
    Na forum od
    08.2009
    Rodem z
    Za daleko
    Postów
    50

    Domyślnie Odp: Pierwszy wypad w Bieszczady, 4 dni.

    Wracając z Koliby, możesz zboczyć do jaskiń Nasiczniańskich. Jak trochę poszukasz w necie, znajdziesz dosyć dokładny opis dojścia, gdyż leżą one poza wyznakowaną ścieżką. W innych kwestiach już otrzymałeś odpowiedzi, ja też sugeruję, abyś sprawę noclegów spróbował zaklepać przed wyjazdem, gdyż potem możesz mieć problem. Zwłaszcza w Brzegach.
    Pozdrawiam, życząc udanego pobytu ;-))))
    Stosy nie rozświetlają ciemności.

  6. #16

    Domyślnie Odp: Pierwszy wypad w Bieszczady, 4 dni.

    Serdeczne dzięki :) noclegi udało się zaklepać.
    Jeszcze jedno pytanko: gdzie na spacerek na 2-3 godzinki w okolicy Wetliny można się udać?
    Z góry dzięki za odpowiedź oraz serdeczne podziękowania za inne rady !

  7. #17
    Debiutant Roku 2015 Awatar tolek banan
    Na forum od
    07.2012
    Rodem z
    POZNAŃ
    Postów
    383

    Domyślnie Odp: Pierwszy wypad w Bieszczady, 4 dni.

    Spacerkiem np. do wodospadu, na Manhatan
    Oczywiście ja będzie ładna pogoda i widoczność (czego Wam życzę) to można spacerować i podziwiać
    Ostatnio edytowane przez tolek banan ; 28-09-2012 o 16:22

  8. #18
    Bieszczadnik Awatar Biesiek
    Na forum od
    08.2009
    Rodem z
    Za daleko
    Postów
    50

    Domyślnie Odp: Pierwszy wypad w Bieszczady, 4 dni.

    Albo nasypem kolejki wąskotorowej. Startujesz np. w okolicy starego dworca w Wetlinie, i wychodzisz ( idąc w kierunku Cisnej ;-))) kawałek za mostem przy wjeździe do Wetliny, pomiędzy Smerekiem. Albo wymieniany już Jawornik.
    Pozdrawiam.
    Stosy nie rozświetlają ciemności.

  9. #19
    Bieszczadnik Awatar robines
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    dziura w Beskidzie Małym
    Postów
    441

    Domyślnie Odp: Pierwszy wypad w Bieszczady, 4 dni.

    Cytat Zamieszczone przez bax Zobacz posta
    Jeszcze jedno pytanko: gdzie na spacerek na 2-3 godzinki w okolicy Wetliny można się udać?
    Jeżeli powyższe miejsca są Ci znane a lubisz krzoki to załóż kaptur i na Moczarne pędz...(cicho sza...)

  10. #20

    Domyślnie Odp: Pierwszy wypad w Bieszczady, 4 dni.

    Całkiem zapomniałem - tamten wypad się udał. Oby kolejny jak najszybciej :)

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Lipcowy wypad w Bieszczady
    Przez maciek_11 w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-06-2013, 15:47
  2. Pierwszy wypad w Bieszczady
    Przez marcych w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 56
    Ostatni post / autor: 30-07-2009, 18:30
  3. Wypad w Bieszczady na parę dni, między 9. a 14. grudnia
    Przez gutaperek w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-12-2008, 18:26
  4. Wypad w Bieszczady :)
    Przez wujek_mp w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-07-2008, 18:10

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •