Strona 18 z 25 PierwszyPierwszy ... 8 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 171 do 180 z 242

Wątek: Grzyby

  1. #171
    Forumowicz Roku 2015
    Debiutant Roku 2013
    Awatar Jimi
    Na forum od
    03.2010
    Rodem z
    Rzesza
    Postów
    1,439

    Domyślnie Odp: Grzyby

    Pytanie do grzybiarzy - jak się mają w tym roku rydze w Bieszczadach? Coś nie specjalnie widzę je na zdjęciach ludzi. U Liska widzę jednego rydza :D A jeżeli są to czy bardzo mało i w jakim stanie? Rok temu widziałam dużo rydzów ale do zebrania nadawało się już bardzo mało -rok temu mnóstwo ich było robaczywych -i to nie tylko moje odczucia ale wielu osób. Zebrałam jednak reklamówkę. Nie wiem jak w tym roku -nie szukałam ich więc nie widziałam nic.
    "Wędrujemy zarośniętą dzikim zielskiem drogą..." W.P.

  2. #172
    Bieszczadnik Awatar zbyszek1509
    Na forum od
    04.2007
    Rodem z
    Gostynin
    Postów
    810

    Domyślnie Odp: Grzyby

    Osobiście rydzów nie zbieram, gdyż byłby problem co z nimi zrobić. Natomiast prawdziwki i im podobne, gdy wyrosną na moim szlaku, to tak. Już wysuszonych przywiozłem ok. 300 g. W dniach 6-10. października, w okolicach Bystrego k/Baligrodu, widziałem ludzi, którzy rydzów mieli pełne koszyki. Nie wiem, czy posiadają swoje tajemne miejsca do zbierania rydzów, ale tam gdzie ich widziałem to podłoże było trawiaste. Ogólnie, ci którzy zajmują się "zawodowo" zbieractwem, nie narzekają i są optymistycznie nastawieni na przyszłość.

  3. #173
    Poeta Roku 2011
    Awatar Piskal
    Na forum od
    10.2008
    Rodem z
    Toporzysko/Toruń
    Postów
    2,277

    Domyślnie Odp: Grzyby

    Cytat Zamieszczone przez zbyszek1509 Zobacz posta
    Osobiście rydzów nie zbieram, gdyż byłby problem co z nimi zrobić.
    Zbyszku, one się nadają do jedzenia!

  4. #174
    Bieszczadnik Awatar creamcheese
    Na forum od
    02.2012
    Rodem z
    Lublin
    Postów
    800

    Domyślnie Odp: Grzyby

    O rydzach nic nie wiem...natomiast w okolicach Woli Michowej, wczoraj, w kilka osób, przypadkiem, w ciągu 15 minut zebraliśmy kilka a może i kilkanaście kilogramów prawdziwków. Duże, a do tego bez robali. I kań kilkanaście

  5. #175
    Kronikarz Roku 2010
    Awatar bertrand236
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Poznań
    Postów
    4,224

    Domyślnie Odp: Grzyby

    Rydze są. Niestety nie znam się na grzybach, więc ich nie zbieram. Wolę połazić po lesie bez zbierania. W sobotę znajomi przywieźli z Bieszczadu parę kilogramów tych rudzielców.
    Pozdrawiam
    bertrand236

  6. #176
    Szkutawy
    Guest

    Domyślnie Odp: Grzyby

    Zbierać rydza .... to grzyb powszechny w Bieszczadzie... tylko na mleko po odcięciu trzeba popatrzeć... czy białe.. ? .. czy też pomarończowate... smażony... marynowany, czy kiszony... hej,hej... fajny grzyb.... no to Piskal w 2016 roku to przydało by, tak się na jakimś "grzybobraniu" spotkać... skoro w tym nie wyszło...... a w Zatwarnicy to pod wiatą grzyby same w słoiki wskakują

  7. #177
    Bieszczadnik Awatar krzychuprorok
    Na forum od
    10.2007
    Rodem z
    Rzeszów/Rymanów
    Postów
    884

    Domyślnie Odp: Grzyby

    Cytat Zamieszczone przez Jimi Zobacz posta
    Pytanie do grzybiarzy - jak się mają w tym roku rydze w Bieszczadach? Coś nie specjalnie widzę je na zdjęciach ludzi
    Nie były to Bieszczady, ale w miejscu gdzie niegdyś bywało mnóstwo rydzów, zebrałem kilka sztuk.

    Cytat Zamieszczone przez zbyszek1509 Zobacz posta
    Osobiście rydzów nie zbieram, gdyż byłby problem co z nimi zrobić.
    Jeśli śpisz na kwaterze i masz dostęp do kuchni, możesz na miejscu przetworzyć i wywieźć gotowe, zamarynowane w słoikach

    Ja najczęściej trafiałem na ceglastopore, prawdziwków też trochę było. Ciekawe jak będzie z grzybkami po tym ochłodzeniu.




  8. #178
    Poeta Roku 2011
    Awatar Piskal
    Na forum od
    10.2008
    Rodem z
    Toporzysko/Toruń
    Postów
    2,277

    Domyślnie Odp: Grzyby

    Cytat Zamieszczone przez przemolla Zobacz posta
    . no to Piskal w 2016 roku to przydało by, tak się na jakimś "grzybobraniu" spotkać... skoro w tym nie wyszło...... a w Zatwarnicy to pod wiatą grzyby same w słoiki wskakują
    A tony rydzów same w reklamówkach przychodzą.
    Czyli co? Jesteśmy umówieni.

  9. #179
    Szkutawy
    Guest

    Domyślnie Odp: Grzyby

    tak, tak i jeszcze raz tak.... zdecydowanie mam głód na Bieszczady i "grzyby"....

  10. #180
    Bieszczadnik
    Na forum od
    02.2014
    Postów
    34

    Domyślnie Odp: Grzyby

    No właśnie. Jak obecnie wygląda sprawa z rydzami w Bieszczadach? W Beskidzie Sądeckim są ale szału nie ma. Znacznie mniej niż rok i dwa lata wstecz.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. gdzie na grzyby?
    Przez Joasia w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 06-12-2012, 13:20
  2. Góry Stołowe, Skalne Grzyby
    Przez buba w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16-11-2008, 23:47
  3. grzyby,ryby i zimne piwo
    Przez Anonymous w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-09-2002, 12:43

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •