Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 28

Wątek: [Dwernik] "U Lestka" - czy warto tam wracac?

  1. #11
    Forumowicz Roku 2015
    Debiutant Roku 2013
    Awatar Jimi
    Na forum od
    03.2010
    Rodem z
    Rzesza
    Postów
    1,439

    Domyślnie Odp: [Dwernik] "U Lestka" - czy warto tam wracac?

    "Pani myśli kategoriami doraźnego dochodu."

    -że ja? :) czy Pani Gospodyni? napisałam, że jestem w stanie ją zrozumieć ale podałam argumenty 3 : 1 które przemawiają za tym, że nie popieram jej zachowania. jako koszty liczę ok 400 zł (4 dni, zakładam 4 osoby, cena ok. 25zł) ale jednocześnie podkreślam, że wcale nie musiałaby ich w przyszłości ponieść bo bardzo prawdopodobne że gdyby się postarała to znalazłaby kogoś innego.
    ja nie postąpiłabym zdecydowanie w ten sposób. pracowałam dużo w noclegowniach, nigdy nie egzekwowałam żadnych kar i nawet mi to do głowy nie przyszło. Więc mam nadzieję, że to nie do mnie.
    "Wędrujemy zarośniętą dzikim zielskiem drogą..." W.P.

  2. #12
    soreczka
    Guest

    Domyślnie Odp: [Dwernik] "U Lestka" - czy warto tam wracac?

    Ludzie,to jakieś wierutne bzdury!!!!Lestek to najfajniejszy facet jakiego znam!!! A pani Agata złota kobieta,ale trzeba z nimi normalnie rozmawiać.Też kiedyś po raz pierwszy tam pojechałam,ale nie czułam się jak gosć gorszej kategorii.A może Pan powinien wynająć sobie pokój w hotelu? Tam nie ma psów,gospodarz nie wynosi śmieci podczas śniadania,zawsze jest ciepła woda....może Pan nie wie,że ciężko z wodą w Bieszczadach,zwłaszcza,że było upalnie!Ech człowieku!!!! Ma Pan rację,nie należy tam wracać,zwłaszcza takim gościom jak Pan.

  3. #13
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: [Dwernik] "U Lestka" - czy warto tam wracac?

    A "Dzień dobry" było ?
    Jeśli nie, to witamy Soreczkę na forum.

  4. #14
    Bieszczadnik Awatar pawlem
    Na forum od
    06.2004
    Rodem z
    poznaniak ci ja...
    Postów
    29

    Domyślnie Odp: [Dwernik] "U Lestka" - czy warto tam wracac?

    Witam po roku.

    Pociągnę ten temat dalej bo nie sposób inaczej postąpić po spędzonych na Suwalszczyźnie tegorocznych wakacjach. Właśnie wróciłem z przepięknych okolic Suwalskiego Parku Krajobrazowego. Kto lubi łazić po górkach musi tam zajrzeć koniecznie - jak mówią słowa piosenki. :) Prawie dwa tygodnie spędziłem w Pobondziu nad jeziorem Pobondzie. Mała wioska zapomniana przez turystów, piękne widoki, krowy za oknem, bociany nad głową - ogólnie jest klimat. Wynająłem mały drewniany domek u gospodarza, trudniącego się hodowlą bydła. Mój gospodarz nie dbał o specjalną reklamę tego miejsca. Skromna strona www i wsio. Zestawiłem jednak do kupy to co spotkało mnie w zeszłym roku "u Lestka" z tym co zastałem w Pobondziu. Utwierdziłem się w przekonaniu, że to nie ja jestem zbyt wymagającym turystą jak twierdzi Soreczka wyganiając mnie do hotelu. W Pobondziu czułem się całkowicie odosobniony od Gospodarzy tego miejsca. Rytm swojej pracy w gospodarstwie dostosowywali do mojej aktywności wakacyjnej. Gospodarz ani razu nie zblizył sie do drewnianego domku. Jak twierdził: teraz on jest nasz. Dyskretnie podczas naszej nieobecności donosił drewno do kominka, czyscił grilla itd, itp. Zupełne zaprzeczenie tego co zastałem u Lestka.
    Zapraszam do Pobondzia do "Serca Sadu".

  5. #15
    prowydnyk chaszczowy Awatar Browar
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    2,823

    Domyślnie Odp: [Dwernik] "U Lestka" - czy warto tam wracac?

    Nie znam kwatery u Lestka, Pobondzie jest ok jak cała Jaćwież. Ale nic mnie tak nie wkurza jak tzw "bezstresowe" wychowanie dzieci. Sam wychowałem dwójkę i nie było, nie ma i nie będzie zgody na ich dominację akustyczną. Moje (i znajomych) bąki mogły chodzić na uszach, byle cicho.
    Pozdrav

  6. #16
    Nightwish
    Guest

    Domyślnie Odp: [Dwernik] "U Lestka" - czy warto tam wracac?

    Zaglądam tu od kilku lat ale jakoś dopiero teraz się "oficialnie"zarejestrowałam, więc chciałabym na poczatku wszystkich serdecznie przywitać
    Co tu dużo ukrywać, właśnie post "pawlem" o dziwo....zachęcił mnie do odwiedzenia tego miejsca a w szczególności właśnie wyczulenie gospodarzy na beztroski hałas, nie ma nic gorszego dla mnie niż jechac w Biesy i czuć się jak w przedszkolu, hałas i piaskownice to ja mam na codzien pod oknem:/ Rezerwacja zrobiona, w połowie września po powrocie zdam relację dla potomnych. Jedyne co mnie zastanawia to po co robić w ogródkach te wszystkie ustrojstwa dla dzieci skoro pensjonat nastawiony na ciszę..no ale to mam nadzieję się dowiem.

  7. #17

    Domyślnie Odp: [Dwernik] "U Lestka" - czy warto tam wracac?

    Właśnie wróciłem wczoraj z Bieszczadów. Byliśmy u Lestka. Nie mam odniesienia do innych kwater w Bieszczadach ( w Zakopanem mam co roku apartament za 30 zł od osoby), ale kwatera u Lestka niczym nie zachwyca. Pokój na górze bardzo skromny za 45 zł od osoby. Coś co nazywane jest "w pełni wyposażoną kuchnią" to bardzo kiepski aneks kuchenny. Pan Leszek na powitanie od razu zaznaczył by oszczędnie używać wody. Pies sympatyczny i przyjacielski - za poczęstunek pieska kawałkiem mięsa z gulaszu (nasz obiad) otrzymałem upomnienie, że nie czytam wywieszek, gdzie napisane jest m.in. nie karmić psa, Fakt ten miał miejsce pół godziny po naszym przyjeździe. Inny wytyk otrzymałem od gospodarza za uczyniony dobry uczynek. Jeden z gości powiesił ręcznik na siatce do siatkówki. Widziałem, że wiatr ręcznik zwiał, więc postanowiłem powiesić go tam ponownie. Gospodarz kazał mi powiesić nie mój ręcznik w innym miejscu. Gdy powiedziałem mu, że to nie mój ręcznik i powiesiłem go bo spadł, dał mi spokój.
    Wyposażenie obiektu bardzo słabe. Dobrze, że mieliśmy dobrą pogodę i mało czasu spędzaliśmy na kwaterze. Drugi raz z tej kwatery nie skorzystam.

  8. #18
    Kronikarz Roku 2010
    Awatar bertrand236
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Poznań
    Postów
    4,224

    Domyślnie Odp: [Dwernik] "U Lestka" - czy warto tam wracac?

    Cytat Zamieszczone przez don Enrico Zobacz posta
    A "Dzień dobry" było ?
    Jeśli nie, to witamy Soreczkę na forum.
    Nighwish też witamy
    bertrand236

  9. #19
    Kronikarz Roku 2010
    Awatar bertrand236
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Poznań
    Postów
    4,224

    Domyślnie Odp: [Dwernik] "U Lestka" - czy warto tam wracac?

    Cytat Zamieszczone przez don Enrico Zobacz posta
    A "Dzień dobry" było ?
    Jeśli nie, to witamy Soreczkę na forum.
    I KoMarka też
    bertrand236

  10. #20
    Forumowicz Roku 2018
    Kronikarz Roku 2018
    Forumowicz Roku 2017
    Kronikarz Roku 2014
    Ekspert Roku 2013
    Korespondent Roku 2008
    Awatar sir Bazyl
    Na forum od
    09.2005
    Rodem z
    Resmiasto
    Postów
    3,102

    Domyślnie Odp: [Dwernik] "U Lestka" - czy warto tam wracac?

    Cytat Zamieszczone przez KoMarek Zobacz posta
    Właśnie wróciłem wczoraj z Bieszczadów.
    Też Cię serdecznie witamy!

    Cytat Zamieszczone przez KoMarek Zobacz posta
    Byliśmy u Lestka. Nie mam odniesienia do innych kwater w Bieszczadach ( w Zakopanem mam co roku apartament za 30 zł od osoby), ale kwatera u Lestka niczym nie zachwyca. Pokój na górze bardzo skromny za 45 zł od osoby.
    I to bez windy na dodatek! Skandal! Nie wiedziałeś wcześniej o cenie, czy tylko tak się żalisz? Gdybyś miał odniesienie do innych kwater w rejonie to byś wiedział, że Bieszczady są dość drogie a ceny choćby w „niczym nie zachwycających” wieloosobowych pokojach schroniskowych zaczynają się od 30 zł wzwyż , a jeśli korzystałbyś z innych kwater w Bieszczadach i miał jakiekolwiek doświadczenie w temacie to Twój wpis można by potraktować poważnie.
    Cytat Zamieszczone przez KoMarek Zobacz posta
    Coś co nazywane jest "w pełni wyposażoną kuchnią" to bardzo kiepski aneks kuchenny.
    A brakowało Ci czegoś? Jeśli tak to napisz konkretnie, na pewno gospodarze postarają się uzupełnić wyposażenie, a na takie bicie piany ciężko coś poradzić.
    Cytat Zamieszczone przez KoMarek Zobacz posta
    Pan Leszek na powitanie od razu zaznaczył by oszczędnie używać wody.
    Nie wiem jak w apartamentach w Zakopanem ale w wielu kwaterach w Bieszczadach jest prośba o oszczędne używanie wody, są regiony gdzie przez blisko trzy miesiące nie padał deszcz, suszę widać wszędzie ale pewnie dla bywalców apartamentów (za 30 zł – he, he) trzeba jakoś przyrodę zmusić do działania!
    Cytat Zamieszczone przez KoMarek Zobacz posta
    Pies sympatyczny i przyjacielski
    Nie, nie wierzę, przy takich gospodarzach to panie niemożliwe jest! Miło, że jakiś pozytyw w końcu dostrzegłeś, jakimś dziwnym trafem innych pewnie nie dało się zauważyć.
    Cytat Zamieszczone przez KoMarek Zobacz posta
    - za poczęstunek pieska kawałkiem mięsa z gulaszu (nasz obiad)
    Człowiek od ust sobie odejmuje, własny obiad oddaje i co otrzymuje w zamian od niewdzięcznych gospodarzy?:
    Cytat Zamieszczone przez KoMarek Zobacz posta
    otrzymałem upomnienie, że nie czytam wywieszek, gdzie napisane jest m.in. nie karmić psa, Fakt ten miał miejsce pół godziny po naszym przyjeździe.
    Tu podzielam Twoje oburzenie, Lestek mógł poczekać jeszcze kwadrans, wtedy pewnie zwrócenie Ci uwagi aż tak by nie zabolało.
    Tak jak oczywistym jest i należy do dobrych obyczajów przywitanie tak i każdy dorosły człowiek chyba powinien zdawać sobie sprawę, że obcych zwierząt się nie dokarmia, a dla tych, co nie za bardzo wiedzą jak się zachować są wywieszki.
    Cytat Zamieszczone przez KoMarek Zobacz posta
    Inny wytyk otrzymałem od gospodarza za uczyniony dobry uczynek.
    Bo to panie istny diabeł jest i potępiony smażyć się będzie w piekle na wieki! (a ja mam nadzieję znaleźć się tam z nim i jemu podobnymi ludźmi).
    Cytat Zamieszczone przez KoMarek Zobacz posta
    Jeden z gości powiesił ręcznik na siatce do siatkówki. Widziałem, że wiatr ręcznik zwiał, więc postanowiłem powiesić go tam ponownie. Gospodarz kazał mi powiesić nie mój ręcznik w innym miejscu. Gdy powiedziałem mu, że to nie mój ręcznik i powiesiłem go bo spadł, dał mi spokój.
    A mógł zabić!
    Cytat Zamieszczone przez KoMarek Zobacz posta
    Wyposażenie obiektu bardzo słabe.
    Kolejna bzdura, być może nie jest to standard apartamentów w Zakopanem ale są wszystkie potrzebne turyście sprzęty, aneks kuchenny wyposażony we wszystkie niezbędne akcesoria (nawet jest trzepaczka do bicia piany dla podobnych KoMarkowi gości), zawsze jest czysto i schludnie, przed domem są ławy i stoły przy których można spożywać przy dobrej pogodzie posiłki, w razie deszczu można spędzać czas w świetlicy bądź na zadaszonym tarasie, dla dzieci jest przygotowany plac zabaw, dla wszystkich boisko do siatkówki, zadaszona wiata ogniskowa wyposażona w projektor i ekran (można urządzić sobie pokaz zdjęć bądź wieczorek filmowy), ambona do obserwowania zwierząt, utwardzony parking dla samochodów. Ja byłem tam gościem kilkakrotnie i nadal będę tam przyjeżdżał do czego zachęcam też pozostałych czytających ten wątek! Gospodarstwo to poleciłem już kilku osobom i wiem, że stali się stałymi gośćmi i lubią tam powracać.

    Jak czytam takie bzdety jak cytowany wyżej post to zachodzę w głowę, co dzieje się z ludźmi teraz przyjeżdżającymi w Bieszczady? Post nie zawiera żadnych poważnych, merytorycznych zarzutów, takie biadolenie, na zasadzie byle komuś zaszkodzić. I tu pojawia się pewien problem, gdyż takie bezpodstawne oczernianie nie powinno być tolerowane przez admina forum. Kiedyś była wprowadzona moim zdaniem bardzo dobra zasada, iż posty, nie ważne czy pozytywnie bądź negatywnie oceniające usługodawców bieszczadzkich, mogli zamieszczać forumowicze, którzy mieli określony staż na forum i pewną liczbę (chyba 50) zamieszczonych postów. Dawało to jakąś gwarancję (niewielką ale zawsze jakąś) na rzetelność i obiektywność zamieszczanych opinii. Ponadto każdy taki post przed umieszczeniem na forum był sprawdzany przez moderatorów i dzięki temu pojawiały się opinie poważne i merytoryczne.
    Niestety z jakiegoś względu zaniechano tego i mamy efekty. Moim skromnym zdaniem wątek zamienił się w nagonkę na jedno gospodarstwo agroturystyczne. Nie wiem czy Lestek to czyta, ale jak odwiedzę go, to zwrócę mu uwagę i będę starał namówić na podjęcie prawnych działań wobec zarządcy/właściciela forum.
    Ostatnio edytowane przez sir Bazyl ; 10-09-2013 o 14:00
    "Rozum mówi nie raz: nie idź, a coś ciągnie nieprzeparcie i tylko słaby nie ulega; każdy z nas ma chwile lekkomyślności, którym zawdzięcza najpiękniejsze przeżycia." W. Krygowski

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Władysław Krygowski "Wspinaczka po tęczy" - fragmenty
    Przez Anyczka20 w dziale Poezja i proza Bieszczadu...
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 21-09-2022, 01:15
  2. Czy "zakapior" Bieszczadzki to idol?
    Przez joorg w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 532
    Ostatni post / autor: 31-10-2014, 22:13
  3. Czy to koniec przewodników "z uprawnieniami"?
    Przez bartolomeo w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 108
    Ostatni post / autor: 22-02-2013, 22:53
  4. [Wetlina] Baza namiotowa w Wetlinie "za torami" - czy działa?
    Przez Czeczotka w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-07-2009, 16:53
  5. Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 11-05-2009, 04:43

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •