Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Nowe przewodniki Stanisława Orłowskigo

  1. #1
    Bieszczadnik
    Na forum od
    07.2012
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    156

    Domyślnie Nowe przewodniki Stanisława Orłowskigo

    Dziś w ośrodku Caritas w Myczowcach odbyła się promocja jednej z dwóch nowych książek autorstwa znanego i uznanego przewodnika górskiego i terenowego Stanisława Orłowskiego. Przewodnik "Na bieszczadzkich obwodnicach część 3 Dolinami Sanu, Solinki i Osławy" jest kontynuacją cyklu promującego najbardziej popularne bieszczadzkie trasy. Miałam przyjemność uczestniczyć w ciekawym spotkaniu na którym Autor mówił o kulisach powstania książki. Wydawca z powodów pozamerytorycznych odrzucił część tekstu, tak z 160 stron, pan Stanisław Orłowski musiał więc skoncentrować się na najbardziej spektakularnych atrakcjach. Książki jeszcze nie czytałam, tylko przejrzałam ją. Moim zdaniem jest interesująca, warto po nią sięgnąć.

    Tytuł: "Na bieszczadzkich obwodnicach część 3 Dolinami Sanu, Solinki i Osławy"
    Autor: Stanisław Orłowski
    Wydanie: I
    Stron: 304
    Oprawa miękka, klejona
    ISBN: 978-83-6345-15-5
    Wydawca: Bonus Liber Sp. z o.o.
    Rzeszów 2012

    Na spotkaniu można było kupić po promocyjnej cenie jeszcze jeden przewodnik pana Stanisława Orłowskiego. "Od Bieszczadów do Tokaju Szlakiem wina białego" został wydany przez lokalne, aczkolwiek znane wydawnictwo Bosz. Książka jest poświęcona historycznemu, karpackiemu szlakowi winnemu, który wiódł z Węgier przez dzisiejszą północno-wschodnią Słowację do Jasła. Tę książkę także tylko przejrzałam, wrażenia bardzo pozytywne. Przede wszystkim dlatego, że ten przewodnik jest nowatorski i promuje nieznane bliżej turystom bardzo atrakcyjne tereny polsko-słowacko-węgierkiego pogranicza. Nie spotkałam się z podobnym opracowaniem.

    Tytuł: "Od Bieszczadów do Tokaju Szlakiem wina białego"
    Autor: Stanisław Orłowski
    Wydanie: I
    Stron: 191
    Oprawa miękka, klejony
    ISBN: 987-83-7576-173-3
    Wydawca: Bosz
    Olszanica 2012
    Sugerowana cena: 29,90 zł

  2. #2
    Forumowicz Roku 2016
    Kronikarz Roku 2016
    Forumowicz Roku 2014
    Forumowicz Roku 2013
    Ekspert Roku 2012
    Awatar Wojtek Pysz
    Na forum od
    02.2008
    Rodem z
    Jarosław
    Postów
    2,441

    Domyślnie Odp: Nowe przewodniki Stanisława Orłowskigo

    Cytat Zamieszczone przez Sonka Zobacz posta
    Dziś w ośrodku Caritas w Myczowcach odbyła się promocja jednej z dwóch nowych książek autorstwa znanego i uznanego przewodnika górskiego i terenowego Stanisława Orłowskiego.
    Na miejscu pana Stanisława Orłowskiego nieco bym się skrzywił, gdyby ktoś mnie tak reklamował. Jeśli jestem znanym i uznanym (przewodnikiem, ale nie tylko), nie trzeba tego dodawać przed moim nazwiskiem. Myślę, że podając notkę bibliograficzną, można pominąć także słowo "pan". Z imienia można się domyślić, że Stanisław Orłowski nie jest panią.
    Ale poza tym wszyscy zdrowi, a Ty nie jesteś Lucyną

  3. #3

    Domyślnie Odp: Nowe przewodniki Stanisława Orłowskigo

    Cytat Zamieszczone przez Sonka Zobacz posta
    Książki jeszcze nie czytałam, tylko przejrzałam ją. Moim zdaniem jest interesująca, warto po nią sięgnąć.
    Nie czytałaś a już wiesz, że warto... podobnie było z tym nowym pismem Bieszczadnik... napisałaś wtedy: "Zespół redakcyjny gwarantuje, że poziom merytoryczny pisma będzie wysoki." A później napisałaś: "Osobiście jestem rozczarowana periodykiem. " itd...

    Więc zanim "wydasz wyrok" przeczytaj :)

    Pozdrowienia
    Machoney

  4. #4
    Bieszczadnik
    Na forum od
    07.2012
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    156

    Domyślnie Odp: Nowe przewodniki Stanisława Orłowskigo

    Przeczytałam tak z 1/3 przewodnika "Od Bieszczadów do Tokaju", podtrzymuję swoją opinie. Jest dobry, interesujący, transparentny. Jedynie co mnie trochę razi to przeciętne zdjęcia, miękka okładka. Przewodnik jest zaadresowany do zmotoryzowanego, przeciętnego turysty, który chce poznać nasz region i jego winiarskie tradycje. Podoba mi się układ przewodnika: charakterystyka danej miejscowości, jej historia, wyodrębnione w tekście szlaki turystyczne przebiegające w okolicy, znane osoby związane z miejscowością, warto zobaczyć - tu są podane atrakcje. W ramkach wyeksponowano wiadomości dotyczące wina, Autor przeważnie sięga do serwisu internetowego lub do gawęd Wiesława Jarosza. Ten przewodnik opisuje pogranicza trzech państw, moim zdaniem na pochwałę zasługuje prezentacja północno-wschodniej Słowacji. To region nieodkryty turystycznie, pan Stanisław w sposób ciekawy przedstawia poszczególne miejscowości związane ze szlakiem, tak znane jak Humenne jak i małe karpackie wsie. O części węgierskiej nie będę się wypowiadać, zbyt słabo znam region Tokaju.

    PS.
    Jeżeli chodzi o "Bieszczadnik" to raczej dobrze się sprzedaje. W miejscowości w której mieszkam po kilku dniach zniknął ze sklepu. Kilka dni temu widziałam jak wielu turystów kupowało go w sklepiku w schronisku w Balnicy, dziś przy mnie kilka osób zakupiło go w kasie ogrodu ekumenicznego. Redakcja periodyku to fachowcy, sądzę, że poradzą sobie na rynku.
    Ostatnio edytowane przez Sonka ; 15-08-2012 o 21:17 Powód: Dodałam PS

  5. #5
    Bieszczadnik Awatar robines
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    dziura w Beskidzie Małym
    Postów
    441

    Domyślnie Odp: Nowe przewodniki Stanisława Orłowskigo

    "Jeżeli chodzi o "Bieszczadnik" to raczej dobrze się sprzedaje."

    Typowy efekt nowości...dalej będzie już tylko pod góre(tudzież gorzej).
    Jedzmy gówna, przecież miliony much nie mogą się mylić.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Stanisław Orłowski, Tołhaje, czyli zbóje w Bieszczadach
    Przez Marcin w dziale Bibliografia Bieszczadów
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-01-2010, 11:19
  2. Przewodniki do 1939 r.
    Przez lucyna w dziale Bibliografia Bieszczadów
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-12-2007, 10:29
  3. Katalog: Przewodniki'45-89,Dział:Przewodniki turystyczne
    Przez marekm w dziale Bibliografia Bieszczadów
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 23-12-2007, 09:55
  4. Katalog: Przewodnikipo'90,Dział:Przewodniki turystyczne
    Przez marekm w dziale Bibliografia Bieszczadów
    Odpowiedzi: 65
    Ostatni post / autor: 30-11-2007, 21:50
  5. Przewodniki.....
    Przez Hilf w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 30-07-2004, 11:47

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •