Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Zmiany w Chmielu

  1. #1
    Bieszczadnik Awatar maciejka
    Na forum od
    07.2009
    Postów
    1,862

    Domyślnie Zmiany w Chmielu

    Dziś było II Bieszczadzkie Święto Chmielu, mile brzmiącego w moich uszach (zapewne szumem chmielowych kaskad:) Wprawdzie tam nie świętowałam, ale pozwolę sobie na kilka retrospekcji sięgających zeszłego roku.
    Chciałabym podtrzymać wieść, że jest to jedna z najbardziej nasłonecznionych wsi bieszczadzkich. Hi hi zgoda, chyba, że akurat pada;-)
    W każdym razie, jest to dla mnie takie miejsce, które trudno ominąć nie zatrzymując się po drodze. I to nie z powodu dziur w szosie, które są już przeszłością, ale z sentymentu do tych okolic. A stąd już tylko rzut kamieniem na Otryt;-)
    Przyjeżdżam, sprawdzam co przybyło, co ubyło, co trwa niezmiennie...

    Nie zmienił się widok na przełom Sanu ze spienionymi wodami spływającymi po progach skalnych. Tylko rzeka zmienia kolor po deszczu. W tle wzgórza - zmieniają barwy w sezonie. Stoi kapliczka pod kilkupniową lipą. Chmiel nadal wspina się po drzewach, a wiata oznacza znajomy przystanek;-)
    IMG_1.JPG IMG_2.JPG IMG_3.JPG IMG_4.JPG IMG_5.jpg

  2. #2
    Bieszczadnik Awatar maciejka
    Na forum od
    07.2009
    Postów
    1,862

    Domyślnie Odp: Zmiany w Chmielu

    Zmartwię miłośników wyrw w asfalcie, tu zaszły zmiany! Koniec wyskoków i jechania slalomem do Zatwarnicy;-) Niczym Szpieg z Krainy Deszczowców, rejestrowałam wszystkie poczynania drogowców. Wystarczył spacerek do sklepu, bo wiadomo, że „magaziny” są stałym punktem każdej wycieczki;-)
    A sklep nadal działa na rozstajach dróg, gościnnie przyjmuje strudzonych turystów i zapewnia ławeczkę w otoczeniu zieleni.
    Załączone obrazki Załączone obrazki

  3. #3
    Bieszczadnik Awatar maciejka
    Na forum od
    07.2009
    Postów
    1,862

    Domyślnie Odp: Zmiany w Chmielu

    Wystarczy przejść skrzyżowanie, żeby zobaczyć jak miewa się dawna cerkiew św. Mikołaja, a obecnie kościół. Przy drzwiach jeszcze wisi tabliczka z numerem. Można przeczytać historię miejscowości, świątyni, poplątane koleje ludzkich losów...W sierpniu 2011 zajrzałam na przycerkiewny cmentarzyk, tam zastałam małą ekipę dziarsko odnawiającą płytę nagrobną z XVII w. Jeszcze stała oparta o ścianę cerkwi, ale już czekała na własne zadaszenie.
    Załączone obrazki Załączone obrazki

  4. #4
    Bieszczadnik Awatar maciejka
    Na forum od
    07.2009
    Postów
    1,862

    Domyślnie Odp: Zmiany w Chmielu

    Kiedy wracam na jesieni, płyta znajduje się już pod wiatą (replika górnej części dawnej dzwonnicy). Życiorys zmarłej Fieronii i dzieje płyty nagrobnej opisane są przy wejściu w trzech językach.

    IMG_16.JPG IMG_17.JPG
    Zadzieram głowę, na dachu cerkwi widzę robotników, czyli odbywa się jakiś remont.

    IMG_15.JPG

    I znów zaglądam w maju, blacha w dolnej części dachu jest wymieniona

    IMG_18.JPG

    IMG_19.JPG IMG_20.JPG

  5. #5
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2004
    Postów
    295

    Domyślnie Odp: Zmiany w Chmielu

    Maciek, zrobienie drogi do Zatwarnicy cieszy, pamietam objazd stokówką, to dobra wiadomość.

  6. #6
    Bieszczadnik Awatar maciejka
    Na forum od
    07.2009
    Postów
    1,862

    Domyślnie Odp: Zmiany w Chmielu

    Cytat Zamieszczone przez tomekpu Zobacz posta
    Maciek, zrobienie drogi do Zatwarnicy cieszy, pamietam objazd stokówką, to dobra wiadomość.
    Tom, a ja myślałam, że skusi Cię nasłonecznienie okolicy;-)

    O, taka tablica informuje o zmianach na drodze:

    IMG_21.jpg

  7. #7
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2004
    Postów
    295

    Domyślnie Odp: Zmiany w Chmielu

    Skusi mnie, uwierz, ale jesienią, teraz pomimo że mam urlop nie mogę jechać. no i pogoda jak zwykle podczas mojego urlopu, leje. Ale miejscowi będą mogli jechać, oczywiście ci co nie stracili prawka.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Rangi użytkownika forum - zmiany.
    Przez Piotr w dziale Techniczne
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 17-10-2008, 01:59
  2. Nocleg w Chmielu - nieprzyjemne niestety
    Przez Aisa w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 106
    Ostatni post / autor: 17-10-2005, 20:00
  3. [Czarna] Gdzie te zmiany
    Przez yorick w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 02-09-2005, 11:41
  4. Echo - zmiany
    Przez asiczka w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 01-03-2003, 19:57
  5. Konie w Chmielu
    Przez Anonymous w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-05-2002, 09:46

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •