Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 1 2
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14

Wątek: O znakowaniu szlaków na Ukrainie w N.P.M.

  1. #11

    Domyślnie Odp: O znakowaniu szlaków na Ukrainie w N.P.M.

    A jednak te dawne drogi kiedyś też były przez kogoś wyznaczone, oznaczone i przetarte. Póki co ja będąc w Gorganach też czułem się odkrywcą tych gór - będąc tam po raz pierwszy. A nawet jednego dnia od świtu do zmierzchu na szlaku nie spotkałem ani jednej osoby.

  2. #12
    Kronikarz Roku 2017
    Kronikarz Roku 2015
    Awatar coshoo
    Na forum od
    09.2004
    Postów
    690

    Domyślnie Odp: O znakowaniu szlaków na Ukrainie w N.P.M.

    Cytat Zamieszczone przez Basia Z. Zobacz posta
    A tak fajnie było mi w roku 2003 odkrywać ślady przedwojennych dróg (czasem zawalone wiatrołomami), jedynie z mapą WIG w ręce.

    Człowiek czuje się wtedy odkrywcą.
    Dokładnie. Cieszę się że też dane mi było łazić po Gorganach w tym samym roku bez żadnych szlaków i mizerną wiedzą o tych górach :)
    Poza tym wiele czasowych informacji na tych znakach woła o pomstę do nieba, szczególnie na Świdowcu i Krasnej się to rzucało w oczy że znakarze chyba jechali autem i czasy braki na oko.
    Ostatnio edytowane przez coshoo ; 22-08-2012 o 15:12

  3. #13
    Bieszczadnik Awatar krzychuprorok
    Na forum od
    10.2007
    Rodem z
    Rzeszów/Rymanów
    Postów
    884

    Domyślnie Odp: O znakowaniu szlaków na Ukrainie w N.P.M.

    Ja też odkrywałem Gorgany w 2003 roku, niezapomniany wyjazd. Obecnie jestem po środku , ani zdecydowanym zwolennikiem szlaków, ani przeciwnikiem. Czasem jeżdżę sam i wolę poruszać się po szlakach.

  4. #14
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: O znakowaniu szlaków na Ukrainie w N.P.M.

    Co do szlakow na Ukrainie zgadzam sie w 100% z Basia, a jeszcze bardziej z Pablem ktorego podejscie do znakowania prezentowane na innym forum bylo chyba jeszcze bardziej skrajne..

    Tymczasem pozostaje wyszukiwanie tras ktore jeszcze nie zostaly spaćkane znakami- nam na razie udalo sie znalezc takie miejsca na Poloninach Hryniawskich i bieszczadzkim przedgorzu.. I jeszcze kilka mam na oku- i mam nadzieje ze zdaze tam przed znakarzami!

    Cytat Zamieszczone przez Basia Z. Zobacz posta
    Ale ja należę do tych co lubią chodzić powoli, kontemplować, wchodzić do "magazinów", nie wiem czy się nadaję.

    ojoj... to moze szkoda ze nie pojechalas z nami... powolnosci, kontemplacji i magazinow nie zabraklo choc moze mialabys momentami przesyt tego co lubisz najbardziej


    Cytat Zamieszczone przez wojteck Zobacz posta
    Tak się zastanawiam nad tym znakowaniem. Właśnie co wróciłem z Gorganów i byłem tam pewnie dzięki temu, że poprowadzone zostały szlaki. .
    I wlasnie o to chodzi! Ty bys nie pojechal, ja bym nie wyjrzala pewnie ponad gorganskie doliny, nie pojechaloby kilkuset takich jak my.. Gorgany zostalyby dla tych ktorzy maja dobre rozeznanie w przestrzeni -potrafia sie nie zgubic bez szlaku , maja swietna kondycje zeby sie caly dzien przedzierac kosowka... I oni mogliby sie tymi Gorganami cieszyc.. Ja do nich nie naleze- ale nie wszystkie gory musza byc dla mnie... To ze nie umiem wylezc na jakas skałe, bo nie mam takich umiejetnosci albo sie boje- to nie znaczy ze trzeba tam zbudowac winde...
    A tak? Sa szlaki?- Jedziemy! i ciagnie tłumek zwabionych złudnym poczuciem bezpieczenstwa...
    Ostatnio edytowane przez buba ; 22-08-2012 o 17:54
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. koty na Ukrainie
    Przez buba w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 08-04-2014, 08:20
  2. Przebieg pasm górskich na Ukrainie - Potrzebna Mapa
    Przez endless w dziale Bibliografia Bieszczadów
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-06-2012, 15:04
  3. Ranking szlaków
    Przez Pełta w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 17-04-2012, 13:58
  4. Sklepy z częściami do Uaza na Ukrainie
    Przez skyrafal w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-10-2010, 16:19
  5. Powódź na Ukrainie
    Przez Basia Z. w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 21-05-2010, 23:40

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •