Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Agroturystyka - warto nocować? [wydzielony]

  1. #1
    Bieszczadnik Awatar tomas pablo
    Na forum od
    01.2009
    Rodem z
    pod karpacie
    Postów
    1,461

    Thumbs down Agroturystyka - warto nocować? [wydzielony]

    miałeś pecha..najwyrażniej .
    Powiem tak, przez wiele, wiele lat jeżdziłem sam. Spanko w namiocie, często w aucie lub pod chmurkom. Parę lat temu, pozyskałem nową partnerkę, miłośniczkę gór , ale nie znającą Bieszczadów. Więc mus zaplanować wyjazd. Oczywiście nie mogłem proponować spanie na trawie /..lata już nie te../ . Szukanie , szperanie....i też obawa że trafie jak Ty. A że ten pierwszy wyjazd był taki parodniowy , więc pal licho, jakoś zdzierżymy , przecież i tak większość czasu spędzimy w górach.
    Ale ''agro pensjonat'' okazał się strzałem w 10. Dziś gospodarze to nasi szczerzy przyjaciele...nasze odwiedziny są wyczekiwane , a wyjazdom towarzyszą łzy...Gdy nie pojawiamy się tam długo, jesteśmy wręcz molestowani o przyjazd.
    Jeden z Nas wie o KIM mówię ..............
    Konkluzja- jeśli miejsce i ludzie nieznani, nie ufać fajnym fotkom na jakiś tam stronach i reklamach. Pojechać na krótko, sprawdzić. Jak coś ''nie pasi'' , zwijać majdan i szukać czegoś innego.
    Życzę byś trafił tak jak my....

  2. #2
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: "U Lestka" w Dwerniuku - czy warto tam wracac?

    Jakby mi ktos w pensjonacie powiedzial ze nie moge nic wyprac to bym mu chyba rozesmiała sie prosto w pysk!

    A poza tym szkoda ze nie zostaliscie w gospodarstwie tyle dni ile wynosila wartosc przedplaty a potem nie pojechaliscie gdzie indziej.. Bo to niefajna sprawa jak potem zostaje taki kwas w wakacyjnych wspomnieniach..

    A co do wscibskosci gospodarzy- to wlasnie dlatego niezbyt przepadam za gospodarstwami agroturystycznymi.. Bo w wiekszosci przypadkow mialam w takowych miejscach wrazenie ze "wielki brat patrzy", tu okna nie wolno otworzyc, tu zle siedze na krzesle, ktos przewiesza moje pranie, tu ktos wlazi za mna do kuchni.. Niezaleznie czy nocujesz w namiocie, schronisku, PTSMie, kempingu, hotelu/motelu- zamykasz za soba drzwi/zamek i jestes u siebie a nie na łasce u gospodarza w JEGO DOMU (i to jeszcze za kupe kasy bo inaczej oczywiscie sprawa wyglada jak nocujesz u kogos z zaproszenia..)


    Cytat Zamieszczone przez tomas pablo Zobacz posta
    . Oczywiście nie mogłem proponować spanie na trawie /..lata już nie te../
    jakos z tymi samymi latami chyba ci sie nienajgorzej spalo na mołdawskiej trawie?
    Ostatnio edytowane przez buba ; 17-08-2012 o 21:29
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  3. #3
    Bieszczadnik Awatar tomas pablo
    Na forum od
    01.2009
    Rodem z
    pod karpacie
    Postów
    1,461

    Domyślnie Odp: "U Lestka" w Dwerniuku - czy warto tam wracac?

    co do wścibskości , to masz ABSOLUTNĄ rację...gdyby mi ktoś tak wlazł do pokoju , za który płacę, to bym wywalił na zbity pysk.
    Zaistniała sytuacja to dla mnie kanał......

    ....na mołdawskiej trawie spało się wybornie !!!!! ....ale Bubo droga , wiesz , że nie o mnie chodziło tutaj

  4. #4
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,243

    Domyślnie Odp: "U Lestka" w Dwerniuku - czy warto tam wracac?

    Cytat Zamieszczone przez buba Zobacz posta
    prosto w pysk!
    A może wystarczyłoby w twarz?

    Cytat Zamieszczone przez tomas pablo Zobacz posta
    na zbity pysk
    ech...
    Czterech panów B.

  5. #5
    Bieszczadnik Awatar mavo
    Na forum od
    11.2008
    Postów
    375

    Domyślnie Odp: "U Lestka" w Dwerniuku - czy warto tam wracac?

    W Dwerniuku czy w Dwerniku?
    Z obserwacji nie z autopsji.Wielce współczuje wszystkim którzy z wielu względów muszą w takiej formie spędzać swój wymarzony czas.

  6. #6
    Bieszczadnik Awatar Basia Z.
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Chorzów
    Postów
    2,771

    Domyślnie Odp: "U Lestka" w Dwerniku - czy warto tam wracac?

    Wróciłam ze Słowacji.
    W ofercie last-minute znalazłam noclegi za 8 euro (miejscowość znałam wcześniej, dobry punkt wypadowy w Tatry Zachodnie i Niżnie, Tatralandia odległa o 8 km).
    Dla czterech osób dwa pokoiki, łazienka, WC, kuchnia i salonik. Osobne wejście.
    A poza tym urocza altanka z której niestety nie skorzystałyśmy ani razu, bo codziennie wyjeżdżałyśmy o 8 rano, wracały o 20 pokonując codziennie minimum 1000 m deniwelacji.
    Pani gospodyni pojawiła się raz na samym początku a na koniec poszłyśmy się pożegnać.

    I tyle - tak powinno być.
    Zainteresowanym chętnie podam namiary.

  7. #7
    Bieszczadnik Awatar delux
    Na forum od
    02.2012
    Rodem z
    piekła,cieleśnie lubuskie, sercem Teleśnica i Terka .
    Postów
    550

    Domyślnie Odp: "U Lestka" w Dwerniku - czy warto tam wracac?

    Cytat Zamieszczone przez Basia Z. Zobacz posta
    Wróciłam ze Słowacji.
    W ofercie last-minute znalazłam noclegi za 8 euro (miejscowość znałam wcześniej, dobry punkt wypadowy w Tatry Zachodnie i Niżnie, Tatralandia odległa o 8 km).
    Dla czterech osób dwa pokoiki, łazienka, WC, kuchnia i salonik. Osobne wejście.
    A poza tym urocza altanka z której niestety nie skorzystałyśmy ani razu, bo codziennie wyjeżdżałyśmy o 8 rano, wracały o 20 pokonując codziennie minimum 1000 m deniwelacji.
    Pani gospodyni pojawiła się raz na samym początku a na koniec poszłyśmy się pożegnać.

    I tyle - tak powinno być.
    Zainteresowanym chętnie podam namiary.
    czyli Słowak potrafi......a u nas ? szkoda czasami gadać.....jeszcze nam widać brakuje.....ogłady itd, za to pazernosći jest bez liku....
    Tak być nie może,bo tak być musi...

  8. #8
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2006
    Postów
    1,823

    Domyślnie Odp: "U Lestka" w Dwerniku - czy warto tam wracac?

    Polak też potrafi.

    Przecież takie przypadki jak ten opisywany należą do mniejszości. Nie twórzmy obrazu nieprofesjonalnej chamskiej obsługi turystycznej w Poslce.
    Jestem przekonany, że i Słowaka dupka znaleźć można

  9. #9
    Bieszczadnik Awatar Basia Z.
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Chorzów
    Postów
    2,771

    Domyślnie Odp: "U Lestka" w Dwerniku - czy warto tam wracac?

    Cytat Zamieszczone przez vm2301 Zobacz posta

    Przecież takie przypadki jak ten opisywany należą do mniejszości. Nie twórzmy obrazu nieprofesjonalnej chamskiej obsługi turystycznej w Poslce.
    Jestem przekonany, że i Słowaka dupka znaleźć można
    Mi się nie zdarzyło nocować u "dupków", ani w Polsce ani na Słowacji.

    Jest jednak taka pewna prawidłowość, że na Słowacji gość ma większą swobodę, zazwyczaj w ogóle osobne wejście od gospodarzy, nie musi się tłumaczyć o której wyjeżdża i o której wróci (za to nie ma w ogóle zapewnionego wyżywienia, a tylko noclegi).
    Różne są upodobania, ale mi akurat to "słowackie" rozwiązanie pasuje bardziej, gdyż wolę większą swobodę, a i tak cały dzień jestem w górach.

    Na Słowacji jest też powszechne, że pokoje noclegowe nie mają własnej łazienki, jest jedna łazienka na 2-3 pokoje (całe piętro), ale za to na ten sam zestaw pokoi jest do dyspozycji własna kuchnia z pełnym wyposażeniem - lodówką, kuchenką, mikrofalówką, garnkami, sztućcami, naczyniami.
    Nic nie trzeba wozić, a można samodzielnie gotować.
    Dzięki temu 5-dniowy wyjazd z którego wróciłam wczoraj wyszedł nam bardzo tanio. Dziewczyny kupiły półprodukty, zrobiłyśmy sobie makaron z różnymi sosami, pierogi z "Biedronki" itd.
    Za wyżywienie na 5 dni wyszło od osoby około 50 zł (rachunek jeszcze dostanę).

    Ten system bardzo mi odpowiada, nie jestem czasowo od nikogo uzależniona.

  10. #10
    Bieszczadnik Awatar tomas pablo
    Na forum od
    01.2009
    Rodem z
    pod karpacie
    Postów
    1,461

    Domyślnie Odp: Agroturystyka - warto nocować? [wydzielony]

    zapewne i tak. Ja co prawda, na moje szczęście, nie miałem takowych doświadczeń. Ani na Słowacji ani w kraju. Na Słowacji też miałem podobne lokum- stary młyn na uboczu, kasa za pobyt nie zbójecka. Gospodarze mili, sympatyczni, ale bez żadnego nachalstwa , wręcz taktowny dystans. O 20- 21 zamykali się u siebie, więc do dyspozycji cały ogród , altana z grillem. Rano zawsze na stole witała nas micha owoców....

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 10-07-2015, 09:04
  2. Agroturystyka Bieszczady- Wola Damianowa Ropienka
    Przez aniab w dziale Nocleg oferuję
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-02-2012, 22:18
  3. agroturystyka
    Przez loganowa w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-05-2011, 10:15
  4. Ankieta - agroturystyka powiatu bieszczadzkiego.
    Przez Magda86 w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29-03-2010, 20:25
  5. co zobaczyć, gdzie nocować
    Przez beata w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 06-05-2001, 14:34

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •